Ajka – Cegléd 1:0 (vége) | Szolnok – BFC Siófok 1:2 (vége) | ZTE – Dunaújváros 2:2 (vége)
Sopron – Kozármisleny 1:1 (vége) | – Tatabánya 5:0 (vége) | Nyíregyháza – Békéscsaba 2:0 (vége)
Gyirmót – Kisvárda 1:1 (vége)
FC Ajka
1:0 (1:0)
Ceglédi VSE
szombat 08.03.2014, 14:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Jákli Péter: Nehéz hét után egy kiszenvedett győzelem volt de a 3 pont akkor is 3 pont. (16:22:56)

Kiss László: Nehéz egy ilyen mérkőzés után nyilatkozni, amelyet több góllal megkellet volna nyernünk. Gratulálok a csapatomnak a kitűnő játékhoz.

Az első félidőben a Cegléd jobban kezdett de az Ajka az 5. percben megszerezte a vezetést. A meccs képe nem változott a vendégek támadtak, a hazaiak kontrákra rendeződtek be. A második játékrészben beszorította a Cegléd az Ajkát és helyzetek sokaságát dolgozták ki. A mérkőzés végén már a fellazuló védelmet többször is megverték a hazaiak de gól nem született. A Ceglédnek megvolt az esély, hogy egyenlítsenek tizenegyesből de Jánosa (aki ma is nagyszerűen védett) megfogta.

90+2
    Lipusz kapott sárgát.

90+2
    Mihalecz került gólhelyzetbe de lövése fölé ment.

90+1
    Egymás után 2 veszélyes helyzet volt a ceglédi kapu előtt. Lövés csak a 2-ból lett, ekkor Köles lövését fogta Kovács

90
    3 perc lesz a hosszabbítás.