Ajka – Szeged 2011 1:0 (vége) | Sopron – BFC Siófok 3:1 (vége) | – Cegléd 4:1 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Szigetszentmiklós 3:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Aqvital FC Csákvár 1:0 (vége) | Gyirmót – ZTE 3:1 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 2:0 (vége)
Gyirmót FC Győr
3:1 (1:0)
ZTE FC
szombat 02.05.2015, 19:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A labdarúgó NBII-ben még öt fordulót rendeznek, vagyis közel a végkifejlet, a feljutás szempontjából fontos mérkőzést játszanak ma Gyirmóton, ahol a helyi gárda a Zalaegerszeget fogadja ma este.

A Gyirmót 14-9-2--es mérlegének köszönhetően a második helyen áll, csak két ponttal maradnak el az éllovas Vasastól, de hárommal megelőzik a Békéscsabát, és héttel a Mezőkövesdet.

Elképzelhető, hogy utóbbi adat lesz igazán fontos, mert elvileg csak két csapat jut fel az élvonalba, de ha a Győri ETO nem tudja megtartani a tagságát, akkor az NBII harmadik helyzetteje is feljut.

Persze ez még csak elmélet, így a Gyirmótnak hazai környezetben nyernie kell zalai vetélytársa ellen. A Zalaegerszeg mérlege 8-8-9, az ezért járó 32 pont a biztos tagságot jelenti a középmezőnyben, feljutási esélyeik nincsenek, kiesni sem fognak, ez szinte biztos.

A két csapat közül a Gyirmót van jobb formában, szeptember óta veretlenek, az utolsó három meccsüket megnyerték, míg a vendégek három zsinórban elszenvedett vereség után le tudták győzni a Mezőkövesdet odahaza, ezzel szívességet tettek a Gyirmótnak, de hálát nem nagyon várhatnak ezért, az esélyek hazai győzelmet jeleznek előre.

1

1
    Az ötödik másodpercben Daru könyökli le Balogot a gyirmóti térfélen, ez megért volna egy sárgát.

2
    Beliczky kap egy pontatlan labdát bal szélen, dobhat a ZTE.

3
    Délczeg beívelését Balog fejeli ki a tizenhatos vonaláról, de a gyirmótiak elveszítik a labdát.

4
    Bedi bedobását Balog fejeli ki Daru elől, szöglet jön.

5
    Szakály íveli be a szögletet, fejjel mentenek a védők, utána egy támadószabálytalanságot fúj le a játékvezető.

6
    Bobál jobb oldali beadása száll a kapu mögé.

6
    Kovács Gergő emel a kapu elé egy labdát, Somogyi fogja könnyedén.

7
    Madarász marad lenn a gyepen, miután Daruval ütközött, de folytatja a játékot.

8
    Fejes indítja hosszan Beliczkyt a jobb szélen, kirúgással jön a ZTE.

9
    Madarász rántja le a kaputól harminc méterre Szakályt, szabadrúgással jön a ZTE.

9
    Kovács íveli előre a szabadrúgást, amely a kapu fölé száll.

10
    Beliczky húz el a bal szélen, Pajor szereli, dobhat a Gyirmót.

11
    A dobás után hátra kerül a hazai védőkig a labda.

12
    Darut állítják meg lesen a bal szélen, szabadrúgás a Gyirmótnak.

13
    Magasföldi emel az alapvonalról a kapu fölé, szögletre mentenek a védők.

14
    Madarász szöglete veszélytelen, majd ő kap egy indítást a jobb oldalon, de nem éri el a labdát, kirúgás jön.

15
    Madarász ível be egy szabadrúgást balról, Lázár fejel mellé a rövid sarokról.

16
    Az első tíz percben a ZTE birtokolta többet a labdát, majd az utóbbi percek már a hazaiaké voltak.

17
    Babati ível be jobbról, Délczeg marad le róla a hosszú saroknál.

18
    Madarász szöglete jön balról, mély a labda, kirúgással jöhet a ZTE.

19
    Babati és Daru indul egy előreívelt labdára, melyet Fejes szabadít fel előlük.

19
    Forgács vét el kishiján egy labdát, de még menteni tud a meginduló Bobál elől.

21
    Daru vesz át jó helyzetben egy labdát, de lest jelez az asszisztens.

22
    Forgács löki fel Bobált a tizenhatos előterében, de nem látta szabálytalannak a játékvezető.

23
    Daru vesz át mellel egy labdát, de az ollózó lövése sikertelen.

24
    Nagy Sándor ível előre egy labdát pontatlanul Bobál felé, Szappanos gyűjti be.

25
    Madarász beadása akad el a védőkben, majd róla pattan ki a labda.

26
    Kiss Máté felívelt labdája hosszú Madarásznak, ez is Szappanosé.

27
    Délczeg csúsztat a kapura egy beívelést, de könnyen véd Somogyi.

28
    Balog felívelt labdája hosszú a támadóknak, a kapus gyűjti be.

28
    Madarász jobbról ível a kapu elé, lehúzza a labdát Szappanos.

29
    A túloldalon Babati beadását fejeli ki Balog.

30
    Az első tíz percet leszámítva a hazaiak birtokolták többet a labdát, sok a pontatlanság, egyik oldalon sem alakult ki igazi gólhelyzet.

