Manchester City – Hull City 2:0 (vége) | Cardiff City FC – Everton FC 0:0 (vége) | Newcastle United – Fulham FC 1:0 (vége)
West Ham United – Stoke City 0:1 (vége) | Crystal Palace – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace
3:1 (1:0)
Sunderland AFC
szombat 31.08.2013, 18:30 • Selhurst Park, London • Barclays Premier League

Remek mérkőzésen megszerzi első pontjait a Crystal Palace, teljesen megérdemelten.

A 9. percben rögtön megszerezte a vezetést a Crystal Palace, Gabbidonról csorgott be a labda egy szöglet után, szerencsés találat volt. A Sunderland innentől kezdve próbált nyomást gyakorolni a hazai kapura, de nagyon kevés sikerrel, az első félidőben alig-alig jött össze nekik veszélyes helyzet, nagyon jól védekezett a hazai csapat. Aztán jött a szünet, beállt Fletcher, és a vendégek támadójátéka rögtön veszélyes lett, és a nyomás góllá is érett a 65. percben. Fletcher volt a gólszerző. Innentől kezdve megint átvette az irányítást a Crystal Palace, folyamatosan támadtak, és végül O´Shea óriási hibáját követően büntetőhöz jutottak, emellett pedig emberelőnybe is, O´Sheat ugyanis kiállították. Gayle beverte a 79. percben a büntetőt, ezzel megint a hazaiak voltak a nyerők. A Sunderland próbálkozott, de emberhátrányban nem volt sok esélyük az egyenlítésre, majd amikor már mindenki a meccs végét várta, a 92. percben Puncheon adott egy remek passzt a csereként beállt O'Keefenek, aki bebiztosította a 3 pontot, remekül csavart a bal fölsőbe a tizenhatos széléről. (20:29:37)

94
    Hosszú az indítás, Speroni kezében köt ki a labda.

94
    Támad azért a Sunderland, a jobb szélen hozzák fel a labdát.

92
    A Crystal Palace gólt szerzett!

Eldőlt a mérkőzés!!! Gyönyörű gól, 3:1!
    Puncheon kevert, kavart a vendég tizenhatos előtt, aztán lepasszolta a labdát a 9 perce csereként beállt STUART O'KEEFEHEZ, aki remekül csavart a bal fölsőbe a tizenhatos széléről!

91
    Négy perc a ráadás.

90
    Wickhamet szereli két hazai játékos, kezdheti elölről az akciót a Sunderland.

90
    Nagy csata a Sunderland szögletzászlójánál, de végül elhozzák a labdát a vendégek.

89
    Veszélytelen, rögtön felszabadított egy vendég játékos.

89
    Dikgacio tűzte rá 25-ről, Westwood épphogy csak fölé tolta! Szöglet jöhet.

88
    Hosszú indítás a vége, Johnson már nem érhette el.

88
    Kifejelték az ötös mellől, a labda még a vendégeknél.

87
    Beadásra nagyon jó helyen, a kaputól 20 méterre kap szabadrúgást a Sunderland.

86
    Jedinak nem volt éppenséggel a helyzet magaslatán, Speronival nem értették meg egymást a tizenhatoson belül, közben Fletcher elesett, de nem ítélt a büntetőt a játékvezető.

84
    Remek hazai indítás után Williams tüzelhetett tisztán a tizenhatos bal széléről, de Westwood védte!

83
    Kettős csere hazai oldalon, Wilbraham váltja Gaylet, O'Keefe pedig Chamakhot.

82
    Johnson tüzelt 20-ról, a jobb alsót célozta meg, de Speroni megfogta!

80
    Óriási bajban most a Sunderland, tíz percük van hogy emberhátrányban pontot mentsenek.

79

DWIGHT GALE beverte középre a bünteőt, újra vezet a Crystal Palace!

78
    Kiállítják O´Sheat, amiért utolsó emberként buktatta Gaylet!

77
    A játékvezető büntetőt ítélt!
    O´Shea késett le egy ütemmel, becsúszva elkaszálta a Gayle lábát egy indítás után a tizenhatoson belül, büntetővel jöhet a Crystal Palace!

