UD Almería – Elche CF 2:2 (vége) | Rayo Vallecano – Levante 1:2 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Granada 1:1 (vége)
Valladolid – Getafe CF 1:0 (vége) | CA Osasuna – Villarreal 0:3 (vége)
CA Osasuna
0:3 (0:2)
Villarreal CF
szombat 31.08.2013, 23:00 • Reyno de Navarra, Pamplona • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 23:00 - kor kezdődik.

A Spanyol bajnokság harmadik fordulójában az Osasuna fogadja a Villarreal csapatát.

A tavaly felkerülő Villarreal két forduló után 100%-os, az első fordulóban az Almeriát verték 0:1-ről felállva 3:2-re idegenben, a második fordulóban pedig szintén hátrányból felállva nyertek 2:1-re a Valladolid ellen, hazai pályán.

Az Osasuna az eddigi két fordulóban pontot sem tudott szerezni, a Granadától kaptak ki először 2:1-re otthon, majd az Athetlic Bilbaótól idegenben 2:0-ra.

Az Osasuna annak ellenére nem tudott eddig pontot szerzeni hogy mindkét meccsén elég jól játszott, a Bilbao ellen például 18:8 volt a kapura lövések aránya a javukra, talán majd ma sikerül elkapniuk a fonalat gólszerzés terén.

Hiányzók terén jobban áll a Villarreal, Lolo, Nino, Satrústegui, Flano, és Bertrán biztosan nem léphet ma pályára különféle sérülések miatt, míg a vendégeknél csak Jokic és Farinós nem bevethető.

Nagyon hajtós meccs várható, az Osasuna hazai pályán valószínűleg mindent meg fog tenni hogy megszerezze első bajnoki pontjait, a Villarreal pedig azért küzdhet, hogy a bajnokságban elfoglalt 4. helyét megtartsa, vagy hogy akár javítson is rajta.

CA Osasuna: Andrés – Oier, Lotiés, Arribas, Oriol – Sisi, Punal, Armenteros, F. Silva, de las Cuevas – Riera

Villarreal Club de Fútbol: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, J. Costa – Aquino, Trigueros, B. Soriano, Cani – Perbet, Jonathan Pereira

Játékvezetők: Fernández – Yuste, Canelo.

1

1
    Rögtön támadtak a hazaiak, de Asenjo kezében kötött ki végül az előreívelt labdájuk.

3
    Perbet buktatta Silvát, szabadrúgással jöhet az Osasuna a saját térfelén.

4
    Az előző szabálytalanságot két újabb szabálytalan vendég belépő követte, nagyon agresszíven, letámadva kezdenek a vendégek.

5
    El is veszik a labdát a vendégek, és rögtön kiharcolnak egy szögletet.

5
    Kifejelik Musacchio elől, de továbbra is a Villarreal támad.

6
    Most szerzik meg egy hosszú indítás után a labdát a hazaiak.

6
    Pontatlan a hazai akció, kontrázhat a a Villarreal.

6
    Oda a lehetőség, Perbet lesen volt.

7
    Megvan az első kapuralövés, Armenteros tüzelt 20 méterről, jóval fölé ment. Jöhet a Villarreal.

8
    Trigueros indította volna Jonathan Pereirát, de Fernandez kapus kijött a tizenhatos szélére, és fogta a labdát.

9
    Riera fejelt az ötös széléről egy nagyon pontos beadás után, de fölé ment a közeli fejes!

11
    A jobb szélen indulnak most a hazaiak.

11
    Sisi vette át rosszul a labdát, már a vendégek jöhetnek.

12
    Soriano előretett labdáját fejeli ki Arribas, továbbra is a Villarreal támad.

13
    Jonathan Pereira esett el a tizenhatoson belül, és vesztette el a labdát. Nem bántotta senki, már az Osasuna támad

13
    Musacchio tisztáz fejjel a hazai beadást követően.

14
    Asenjo fogja az újabb beívelt labdát.

15
    Nagyot hibázott most a hazai védelem, így indulhatott meg teljesen üresen Aquino a jobb szélen, Jonathan Pereira tisztán várta középen a labdát, de Aquino csúnyán eltörte a passzt, Fernandez így pedig gond nélkül begyüjtötte.

16
    A bal szélen indulnak most a hazaiak.

16
    Costa tette ki szögletre a középre ívelt labdát, így az első hazai sarokrúgás következhet.

17
    A szögletet továbbcsúsztatták Arribas felé, de két védő is ott volt, hogy közbe lépjen, Asenjo pedig begyűjtötte a lecsorgó labdát.

19
    Szépen támadtak most a vendégek, Cani két védőt lecselezett majd kitette Gasparnak a labdát, viszont a középre tett passzra már senki sem érkezett.

20
    Újabb vendég akció alakul a bal szélen.