31
    Babati harminc méterről lő a kapu mellé, a következő támadásnál az indítása hosszú Darunak, Somogyié a labda.

33
    Gyurján jobb oldali beadása után Bobál talál a hálóba, de lesen kapta a labdát.

35
    Szakály nem tudja átvenni a labdát egy bedobás után a jobb szélen, kirúgás a Gyirmótnak.

35
    Magasföldi emeli magasra a lábát, Szakály bánja, aki ugyan lenn marad, de folytatja a játékot.

37
    A sértett Szakály íveli előre a szabadrúgást, mentenek a védők, majd Króner veszíti el a labdát a jobb szélen.

38
    Egy szép hazai támadás végén Kiss kapja a labdát a tizenhatos vonalán, de nem jut lövéshez, szerelik a védők.

39
    Beliczky beadását kapásból lövi rá Madarász, de elakad a védőkben a labda.

41
    Gyurján teszi a labdát Kiss Máté elé, akinek a tizenhat méteres lövésébe belevetődnek a védők.

42
    Délczeg vezeti a védőkre a labdát, a huszonkét méteres lövését biztos kézzel védi Somogyi.

43
    Délczeg emelését Balog csúsztatja haza a kapusának.

43
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Gyurján ad be jobbról, a hosszú sarokról visszafejelt labdát BOBÁL GERGELY közelről fejjel továbbítja a bal sarokba! 1:0

44
    A Gyirmót a félidő végére megtörte a vendégek ellenállását, fontos pillanatban jött ez a gól.

45
    Vittmann lövésre lekészített labdáját Kovács Gergő rúgja fölé húsz méterről.

45

Az első tíz perc kivételével a hazaiak játszottak fölényben, de mindkét oldalon sok volt a pontatlanság, így igazi gólhelyzet nem alakult ki a kapu előtt. A félidő hajrájában a hazaiak előbb lesről, majd szabályos körülmények között is a hálóba találtak. A fontos lélektani pillanatban érkezett gól meghatározó lehet a második félidő játékát illetően is.

46

46
    Cserék nélkül folytatódik a játék.

47
    Kiss Máté előreívelését Bobál lövi rá éles szögből, szögletre pattan a labda a védőkről.

48
    Madarász szöglete veszélytelen.

49
    Daru löki fel Balogot a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

50
    Madarász lépne ki a bal szélen, lesen intik le.

51
    Gyurján beadását Szappanos húzza le könnyedén az ötösön.

52
    Somogyi is begyűjt egy előreívelt labdát a hazai kapu előtt.

54
    Gyurján indul a bal összekötő helyén.

55
    Gyurján indul a jobb összekötő helyén, Forgács előzi meg.

55
    Szakály egy jó csel után huszonöt méterről lő az égbe.

57
    Babati kap egy pontatlan keresztlabdát a jobb szélen, dobhat a Gyirmót.

57
    Egy a védők mögé beívelt labdát néz el Króner, BELICZKY GERGŐ csap le rá, és a kiinduló kapus fölött tizennégy méterről emel a kapu közepébe! 2:0

58
    Ez a demoralizáló gól, lehet, hogy megpecsételi a Zalaegerszeg sorsát.

61
    A pálya közepén gyötrik most egymást a csapatok, nem jutnak kapuig.

62
    Egy jobbról érkező beívelést Vittmann a hosszú sarokról fejel el keresztben a kapu előtt.

64
    Szakály harminc méterről bombáz kapura, de Somogyi véd a jobb sarok előtt.

65
    Beliczky ad remek labdát Bobálnak, aki a bal összekötő helyéről nagy helyzetből a kapusba lő.

65
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Króner, bejön Bíró.

67
    Beliczky indul a bal szélen, középre ad, de onnan Magasföldi hátrapasszol a védőknek...

67
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Vittmann, bejön Városi.

68
    Egy balról beívelt labdát Somogyi kaparint meg a támadók elől.

70
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Gyurján, bejön Cseri.

