Manchester City – Hull City 2:0 (vége) | Cardiff City FC – Everton FC 0:0 (vége) | Newcastle United – Fulham FC 1:0 (vége)
West Ham United – Stoke City 0:1 (vége) | Crystal Palace – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace
3:1 (1:0)
Sunderland AFC
szombat 31.08.2013, 18:30 • Selhurst Park, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Az Angol Premier Liga harmadik fordulójában a Crystal Palace a Sunderlandet fogadja.

A tavaly feljutó Crystal Palace két forduló alatt egy pontot sem tudott gyűjteni, először hazai pályán a Tottenhamtól kaptak ki 0:1-re, idegenben pedig a Stoke verte el őket 2:1-re.

A Sunderland egy pontot gyűjtött eddig a bajnokságban, az első körben hazai pályán kikaptak a Fulhamntól 0:1-re, majd idegenben, a Southampton ellen hoztak össze egy 1:1-es döntetlent.

Remek alkalom lehet ez az újonc Crystal Palace számára, hogy megszerezze első bajnoki pontjait a szezonban, de ebben hátráltathatja őket a sok hiányzó, név szerint McCarthy, Parr, Murray, Thomas, Bolasie, és Price sérült most a keretből, és várhatóan egyikőjük sem lesz bevethető a mai meccsen.

A másik oldalon viszont egész fitt a keret, csak három hiányzó van, Wes Brown, Bardsley, Sesegnon fogja biztosan kihagyni a találkozót.

Várhatóan mindkét csapat a három pontért fog küzdeni ezen a meccsen, nem túl valószínű hogy bármelyik fél ráülne a döntetlenre. Meglátjuk melyik csapat akarata érvényesül, nagyon fontos pontszerzési lehetőség ez mindkét fél számára.

Crystal Palace: Speroni – Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey – Puncheon, Dikgacoi, Jedinak, Campana, Gayle – Chamakh

Sunderland AFC: Westwood – Celustka, Diakité, O´Shea, Colback – Giaccherini, Vaughan, Larsson, Johnson – Ji, Wickham

Játékvezetők: Probert ─ Ganfield, Scholes.

1

3
    Az első két percben egyik csapat sem jutott helyzetig, most a hazaiak támadnak a bal szélen.

3
    Chamakh tört be a tizenhatosra a bal szélről, de Diakité remek becsúszása után róla ment ki a labda. Kirúgás jöhet.

4
    Lassan tudnak csak feljutni a labdával a vendégek a Crystal Palace térfelére.

5
    O´Shea unta meg a tötymötyölést, és előrevágta a félpályáról a labdát, de nem társhoz hanem éppen Speroni kapushoz.

6
    Celustka indított most hosszan, nem nagyon tudja passzokkal felhozni a labdát a vendégek csapat.

6
    Gayle volt most szabálytalan a vendég tizenhatos szélénél, jöhet a Sunderland.

7
    A jobb szélen próbálkoznak most a hazaiak, Ward végezhet el bedobást.

8
    Jedinak passza után Campana eresztett el egy lövést 25 méterről, be is fért volna a bal alsóba, de Westwood fogta.

9
    Ward középre ívelt labdáját fejelte ki Celustka, jöhet az első szöglet, amit a hazaiak végezhetnek el.

9
    A Crystal Palace gólt szerzett!

A szögletet követően össze-vissza pattogott a Sunderland ötösén a labda, végül Celutskáról DANIEL GABBIDONRA pattant, aki besodorta a kapuba! Szerencsés góllal vezet a Crystal Palace!

11
    Felpörgött most a Sunderland, két lövést is eleresztettek a vendégek a tizenhatos széléről, de mindkét kísérletet blokkolták.

12
    A bal szélen hozzák fel a labdát most a vendégek.

13
    Elsőre kivágják, lássuk másodszorra pontosabb lesz e az akció.

13
    Wickham vesztette el a labdát, majd felvágta Jedinakot, örülhet hogy nem kapott ezért sárgát.

14
    Most a hazaiak akcióznak, Ward indul meg a jobb szélen a labdával.

15
    Lesen volt az egyik hazai játékos, szabadrúgás kifelé.

16
    Giaccherini beadása után kezezett az egyik hazai játékos a tizenhatoson belül, de megúszta ezt a Crystal Palace, csak szögletet ítélt a játékvezető.