20
    Pereira verte meg a bal szélen Arribast, majd éles szögből a lövést válaztotta, Fernandez mellett is ment a labda, de végig gurult a gólvonal előtt, majd kiment a másik oldalon. Óriási helyzet volt.

21
    Nem tudnak helyzetig jutni ezekben a percekben a hazaiak, sokkal jobb most a Villarreal.

22
    A Villarreal gólt szerzett!

Egy pontos középre tett passz után JÉRÉMY PERBET vette át remekül a labdát a büntetőpontnál, otthagyta a védőjét, majd Andrés Fernandezre vitte a labdát, fordult egyet az alapvonal mellett, és nulla szögből ellőtte a hazai kapus lábai között a labdát!

25
    Kis szünet után folytatódhat a mérkőzés, Rierát és Asenjo kapust kellett ütközésük után ápolni.

26
    Sokkal meggyőzőbb eddig a Villarreal, egyértelműen ők irányítják a meccset.

28
    Armenteros elől tisztáznak, jöhet a második hazai szöglet.

28
    Kijön a labda a tizenhatosról, nagy nehezen most kihozzák a vendégek.

29
    Nagyon lassan tudja csak felhozni a labdát az Osasuna.

30
    Riera fejelt végül egy félpályáról előreívelt labdát kapura, Asenjo gond nélkül begyűjtötte, nem volt veszélyes.

30

Teljes a káosz az Osasuna hátsó alakzatában! Pereira hozta fel a labdát a bal szélről, majd otthagyta JAVIER IGNACIO AQUINONAK a büntetőpontnál, aki elég rosszul találta el a labdát, de végül bepattant a lövés a bal alsóba!

33
    Kicsit lelassult a játék most, bő egy perce támad már az Osasuna, de nem tudnak mit kitalálni.

34
    Asenjo ütötte ki Riera elől a labdát egy beívelést követően.

35
    Trigueros hoz össze egy szögletet a vendégeknek.

35
    Gyenge a szöglet, de már újra a vendégeknél a labda.

37
    A jobb szélen próbálkoznak most a hazaiak.

37
    Riera középre tett labdáját Aquino fejeli ki, kontrázhat a Villareal.

38
    Pontatlan, már újra az Osasuna jöhet.

39
    Gyenge a hazai akció, Asenjo gond nélkül húzza le a kapu előtt felfejelt labdát.

40
    A jobb szélen indul gyorsan a Villarreal.

40
    Aquino tanítanivalóan tette Johnatan Pereirának középre a labdát, de utóbbi nem tudta lekezelni a kapu előtt, és elvesztette.

41
    Jöhet a harmadik vendég szöglet.

41
    Gond nélkül kifejelték ezt most az Osasuna védői.

43
    Jonathan Pereira próbálta Aquinot indítani a jobb szélen, de lesvolt.

43
    Sisi próbálta a tizenhatos elől kitenni a labdát a bal szélre, de hosszú volt a passza.

44
    Megvan a meccs első sárgája, Loties buktatta Triguerost.

45
    Triguerost buktatják megint a kezdőkörnél, onnan jöhet most a Villarreal.

45
    A bal szélen indulnak a vendégek.

45
    Costa ívelése gyenge, lecsúszott a lábáról.

46
    Egy perc a hosszabbítás, támad a Villarreal.

46
    Perbet megpróbálta egyedül megoldani a helyzetet a tizenhatos bal szélénél, de a lövését Andrés Fernandez simán védte.

Az első félidőben egyértelműen dominált a Villarreal, Perbet góljával gyorsan, 22 perc alatt megszerezték a vezetést, majd 8 percre rá Aquino meglőtte a második vendég gólt is, így 0:2-ről folytatódhat a találkozó.

Nagy változásra lenne szükség a hazai csapatban ahhoz hogy legyen esélyük a pontszerzésre, ha nem változtatnak az első félidőben mutatott játékukon akkor egy nagy verés is lehet a mai meccs vége.

46

Cserélt a szünetben az Osasuna, Damia váltja Silvát

48
    Egy pontatlan vendég akció után most az Osasuna próbálkozik már bő másfél perce.

48
    Egy egész jó beadás lett a támadás vége, Riera centikkel maradt csak le róla, valamivel jobban kezdenek tehát a hazaiak a második félidőben.

49
    Szép összjáték után Jonathan Pereira tette le Costának a labdát a tizenhatos elé, de a befejezés gyenge volt, jóval elkerülte a kaput a Costa lövése.

