Cegléd – Ajka 0:0 (vége) | Kozármisleny – Sopron 0:1 (vége) | Kisvárda – Gyirmót 0:0 (vége)
Tatabánya – 3:2 (vége) | Békéscsaba – Nyíregyháza 2:3 (vége)
FC Tatabánya
3:2 (0:0)
szombat 31.08.2013, 17:30 • Grosics Gyula Stadion, Tatabánya • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Szombaton két komoly NB1-es múlttal rendelkező együttes csap össze egymással az NB2 harmadik fordulójában. Egyiküknek sem sikerült jól a kezdés, 1-1 pontot sikerült szerezniük két meccsen, ez főleg a Vasastól kevés, akik egyértelműen a másodosztály legnevesebb csapatának számítanak, és a vezetőség a feljutást tűzte ki célul, ám ez az egy csoportos NB2-ben nehéz feladat lesz. A Tatabánya ez első fordulóban Békéscsabán beleszaladt egy 4-0-ás vereségbe, majd a Szolnokkal 1-1-et játszottak otthon, míg a Vasas Dunaújvárosban kapott ki, és otthon a Békéscsabával ikszeltek, ez utóbbi eredmény talán bizakodásra adhat okot az angyalföldieknek.

FC Tatabánya: Farkasdi – Almási, Szamosszegi, Bozsik, Radnai – Ludánszki, Kovács, Bakos, Ferkó – Móri, Weitner

Vasas FC: Németh – Szedlár, Cseke, Horváth, Gál – Görgényi, Hohmann, Remili, Schulz – Lopez, Zamostny

Játékvezetők: Karakó; Galán, Kiss, Barna.

1

1
    A kék-fehérben játszó hazai csapat kezdte a mérkőzést.

1
    A Vasas fehér-szürke mezben lépett pályára.

2
    A térfél közepéről, a jobbszélről jöhet a Vasas, várhatóan ívelés lesz belőle.

2
    Remili ívelése nem okozott veszélyt.

4
    Weitner volt lesen, pedig egyedül léphetett volna ki.

6
    Kovács passza után Móri került helyzetbe, lövése nem sokkal ment mellé!

7
    A hazaiak ívelésekkel, hosszan előrelőtt labdákkal próbálkoznak, a Vasas pedig próbál elmenni a széleken, főleg a jobb oldaluk aktív.

9
    Zamostny beadása után a mérkőzés első szöglete jöhet.

9
    Remili végezte el a szögletet, ami a másik oldalon érintés nélkül kiment.

11
    Egyelőre kevés veszélyes szituáció alakul ki a pályán, mezőnyjáték folyik.

13
    Talán a Vasasnál van többet a labda, de továbbra sincs helyzet.

14
    Weitner kapott egy jó kiugratást, Németh Gábor azonban jól jött ki a kapujából.

15
    Ismét egy hosszú kiugratással próbálkoztak a hazaiak, de Móri ezúttal lesen volt.

17
    Sok a pontatlanság mind a két csapat játékában.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Almási (FC Tatabánya).

20
    Jó 30-ról jöhet a Vasas szabadrúgással Bozsik szabálytalansága után.

20
    Zamostny középre lőtt labdáját kifejelték.

21
    Ígéretes kontrát vezethetett a Tatabánya, ám nem sikerült jól végig vinni, eljutottak a 16-osig, de addigra visszaértek a védők is.

25
    Móri maradt lenn, áll a játék, de nem lesz szükség ápolásra.

26
    Ferkó fejelt kapura, Németh fogta.

27
    Továbbra is igen sok hibával, nem jó iramban zajlik a mérkőzés.

30
    Zamostny távolról lőtt kapura, nem sokkal ment mellé, de Farkasdi rajta volt.

31
    Remili hasonló szögből lőtt, ez gyengébb lövés volt.

32
    Gál nagyon messziről lőtt, ami valószínűleg Farkasdit is meglepte, csak kiütni tudta a labdát, de nem jött senki a kipattanóra.

33
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovács (FC Tatabánya).

35
    Ferkó a 16-oson belül lőhetett, lövését blokkolták, végül is kapura sem tudott lőni, pedig jó támadás volt.

36
    A Vasas is eljutott az ellenfél 16-osán belülre, ám ebből sem lett kapura lövés.

36
    Zamostny lőtt kapura, Farkasdi fogta.

38
    Nagyon nagy helyzet volt a hazaiak kapuja előtt, Remili szépen elfutott a jobb oldalon, beadására Zamostny érkezett, közelről a kapusba lőtt.

39
    Veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Vasas.

39
    Remili jó 35 méterről rálőtte, a lövés ugyan megpattant, de Farkasdi így is simán fogta.

40
    Zamostny ismét a 16-oson kívülről lőtt, ezt is simán fogta Farkasdi.

41
    Weitner nagy helyzetben, 14 méterről szemből lőtt fölé!

42
    Schulz rossz helyen volt szabálytalan, jó 18 méterről jöhet szembe a kapuval a Tatabánya szabadrúgással.

43
    Bakos csúnyán fölé lőtt.

44
    Weitner elesett a 16-oson belül, nincs 11-es.

44
    Ezúttal Ferkó kezét fogta, húzta a védő, ez sem büntető, ez már véleményesebb volt.

45
    Ferkó 20 méterről lőtt, mellé-fölé, nem sikerült jól a lövés.

Nem túl jó iramú és színvonalú sajnos eddig a mérkőzés, az utolsó 10 percben volt némi izgalom. A hangulat pedig adott, a Bányász nap alkalmából a másodosztályhoz mérve kifejezetten sok a néző, és a Vasas szurkoló is szép számmal érkeztek a mérkőzésre, reméljük a második félidőben jobban kiszolgálják majd a közönséget a csapatok!