71
    Babati a védője szorításában lő mellé húsz méterről.

72
    Daru fejjel indítaná Babatit, Balog csúsztatja haza a labdát kapusának.

73
    Fejes balról belőtt labdáját Bedi húzza ki a meginduló Cseri elől.

73
    Madarász ad be egy szögletet, ezt is Bedi takarítja a rövid sarokról.

74
    Beliczky és Cseri passzolgatnak a bal oldalon, utóbbi ível át kiváló labdát a túloldalra, BOBÁL GERGELY veszi át és tizenkét méterről a kiinduló kapus mellett a jobb sarokba helyezi! 3:0

76
    Az egyre magabiztosabbá váló hazaiak ezzel a góllal eldöntötték a mérkőzést.

78
    Bobál és Forgács ütközik a jobb szélen, Bobál marad lenn, de a szabadrúgás kifelé jár.

78
    Városi elé kerül egy labda, aki nagy helyzetből Somogyiba lő.

79
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pajor (ZTE FC) lerántásért.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lázár (Gyirmót FC Győr) Babatit buktatta a jobb oldalon.

80
    A ZTE gólt szerzett!
    Babati ível be szögletet jobbról, KOVÁCS GERGŐ előzi meg a védőket a jobb saroknál és nagy erővel a kapu bal oldalába fejel! 3:1

81
    Ezzel a találattal még izgalmassá teheti a végét a ZTE.

83
    Bobál lépne ki erőszakosan a védők között, de szabálytalannak látja a játékvezető.

84
    Pajor beadása pattan szögletre a jobb oldalon.

85
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Madarász, bejön Papp.

85
    Babati szögletét most a védők fejelik ki a rövid sarokról, a kipattanóból Bedi bombáz magasan a kapu fölé.

86
    Egy előreívelt labdánál Kovács Gergő előzi meg Beliczkyt, majd higgadtan kihozza a labdát.

87
    A Zalaegerszeg nyomás alatt tartja a gyirmóti védelmet, de a gól óta nem tudtak helyzetbe kerülni.

88
    Cserit buktatják a jobb szélen a felező vonalnál, szabadrúgás.

89
    Nagy Sándor ívlli fel a labdát a szabadrúgásból, Bobált előzik meg a védők fejjel.

90
    Szappanos kerül zavarba a tizenhatoson kívül, de egy jó csellel becsapja Magasföldit és előrevágja a labdát.

90
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Kiss M., bejön Graszl.

90+1
    Három perc a hosszabbítás.

90+1
    Cseri jobbról belőtt labdája hosszú Beliczkynek, Szappanos kaparintja meg vetődve.

90+2
    Babati ível be szabadrúgást balról, de elsuhan a fejek fölött a labda, dobhat a Gyirmót a túloldalról.

90+3
    Kovács Gergő emel a védők fölé egy labdát, Babati veszi le jó helyzetben, de két csel után már nem tud lőni, felszabadítanak a védők.

90+4

Az első tíz perc kivételével a hazaiak játszottak fölényben, de mindkét oldalon sok volt a pontatlanság, így igazi gólhelyzet nem alakult ki a kapu előtt. A félidő hajrájában a hazaiak előbb lesről, majd szabályos körülmények között is a hálóba találtak. A fontos lélektani pillanatban szerzett gól meghatározta a második félidő kimenetelét is, ugyanis a folytatásban a hazaiak egyre magabiztosabbá váltak, több volt a veszély a támadásaikban, majd Beliczky és Bobál góljával eldöntötték a három pont sorsát. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamozott a Zalaegerszeg, szépíteni is tudtak, de már nem tudták izgalmassá tenni a mérkőzést. (20:57:04)

Gólok: 43. Bobál, 57. Beliczky, 74. Bobál – 80. Kovács G.

Lapok:   80. Lázár (GYFC) – 79. Pajor (ZTE)

Gyirmót FC Győr: Somogyi – Nagy S., Balog, Lázár, Fejes – Kiss M.(90' Graszl), Madarász (85' Papp) – Gyurján (70' Cseri), Magasföldi, Beliczky – Bobál

Cserék: Rusák – Tóth N., Paku, Bohner, Papp, Cseri, Graszl

Vezetőedző: Sisa Tibor

ZTE FC: Szappanos – Pajor, Króner (65' Bíró), Forgács, Bedi, Kovács G., Délczeg, Vittmann (67' Városi), Szakály, Babati, Daru

Cserék: Czirjék – Kovács Gy., Szőllősi, Tóth B., Bíró, Városi, Murai

Vezetőedző: Lendvai Miklós

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs – Kiss Balázs, Pápai Zoltán – Horváth Tibor