76
    Gaylet ugratták ki a bal szélen, Westwood épphogy előbb ért oda, jó kis támadás volt ez.

76
    Kijön a szöglet a vendég tizenhatosról, kezdheti elölről a támadást a Crystal Palace.

75
    Diakité fejelte vissza nagyon rosszul a labdát Westwood kapus mellett, nem sokon múlott hogy ez öngól legyen! Szöglet jöhet.

71
    Jedinak indult meg most a jobb szélen, visszatette Williamsnak a labát a tizenhatos elé, aki teljesen üres volt, de Williams nagyon csúnyán mellé lőtte.

69
    Kifejelik a hazaiak a kapu elől, veszélytelen volt a szöglet.

69
    Szöglet a gyors akció vége.

68
    Dikgacoi passzolta el, fordulhat a Sunderland!

68
    Megint letámad a Crystal Palace, nagyon akarják a 3 pontot.

67
    letámadott most a Crystal Palace, Diakité tisztázott Gayle elől, majd Moxey próbálta meg 18-ról kapásból rálőni, de fölé ment.

65
    A Sunderland gólt szerzett!

Colback remek beadását a fél év kihagyás után ma visszatérő STEVEN FLETHCER bólintja a kapuba! Gyönyörű gól, Speroninak nem volt esélye, nagyon pontosan a bal alsóba érkezett a labda.

63
    Colback sérült le, két perc szünet után folytatódhat a mérkőzés.

61
    Puncheon lódult meg most a bal szélen egyedül, a tizenhatos széléről tüzelt, de fölé ment a lövés.

61
    Újabb csere, Mavrias váltja Giaccherinit vendég oldalon.

59
    Ez most Westwoodé, támadhat a Sunderland.

59
    Kifejelik a rövid oldalról a szögletet, dobhat most a Crystal Palace a szögletzászló mellől.

58
    Jöhet egy újabb hazai szöglet.

58
    Elől jók most a vendégek, de hátul elég bizonytalanok.

57
    Gayle veszélyeztetett most, 16-ról eresztett el egy lövést, de blokkolták. Szöglet a vége.

56
    Jedinak suhintotta rá 23 méterről, centikkel kerülte csak el a jobb fölsőt a labda!

56
    Most viszont elvesztik a labdát a vendégek, Jendinak vezetésével indul a hazai kontra.

55
    Beszorul a Crystal Palace a kapuja elé.

54
    Celutska majd Colback beadását is nagy nehezen kivágják a hazaiak, nagy most rajtuk a nyomás.

54
    Cserélt a Crystal Palace, Campanát váltja a 19 esztendős Williams.

53
    Ismét a jobb szélen akcióznak a vendégek.

52
    Dikgacoi passzolta el végül.

52
    Kifejelték, a labda még a Crystal Palacenél.

52
    Összehoznak most egy szögletet a hazaiak, Puncheon adhatja középre.

51
    Fletcher lesen volt, szabadrúgás kifelé.

51
    Celutska lapos passzát Jedinak épphogy elcsípi egy támadó elől!

50
    Pontatlan hazai akciót követően Johnson hozza fel a labdát a jobb szélen.

49
    Gabbion tisztázott most bedobásra a tizenhatosról.

48
    Megnyomják az első perceket a vendégek, folyamatosan támadnak.

47
    Mélyen próbálta középre tenni Johnsson a szögletet, de hosszú volt, senki nem tudott hozzáérni a labdához.

46
    Larsson szabadrúgása a hosszú felé tekeredett, Speroni szögletre ütötte.

46
    Rögtön támadásba lendülnek a vendégek, és kiharcolnak egy szabadrúgást a bal szélen, a tizenhatos mellett.

Cseréltek a vendégek a szünetben, Ji helyett Fletcher folytatja.

46

Jó játékkal, és egy szerencsés góllal vezet a Crystal Palace az első félidő után. A Sunderland nem igazán tud mit kezdeni a hazai védelemmel, nem sikerült eddig túl sok veszélyt teremteniük a kapu előtt, a Ward-Gabbidon-Delaney-Moxey négyes eddig hibátlanul védekezik, valami újat kéne kitalálniuk a szünetben hogy kiegyenlíthessenek.