46

46
    Cserélt a szünetben a Vasas, Szedlár Zoltán helyére Coelho Dos Santos állt be.

47
    Weitner ezúttal nem volt lesen a hosszú indításnál, kiszorított szögből jól lőtt kapura, Németh védte.

48
    Németh szaladt ki jól egy ívelésre.

49
    Ismét veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Vasas, Zamostny ívelését Farkasdi lehúzta.

50
    Jó iramban kezdődött a második félidő, a hazaiak támadnak többet.

51
    Ferkó iramodott meg a bal szélen, tisztáztak előle, szöglet.

52
    Ez a szöglet sem jelentett nagy veszélyt.

53
    Bakos ment el a bal oldalon, nem tudta beadni, majd fölé emelt a 16-os sarkától.

54
    Bozsik maradt lenn, nem kellett ápolni és lap sincs, reklamálnak a hazaiak.

55
    Áll a játék, a saját csapattársával (Görgényivel) ütközött úgy egy Vasas játékos, hogy lenn maradt, ápolni kell, úgy tűnik, nagy a baj.

58
    Lopez volt a sérült játékos, csak hordágyon tudta elhagyni a pályát, helyén Recklet folytatja.

59
    A csere után folytatódhat a játék, várhatóan majd lesz hosszabbítás.

60
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Bakos, bejön Besztercei.

61
    A Vasas gólt szerzett!
    GÓÓL! Egy szabadrúgás után a hazaiak nem figyeltek, egy gyors kényszerítővel Zamostny és REMILI MOHAMED szaladt el, utóbbi a 16-oson belülig becselezte magát jobbról, és jó 13 méterről a kapuba lőtt, 0-1!

63
    A gól után megélénkült a mérkőzés, sokat fut mindkét csapat, főleg a hazaiak mennek előre.

65
    Móri futott el a bal oldalon, kétes eset után azonban a Vasas jöhet kifelé.

66
    Ferkót ugratták ki jól, Németh Gábor rosszul jött ki, letarolta a hazai játékost, piros lap, és szabadrúgás!

68
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Móri, bejön Szabó.

69
    A cserekapusra vártunk eddig, Hohmann helyére állt be Hermány Bence, folytatódhat a mérkőzés!

70
    A Tatabánya gólt szerzett!
    GÓÓÓL! 20 méterről a sértett, FERKÓ CSABA végezte el a szabadot, és gyönyörűen a léc alá lőtt, 1-1!

71
    Közben lesgólt fejelt a Vasas, a hangulat is megélénkült, jó a meccs!

71
    Hazai szöglet következik!

72
    Nem okozott veszélyt ez a szöglet sem.

73
    Nem adja fel a Vasas emberhátrányba sem, Zamostny azonban most messze fölé lőtt.

73
    Most pedig Coelho gurított középre balról, a hazaiak nagy szerencséjére senki nem jött a támadással középen.

75
    Kicsit megnyugodtak a felek, az utóbbi percekben hatalmas rohanás volt a pályán, az emberhátrány ellenére érezhető, hogy bárki nyerhet az utolsó 15 percben!

76
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Ludánszki, bejön Kis.

78
    GÓÓÓL! 18 méterről, középről lőhetett WEITNER ÁDÁM, a kapu bal alsó sarkába lőtt, 2-1, fordít a Tatabánya!

79
    A VAsas végezhetett el szögletet, ami után a Tatabánya indult meg, de visszazártak a védők.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Radnai (FC Tatabánya).

81
    Egy ívelés után Gál fejelhetett, fejese megpattant, szöglet!

81
    A szöglet az egyik védő kezét is érte, de a kéz a test mellé volt szorítva, nincs 11-es!

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zamostny (Vasas FC).

83
    Almási beadását blokkolták, szöglet.

83
    A szöglet ezúttal veszélyesen szállt középre, a labda visszakerült Kishez, majd Almási adhatta volna be, ám eltörte a labdát, felszabadult a kapu.

85
    GÓÓL! Egy balról érkező szögletet fejelt a kapuba GÁL MÁTYÁS, 2-2!

87
    Továbbra is hajt mindkét csapat, jó a meccs!

87
    Ferkó szándékos durvaságért kapott pirosat, ez nagy butaság volt részéről, a saját 16-osának előterében követte el a szabálytalanságot.

88
    Vasas szöglet következhet.

89
    A labda érintés nélkül ment ki.

90
    5 perc a hosszabbítás!

91
    Ismét hatalmas rohanás van a pályán, mindkét csapat szeretne nyerni.

91
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Recklet (Vasas FC).

93
    GÓÓÓÓL! Recklet szabálytalansága után ívelte be a szabadrúgást a Bányász, a védők belefejeltek, de rossz helyre, WEITNER ÁDÁM a kapuba fejelhetett, 3-2!

93
    Weitner túlzott gólörömért kapott sárgát!

94
    A hazai kapust kell ápolni!

95
    Most folytatódik a meccs, a hazai közönség már a lefújást követeli.

96
    Vasas szabadrúgás jöhet, a kapuson kívül mindenki a Tatabánya 16-osán belül.

96
    Kapufa!! Farkasdi éppen beleért a fejesbe, kapufa, szöglet!

97
    Sikerült felszabadítani, vége!

Két teljesen ellentétes félidőt láthattunk, a második félidő kiváló játékot hozott, 5 gól és két kiállítás is volt, a Vasas szerzett vezetést, majd emberhátrányba kerültek és egyenlített a Tatabánya. A hazaiak a vezetést is megszerezték, ám a Vasas 10 emberrel egyenlített, a végére a hazaiak is megfogyatkoztak, de így is sikerült megnyerniük a meccset, nagyon jó meccset (vagy inkább félidőt) láthattunk, köszönjük a figyelmet! (19:27:15)