Cordoba – Barcelona 0:8 (vége) | Atlético Madrid – Athletic Bilbao 0:0 (vége) | Sevilla – Real Madrid 2:3 (vége)
La Coruňa – Villarreal 1:1 (vége)
Sevilla FC
2:3 (1:2)
Real Madrid
szombat 02.05.2015, 20:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Primera Division 35. fordulójában a Sevilla fogadja a Real Madridot, igazi csemege lesz ez a futballt kedvelők számára.

A Sevilla jelenleg az ötödik helyen tartózkodik, egy pontra van a BL indulást érő helytől. Hazai környezetben egyedüliként veretlenek! Tizenhét meccsből tizenkét győzelem, öt döntetlen a mérleg. Hazai gólarányuk 34:9. Nem győzni járnak tehát a csapatok az otthonukba. Idén tizennégy meccsükből tizenkettőt megnyertek, csupán a Barca, és az Atletico hozott el innen egy pontot.

A Real Madrid jelenleg a második, két pontra van a Barca együttesétől. Idegenben tizenhét meccsből tizenkét győzelem, és öt vereség a mérleg. Utóbbi azért picit szokatlanul sok a csapat nívóját tekintve. Nincsenek rossz formában, viszont sok a sérült, köztük Bale, Modric, és Benzema sem bevethető. Emellett azért fontos, hogy jövőhét a Juventus ellen játszanak BL elődöntőt kedden, tehát erre is figyelniük kell a stábtagoknak, hogy kellően frissek maradjanak. Emellett viszont fontos ez a meccs is, hiszen már csak négy forduló van hátra, és nem veszhetnek több pontot, mert akkor szinte biztos, hogy nem nyernek bajnokságot. A Barca ebben a fordulóban a biztos kieső Cordoba ellen küzd meg, és szinte borítékolható, hogy megnyerik azt a meccset.

A két csapat őszi meccsén 2:1-re nyert a Real Madrid, nem volt tehát fölényes a győzelem, ráadásul ezen a meccsen a lövések száma 14:15 volt. A két csapat legutóbbi Sevillában játszott mérkőzésén a hazaiak nyertek 2:1-re, legutóbb a Real 2011-ben győzött itt, ekkor 6:2-re sikerült nyerniük. Reméljük remek meccset hoznak össze a csapatok, tartsanak velünk!

1

1
    Fehérben a Sevilla, feketében a Real Madrid.

1
    Reyes harcolt ki szögletet rögtön az elején.

1
    A kis szögletet követően Reyes elől kivágják a labdát.

2
    Ronaldo kapott szabadrúgást szembe a kapuval, nagyjából huszonkét méterre attól.

2
    Ronaldo bombája későn csapódik, fölé szállt két méterrel.

3
    Pepe kapott szabadrúgást a saját térfelén.

5
    A Real kezdeményez a mérkőzés elején.

7
    Továbbra is labdázgat a Real, de előre jutni nem tudnak most.

9
    Marcelo óriási labdát adott Ronaldonak, aki két méterről belerúgja Rico kapusba! Majdnem ott volt a gól!

10
    Az első tíz perc végén közelebb a madridiak a gólhoz, de találatot nem láttunk még.

11
    Ronaldo harcolt ki szögletet.

12
    A beadás Mbia fejelte ki a tizenhatoson kívülre.

13
    Bacca szabálytalankodott Ramossal szemben a középpályán.

13
    Isco tekerése Rodriguez mögé érkezett, a veszély elhárult Rico kapujáról.

14
    Az indítás elérhetetlen lett Marcelo számára, kirúgás.

15
    Reyes lépett ki a leshatárról, ziccerbe került, de Casillasban elakadt a játékszer, majd Varane szabadit fel!

16
    Ronaldo átadása társ mögé ment, majd elhagyja a labda az alapvonalat. Kirúgás.

16
    Egy távoli lövés hazai oldalról, mely elakad egy madridi védőn.

17
    Lüktető a mérkőzés, helyzetek itt-is, ott-is!

18
    Reyes kapott szabadrúgást a középpályán.

19
    Chicharito beadását Ronaldo elől kifejeli Carrico. Bedobás.

20
    Ramos huszonkét méteres lövését Carrico blokkolja.

21
    Chicharito lesen tartózkodott.

22
    Az átadás Bacca számára centikkel lett hosszú, Casillas vetődik rá végül a labdára.

22
    Bacca tette jobbról középre a labdát, Reyes éppen hogy lemarad róla!

23
    Ronaldo középre tett labdája Rico kezében landolt, nem volt veszélyes.

24
    Vidal lesen tartózkodott.

25
    3:4 a lövések száma, mindkét oldalon 1:1 tartott kapura.