Mindemellett a hazaiak sem jeleskednek túlzottan a támadások terén, egy szerencsés gólt szereztek, azóta ugyan hoztak össze jó akciókat, de a befejezés eddig egyszer sem volt jó.

46
    Eldugják hátul a labdát a hazaiak.

45
    Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

44
    Ji fejelte le a labdát a hazai tizenhatos szélénél Giaccherini elé aki rögtön lőtt, de Gabbidon megint ott volt hogy blokkoljon.

42
    Jedinak próbálta 20-ról becsavarni a jobb fölsőbe a labdát, Westwood ezt nem védhette volna ha pontos, de szerencséjére mellé ment.

42
    Johson ezúttal az ötösre ívelte a labdát, de Jedinak kifejelte. Fordulhat a Crystal Palace.

42
    Bele a sorfalba, de Puncheon szabálytalansága miatt jöhet az ismétlés.

41
    Most a vendégek kapnak szabadrúgást 25 méterre a Crystal Palace kapujától, Johnsona labda mögött.

40
    Ez most veszélytelen, Chamakh és Dikgacoi egymást zavarták a kapu előtt, Westwoodnál köt ki végül a labda.

40
    Az imént szabálytalankodó Wickham fejelte szögletre a labdát. Jöhet a második hazai szöglet, ne feledjük az előzőből gól lett.

39
    Szabadrúgással jöhet a Crystal Palace, a kaputól nagyjából 30 méterre.

39
    Ismét szépen kevertek Gaylék a vendég tizenhatos előtt, de végül egy kilépő védő felszabadított.

37
    Gayle lőtt 20 méterről elég gyengén, Westwood simán fogta.

37
    Gyönyörű játékkal hozzák fel most a labdát a hazaiak.

35
    Puncheon hozta fel most is a labdát a félpályáról, aztán jó 25 méterről mellé lőtte.

35
    Giaccherinit szereli most Ward elég agresszíven, fordulhat a Crystal Palace.

33
    Moxey ívelte előre a labdát nagyon pontosan Gaylenek, ő passzolt Chamakhoz, aki Dikgacoinak gurította le, de a lövés végül jóval fölé ment a tizenhatoson kívülről.

32
    Nem volt veszélyes a szöglet, Speroni lehúzta.

31
    Remek vendég összjáték után került ismét veszélybe a hazai kapu, egy lövést blokkoltak, aztán Gabbidon kivágta szögletre.

31
    Letámad most a Sunderland, Ji, és Giaccherini is lőhetett az előbb, de Gabbidon remek védekezéssel megoldotta a szituációt, blokkolta a lövést aztán ellőtte a labdát.

30
    Jedinak vesztette el végül, megengedett magának egy cselt a tizenhatos előtt, amit nem kellett volna.

30
    Moxey laposan középre lőtt labdáját vágták most ki a tizenhatosról.

30
    Másfél perce a hazaiaknál már a labda, most jutottak el a tizenhatos széléig.

29
    Kicsit lelassult a meccs üteme most, nem nagyon tud mit kitalálni a Sunderland, a Crystal Palace pedig nem sieti el a támadásait, rendre nagyon lassan hozzák fel a labdát.

28
    Chamakhot indították most hosszan a hazaiak.

28
    Delaney késett le a becsúszással, besárgul.

26
    Puncheon indult meg, a bal szélről cselezte be magát középre, hogy aztán onnan lőjön, centikkel ment csak mellé!

25
    Giaccherini átadása után Wickhamet vágta fel egy hazai játékos, de mehet tovább.

23
    Giaccherini passza után Wickham hozta fel szépen a bal szélen a labdát az alapvonalig, de nem volt érkező ember a passzára, Ji ugyanis elesett a tizenhatos szélénél.

22
    Diakité fejelt a szöglet után a kapu mellé, nem volt igazán veszélyes.

21
    A beadás után kikerült a jobb szélre a labda, onnan is visszaívelték a vendégek, Jinek majdnem így lett jó, de lekéste, Ward pedig kifejelte a labdát szögletre.

