Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Lettország
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Csehország
szombat 02.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Óriásit kellett küzdenie a cseh válogatottnak, negyedik, mindent eldöntő góljukat is emberelőnyből, ráadásul kettős előny végén sikerült beütniük, viszont másfelől pozitívum a jövőre nézve a remek előnykihasználás. A kapuscsere is jó húzásnak bizonyult, Ondrej Pavelec nem kapott gólt, miután váltotta Salakot. A lettek viszont kőkeményen bekkeltek, remekül kontráztak és használták ki ellenfelük hibáit, és Masalskis személyében zseniális hálóőr védi a kapujukat. Ha ezt a játékot tudják hozni a többi ellenféllel szemben is, akkor nem reménytelen a bennmaradásuk a csoportküzdelmek végén. A csehek tehát végre meg tudták szerezni első győzelmüket hazai jégen, így többezer honfitársukkal együtt hallgathatják nemzeti himnuszukat a találkozó végén. Megható pillanatok, folytatás holnap, újabb hat mérkőzéssel! Tartsanak akkor is velünk! (22:33:14)

60:00

59:52
    Rettentő buta hibával száll el a lettek utolsó utáni esélye is: túl sok játékos a jégen, két perces büntetés...

59:30
    Masalskis elindult volna lefele, de korongot szereznek a csehek, így visszatáncol.

58:40
    Voracek szerez korongot a saját harmadában, és végigszólózza a pályát nyakában egy lett játékossal, majd lő, Masalskis lábbal kitolja.

58:00
    Belül az utolsó két percen, a letteknek most már mindent egy lapra kell feltenniük.

56:33
    Már Masalskisnak van dolga a másik oldalon.

56:00
    Ziccerig játszanak egy akciót a lettek, de Dzerins nem tudja jobbról behúzni, Pavelec remekül ér át a túlsó sarokra, és hárít.

53:30
    Koukal kap nagyot az egyik lett játékostól a semleges harmadban, de nincs kiállítás.

53:11
    Csehország kiegészült.

51:11
    Nemec tolja palánkra ellenfelét a cseh kapu mögött, magas bot miatt leültetik két percre.

51:00
    Cseh akció végén Masalskis tenyerelne rá a korongra, de Kovar Jan rácsúszik, ezt követően a lett védők hanyatt lökik és belegyalulják a jégbe, majd Jagr érkezik megtorolni. Cibulskissal majdnem kialakul egy jó kis bunyó, és más párok is egymást fogják már, de a játékvezetők végül nem hagyják a verekedést.

50:34
    Megindulna a cseh roham, de les.

49:40
    Nem tudnak a lettek nyomást gyakorolni Pavelec kapujára, a csehek nagyon magabiztosan ölik az órát.

48:08
    Les, majd Darzins akad össze az egyik cseh játékossal, de a játékvezetők szétválasztják őket. Darzinsnak nagyon úgy tűnik, hogy elgurult a gyógyszere, a vonalbíróval is vitatkozik.

47:00
    Ez a gól mindent megváltoztatott, a letteknek ki kell jönniük a sündisznóállásból és támadni, a vérszemet kapó csehek így egyre többször jutnak el Masalskis kapujáig.
    Jakub VORACEK - 2:4

45:28
    Csehország gólt szerzett!

Abban a pillanatban, hogy letelt az egyik büntetés, Voracek bevarrta Csehország negyedik gólját! Körbeadogatták a lett háromszöget, majd a Philadelphia Flyers támadója jobbról kilőtte a hosszú sarkot, Masalskis tehetetlen volt! Kétgólos cseh előny, először a meccsen! Ezzel, mivel már pont letelt az egyik büntetés, Lettország ki is egészült.

45:26
    Az egyik lett visszajöhet!

44:50
    Nincs veszélyes lövés, viszont maguk a csehek ütik ki a harmadból a korongot. Hiba!

44:20
    Csehország időt is kér, érzik, hogy meglehet a meccs, ha betalálnak.