17
    Moxey kezéhez ért a labda az előbb, de hátulról fejelték rá, jól döntött a bíró, hogy nem adott ezért büntetőt.

17
    Veszélytelen a szöglet, indulhat a Crystal Palace.

18
    Chamakhnak volt hosszú az indítás, ismét a vendégek a labdával.

19
    Nagyon jól szűr a hazai középpálya, nehezére esik a vendégeknek felhozni a labdát.

20
    Talán most, a bal szélen sikerülni fog. Colback a labdával.

21
    A beadás után kikerült a jobb szélre a labda, onnan is visszaívelték a vendégek, Jinek majdnem így lett jó, de lekéste, Ward pedig kifejelte a labdát szögletre.

22
    Diakité fejelt a szöglet után a kapu mellé, nem volt igazán veszélyes.

23
    Giaccherini passza után Wickham hozta fel szépen a bal szélen a labdát az alapvonalig, de nem volt érkező ember a passzára, Ji ugyanis elesett a tizenhatos szélénél.

25
    Giaccherini átadása után Wickhamet vágta fel egy hazai játékos, de mehet tovább.

26
    Puncheon indult meg, a bal szélről cselezte be magát középre, hogy aztán onnan lőjön, centikkel ment csak mellé!

28
    Delaney késett le a becsúszással, besárgul.

28
    Chamakhot indították most hosszan a hazaiak.

29
    Kicsit lelassult a meccs üteme most, nem nagyon tud mit kitalálni a Sunderland, a Crystal Palace pedig nem sieti el a támadásait, rendre nagyon lassan hozzák fel a labdát.

30
    Másfél perce a hazaiaknál már a labda, most jutottak el a tizenhatos széléig.

30
    Moxey laposan középre lőtt labdáját vágták most ki a tizenhatosról.

30
    Jedinak vesztette el végül, megengedett magának egy cselt a tizenhatos előtt, amit nem kellett volna.

31
    Letámad most a Sunderland, Ji, és Giaccherini is lőhetett az előbb, de Gabbidon remek védekezéssel megoldotta a szituációt, blokkolta a lövést aztán ellőtte a labdát.

31
    Remek vendég összjáték után került ismét veszélybe a hazai kapu, egy lövést blokkoltak, aztán Gabbidon kivágta szögletre.

32
    Nem volt veszélyes a szöglet, Speroni lehúzta.

33
    Moxey ívelte előre a labdát nagyon pontosan Gaylenek, ő passzolt Chamakhoz, aki Dikgacoinak gurította le, de a lövés végül jóval fölé ment a tizenhatoson kívülről.

35
    Giaccherinit szereli most Ward elég agresszíven, fordulhat a Crystal Palace.

35
    Puncheon hozta fel most is a labdát a félpályáról, aztán jó 25 méterről mellé lőtte.

37
    Gyönyörű játékkal hozzák fel most a labdát a hazaiak.

37
    Gayle lőtt 20 méterről elég gyengén, Westwood simán fogta.

39
    Ismét szépen kevertek Gaylék a vendég tizenhatos előtt, de végül egy kilépő védő felszabadított.

39
    Szabadrúgással jöhet a Crystal Palace, a kaputól nagyjából 30 méterre.

40
    Az imént szabálytalankodó Wickham fejelte szögletre a labdát. Jöhet a második hazai szöglet, ne feledjük az előzőből gól lett.

40
    Ez most veszélytelen, Chamakh és Dikgacoi egymást zavarták a kapu előtt, Westwoodnál köt ki végül a labda.

41
    Most a vendégek kapnak szabadrúgást 25 méterre a Crystal Palace kapujától, Johnsona labda mögött.

42
    Bele a sorfalba, de Puncheon szabálytalansága miatt jöhet az ismétlés.

42
    Johson ezúttal az ötösre ívelte a labdát, de Jedinak kifejelte. Fordulhat a Crystal Palace.

42
    Jedinak próbálta 20-ról becsavarni a jobb fölsőbe a labdát, Westwood ezt nem védhette volna ha pontos, de szerencséjére mellé ment.

