Getafe CF – Villarreal 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Real Sociedad – La Coruňa 2:2 (vége)
Cordoba – Elche CF 0:2 (vége)
Getafe CF
1:1 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 12.04.2015, 12:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Madrid • Primera División

Nem vonul be ez a találkozó az aranykönyvekbe, főleg az első félidő. Egészen jól kezdtek, több helyzetet is kialakítottak az első 15-20 percben, utána azonban borzasztóan visszavettek mind az iramból, mind a színvonalból is.

A fordulás után szerencsére sokkal jobb lett a mérkőzés, két gólt és számtalan helyzetet is láttunk, bár a második félidőben is inkább az első 25 perc volt jobb. Musacchio nagyon csúnya sérülését is láttuk, reméljük, minél hamarabb felépül a vendégek játékosa. Összességében igazságosnak mondható a döntetlen.

Getafe – Villareal: 1-1!
    ---- (13:51:36)

90+4

90+4
    Jokic nagy bedobása szabálytalanra sikeredik, így a Getafe csapatáé a labda. Nemigen lesz már itt semmi érdemleges.

90+3
    Pina adta be a labdát balról, Gerard Moreno elől vágják ki bedobásra.

90+2
    Rodriguez érkezett középen egy jobb oldali beadásra, nagyon rosszul találja el 10 méteren, méterekkel mellé.

90+1
    A ráadás négy perc.

90
    Baba Diawara érkezett Vazquez helyére a hazai csapatban.

90
    Giovani dos Santos a bal oldalon kapott kiváló kiugratást, de nem lőtt azonnal, hanem tolt még rajta egyet egy védő szorításában, így nagyon éles szögből lőhetett már csak, az oldalhálóba.

90
    Nő az esélye a döntetlennek, de a Villareal 10 emberrel sem mond le a támadások építéséről.

89
    Vazquez a jobb oldalon nagyon jól tört be a veszélyes zónába, belöbbölt labdája túl erősre sikeredett, nem érhette el fejjel Sarabia.

88
    Naldo kapott utólag egy sárga lapot.

87
    Roberto Lago vissza tud térni, bár fájlalja a térdét továbbra is.

86
    Giovani Dos Santos a bal oldalon iramodott meg, majd kicsit megstószolta őt Lago, elesett, de ezért nem fognak tizenegyest adni. Lago is lent marad egyébként, nem az ütközéstől, hanem utána még lépett vagy ötöt, félő, hogy ez is sérülés.

85
    A hazai csapatnak még mindig maradt egy cserelehetősége, a végén jól jöhet.

84
    A gólszerző, Castro helyett folytatja Buendia.

83
    Cseréhez készülődik a Getafe.

82
    Döntetlen állással érkezünk a mérkőzés hajrájához, egyelőre 1-1 az állás és a Villareal tíz emberrel egy sérülés miatt.

81
    Cheryshev lopott labdát az ellenfél térfelén, a bal oldalon tört előre, majd ballal rábombázta futtából, fél méterrel fölé.

80
    Musacchiot hordágyon viszik el a pálya mellől is, tíz emberrel fejezi be az utolsó szűk negyed órát a Villareal.

80
    Az oldalvonal mellett folytatódik Musacchio ápolása, de meglepetés lenne, ha tudná folytatni a játékot. Jaume Costa közben a cserepadon kapott sárga lapot reklamálásért.

79
    Musacchio a labdáért való harcban rosszul lépett és a bal bokája teljesen kifordult, még nézni is rossz volt. Valószínűleg nem fogja tudni folytatni, nincs több cseréje a vendégeknek.

78
    Az utóbbi percekben a Getafe lett támadóbb hirtelen, Musacchio feküdt a pálya szélén közben, de nem állt meg a játék, csak egy bedobásnál végre.

77
    Sarabia és Leon játszanak össze a jobb oldalon, a túloldalon Vazquez kapja a keresztlabdát, de két védő szorításában labdát veszít.

76
    Ígéretesen hozta fel a labdát Vigaray a jobb oldalon, Leonnak passzolt, aki viszont túl erősen továbbította Castro felé, kimegy.

