Dinamo Moszkva – RSC Anderlecht 3:1 (vége) | Zenit – PSV Eindhoven 3:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Sevilla 2:3 (vége)
Legia – Ajax Amsterdam 0:3 (vége) | Dynamo Kijev – En Avant Guingamp 3:1 (vége) | Salzburg – Villarreal 1:3 (vége)
Besiktas JK – Liverpool F.C. 1:0 (5:4 bűnt. vége) | ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur 2:0 (vége) | Internazionale – Celtic Glasgow 1:0 (vége)
Everton FC – BSC Young Boys 3:1 (vége) | Club Brugge KV – Aalborg 3:0 (vége) | Athletic Bilbao – Torino FC 2:3 (vége)
Sporting CP – VfL Wolfsburg 0:0 (vége) | Olympiacos FC – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:2 (vége) | SSC Napoli – Trabzonspor 1:0 (vége)
Feyenoord Rotterdam – AS Roma 1:2 (vége)
Athletic Bilbao
2:3 (1:2)
Torino FC
csütörtök 26.02.2015, 21:05 • San Mamés, Bilbao • Európa liga

Az első félidőben egy büntetőből szerzett gólt a Torino, amire Iraola a 44.percben válaszolt. A félidőben még sem döntetlen lett az eredmény, hisz a ráadásban Lopez fejesével a Torino mehetett pihenni előnyben.

A második félidőben nyomott a Bilbao, az egyenlités összejött, amivel egy darabig hosszabbitásra állt a meccs, de Darmian remek kapásgóljával a legjobb tizenhatba rúgta csapatát. Erre már nem tudott válaszolni a Bilbao. A forduló leggólgazdagabb meccse volt ez a Mönchengladbach – Sevilla meccsel egyetemben, reméljük jól szórakoztak.

A végeredmény tehát Bilbao – Torino 2:3. A Torino ment tovább. Köszönjük figyelmüket! (22:59:31)

90+5

90+4
    Martinez lesen tartózkodott.

90+3
    Susaeta nem tudta át venni a labdát, pedig nagy helyzet lett volna. Kirúgással jöhet Padelli.

90+2
    Vives távoli lövése jócskán fölé szállt.

90+1
    Aduriz szabálytalan Glik-kel szemben.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Énekelnek a szakadó esőben a torinói szurkolók, hamarosan vége.

89
    A Torino az első olasz csapat amely nyerni tudna a Bilbao otthonában. Ez még a Juventusnak sem sikerült.

88
    Susaeta szabálytalan Molinaro-val szemben a középpályán.

87
    Matinez kapta lesen a labdát.

86
    A beadás pillanatában Williams lökte ellenfelét, szabadrúgás a torinóiak javára.

86
    A beadás lecsorgott, majd kivágták, de maradt a Bilbao-nal, ezt követően a kapu elé tett labdát Glik mentette újabb szögletre.

85
    Iraola harcolt ki újabb sarokrúgást.

83
    El Kaddouri helyére Farnerud érkezett.

82
    Susaeta húsz méteres lövése a kapu jobb oldala mellett csordogál ki.

81
    Martinez ziccerben, elvitte a kapus mellett, majd borzalmasan találta el, mellé lőtte jócskán!

80
    Susaeta sarokrúgása nem okozott veszélyt, kontrázhat a Torino.

80
    Iraola léc alá tartó távoli bombáját Padelli tolta szögletre !

79
    Rico helyére érkezett Lopez.

78
    San Jose fejelhetett, de Padelli könnyedén fogta a középre tartó próbálkozást.

77
    Martinez szabálytalan Muniainnal szemben, ez is lap.

75
    Negyed óra a rendes játékidőből.

74
    Rico beadását kivágták a védők. Fogy az ideje a Bilbao-nak.

73
    Martinez érkezett Lopez helyére.

72
    Muniain beadása nem volt pontos, Padelli magabiztosan gyűjtötte be.

70
    Susaeta érkezett Etxebarria helyére.

70
    Glik is megkapta a maga sárgáját.

70
    Aduriz kapott sárga lapot buktatás miatt.

70
    Aduriz szabálytalankodott Glik-kel szemben.

68
    Kettő gól kéne a Bilbaonak a továbbjutáshoz, ez elég nehéz menet lesz.
    Matteo DARMIAN - 2:3

67
    A Torino Gólt szerzett!

El Kaddouri bal oldali beadására érkezett a hosszú oldalon MATTEO DARMIAN, majd tüzelt kapásból laposan a hosszú alsóba! A kapusnak esélye sem volt. 2:3! Hosszabbitástól már nem kell tartani.

