Dinamo Moszkva – RSC Anderlecht 3:1 (vége) | Zenit – PSV Eindhoven 3:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Sevilla 2:3 (vége)
Legia – Ajax Amsterdam 0:3 (vége) | Dynamo Kijev – En Avant Guingamp 3:1 (vége) | Salzburg – Villarreal 1:3 (vége)
Besiktas JK – Liverpool F.C. 1:0 (5:4 bűnt. vége) | ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur 2:0 (vége) | Internazionale – Celtic Glasgow 1:0 (vége)
Everton FC – BSC Young Boys 3:1 (vége) | Club Brugge KV – Aalborg 3:0 (vége) | Athletic Bilbao – Torino FC 2:3 (vége)
Sporting CP – VfL Wolfsburg 0:0 (vége) | Olympiacos FC – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:2 (vége) | SSC Napoli – Trabzonspor 1:0 (vége)
Feyenoord Rotterdam – AS Roma 1:2 (vége)
ACF Fiorentina
2:0 (0:0)
Tottenham Hotspur
csütörtök 26.02.2015, 19:00 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Európa liga

Változatos volt a játék az első félidőben, a Tottenham valamennyivel aktívabb volt, de elég sablonos akciókat vezettek, egy hatalmas helyzet volt eddig a meccsen, ott Soldado rossz döntést hozott.

A második félidőben aztán Gomez belőtte azt, amit Soldado kihagyott, Salah is betalált a második helyzetéből, és az ötlettelen Tottenham már innen nem tudott felállni, a Fiorentina továbbjutása teljesen megérdemelt. (21:00:38)

90+4

90+3
    A pálya közepén zajlik a játék, sok érdekes már nem történik ezen a meccsen.

90+2
    Kane löki fel a 16-os sarkánál Alonsót, szabadrúgás kifelé.

90+1
    Gomez kap pontatlan labdát a jobb szélen, rohan is vissza védekezni.

90
    3 perc a ráadás.

90
    Davies ível fel egy labdát balról, Neto húzza le a labdát a 16-os vonalához közel.

89
    Townsend ível be jobbról, de a kapu mögé száll a labdája.

88
    Gomez marad lenn, miután a szabadrúgásnál eltalálta Walker az arcát, de folytatja a játékot a német.

87
    Townsend íveli be a szabadrúgást, Soldado csúsztatja a jobb felső sarok fölé a labdát.

86
    Gomez löki fel Townsendet a jobb szélen, szabadrúgás.

86
    Eriksen 20 méteres, ballábas lövését Neto védi bravúrral a bal alsó előtt!

85
    Pasqual szereli Kane-t a jobb oldalon, jöhet az olasz csapat előre, de nem nagyon iparkodnak, érthető okokból.

84
    Joaquín helyett Pasqual a pályán.

84
    Salah-t szerlik kőkeményen a jobb szélen, jöhet a Tottenham.

83
    Pizarro kap szabadrúgást ismét, Lamela faultolta a felezővonalnál.

82
    Kicsiben oldják meg az olaszok a szabadrúgást, vesztükre.

82
    Pizarrót buktatják a jobb szélen a vonal mellett, szabadrúgás az ötössel egy magasságból.

81
    Gomez lapos beadását kivágják a védők oldalra.

80
    Walker nem éri el Davies keresztlabdáját a jobb szélen, dobás jön.

79
    A pálya közepén zajlik most a játék, nem nagyon hisznek az angolok itt már a továbbjutásban.

77
    Fazi beadását Kan a kapuba lövi közelről, de a brazil lesről indult.

77
    Soldado 15 méteres lövése akad el Rodriguezben.

76
    Eriksen a sorfalba lövi ezt a szabadrúgást is...

75
    Vertonghen helyett Walker a pályán.

75
    Joaquín buktatja Townsendet a kaputól 20 méterre.

74
    Megtartja a labdát a Tottenham a pálya közepén, helyzetig most sem jutnak.

73
    Ezzel eldőlhet a továbbjutás, egyszerűen nincs a Tottenham játékában két gól.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Salah (ACF Fiorentina), mezlevételért.
    Mohamed SALAH - 2:0

71
    A Fiorentina gólt szerzett!
    Gomez indítja MOHAMED SALAH-T a jobbösszekötő helyén, úgy tűnt, hogy Vertonghen megelőzi, de nem szabadít fel a védő, az egyiptomi megelőzi és 7 méterről bombáz a tehetetlen Lloris kapujába! 2:0