25
    Isco távoli lövése lecsorog, marad a királyi gárdánál a labda.

26
    Kötelező ez a meccs a Realnak, hiszen ha nem nyernek négy, vagy öt pontra is elhúzhat a Barca,ami már behozhatatlan szinte.

27
    Carvajal szabálytalan Mbiaval szemben, a közönség tüntet, de lap nincs.

27
    Reyes lesen tartózkodott.

28
    Chicharito jobb oldali beadására Ronaldo érkezett, közvetlen közelről nem tudta besodorni a labdát, majd elesik, de nem szabálytalankodtak vele szemben!

29
    Nagyon jó a meccs, a csodának köszönhető, hogy nincs gól. Percenként alakul ki kisebb-nagyobb lehetőség.

29
    Krychowiak és Ramos fejelt össze, ápolásra szorulnak.

30
    Krychowiak nincs jól, az orra is vérzik.

31
    Ápolása pályán kívül folytatódik, negyed óra a félidőből.

31
    Vidal beadása elakadt Marceloban. Bedobás.

32
    Egy távoli lövés Reyes-től, ami kapu mellé szállt.

33
    Marcelo lapos centerezése nem jutott el Chicharito-hoz.

33
    Ramos beadását kifejelték, de továbbra is támad a Real!

34
    Továbbra is emberhátrányban a Sevilla, Krychowiak még mindig ápolásra szorul.

35
    Varane könyökölte le Vidalt, lapot nem kap azonban.

36
    Real Madrid gólt szerzett!

A bal oldalról érkező beadásra remekül érkezett CRISTIANO RONALDO, magasra ugrott, majd a kapus mellett elfejelte a labdát. 0:1 a Real Madridnak! Ez a gól biztosan jót tesz a meccsnek, ami amúgy is nagyon izgalmas volt, hát majd most!
    Cristiano RONALDO - 0:1

38

Egy perc alatt duplázik CRISTIANO RONALDO. A beaást megcsúsztatja Chicharito, Ronaldo érkezett, aki elteszi Rico mellett a labdát. 0:2.
    Cristiano RONALDO - 0:2

38
    Krychowiakot tíz perce ápolják a pályán kívül, erre alaposan ráfázott a Sevilla! Vajon miért nem cseréltek, ha ennyi ideig nem lehet a lengyel futballistát játékba hozni?!

40
    Veszélyben a Sevilla hazai veretlensége!

40
    Mbia fordulásból lőtt, de a nézőtérre küldi a labdát.

41
    Isco kapott egyet Mbiatól, aki megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

42
    Reyes átadása rossz Bacca számára. Kirúgással jöhet Casillas.

43
    Vidal átadását Isco füleli le.

44
    Ramos szabálytalan Mbiaval szemben, harminc méterre, szembe a kapuval jöhet a Sevilla szabadrúgása.

45
    Egy lágy emelés a védők mögé, majd egy óriási Varane blokk! Majdnem ott volt a szépítő találat!

45+1
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Ramos buktatta Vidalt, egyértelmű tizenegyes, plusz sárga lap!
    Sárga lap

45+2
    Ekkora meggondolatlanságot, amit a madridi védő művelt! Büntető tehát!

45+2
    A Sevilla gólt szerzett!

CARLOS BACCA a kapu bal sarkába lőtt, Casillas jobbra ment. 1:2.
    Carlos BACCA - 1:2

45+2

Remek a mérkőzés, több helyzet is adódott, és három gólt láttunk. A 36. illetve a 38. percben is betalált Ronaldo, ezzel picit elcsendesült az Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, de a félidő végén Ramos buktatott, és Bacca értékesítette a büntetőt, és ezt követően majd felrobbant a stadion! A Barca ellen is 0:2-ről lett 2:2, most is jó úton vannak ,hogy pontot, pontokat mentsen a csapat, de az előny még a Realnál, akik lőhettek volna akár négyet is! Izgalmakban nem lesz hiány, tartsanak velünk!