66
    A félidő derekánál járunk, picit vissza esett a meccs irama, de továbbra sem unatkozhatunk.

65
    Quagliarella kezezése miatt a Bilbao kapta a labdát.

64
    A baszk szurkolók ünnepelnek, de csapatok egyenlőre nem áll még továbbjutásra, de azért közelebb állnak hozzá mint a Torino a játék képe alapján.

63
    Williams lesen tartózkodott.
    Óscar de MARCOS - 2:2

61
    A Bilbao gólt szerzett!

OSCAR DE MARCOS találatával hosszabbitásra állnak a csapatok! Másodszor is egyenlitett a Bilbao. Muniain adta a gólpasszt de Marcosnak aki laposan a hosszú alsóba tüzelt. 2:2.

61
    Fél órája maradt a Bilbao-nak, hogy legalább a hosszabbitást kicsikarja.

60
    Glik ápolása miatt áll a játék.

59
    Iraola beadását kivágták.

58
    Molinaro szabálytalan San Jose-val szemben, labdázgat hátul a Bilbao, fejlődik a támadás.

57
    Quagliarella lesen sokadjára.

57
    Lassitja a játékot a Torino, nem sietnek sehová, hisz továbbjutásra állnak.

56
    de Marcos beadását nem tudta átvenni a társ, majd labdát vesztettek a hazaiak.

55
    Torino bedobás a saját térfelükön.

54
    Etxebarria beadását kivágták, majd Muniain tette vissza, ezt is kivágták.

53
    Darmian buktatott egy sárga lapért cserébe.

53
    A jobb oldali beadásra Williams érkezett, fejese a jobb kapufán csattant, ezt megúszta a Torino!

52
    Quagliarella lesen tartózkodott.

51
    Etxebarria hagyta ott a lábát, amin átesett ellenfele. Jöhet a Torino.

51
    Aduriz szabálytalan Gazzi-val szemben.

50
    Óriási helyzetben Lopez, öt méterről próbálkozott lövéssel, a kivetődő Herrerin azonban védeni tudott bravúrral!

50
    Muniain átadása használhatatlan a társak számára! Kirúgással jöhet Padelli.

49
    Laporte csavarása milliméterekkel szállt el a bal felső fölött!

48
    A távolság jó huszonhárom méter!

48
    Gazzi ismét szabálytalan, most már jön a jogos sárga lap.

46
    Williams szabálytalankodott Maksimovic-cal szemben.

46
    Összesitésben tehát 4:3-ra vezet a Torino, egy hazai góllal hosszabbitásra állnánk, egy torinói találat pedig megpecsételné a továbbjutást, hiszen akkor három kéne a Bilbaonak.

46

Remek félidőn vagyunk túl, Quagliarella szerzett büntetőből vezetést a Torino-nak, majd a félidő hajrájában Iraola okos góljával összejött az egyenlités, ezzel ismét a Bilbao volt a továbbjutó. Majd mikor már a pihenőt várták, még egyszer elindult támadni a Torino, és Darmiant üresen hagyták. Erre ráfáztak, hiszen tisztán tálalhatott a viszonylag üresen érkező Lopez elé, aki fejjel ismét vezetést szerzett. Egy esetleges góllal már nem továbbjutó a Bilbao, csupán a hosszabbitáshoz lenne elegendő a találat, hiszen az első meccs 2:2-vel zárult. Izgalmakban nem lesz hiány a második félidőben sem, tartsanak velünk!

45+3
    Maxi LOPEZ - 1:2

45+3

Szinte hihetetlen, megint vezet a Torino! Darmian jobb szélről érkező beadására MAXI LOPEZ érkezett, majd üresen fejelhetett közelről a léc alá. Ismét vezet a Torino. 1:2.

45+2
    Rico megmozdulása sárga lapot ért.

45+1
    Két perc a ráadás.

45+1
    Muniain lövését blokkolták, majd Rico lövése mellé szállt.