52
    Arribas tisztáz Musacchio elől a tizenhatoson belül, jöhet a második félidő első szöglete.

53
    Soriano fejelt a kapu fölé.

54
    Egész ígéretes támadásokat hoznak most össze a hazaiak, ennek igaz csak szöglet a vége.

54
    Kis szöglettel próbálkoztak a hazaiak, veszélytelen volt.

56
    A jobb szélen indul most egy újabb hazai akció.

57
    Cseréltek a hazaiak, de las Cuevas helyén Torres folytatja.

58
    Óriási helyzetet dolgoztak most ki a vendégek! Jonathan Pereira hozta fel a jobb szélen a labdát, begurította középre Caninak, de ő kicsit túl sok cselt dobott be a lövés előtt, így amikor lőtt már hárman előtte voltak, és blokkolták a kísérletet.

60
    Armenteros vezetésével a jobb szélen indul most az Osasuna.

61
    Torres próbálta beadni a labdát, de Gaspar belelépett. Dobhat az Osasuna.

62
    Nyomást próbál gyakorolni most a Villarreal kapujára az Osasuna, de egyelőre hibátlanul védekeznek a vendégek.

63
    Gyönyörűen hozzák ki a labdát a térfelükről a vendégek.

63
    Aztán eladják, indulhat Riera a bal szélen.

63
    Szerelik mielőtt baj lehetett volna, de visszakerül az Osasunához a labda.

63
    Cserélt a Villarreal, dos Santos váltja Perbetet.

64
    Nem nagyon tudják áthámozni magukat a Villarreal védelmén a hazaiak.

65
    Sisi próbálkozott egy beadással a jobb szélről, de Asenjo kiütötte.

68
    Armenteros sárgul be.

69
    Bő húsz perc van hátra, nagyon akar, és támad az Osasuna, de nincsenek reális esélyeik ma a pontszerzésre.

69
    Újabb csere vendég oldalon, Trigueros helyén Pina folytatja.

72
    Heves vita alakult ki a pályán, Torres veszett össze pár vendég játékossal.

73
    Egy egy sárgával elintézi a játékvezető a vitát, Cani és Torres sárgul be.

73
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Villarreal, Uche váltja Pereirát.

74
    Torres indul meg egyedül a bal szélen.

74
    Blokkolták a beadását, szöglet jöhet.

75
    Asenjo kibokszolja Torres szögletét, a labda még az Osasunánál.

75
    Aquino labdát szerez, indul a vendég kontra!

75

Egy nagyon gyors, és remekül kidolgozott kontra végén dos Santos passzolt az ötös előtt álló IKENCHUKWU UCHÉHOZ, aki bevarrta a harmadik vendég gólt is.

77
    Cserélt az Osasuna, Nunez váltja Armenterost.

79
    Assenjo húzza le a labdát egy hazai beadást követően.

80
    Cani remek passza után Aquino elől tisztáz Oriol az ötös szélénél. Szöglettel jöhet a Villarreal.

81
    Kifejelték a hazaiak, jöhet az ismétlés a másik oldalról.

82
    Ez is hazai játékosról ment ki, de ebből csak bedobás lesz.

82
    Beszorul most az Osasuna a kapuja elé, a Villarreal gyakorlatilag azt csinál amit akar.

83
    Soriano beadása volt hosszú Uchénak, bő három perc után most megszerzi a labdát az Osasuna

84
    Elveszti a labdát az Osasuna mielőtt még helyzetig jutna, nagyon kedv vesztve játszanak a hazaiak.

85
    Tomas Pina buktatta Punalt, övé a meccs ötödik sárgája.

86
    Most összehoz egy szögletet az Osasuna.

86
    Simán kifejelték, dobhatnak most a hazaiak.

87
    Lotiés tüzelt 22 méterről, remek lövés volt, bőven befért volna a léc alá, de Asenjo bravúrral fölé tolta! Ez volt talán a legnagyobb hazai gólszerzési lehetőség!

88
    Ez a szöglet is veszélytelen volt, de helyette kapnak egy szabadrúgást a hazaiak a tizenhatos szélénél.

88
    Lehet hogy ezt passz helyet kapura kellett volna lőni, így veszélytelen volt ez a szabadrúgás.

89
    A jobb szélen indulnak a vendégek.

89
    Kifejelik a beadást, jöhet az Osasuna.

91
    Letelt a rendes játékidő, két perc a ráadás.

91
    Aquino gurította vissza dos Santosnak a labdát az ötös elé, de rögtön leszerelte egy védő.

92
    Egy perc sincs már hátra a meccsből, úgy tűnik még a becsületgól sem jön össze az Osasunának.

92
    Riera lőtt a tizenhatoson kivülről, Asenjo gond nélkül fogta.

Nagyon simán 3:0-ra győz idegenben a Villarreal az Osasuna ellen, megszerezve ezzel zsinórban a harmadik győzelmüket. Az Osasuna továbbra is 0 pontos, második hazai meccsüket bukják már el, nagy változásokra lenne szükségük, mert ezzel a játékkal még a bennmaradáuk is kérdéses. (00:48:58)