20
    Talán most, a bal szélen sikerülni fog. Colback a labdával.

19
    Nagyon jól szűr a hazai középpálya, nehezére esik a vendégeknek felhozni a labdát.

18
    Chamakhnak volt hosszú az indítás, ismét a vendégek a labdával.

17
    Veszélytelen a szöglet, indulhat a Crystal Palace.

17
    Moxey kezéhez ért a labda az előbb, de hátulról fejelték rá, jól döntött a bíró, hogy nem adott ezért büntetőt.

16
    Giaccherini beadása után kezezett az egyik hazai játékos a tizenhatoson belül, de megúszta ezt a Crystal Palace, csak szögletet ítélt a játékvezető.

15
    Lesen volt az egyik hazai játékos, szabadrúgás kifelé.

14
    Most a hazaiak akcióznak, Ward indul meg a jobb szélen a labdával.

13
    Wickham vesztette el a labdát, majd felvágta Jedinakot, örülhet hogy nem kapott ezért sárgát.

13
    Elsőre kivágják, lássuk másodszorra pontosabb lesz e az akció.

12
    A bal szélen hozzák fel a labdát most a vendégek.

11
    Felpörgött most a Sunderland, két lövést is eleresztettek a vendégek a tizenhatos széléről, de mindkét kísérletet blokkolták.

9

A szögletet követően össze-vissza pattogott a Sunderland ötösén a labda, végül Celutskáról DANIEL GABBIDONRA pattant, aki besodorta a kapuba! Szerencsés góllal vezet a Crystal Palace!

9
    Ward középre ívelt labdáját fejelte ki Celustka, jöhet az első szöglet, amit a hazaiak végezhetnek el.

8
    Jedinak passza után Campana eresztett el egy lövést 25 méterről, be is fért volna a bal alsóba, de Westwood fogta.

7
    A jobb szélen próbálkoznak most a hazaiak, Ward végezhet el bedobást.

6
    Gayle volt most szabálytalan a vendég tizenhatos szélénél, jöhet a Sunderland.

6
    Celustka indított most hosszan, nem nagyon tudja passzokkal felhozni a labdát a vendégek csapat.

5
    O´Shea unta meg a tötymötyölést, és előrevágta a félpályáról a labdát, de nem társhoz hanem éppen Speroni kapushoz.

4
    Lassan tudnak csak feljutni a labdával a vendégek a Crystal Palace térfelére.

3
    Chamakh tört be a tizenhatosra a bal szélről, de Diakité remek becsúszása után róla ment ki a labda. Kirúgás jöhet.

3
    Az első két percben egyik csapat sem jutott helyzetig, most a hazaiak támadnak a bal szélen.

1

Crystal Palace: Speroni – Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey – Puncheon, Dikgacoi, Jedinak, Campana, Gayle – Chamakh

Sunderland AFC: Westwood – Celustka, Diakité, O´Shea, Colback – Giaccherini, Vaughan, Larsson, Johnson – Ji, Wickham

Játékvezetők: Probert ─ Ganfield, Scholes.

Az Angol Premier Liga harmadik fordulójában a Crystal Palace a Sunderlandet fogadja.

A tavaly feljutó Crystal Palace két forduló alatt egy pontot sem tudott gyűjteni, először hazai pályán a Tottenhamtól kaptak ki 0:1-re, idegenben pedig a Stoke verte el őket 2:1-re.

A Sunderland egy pontot gyűjtött eddig a bajnokságban, az első körben hazai pályán kikaptak a Fulhamntól 0:1-re, majd idegenben, a Southampton ellen hoztak össze egy 1:1-es döntetlent.

Remek alkalom lehet ez az újonc Crystal Palace számára, hogy megszerezze első bajnoki pontjait a szezonban, de ebben hátráltathatja őket a sok hiányzó, név szerint McCarthy, Parr, Murray, Thomas, Bolasie, és Price sérült most a keretből, és várhatóan egyikőjük sem lesz bevethető a mai meccsen.

A másik oldalon viszont egész fitt a keret, csak három hiányzó van, Wes Brown, Bardsley, Sesegnon fogja biztosan kihagyni a találkozót.

Várhatóan mindkét csapat a három pontért fog küzdeni ezen a meccsen, nem túl valószínű hogy bármelyik fél ráülne a döntetlenre. Meglátjuk melyik csapat akarata érvényesül, nagyon fontos pontszerzési lehetőség ez mindkét fél számára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.