70
    Salaht szereli Vertonghen a jobb oldalon, dobhat a Fiorentina.

69
    Fazio emel egy labdát a kapu elé középről, kifejelik a védők Soldado elől ezt is.

68
    Salah cselezget a jobb oldalon a felezővonalnál, Lamela szereli.

67
    Davies lövi el keresztbe a labdát a kapu előtt balról.

67
    Salah keresztlabdája pontatlan, jöhetnek az angolok előre.

66
    Gomezt szerelik a bal szélen, a túloldalon Kane nem tud lövőhelyzetbe kerülni a kontra végén.

65
    Két csatárral rohamoz már az egyenlítésért a Tottenham, mire mennek ezzel vajon?

64
    Badelj húsz méterről lő jócskán a Tottenham kapuja fölé.

63
    Kettős csere a vendégeknél, Chadli és Bentaleb megy le, Townsend, és Kane a helyükön.

63
    Eldönthette volna a továbbjutást is Salah, kihagyta a hatalmas helyzetet.

62
    Salah lép ki ziccerben középen, 10 méterről lőhet, Llorisban akad el a labda!

61
    Egy óra telt el a mérkőzésből, ha egy gólt lő a Tottenham, az is csak a hosszabbításhoz elég.

60
    Bentaleb távoli lövése kerüli el a kaput.

59
    Gomez kap pontatlnan labdát a felezővonalhoz közel, Fazio előzi meg.

58
    Eriksen emel a védők mögé, Soldado lesen.

57
    Basanta sem folytatja, Rodriguez a helyén.

56
    Basanta marad lenn egy összecsapás után, ápolni kell.

55
    Úgy tűnik bejött a Fiorentina taktikája, az első komolyabb helyzetüket kihasználták.
    Mario GÓMEZ - 1:0

54
    Badelj indítja a saját térfeléről MARIO GOMEZT, aki Fazio kíséretében kapuig megy, és 12 méterről, Lloris lába között lő a háló közepébe! 1:0

52
    Kisebb vita alakul ki egy bedobás körül, amit a Fiorentinának ítélnek, Maurizio Pochettino másodedzőjét küldi a lelátóra a játékvezető.

51
    Salah cselezget a jobb szélen, Badeljehez pattan a labda, aki kapásból Lloris kezébe lő 10 méterről.

50
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Davies (Tottenham Hotspur), Badeljnek lép oda csúnyán a felezővonalnál.

50
    Gomezt rántja le Fazio a felezővonalnál, szabadrúgás.

49
    Joaquín indul befelé balról egy csellel, de kivezeti a labdát az alapvonalon túlra.

48
    Davies lapos beadását mentik a védők Soldado elől, ki is hozzák a labdát.

47
    Davies indul a bal szélen, kézzel veszi át a labdát, szabadrúgás kifelé.

46
    Joaquín cselez befelé balról, a 20 méteres lövése nem talál kaput.

46

Változatos a játék, a Tottenham valamennyivel aktívabb, de elég sablonos akciókat vezetnek, a biztonságra törekvő Fiorentinának ez az eredmény jó, kérdés hogy ezzel a játékkal meg tudják-e tartani. Egy hatalmas helyzet volt eddig a meccsen, ott Soldado rossz döntést hozott, ki tudja, lesz-e még egy ilyen a Tottenham előtt.

45+1

45+1
    Eriksent szereli Gomez a hazai tizenhatos előterében, Davies ível ismét, kifejelik, Eriksen beívelésénél ismét támadó szabálytalanságot lát a játékvezető.

45
    1 perc a ráadás.

45
    Soldadót buktatják a felezővonalnál, szabadrúgás.

44
    Eriksen szögletét kitolja a kapu elől Neto, szabadrúgást is kap a brazil kapus.

43
    Davies beadása Richardsról pattan szögletre.

42
    Badelj emel a védők mögé, Salah éles szögből lő jócskán a kapu fölé.

41
    Chiriches esik el Joaquín mellett a jobb szélen, de nincs sípszó, jöhet a Fiorentina.

40
    Soldado kap hosszú labdát a bal oldalon, Neto gyűjti be.

39
    Gomez egy bedobás után veszi át a védők mögött a labdát az alapvonalnál, éles szögből lő, Fazióban akad el a labda.

38
    Jobbról Chiriches, balról Eriksen ad be, de Faziónál látnak szabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

37
    Eriksen a sorfalba bombáz a szabadrúgásból.

36
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Badelj (ACF Fiorentina), Bentalebet buktatja a kaputól 25 méterre.

35
    Chiriches ível be jobbról, Neto húzza le a labdát a kapu előtt.

35
    Chiriches beadását Savic fejeli ki az ötös sarkáról, Alonso szabadít fel ezt követően.

34
    Gomezt rúgja meg Bentaleb a hazai térfélen.

33
    Davies beadását Aquilani vágja ki oldalra.

32
    Davis indítja Chadlit a bal szélen, lest jelez az asszisztens.

31
    Változatos a játék, egyik csapat sem kockáztat, az első nagy helyzet egy perce volt, de az nem volt akármilyen.

30
    Joaquín szöglete veszélytelen, kontrát vezet a Tottenham, melynek végén óriási ziccerbe kerül Soldado, de tovább passzolja a labdát, és azt Neto leszedi Chadli lábáról!