45
    Moretti szabálytalan Muniainnal szemben. A labda mögött Etxebarria. Szenzációs a hangulat is a San Memésben, feltehetőleg telt ház van.
    Andoni IRAOLA - 1:1

44

Extebarria adott parádés labdát a hosszú oldalra, ahol ANDONI IRAOLA érkezett. Remek labdaátvétel, majd egy igazitás, aztán pedig a léc alá pöccintés! Könnyed, laza, magabiztos befejezés. Még a szünet előtt egyenlit a Bilbao, és ezzel ők állnak továbbjutásra. 1:1.

44
    De Marcos végezhet el bedobást ezúttal. Támad a Bilbao.

43
    Padelli követett el technikai hibát, Williams már jön is elvégezni a bedobást.

42
    Gurpegi sérült meg, helyére érkezik Williams.

41
    Öt perc a félidőből.

40
    Vives átadása nem lett jó a társnak, de Marcos jöhet bedobással.

39
    Lopez kapott sárgát szabálytalanság miatt.

38
    Gurpegi képes folytatni, de Laporte-t kell ápolni ezúttal, akinek eleredt az orra vére, miután Lopez odapaskolt egyet.

37
    Lopez lesen tartózkodott.

37
    Mehet tovább a meccs, egyenlőre emberhátrányban a Bilbao.

36
    Gurpegi ápolása miatt áll a játék, nem biztos a folytatása.

36
    Bilbao beadás, majd Muniain borzalmas beadását láthatta a közönség.

35
    Rico átadása használhatatlan volt Aduriznak, ismét letámad a Bilbao.

34
    Darmian lesen nem először a meccsen.

33
    Ahogy ezúttal sem, Padelli húzta le a labdát a levegőből.

32
    Molinaro szabálytalan Muniain-nal szemben. Ismét egy pontrúgás, egyenlőre ezekből nem tudott sok veszélyt létrehozni a Bilbao.

32
    2:5 a próbálkozások száma , 62:38 a labdabirtoklás aránya. Jól védekeznek az olaszok.

31

30
    Az első félidőből negyed óra van hátra, jelenleg a Torino áll továbbjutásra, de egyetlen hazai gól elég lenne, hogy ez megváltozzon. Izgalmakban nem lesz hiány, az már biztos.

29
    Darmian lesen tartózkodott.

29
    El Kaddouri egyből kapura tűzte, gyenge volt a próbálkozás, fölé szállt.

28
    Etxeita rúgta fel ellenfelét. Jogos a sárga lap. Torinoi szabadrúgás a tizenhatos előteréből.

27
    Darmian jobb szélről érkező beadása lecsúszott, és Herrerin kezében kötött ki. Nagy a kapkodás, sok a pontatlanság.

26
    Quagliarella lövése picit kiszoritott szituációból az oldalhálóban kötött ki.

25
    Rico szabálytalan Gazzival szemben.

24
    Rico átadása használhatatlan lett, de maradt a vendégeknél, ismét feljebb kapcsolt a Bilbao.

23
    Etxebarria beadására San Jose érkezett, majd fejelt. Fejese a kapu fölé szállt pár méterrel.

22
    Gazzi szabálytalan sokadjára, ezt is megúszta lap nélkül. Jöhet a beadás.

22
    A félidő derekánál járunk, Gurpegi szabálytalansága miatt a vendégek kaptak jogos büntetőt, melyet Quagliarella értékesitett.

21
    Molinaro szerelése tökéletes volt, Bilbao bedobás jön.

21
    Vives szabálytalan a pálya középső harmadában.

20
    Alább fagyott a hazaiak nyomása, túlnyomó részt a mezőnyben folyik a játék.

19
    Molinaro ápolása miatt állt a játék egy picit, de már játékban a labda.

18
    Etxebarria beadása hosszú lett mindenkinek, a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás jöhet.

18
    Moretti szabálytalankodott Adurizzal szemben. Beadásra számithatunk.
    Fabio QUAGLIARELLA - 0:1

16

FABIO QUAGLIARELLA lövésébe csak beleérni tudott Herrerin, a jobb kapufáról a hálóba pattant a labda! Jelenleg a Torino áll továbbjutásra! 0:1.

16
    Hoppá. Torinoi büntető! Gurpegi rúgta fel Vivest. Tiszta tizenegyes !

14
    Quagliarella tizenöt méteres lövése jó 1-2 méterrel szállt el a kapu fölött, de Herrerin is rajta volt. Kirúgás.

13
    A baszkok kezdték jobban a meccset, egy veszélyes helyzet már adódott előttük, de Etxebarria lövését Padelli képes volt védeni. Ezt leszámitva nem volt több gólhelyzet.