75
    Megint Pina indít, Giovani dos Santos nem tud lefordulni védőjéről, Pina visszakapja, majd rosszul indít.

74
    Pina indítja Cheryshevet középen, Vazquez viszont megszerzi a labdát.

73
    Dos Santosnak 10 perc sem kellett, hogy begyűjtse sárga lapját, amióta pályán van.

72
    Lacent húzta vissza Giovani dos Santos, ez is sárga lap.

71
    Szerencsére élénkebb a mérkőzés, mint az első félidőben, már most több helyzetet láttunk, mint akkor 45 perc alatt.

70
    Helyzet a túloldalon is, Leon tüzelt a bal oldalról, 15 méterről, Asenjo hárított, a visszatett labdát Sarabia vágja fölé 16 méterről.

69
    Cheryshev érkezik a Villareal csapatába, Moi Gomezt váltja.

69
    Giovani Dos Santos iramodott meg középen, ballal rásuhintotta ütemtelenül, a bal alsóból kiszedte bravúrral Guaita!

68
    Vigaray a jobb oldalról tekerte be a labdát, néhány centivel maradt le róla csak Sarabia középen.

67
    Musacchio ad egy csomagot Sarabiának, sárga lap.

67
    Jokic nem tudja beadni balról, Lago megszerzi a labdát.

66
    Kezdhetik elölről az egészet, egy gólváltás után megint döntetlenre állnak a felek.
    CASTRO - 1:1

65
    A Getafe gólt szerzett!
    DIEGO CASTRO egyenlít némileg váratlanul! Lago bal oldali beadását Castro csúsztatta a hosszú sarokba fejjel 9 méterről! 1-1!

65
    Sergio Asenjo kirúgása után gyorsan labdát szerez a felezőnél a Getafe.

64
    Cserélnek a vendégek is, Uche helyett Giovani Dos Santos folytatja.

63
    Hazai csere, Hinestroza helyett Sarabia folytatja.

63
    Uche egy rövid ápolás után tudja folytatni.

62
    Rodriguez kapott sárga lapot.

62
    Egy óra játékot követően Getafe – Villareal: 0-1.

61
    Uche szabálytalan a saját térfelén, Rodriguezt lökte, ahogy hátrált a labdával.

60
    Musacchio váltja Baillyt a vendégeknél.

59
    Harmadszor is lehet ismételni, jobbról jut megint szöglethez a Getafe. Leon beívelte, Naldo azonban fölé fejel jócskán.

58
    Leon a rövid sarok irányába lőtte be a szögletet, kifejelik a védők.

57
    Ismét hazai támadás az elkapkodott szöglet után, ez is szögletre pattan. Közben Rukavina kapott egy sárga lapot.

56
    Bal oldali Getafe beadás, szögletre pattan.

55
    Megint Uche iramodott meg a jobb oldalon, éles szögből is rábombázta, Guaita hasa alatt továbbcsúszott szinte a gólvonal előtt, végül felszabadítottak a védők!

54
    Megszerezte a vezetést a sárga tengeralattjáró, így lehet, hogy kissé megélénkül majd a mérkőzés.
    UCHE - 0:1

53
    A Villarreal gólt szerzett!
    IKECHUWKU UCHE bikázza a felső léc alá a büntetőt! 0-1!

52
    Uche tört be a tizenhatoson belülre középen, majd elhúzzák a lábát, tizenegyes a Villareal javára!

52
    Hinestroza adta be balról, Dorado fejeli ki Vazquez elől, majd Pina szabadít fel.

51
    Vigaray húzta meg a jobb oldalon, ígéretes beadását Asenjo kivetődve fogja!

50
    Jobb oldali beadás Rukavina részéről, Guaita vetődik ki a kapujából és így bokszolja ki a labdát.

49
    Érezhető eddig, hogy mindkét csapatnak igazából jó a döntetlen a céljaik eléréséhez.