29
    Salah zavarja a védőket, kiharcol egy szögletet.

28
    Gomezt is lesen intik le újfent.

27
    Soldadót előzi meg a kapujából kimozduló Neto, megkaparintja a labdát.

26
    Gomezt előzi meg Vertonghen a balösszekötő helyén, kirúgás jön.

26
    Stambouli labdája találja lesen Soldadót.

25
    Fernandez nem folytatja, Aquilani a helyén.

24
    Fernandez kér ápolást a bokáját fájlalva, áll a játék.

24
    Chiriches kap hosszú labdát a jobb szélen, dobás ez is,

23
    Eriksen kicsiben oldja meg a szögletet, az ívelés nem veszélyes utána.

22
    Eriksen szöglete után Stambouli lövését blokkolják, Chiriches ível, ezt Savic menti szögletre.

21
    Stambouli beívelését Richards vágja ki szögletre.

20
    A dobás után Soldado ellen fújnak támadó szabálytalanságot.

20
    Richards szereli a bal szélen Bentalebet, dobás balról.

19
    Chiriches ívelése mély, kirúgással jöhetnek az olaszok,

18
    Most Badelj indítása pontatlan Gomeznek, aki nem is mozdul rá.

17
    Basanta füleli le Chadli lapos beadását, indítja Gomezt, aki kapura törne a jobbösszekötő helyén, de Vertonghen szerelni tudja.

16
    Gomezt intik le lesen középen.

16
    Soldado sarokkal teszi Lamela elé a labdát a 16-os előterében, közbelépnek a védők.

15
    Joaquín indítása pontatlan a jobb oldalon, kirúgás jön.

14
    Pizarro ígéretes indítása Salaht találja lesen a bal szélen.

13
    Most a Fiorentina birtokolja a labdát, de ők sem jutnak helyzetig.

12
    Savic indítása hosszú Alonsónak a bal szélre, dobás jön.

11
    Salah cselezget a 16-os előterében, szerelik az angol védők.

11
    Eriksen szögletét Gomez fejeli ki, majd a dán lövését blokkolják a védők.

11
    Savic szereli szögletre Eriksent a jobbösszekötő helyén.

10
    Lamela 25 méteres lövését fogja könnyedén Neto.

9
    Salah keresztlabdája találja lesen Joaquínt a jobb szélen.

8
    Fernandez szögletét kifejelik, majd Pizarro lő csúnyán fölé 20 méterről.

7
    Fernandez ad be laposan balról, Fazio tisztáz szögletre.

6
    A Toettenham tartja meg a labdát a pálya közepén, de nem jutnak kapuig.

5
    Salah, majd Fernandez cselezget a bal szélen, eredménytelenül.

4
    Basanta indítása hosszú a bal szélre, de Fernandez megszerzi a labdát, középre ad, Badelj 20 méterről lő a jobb sarok mellé.

3
    Badlej nem ér el egy balra kitett labdát, dobhatnak az angolok ismét.

2
    Mati Fernandez marad lenn a felezővonalnál egy ütközés után, de folytatja a játékot.

1
    Az első támadás a Tottenhamé, bedobással a végén jobbról.

1

Az Európa Liga idei sorozatában a legjobb 16 közé jutás a tét, és ma már a visszavágókat rendezik.

Az első mérkőzésen 1:1-es döntetlen született a White Hart Lane-en. A régóta gólképtelen Roberto Soldado gyorsan megszerezte a vezetést a Tottenhamnek, és az első félidő felétől támadt fel a Fiorentina, egyenlítettek is Basanta góljával.

A második félidő változatos játékot hozott, de újabb gólt már nem, így maradt az 1:1, ami elvileg a Fiorentinának kedvező, és a tavaly elődöntőig jutó olaszok talán élnek is az idegenben lőtt góllal és a döntetlennel.

Jó formába is kerültek az idén, bár a legutóbbi hazai meccsükön is csak egy 1:1-es döntetlenre futotta nekik a Torino ellen, az utolsó percben gól kapva.

A Tottenham, is nagyon jól kezdte az évet, a Chelsea-t és az Arsenalt is le tudták győzni, de legutóbb ők is csak döntetlenre voltak képesek odahaza a West Ham ellen, de ők éppen a hosszabbításban tudtak egyenlíteni.

Az előzmények alapján szoros meccsre van kilátás, valamivel esélyesebb a Fiorentina, de ha egy gólt szerez a Tottenham, onnan már teljesen nyitott a továbbjutás kérdése, vagyis izgalmakban elvileg nem lesz hiány, érdemes lesz velünk tartani.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 54. Gomez, 71. Salah

Lapok:   36. Badelj (FIO), 72. Salah (FIO) – 50. Davies (TOT)

ACF Fiorentina: Neto – Richards, Basanta (57' Rodriguez), Savic, Alonso – Pizarro, Fernandez (25' Aquilani), Badelj – Joaquin (84' Pasqual), Gomez, Salah.

Cserék: Lezzerini, Rodriguez, Pasqual, Tomovic, Aquilani, Ilicic, Babacar

Tottenham Hotspur: Lloris – Chiriches, Fazio, Vertonghen (75' Walker), Davies – Stambouli, Bentaleb (63' Kane) – Lamela, Eriksen, Chadli (63' Townsend) – Soldado.

Cserék: Vorm, Walker, Rose, Paulinho, Townsend, Mason, Kane.

Játékvezetők: Gocek – Eyisoy, Aktas