46

46
    Csere nem történt a szünetben, a Real megkezdte a második félidőt.

47
    Figueiras beadását Pepe fejeli ki, szöglet.

47
    A beadást nehézkesen, de kivágják a védők.

47
    Ezúttal Vidal harcol ki sarokrúgást.

48
    Banega beadását Varane fejelte ki.

48
    Rövid időn belül jöhet a harmadik hazai szöglet!

49
    A beadásra Mbia érkezett, fejese hajszállal megy a jobb sarok mellé!

50
    Ilyen iram mellett kész csoda lenne, ha nem lenne gól ebben a játékrészben.

50
    Kroos lövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

51
    Tremoulinast buktatja Carvajal, sárga lap!

52
    A beadást Pepe kifejeli, majd egy lövés ami védőről szögletre pattan! Nyom a Sevilla!

52
    A beadás pillanatában Bacca követett el támadó szabálytalanságot.

53
    Reyes húsz méteres bombája fölé szállt. Tetszik a közönségnek, amit lát az utóbbi percekben.

54
    Rodriguez kap szabadrúgást szembe a kapuval, a táv kb. huszonnyolc méter a kaputól.

55
    Ronaldo bombája a sorfalban elakadt.

56
    Bacca próbálkozása Casillas kezei között végezte.

57
    A második félidőben eddig nem volt kapura tartó lövés, de amik mellé mentek, mind centikkel suhant el.

58
    Picit vissza esett a Sevilla nyomása most.

59
    Bacca lesen tartózkodott.

60
    Hihetetlen milyen jól megy át védekezésből támadásba a Sevilla.

61
    Fél óra a mérkőzésből, nem unatkozunk! Őrzi előnyét a Real Madrid, melyet Ronaldo épített ki .

62
    Hamarosan Bale is befog állni, három meccset volt ezelőtt kénytelen kihagyni, de most harcra kész.

62
    Ronaldo átadását Rico szedi fel Chicharito elől.

64
    Ismét formás támadás hazai oldalról, de picit túlszínezték, Mbia átadását lekapcsolták végül.

65
    Rodriguez lövését Carrico blokkolja.

66
    Kroos lövése éppen hogy elsuhant a bal sarok fölött!

66
    Bale érkezett Hernandez helyére!

67
    A meccs utolsó negyedébe léptünk, nyitott a meccs továbbra is.

67

67
    Reyes kap sárgát, amiért elkaszálta ellenfele lábát.

69

Bale beállása után két perccel gólpasszt adott CRISTIANO RONALDO számára, aki mesterhármast jegyzett. A beadásra érkezik a portugál a hosszú saroknál, majd visszafejelte a bal sarokba, hajszálpontos fejes. 1:3, nagy lépés a győzelem felé!
    Cristiano RONALDO - 1:3

70
    Suarez érkezett Figueiras helyére.

71
    Marcelo szabálytalankodott a középpályán, a közönség majd felrobban, nem túl boldogok most.

73
    Kroos távoli lövése jócskán fölé szállt.

74
    Vidal beadását Varane fejeli ki.

75
    Vidal jobb oldali beadása lecsúszott, a labda az oldalhálóban. Kirúgás.

76
    Negyed óra a rendes játékidőből, ha nem is magabiztos, de két gólos madridi vezetés.

77
    Érik a Sevilla szezonbeli első veresége otthon. Azért nagy szó ez, mert már alig van hátra a szezonból, és pl. a Barca sem győzött itt.

78
    Bacca helyére érkezik Gameiro.

78
    Krychowiak helyére Iborra érkezett.

79

VICENTE IBORRA egy perccel beállása után gólt szerez. Az ellenfél bal oldalán találtak rést, majd Vidal lapos paszára érkezik Iborra, aki a jobb alsóba bombázott. 2:3, még mindig nincs vége!
    Vicente IBORRA - 2:3

80
    Ronaldo lesen tartózkodott.

81
    Tíz perc a meccsből, sevillai szöglet következik!

81
    A beadás levágódik, bedobás jöhet a hazai csapat javára.

81
    A bal szélről érkező beadást Isco kapcsolja le.

82
    Varane óriásit hibázott, Gameiro vihette rá a kapusra a labdát, de Varane visszasprintelt és órásit mentett!

83
    Kroos húsz méteres lövését Rico védi, ez bizony beakadt volna a bal sarokba!

84
    Isco helyére Illarramendi érkezett a hajrára.

85
    42:58 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 14:13, szenzációs a meccs.

85
    Ez valami hihetetlen ami kimaradt! Nem lehet szavakba önteni, Gameiro két méterről tüzel, Casillasról kijön, ide-oda pattan, majd Suarez lövése a jobb alsótól néhány centire csorog ki, de még beleértek. Szöglet!

86
    A beadás lecsorog, és végül Casillas vetődik rá a labdára. Ezt megúszták a vendégek!

87
    Tremoulinas kap sárgát Rodriguez buktatása miatt.

88
    Marcelo helyére Arbeloa érkezett.

88
    A beadást felfejelték, majd Ramos ollózott nem sokkal a kapu mellé!

89
    Hatalmas bedobás Reyestől, amire Iborra érkezett, fejese a bal sarok mellé szállt, nem volt veszélyes.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk, küzd a Sevilla a veretlenségéért!

90
    Suarez beadása mély lett, elhagyta az alapvonalat a labda, Casillas jön kirúgással.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+1
    Carrico kap sárga lapot Ronaldo buktatásáért.

90+2
    A félpályáról jöhetnek a vendégek, Ronaldo lent maradt jó egy percig.

90+3
    Vidal kap sárga lapot sportszerűtlenség miatt.