44:19
    Redlihst is kiszórják gáncsolásért, miután a kapu előtt helyzetet kihagyó, majd a korongért igyekvő Jagr lábait összeakasztja. Kettős előnyben Csehország bő egy percig!

43:27
    Koba Jass tarolja le ellenfelét, meg is kapja a maga két perces büntetését, gáncsolásért.

41:35
    Lett tilos felszabadítás.

41:12

40:30
    Óriási füttykoncert fogadja, hogy az emberelőnyben lévő lettek felálltak a cseh harmadban.

40:01

Ahogy tegnap, úgy – igaz, a lettek ellen némileg váratlanul, de – ma is óriásit küzd hazai közönsége előtt a cseh válogatott. Hamar jött az egyenlítés, de a lettek szinte rögtön újra megszerezték a vezetést, és hihetetlenül kemény, szoros védekezésükkel nagyon megnehezítik a Voracek és Jagr vezette csehek dolgát. Viszont egy nagy fegyvere van a hazaiaknak: remekül használják ki az emberelőnyöket. Előnyből született Kovar és Jagr gólja is, amivel, ha vért izzadva is, de egyelőre vezetnek. Izgalmas záró húsz perc vár még ránk!

40:00

39:55
    A lettek nem tudtak veszélyesek lenni kapura, de emberelőnyben kezdhetik a záró harmadot.

39:18
    Nemecet küldik ki két percre gáncsolásért.

39:00
    Lett akció, előbb Darzins lő balról, majd a kipattanóból Sirokovs középről, távolról, de Pavelec mindkétszer remekül véd.

38:35
    Újabb életveszélyes lett kontra, Cipulis keveredik ziccerbe a cseh kapu előtt, de mellélövi.

38:10
    Cervenka húzza kapura jobbról egy remek kombinációt követően, de a blokkról a palánk fölé pattan a korong. Buli a lett harmadban.

36:37
    Lettország kiegészül. Megúszták egy kapott góllal az öt percnyi emberhátrányt, ami szép teljesítmény a hazai pályán nyomó csehek ellen.

36:35
    Tüzijáték a lett kapu előtt, de sem Voracek, sem Jagr nem tudja behúzni a mattot.

36:15
    Nem jön az újabb gól, az O2 Arena közönsége viszont elkezdett hullámozni.

34:34
    Rossz korongátvétel a kék vonalon, kicsúszik, így cseh les.

34:05
    Óriási a nyomás a lett kapun, érzik a csehek, hogy ezekben a percekben eldőlhet a meccs is akár.
    Jaromir JAGR - 2:3

32:43

Vezet Csehország! Jagr kapott balról remek centerezést, és a veterán támadó kapásból a kapuba vágta a korongot! Remek a csehek előnykihasználása! Ráadásul az öt perces büntetés miatt továbbra is emberelőnyben maradnak!

32:00
    Sotnieks ráadásul öt perc plusz végleges büntetést kapott az ütés miatt, be is vonult az öltözőbe.

31:58
    Az egyik lett visszajöhet.

31:37
    Sotniekst is kiküldik bottal ütésért, így szűk húsz másodpercig kettős cseh előny.

31:00
    Sobotka húzza kapura, újra Masalskisnak kell a helyén lennie.

30:47
    Masalskist gyalulják be a saját kapujába, komolyabb bunyó alakul ki az incidenst követően, de nincs kiállítás.

30:25
    Nagy helyzet, Voracek teszi kapura jobbról, Masalskisról kipattan a lövés, Jagr ismétel közelről, de összezárnak előtte.

29:58
    Cseh emberelőny, Dzerinst szórják ki két percre.

29:35
    Sobotka lő jobbról, Masalskis összezárja a lábait, és hárít.

28:50
    Jordan bombáz kapura középről, Masalskis a végállomás. Zatovic nem tudott belekotorni középen a kapu előtt. Buli a lett harmadban.