44
    Ji fejelte le a labdát a hazai tizenhatos szélénél Giaccherini elé aki rögtön lőtt, de Gabbidon megint ott volt hogy blokkoljon.

45
    Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

46
    Eldugják hátul a labdát a hazaiak.

Jó játékkal, és egy szerencsés góllal vezet a Crystal Palace az első félidő után. A Sunderland nem igazán tud mit kezdeni a hazai védelemmel, nem sikerült eddig túl sok veszélyt teremteniük a kapu előtt, a Ward-Gabbidon-Delaney-Moxey négyes eddig hibátlanul védekezik, valami újat kéne kitalálniuk a szünetben hogy kiegyenlíthessenek.

Mindemellett a hazaiak sem jeleskednek túlzottan a támadások terén, egy szerencsés gólt szereztek, azóta ugyan hoztak össze jó akciókat, de a befejezés eddig egyszer sem volt jó.

46

Cseréltek a vendégek a szünetben, Ji helyett Fletcher folytatja.

46
    Rögtön támadásba lendülnek a vendégek, és kiharcolnak egy szabadrúgást a bal szélen, a tizenhatos mellett.

46
    Larsson szabadrúgása a hosszú felé tekeredett, Speroni szögletre ütötte.

47
    Mélyen próbálta középre tenni Johnsson a szögletet, de hosszú volt, senki nem tudott hozzáérni a labdához.

48
    Megnyomják az első perceket a vendégek, folyamatosan támadnak.

49
    Gabbion tisztázott most bedobásra a tizenhatosról.

50
    Pontatlan hazai akciót követően Johnson hozza fel a labdát a jobb szélen.

51
    Celutska lapos passzát Jedinak épphogy elcsípi egy támadó elől!

51
    Fletcher lesen volt, szabadrúgás kifelé.

52
    Összehoznak most egy szögletet a hazaiak, Puncheon adhatja középre.

52
    Kifejelték, a labda még a Crystal Palacenél.

52
    Dikgacoi passzolta el végül.

53
    Ismét a jobb szélen akcióznak a vendégek.

54
    Cserélt a Crystal Palace, Campanát váltja a 19 esztendős Williams.

54
    Celutska majd Colback beadását is nagy nehezen kivágják a hazaiak, nagy most rajtuk a nyomás.

55
    Beszorul a Crystal Palace a kapuja elé.

56
    Most viszont elvesztik a labdát a vendégek, Jendinak vezetésével indul a hazai kontra.

56
    Jedinak suhintotta rá 23 méterről, centikkel kerülte csak el a jobb fölsőt a labda!

57
    Gayle veszélyeztetett most, 16-ról eresztett el egy lövést, de blokkolták. Szöglet a vége.

58
    Elől jók most a vendégek, de hátul elég bizonytalanok.

58
    Jöhet egy újabb hazai szöglet.

59
    Kifejelik a rövid oldalról a szögletet, dobhat most a Crystal Palace a szögletzászló mellől.

59
    Ez most Westwoodé, támadhat a Sunderland.

61
    Újabb csere, Mavrias váltja Giaccherinit vendég oldalon.

61
    Puncheon lódult meg most a bal szélen egyedül, a tizenhatos széléről tüzelt, de fölé ment a lövés.

63
    Colback sérült le, két perc szünet után folytatódhat a mérkőzés.

65
    A Sunderland gólt szerzett!

Colback remek beadását a fél év kihagyás után ma visszatérő STEVEN FLETHCER bólintja a kapuba! Gyönyörű gól, Speroninak nem volt esélye, nagyon pontosan a bal alsóba érkezett a labda.

67
    letámadott most a Crystal Palace, Diakité tisztázott Gayle elől, majd Moxey próbálta meg 18-ról kapásból rálőni, de fölé ment.

68
    Megint letámad a Crystal Palace, nagyon akarják a 3 pontot.

68
    Dikgacoi passzolta el, fordulhat a Sunderland!

69
    Szöglet a gyors akció vége.

69
    Kifejelik a hazaiak a kapu elől, veszélytelen volt a szöglet.

71
    Jedinak indult meg most a jobb szélen, visszatette Williamsnak a labát a tizenhatos elé, aki teljesen üres volt, de Williams nagyon csúnyán mellé lőtte.