11
    Etxebarria beadásának pillanatában Gurpegi lesen tartózkodott.

11
    Gazzi szabálytalan ezúttal. Ismét jó harmincötről jöhet a szabadrúgás.

9
    A sarokrúgás átszállt a fejek felett, ebben nem volt most veszély.

9
    Etxebarria bombáját Padelli bravúrral szedte ki a bal sarokból. Szöglet!

9
    Aduriz kapott szabadrúgást. A távolság jó harminc méter a kaputól.

8
    Egyenlőre némi labdabirtoklási fölényben a Bilbao, ők kezdeményeznek, de egyenlőre lövéssel nem sikerült befejezniük egy akciót sem.

7
    Bilbao bedobás a torinói térfélen.

5
    Etxebarria beadását Glik takaritotta el a veszélyes területről.

4
    Szabadot kapott a Bilbao, melyet kicsiben végzett el Benat, ezt követően Rico követett el támadó szabálytalanságot.

3
    El Kaddouri sarokrúgásának pillanatában Quagliarella lökött, ezért a Bilbao kapta a labdát.

3
    El Kaddouri sarokrúgását kifejelték az alapvonalon túlra. Újabb szöglet.

3
    Ezúttal Lopez beadásába ért bele egy védő. Jöhet a Torino is egy szöglettel!

2
    Etxebarria sarokrúgása nem okozott gondot a védelemnek.

1
    de Marcos harcolt ki sarokrúgást.

1
    Kékben a Torino, piros-fehérben a Bilbao.

1

Az Európa Ligában a tizenhatba kerülésért játszik az Athletic Bilbao a Torino-val.

Az Athletic Bilbao jelenleg csak a tizenkettedik a spanyol bajnokságban, 17 pontra van ez Európa Ligát érő helytől, elég valószinűtlen, hogy jövőre is induljanak a nemzetközi kupa porondon. Legutóbbi tiz hazai tét meccsükből négyet nyertek, két x, és négy vereség mellett. Legutóbbi bajnokijukat odahaza játszották, ahol 1:0-ra megverték a Vallecano együttesét

A Torino jelenleg a tizedik a Serie A-ban, hat pontra van az Európa Ligát érő helytől, ahol jelenleg a Fiorentina tartózkodik. Épp velük játszották legutóbbi bajnokijukat a csapatok, ahol a Fiorentina vendégeként 1:1-es döntetlent ért el a Torino. A Torino idegenben legutóbbi tiz tétmeccséből négyet megnyert, három x, és három vereség. A három vereség történt a legrégebben, tétmeccset nem buktak idegenben november 30.a óta. Ekkor verte őket a Juve 2:1-re.

Az első meccsen 2:2-es döntetlen született, ami azért a Bilbao számára kedvezőbb, akár egy 1:1-el , vagy 0:0-val is továbbjutnak, viszont kikapniuk nem szabad. Izgalmas, jó meccs lesz, reméljük ezúttal is sok góllal! Mindenképp tartsanak velünk, ha tehetik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 44. Iraola, 61. Marcos – 16. Quagliarella (bünt.), 45+3. Lopez, 67. Darmian

Lapok:   28. Etxeita (ATB), 45+2. Rico (ATB), 70. Aduriz (ATB) – 39. Lopez (TUI), 48. Gazzi (TUI), 53. Darmian (TUI), 70. Glik (TUI), 77. Martinez (TUI)

Athletic Bilbao: Herrerin – de Marcos, Laporte, Etxeita, Iraola – Gurpegi (C) ( 42' Williams )– Rico ( 79' Lopez ), San Jose, Etxebarria ( 70' Susaeta ) – Aduriz, Muniain
    Cserék: Ibraizoz – Balenziaga, Ibai, Lopez, Susaeta, Viguera, Williams

Edző: E. Valverde

Torino FC: Padelli – Maksimovic, Glik (C), Moretti – Darmian, Vives, Gazzi, El Kaddouri ( 83' Farnerud ), Molinaro – Lopez ( 73' Martinez ), Quagliarella
    Cserék: Castellazzi – Amauri, Bovo, Farnerud, Jansson, Martinez, Silva

Edző: G. Ventura

Játékvezetők: Liran Liany