Getafe CF – Villarreal 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Real Sociedad – La Coruňa 2:2 (vége)
Cordoba – Elche CF 0:2 (vége)
Real Sociedad
2:2 (1:1)
Deportivo La Coruňa
vasárnap 12.04.2015, 19:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Egy igazán kiváló spanyol bajnoki meccset szurkolhattak végig a két csapat drukkerei, amelyen négy gól született. Végig sportszerűen és támadó felfogásban játszottak a csapatok és igazán élvezetes volt a játék. Végül megérdemelt 2-2-es döntetlen született, így mindkét gárda egy pontot könyvelhetett el a tabellába. (20:55:40)

90+4

90+4
    Utolsó hazai rohamok, de játékvezető már az óráját nézi.

90+3
    Fabrizio nagyon jól követte a játékot, és időben futott ki jól a veszélyesen belőtt labdára.

90+2
    Hazai bedobás a saját térfelükön, majd egy hosszú jobb oldali indítással próbálkoznak.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás, ismét Fabricio kapusnál a labda egy pontatlan hazai támadás végén.

90
    Fabricio védése a szöglet után, a vendégek jöhetnek előre.

89
    Carlos harcol ki egy újabb hazai szögletet, amelyet jobb oldalról végezhetnek el.

88
    Pardo lövése pattan meg egy vendég játékoson, hazai szöglet következik.

87
    A játék képe alapján teljesen megérdemelt a 2-2-es eredmény, de még három perc hátra van, amely meghozhatja valamelyik oldalon a döntő találatot.

86
    Nagy harc a labdáért a Deportivo tizenhatosában, végül sikerül felszabadítani a vendégeknek, és máris a hazai kapu előtt a játék.

85
    Támadnak a Deportivo legényei, Rulli szerez végül labdát és kidobással indítja társait.

85
    Lopo kapott sárga lapot a Deportivo csapatából.

84
    Taktikai csere a vendégeknél, Cavaliero helyére Laure érkezik.

83
    Joseba Zaldúa kapott sárga lapot a hazai csapatból.

82
    Fabricio kapus húz le egy beívelt labdát.

81
    Lopo lába görcsölt be, kicsit az időre is játszik most a Deportivo.

80
    A hazai csapat gyakorol most nyomást Fabricio kapujára, szabadrúgás következik a tizenhatos sarkától, amelyet végül kifejeltek a vendégek az oldalvonalon túlra.

79
    Nagy csata várható még a három pontért a hátralévő 10 percben.
    TOCHÉ - 2:2

78
    A Deportivo gólt szerzett!
    Kiegyenlít a LA Coruna TOCHÉ révén, aki szépen helyezi fejjel 6 méterről a labdát Rulli kapus mellett a hálóba.

76
    Egy gyors kontra végén Vela 18 méterről küldi pár centivel a jobb kapufa mellé a labdát, Fabricio rajta volt a labdán, szép jelenet volt!

75
    Cavaleiro a sérült játékos, akit a pálya szélén ápolnak.

74
    Deportivo játékos fekszik a pályán és ápolásra szorul.

72
    Rulli kapuja felett szált el egy lövés.

71
    Cavaliero gáncsolta hátulról Zalduát ezért sárga lapot kap.

70
    A harmadik cseréjét is kihasználja a hazai csapat, Castro helyére Vela jön be.

69
    Xabi Prieto ment el szépen a bal oldalon, de a beadása pontatlan volt a tizenhatosba.

68
    Xabi Pietro kap sárga lapot a hazai csapatból.

67
    Borges is lejön, helyére Medunjanin érkezik a vendégeknél.

67
    Rodríguez helyére Toché jön be a LA Coruna csapatában.

66
    A vendégek végezhetnek el szögletet, amely egy veszélyes fejessel végződik a rövid sarok mellett.

65
    Kihasználja második cseréjét is a hazai csapat, Granero helyére Bergara jön be.

64
    Rulli tornáz ki bravúrral szögletre egy kiváló lövést, amely a jobb alsóba tartott.

63
    Castro kap sárga lapot a hazai csapatból.

62
    A vendégek rúghatnak szabadrúgást a pálya közepéről, de hátrafelé végzik el a szabadot.

61
    A hazai csapat támad többet a gól után, de most les helyzetre futnak.

60
    José Rodríguez az égbe rúgja 17 méterről a labdát.

59
    Fabrício kapus jöhet kirúgással az ötösről.

58
    Cserél a hazai gárda, I.Martínez helyére, Elustondo jön be.
    CASTRO - 2:1

57
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    CHORI CASTRO kapásból egy hosszú beívelt pontos labdát az ötös sarkától a hosszú sarokba rúgja védhetetlenül.