75
    Diakité fejelte vissza nagyon rosszul a labdát Westwood kapus mellett, nem sokon múlott hogy ez öngól legyen! Szöglet jöhet.

76
    Kijön a szöglet a vendég tizenhatosról, kezdheti elölről a támadást a Crystal Palace.

76
    Gaylet ugratták ki a bal szélen, Westwood épphogy előbb ért oda, jó kis támadás volt ez.

77
    A játékvezető büntetőt ítélt!
    O´Shea késett le egy ütemmel, becsúszva elkaszálta a Gayle lábát egy indítás után a tizenhatoson belül, büntetővel jöhet a Crystal Palace!

78
    Kiállítják O´Sheat, amiért utolsó emberként buktatta Gaylet!

79

DWIGHT GALE beverte középre a bünteőt, újra vezet a Crystal Palace!

80
    Óriási bajban most a Sunderland, tíz percük van hogy emberhátrányban pontot mentsenek.

82
    Johnson tüzelt 20-ról, a jobb alsót célozta meg, de Speroni megfogta!

83
    Kettős csere hazai oldalon, Wilbraham váltja Gaylet, O'Keefe pedig Chamakhot.

84
    Remek hazai indítás után Williams tüzelhetett tisztán a tizenhatos bal széléről, de Westwood védte!

86
    Jedinak nem volt éppenséggel a helyzet magaslatán, Speronival nem értették meg egymást a tizenhatoson belül, közben Fletcher elesett, de nem ítélt a büntetőt a játékvezető.

87
    Beadásra nagyon jó helyen, a kaputól 20 méterre kap szabadrúgást a Sunderland.

88
    Kifejelték az ötös mellől, a labda még a vendégeknél.

88
    Hosszú indítás a vége, Johnson már nem érhette el.

89
    Dikgacio tűzte rá 25-ről, Westwood épphogy csak fölé tolta! Szöglet jöhet.

89
    Veszélytelen, rögtön felszabadított egy vendég játékos.

90
    Nagy csata a Sunderland szögletzászlójánál, de végül elhozzák a labdát a vendégek.

90
    Wickhamet szereli két hazai játékos, kezdheti elölről az akciót a Sunderland.

91
    Négy perc a ráadás.

92

Eldőlt a mérkőzés!!! Gyönyörű gól, 3:1!
    Puncheon kevert, kavart a vendég tizenhatos előtt, aztán lepasszolta a labdát a 9 perce csereként beállt STUART O'KEEFEHEZ, aki remekül csavart a bal fölsőbe a tizenhatos széléről!

94
    Támad azért a Sunderland, a jobb szélen hozzák fel a labdát.

94
    Hosszú az indítás, Speroni kezében köt ki a labda.

Remek mérkőzésen megszerzi első pontjait a Crystal Palace, teljesen megérdemelten.

A 9. percben rögtön megszerezte a vezetést a Crystal Palace, Gabbidonról csorgott be a labda egy szöglet után, szerencsés találat volt. A Sunderland innentől kezdve próbált nyomást gyakorolni a hazai kapura, de nagyon kevés sikerrel, az első félidőben alig-alig jött össze nekik veszélyes helyzet, nagyon jól védekezett a hazai csapat. Aztán jött a szünet, beállt Fletcher, és a vendégek támadójátéka rögtön veszélyes lett, és a nyomás góllá is érett a 65. percben. Fletcher volt a gólszerző. Innentől kezdve megint átvette az irányítást a Crystal Palace, folyamatosan támadtak, és végül O´Shea óriási hibáját követően büntetőhöz jutottak, emellett pedig emberelőnybe is, O´Sheat ugyanis kiállították. Gayle beverte a 79. percben a büntetőt, ezzel megint a hazaiak voltak a nyerők. A Sunderland próbálkozott, de emberhátrányban nem volt sok esélyük az egyenlítésre, majd amikor már mindenki a meccs végét várta, a 92. percben Puncheon adott egy remek passzt a csereként beállt O'Keefenek, aki bebiztosította a 3 pontot, remekül csavart a bal fölsőbe a tizenhatos széléről. (20:29:37)