27:57
    Smolenak húz kapura, hátulról szerelik, a korong pedig Masalskishoz kerül. Smolenak ezután számon kéri ellenfelén a szerinte szabálytalanságot, de a játékvezetők közbelépnek.

27:45
    Kékvonalas bomba, Pavelec a helyén.

27:05
    Saulietis szólózik be a cseh harmadba, de összezárnak előtte.

26:42
    Cibulskis ütőjéről perdül ki a korong, buli a lett harmadban.

26:30
    Voracek szerez korongot a jobb oldalon az alaponalnál, majd befele cselez vele, és kapura húzza, Masalskis a helyén.

25:35
    Ezúttal a csehek ütnek tilos felszabadítást.

25:02
    Jan KOVAR - 2:2

24:24

Nem kellett sok hozzá, hogy éljenek a csehek az emberelőnnyel! Kovarra játsszák ki a figurát, aki balról, hasonló helyről mint REdlihs a túloldalon, a rövid felsőbe bombáz Masalskis felett! Újra egyenlő, tombol a csarnok! Lettország ezzel kiegészül.

23:46
    Maris Jass gyalulja a palánkba ellenfelét, kettő perc a büntetése.

23:20
    Kapust cserélnek a csehek, Pavelec a jégen.
    Mikelis REDLIHS - 2:1

23:18
    Lettország gólt szerzett!

A kontra, amit elképesztően jól csinálnak! Redlihs kap korongot a bal oldalon, kifele húz, majd a bedobókörtől lövést ereszt meg, ami Salak mellett a jobb kapuvasról a hálóba vágódik! Újra vezetnek a lettek, hihetetlen!

23:05
    Vérszemet kaptak a csehek, nekirontanak ellenfelüknek! A letteknek csak a kontra maradt.
    Michal JORDAN - 1:1

22:01

Amint ezt leírtuk, csak áttörték azt a bizonyos reteszt! Jordan a kék vonalról, középről eresztett meg káprázatos bombát, ami úgy húzott a bal felső sarokba, mintha zsinóron húzták volna! Nem ért hozzá senki, gyönyörű távoli gól!

21:35
    Ott folytatódik a meccs, ahol az előző játékrészben abbamaradt: a csehek egyszerűen nem találják a lett retesz ellenszerét.

20:29
    Lesen a csehek.

20:01

Le a kalappal a lett válogatott előtt, amely a Kanada elleni tegnapi megsemmisítő vereség után remekül összekapta magát, és nemhogy olajozottan működik a védekezésük, és nulla gólon tudták tartani Voracekéket, de egy emberelőnyös kontrából még a vezetést is meg tudták szerezni! Azonban ne írjuk le a cseheket, mert a tegnapi, svédek elleni meccsen is láthatta mindenki, hogy bármikor, bárhonnan képesek talpra állni!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:05
    Lendületes cseh akció végén Erat lő jobbról, de nem talál kaput.

18:48
    Lett tilos felszabadítás, újabb buli Masalskis kapuja előtt.

18:40
    Masalskis tenyerel rá egy középre tett korongra, majd újabb kakaskodás a lett kapu előtt.

17:40
    Óriási nyomás a lett kapun, a csehek körbeadogattak, majd Jagr kanyarodott be a sűrűbe a kapu mögül, de nem tudta behúzni a korongot Masalskis lába mellett.

16:09

16:03
    Csehország kiegészül.

15:40
    Nagyon gyenge a letteknek ez az emberelőnye, szinte felállni sem tudtak, a csehek hátrányban is folyamatosan átruccantak a lett harmadba.

14:03
    Alighogy kiegészült, ismét emberhátrányban Csehország. Az újabb büntetést Zatovic kapja, magas bot miatt.
    Kaspars DAUGAVINS - 1:0

13:13

Ott a lett vezető gól! DAUGAVINS kap óriási korongot Darzinstól a cseh harmad határán, átveszi, lő, a korong pedig a kivetődő Salak mammutjáról a kapuba csorog. Meglepetés!