56
    Rulli hosszú kirúgásából, ismét a vendégek indulhatnak előre.

55
    Tarja a labdát a LA Coruna, rövid passzokkal építik fel a támadást.

54
    Melegítenek a hazai csere játékosok, hamarosan csere várható.

53
    Egyre aktívabb a La Coruna, Borges óriási helyzetben hat méterről durrant a kapu mellé.

52
    Első komolyabb Rulli védés egy jobb oldali nagyon éles szögből leadott lövés után.

51
    Fabricio mellel veszi le a labdát és indítja hátvéd társát a jobb oldalon.

50
    Továbbra is hazai lábakon a labda, a vendégek eddig nem igen jutottak el Rulli kapujához.

49
    Aktívan kezdi a hazai gárda a második félidőt, egy élesen belőtt labda szál el Fabrício kapuja előtt.

48
    A jobb oldalról beívelt szabadrúgást Fabrício húzza le a levegőből.

47
    Nagy harc a labdáért a pálya közepén, végül a hazai csapat hozza el, és egy szabadrúgást harcolnak ki a Deportivo kapuja előtt.

46
    A vendégek indulnak meg a jobb oldalon a második játékrész első percében.

46

Egy jó iramú meccset játszottak a csapatok az első félidőben, sok helyzettel mindkét kapu előtt. Végül két tizenegyes gólt láthattunk, amelyeket mindkét oldalon kezezésért ítélt meg a játékvezető. A második félidőben hasonlóan jó játék várható, a meccs teljesen nyitott. Az első félidőben három sárga lapot osztott ki a játékvezető.

45+2

45+2
    Fabricio kapus talán utolsó kirúgása az első félidőben.

45+1
    A vendégek rohamoznak az utolsó percekben.

45
    Két perc a ráadás.

44
    Pardo 16-ról, pár centivel a felső léc fölé durrant, nagy helyzet volt!

43
    A vendégek nagyon aktívak lettek az egyenlítő gól után, mezőnyfölényben játszanak a félidő hajrájában.

42
    Fabricio ellen szabálytalankodtak a tizenhatosban, kifelé ítél a játékvezető.

41
    Kiváló a mérkőzés, nagy csata folyik a pályán.
    Lucas PEREZ - 1:1

40
    LUCAS PEREZ lövését bravúrral védi Rulli kapus, de a kipattanót végül közelről a rövid felsőbe vágja Perez.

39
    Ansotegi kap sárgát reklamálásért.

38
    A vendégek is tizenegyes rúgáshoz jutnak, itt a lehetőség az egyenlítésre.

37
    Lucas Perez 18 méterről eresztett el egy veszélyes lövést, amely megpattan, szöglet következik.

36
    A hazai csapat támadását les állítja meg.

35
    Borges kap sárga lapot a Depertivo csapatából.

34
    Óriási helyzet Borges előtt az egyenlítésre, 11 méterről fölé vágja a labdát.

33
    Fabricio kap sárga lapot reklamálásért.
    Xabi PRIETO - 1:0

32
    Laposan, a jobb alsó sarokba rúgja XABI PRIETO a tizenegyest.

31
    Tizenegyest ítél a játékvezető a hazai csapat javára.

30
    Cavaliero 20 méterről alaposan fölé durrant, Rulli jöhet kirúgással.

29
    Jól kevergettek a vendégek a hazaiak tizenhatosa előtt, végül az élesen belőtt labdát kivágják a hazai védők.

28
    Egy szép gyors bal oldali hazai támadás végén, a beívelt labdát az ötös sarkáról szorongatott helyzetben fejelik a kapu mellé.

27
    Riera szabálytalankodik a pálya közepén, a hazai csapat rúghat szabadrúgást.

26
    Fabricio kapus gurigázik Juanfrannal a tizenhatos előtt.

25
    Le föl támadnak a csapatok, igazán élvezetes a meccs.

24
    Rulli hárít szorongatott helyzetben az ötös sarkán.

23
    A vendégek indítanak támadást a szöglet után.

22
    A szögletből nem alakult ki veszély Fabricio előtt.

21
    Egy szép jobb oldali kontra végén a beívelt labdát 10 méterről éles szögből Canales rúgja veszélyesen a kapura , Fabricio szögletre hárít.