48
    A Villareal iramodik meg a jobb oldalon, Trigueros viszont visszafelé passzol.

47
    Nem történt csere a szünetben, közben a Getafe vezet támadást a bal oldalon, de a beívelést Dorado kivágja.

46
    Meg sem várta a 15 perc leteltét a játékvezető, már kezdődik is a második játékrész.

46

Akadtak helyzetek is az első félidőben, de összességében sajnos nagyon sok a holtidő eddig, amikor helyzet közelébe sem kerülnek a csapatok. A Villarealnak volt egy jobb szakasza, amikor jóval többet támadott, de a Getafe előtt is adódtak veszélyesebb helyzetek.

Reméljük, a második félidőben rákapcsolnak a fiúk, mert gólt sem láttunk, helyzetekkel sem voltunk túlzottan elhalmozva.

Getafe – Villareal: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45
    Gerard Moreno ritmusváltása lett igen veszélyes, középen indult meg váratlanul, majd 25 méterről rábombázta, kifelé kanyarodott így végül centikkel, de a jobb alsó mellé suhant a labda!

44
    Gerard Moreno keresztlabdája túl erős Moi irányába, így ez a támadás is kútba esik.

43
    Megszerzi a Villareal, igen régen nem vezettek támadást a vendégek.

42
    Lacen és Lago a bal oldalon adogat a vendég kapu közelében.

41
    Castro jobb oldali beadását Asenjo húzza le, a közelben ólálkodott Hinestroza, de nem volt esélye fejelni.

40
    Bailly taglózta le Alvaro Vazquezt a középpályán, sárga lap.

40
    Vigaray a jobb oldalon iramodott meg, a beadásba belelépnek, jöhet Leon szöglete a hazaiaktól.

39
    Végre egy villanás, Leon a jobb oldalon futott el, beadása biztatóan kanyarodott Vazquez irányába, de kifejelik a végők.

38
    Pokoli módon leült a mérkőzés a biztató kezdés után.

37
    Castro előreívelése megint túl hosszú, csak Asenjonak jó.

36
    Egyre valószínűbb, hogy nem fogunk ma gólrekordot dönteni, kevés a helyzet.

35
    Moi Gomez a jobb oldalon indult meg, de kénytelen visszafelé passzolni.

34
    Castronak van szüksége némi ápolásra a pálya mellett, de vissza fog térni. A játékvezetői labdát a Villareal sportszerűen visszaadja.

33
    Szépen cselezett ki két védőt is a bal oldalon meginduló Moi Gomez, laposan középre adta, de nem jutott el Uchéhez, lekapcsolta a labdát Naldo.

32
    Fél óra játékot követően Getafe – Villareal: 0-0.

31
    Castro felismerte a trükkös szabadrúgást és azonnal szerelt. Ebben több volt.

30
    Trigueros végezhet el szabadrúgást jó 35-40 méterre a kaputól.

29
    Volt egy néhány perces időszak, amikor több helyzet is adódott egymás után, most azonban jó ideje sajnos nincsenek nagy helyzetek.

28
    Lacent buktatta hátulról Trigueros, sárga lap.

28
    Pina csúszik el középen, de Moi Gomez kisegíti.

27
    Labdát szerez hátul a Villareal, de Jokic keresztlabdája pontatlan.

26
    Vigaray szerelt szépen hátul, Moi Gomez indult volna meg. Visszatért a pályára szerencsére Vazquez, komolyabb bajnak nézett ki elsőre.

25
    Hinestroza iramodott meg a bal oldalon, majd elesik egy védő mellett, nincs szabálytalanság.

24
    Guaitához kerül egy labda, túl hosszú volt a vendég indítás.

23
    Jó ideje nem jut az ellenfél kapujának közelébe a Getafe.

22
    Moi Gomez a bal oldalon indult meg, de beadását blokkolja Vigaray.

21
    A jelek szerint meg tudták oldani a problémát, pedig elsőre úgy tűnt, biztosan cserére lesz szükség. Vazquez még egyelőre továbbra is az oldalvonalon kívül.