12:17
    Emberelőnyben Lettország, Jagrt szórják ki gáncsolásért.

12:05
    Lett kontra, Cibulskis középről húzza kapura, alig megy mellé.

11:10
    Ezúttal a saját harmadukban megy ki a korong lett ütőről, marad a buli a kapujuk előtt.

10:56
    Les cseh oldalon.

10:40
    Lett ütőről perdül ki a korong a cseh kapu mögött, buli a semleges harmadból.

09:40
    Kovar csap le egy kapu mögötti korongra, majd kapura fordul vele, fonákkal behúzná a hosszúba, de a kapuban keresztbe fekvő Masalskis mammutja bravúrosan a korong útját állja. Nagy helyzet volt!

08:10
    Simon szerez korongot a lett kapu mögött, majd közelről kapura húzza, de Masalskis ismét hárít.

07:15

06:50
    Jagr szólózik, majd a kapuhoz közel lő, de összezárnak előtte.

06:40
    A kapu előtt szemfülesen feltűnő Voracek húz kapura egy a palánkról visszapattanó korongot, de Masalskis a helyén.

06:20
    Továbbra is remekül bekkelnek a lettek, a túloldalon pedig nyoma sincs a svédek elleni remek játéknak.

04:47
    Cseh tilos felszabadítás.

04:15
    Egyelőre meddő mezőnyfölényben a csehek, a lettek alig jutnak koronghoz, de kevés a helyzet, a lövés.

02:20
    Masalskis húzza be maga alá a korongot egy cseh indítást követően. Hejda kakaskodik egy kicsit a kapusukat védő lett játékosokkal. Buli a lett harmadban.

01:20
    Klepis egy komoly ütközés után a jégen maradt, majd letámogatták, de az öltözőfolyosó felé vette az irányt.

00:01

Nincs megállás a jégkorong-világbajnokságon! Rendkívül szoros a program, az első játéknapon már Lettország is bemutatkozott (Kanada ellen jókora pofonba szaladtak bele Alexander Beljavskis fiai), a házigazda cseh válogatott pedig a hoki minden szépségét felvonultató, elképesztően izgalmas és fordulatos meccsen kétgólos hátrányból felállva és fordítva, a hosszabbításban 4 a 3 elleni emberhátrányt kivédekezve végül büntetőkkel alulmaradt Svédországgal szemben a prágai O2 aréna tomboló, 17 ezres telt háza előtt. A bombagólt szerző 43 éves veterán, a floridai Jaromir Jagr, valamint a rőtszakállú herceg, Jakub Voracek vezette csehek tehát mindenképpen javítani szeretnének, és megszerezni első győzelmüket a hazai publikum nagy örömére. Erre pedig minden esélyük meg is van Lettország ellen, akik minden bizonnyal a kiesés elkerüléséért lesznek versenyben, így számukra már a pontszerzés is bravúr lenne. Hogy összejön-e, kiderül ma este. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 14. Daugavins (Darzins), 24. Redlihs (Sprukts) – 23. Jordan (Cervenka, Novotny), 25. Kovar (Nakladal, Erat), 33. Jagr (Erat, Kovar), 46. Voracek (Kovar, Nakladal)

Lettország: Masalskis (Mustukovs) – Jerofejevs, Redlihs, Bukarts, Sprukts, Redlihs – Sotnieks, Galvins, Darzins, Daugavins, Dzerins – Sirokovs, Cibulskis, Saulietis, Berzins, Cipulis – Jass M., Skvorcov, Abols, Jass K.
    Csehország: Salak (Pavelec) – Nemec, Hejda, Voracek, Sobotka, Erat – Kolar, Nakladal, Jagr, Kovar Jan, Klepis – Caslava, Jordan, Cervenka, Novotny, Smolenak – Krejcik, Simon, Koukal, Zatovic.