20
    Rövid passzokkal próbálja felhozni a labdát a hazai gárda.

19
    A tizenhatos sarkáról végezhetnek el a hazaiak szabadrúgást.

18
    Rulli biztos kézzel húzza le a beívelt szögletet, és már indítja is társait.

17
    Kisebb La Coruňa nyomás ezekben a percekben, újabb vendég szöglet következik.

16
    Manuel Pablo beadását fejelik ki Bergantinos előtt a hazai védők a tizenhatosból.

15
    Kiegyenlített mérkőzés folyik a pályán, mindkét csapat támadólag lép fel az első 15 percben.

14
    La Coruňa szöglet következik a jobb oldalról.

13
    Rulli kapus hozza játékba a labdát, újabb hazai támadás , de egy hosszú pontatlan előre ívélt passzal végződik a Real kísérlete.

12
    A vendégek hozzák fel lassan a labdát, de jól védi a területet a hazai gárda a tizenhatosa előtt.

11
    Jó az iram eddig mindkét oldalon voltak már gólhelyzetek, a kapusok eddig jól állják a sarat.

10
    A másik oldalon is helyzet alakul ki, de les helyzetbe találja a labda a hazai csatárt.

9
    A vendégek jöhetnek szöglettel, Reira lövése megpattant egy hazai védőn.

8
    Óriási vendég helyzet, Reira kap a tizenegyes pontot tiszta helyzetbe labdát, majd mellé lövi a ziccert.

7
    Egy Sociedad játékos fekszik a gyepen, ápolásra szorul.

6
    Lest int a partjelző egy hazai támadás végén.

5
    Sociedad végezhet el szabadrúgást a vendégek térfelén, a beívelt labda, Castro elé kerül, aki tizenhatról próbálkozott lövéssel, de blokkolni tudták a hátvédek.

4
    Remek gyors hazai támadás, Canales 17 méterről ereszt el egy lövést, Fabricio kapus biztosan védi a kísérletet.

3
    Eddig a hazai csapat kezdeményez többet.

2
    Hazai bedobás a tizenhatos magasságában, a bedobás a tizenhatosba szál, majd kifelé ítél szabadot a játékvezető.

1
    A mérkőzés első támadását a hazai csapat vezetheti, de a tizenhatos előtt szerelni tudtak a vendégek, így már ők jöhetnek előre.

1

A kezdőrúgást a hazai csapat végezheti majd el.

A csapatok már a pályán hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Real Sociedad: Rulli – Joseba Zaldúa, Ansotegi, Inigo Martínez, Yuri – Granero, Rubén Pardo – Xabi Prieto, Canales, Castro – Agirretxe.

Cserék: Zubikarai – Carlos Martínez, Elustondo, Bergara, Vela, Zurutuza, Hervías.

Deportivo La Coruňa: Fabricio – Juanfran, Lopo, Sidnei, Manuel Pablo – Borges, Álex Bergantinos – José Rodríguez, Lucas Pérez, Cavaliero – Oriol Riera.

Cserék: Lux – Ínsua, Medunjanin, Cuenca, Laure, Toché, Farina.

Játékvezetők: Pedro Pérez – José Matías, Alfonso Hernández.

A Primera División 31-ik fordulójában, a Real Sociedad legénysége, a kiesés szélén táncoló tizenhetedik helyezett Deportivo La Coruna gárdáját fogadja vendégül. San Sebastián városában, a 32000-es Estadio Municipal de Anoeta arénában, Pedro Pérez játékvezetése alatt rendezik az összecsapást. A papírforma a hazai Real Sociedad csapata mellett szól, amely jelenleg 37 begyűjtött ponttal a táblázat 11-ik helyét foglalja el. November végén, az idei szezon első egymáselleni összecsapása gólnélküli döntetlennel végződött a Deportivo otthonában. A Sociedad csapata a legutóbbi fordulóban a tavalyi bajnok Atletico Madrid otthonában szenvedett kétgólos vereséget, de az ezt megelőző négy meccsen a megszerezhető 12 pontból összesen tíz pontot gyűjtött be. A Deportivo legénysége nagyon rossz szériában van, hiszen utoljára február 6-án nyert spanyol bajnokit, így nyolc körrel a bajnokság vége előtt, alaposan rákell majd kapcsolni Victor Sanchez tanítványainak, ha jövőre is a spanyol élvonalban akarnak szerepelni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.