20
    Gond van az egyik Getafe játékossal, megsérült Alvaro Vazquez. Úgy tűnik, a jobb válla ugrott ki.

19
    A felezőnél ismét labdát szerez a Villareal, az utóbbi percekben a Villareal aktívabb.

18
    Trigueros bal oldali szögletére érkezett középen Bailly, de csak Lacen lökésével kerül pozícióba, kifelé szabadrúgás.

17
    Gomez a bal oldalon indult meg, szögletet harcol ki.

16
    Lacen labdája kizárólag Asenjonak jó.

15
    Rodriguez nagy bedobására a rövid oldalon váratlanul rácsapott Vazquez, ám a rövid sarok mellé rúgta dropból.

14
    Hinestroza bal oldali beívelése Pedro Leon felé érkezett, de túlságosan magasra sikeredett.

13
    Castro kapott kiváló kiugratást a bal oldalon, de nem lőtt első szándékból, utána pedig már belevetődött Bailly a lövésbe.

12
    Rukavina jobb oldali beadása is mély, ezt Guaita húzza le könnyen.

11
    Hinestroza húzta meg a bal oldalon Bailly mellett, a beadás sikerül, de igen mély, Asenjo simán lehúzza.

10
    Ismét egy Villareal beadás jobbról, ez most nem veszélyes, kimegy a labda az alapvonalon túlra.

9
    Naldo és Pina fejpárbaja után Rukavina szelídíti meg a labdát középen.

8
    Jokic beadását Uche fejelte kapu felé 10 méterről, kevéssel a bal kapufa mellé!

7
    Uche suhintotta rá 25 méterről, Guaita védett szögletre, ez is helyzet volt!

6
    Támad a Villareal, de elakadnak a középpályán.

5
    35 méterről végzett el szabadrúgást Pedro Leon, csak centikkel a jobb felső mellett süvített el a bomba, ez a kapustól be is mehetett volna!

4
    Tartja a labdát a Villareal, de nem jutnak előrébb egyelőre.

3
    Pina cselezget középen, majd kénytelen hátrafelé passzolni.

2
    Meg is van a labda, Gerard Moreno zavart jól.

1
    A Villareal egyből próbál letámadni már a kezdést követően.

1

Sötétkékben a Getafe, sárgában a Villareal, hamarosan kezdünk!

Getafe CF: Guaita – Carlos Vigaray, Alexis, Naldo, Roberto Lago – Juan Rodriguez, Lacen – Pedro Leon, Diego Castro, Hinestroza – Alvaro Vazquez
    Cserék: Jonathan Lopez – Velazquez, Pablo Sarabia, Alvaro Arroyo, Diawara, Buendia, Alex Felip

Villarreal CF: Sergio Asenjo – Mario Gaspar, Bailly, Chechu Dorado, Jokic – Rukavina, Pina, Trigueros, Moi Gomez – Uche, Gerard Moreno
    Cserék: Juan Carlos – Musacchio, J. dos Santos, G. dos Santos, Campbell, Cheryshev, Jaume Costa

Játékvezetők: José Teixeira – Francisco Lamsfús, César García.

A középmezőny elejét, illetve végét erősítő együttes összecsapását kísérhetjük figyelemmel a spanyol labdarúgó bajnokság vasárnap déli mérkőzésén a 31. fordulóban. A jelenleg 13. pozícióban tanyázó Getafe a hét helyezéssel, de 18 egységgel előtte levő Villarealt látja vendégül.

A Getafe hullámzó formát mutatott az elmúlt hetekben, két győzelem és három vereség váltotta egymást. Közvetlen kiesési gondjaik nincsenek, de azért nem dőlhetnek még teljesen hátra. A Villareal az elmúlt hetekben nem tudott győzni, de végre túl vannak a "Sevilla mérgezésen" – a kupában, a nemzetközi kupában és a bajnokságban is összefutottak néhány hét leforgása alatt többször is – és legutóbb egy Valencia elleni döntetlent tudtak felmutatni.

A találkozó esélyese a Villareal, amely csapat továbbra is tartja a hatodik helyet, ami európai kupaporondra lépést hozna magával ismét.

Az összecsapás vasárnap 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!