UD Almería – RCD Espanyol 1:1 (vége) | SD Eibar – Real Sociedad 1:0 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Getafe CF 3:1 (vége)
Barcelona – Elche CF 3:0 (vége) | Levante – Villarreal 0:2 (vége)
Levante UD
0:2 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 24.08.2014, 23:00 • Ciutat de València • Primera División

A Villarreal játszott végig veszélyesebben, már az első félidőben eldönthették volna a meccset, de akkor kimaradtak a lehetőségeik. Uche azonban a második félidőben a "semmiből" szerezte meg a vezetést a sárga tengeralattjáróknak, és a végén be is biztosították a győzelmüket, amely teljesen megérdemelt a vérszegény támadójátékost mutató Levante ellen. (00:49:13)

90+2

90+2
    Előreívelt labda Pedro Lópeztől, Asenjo húzza le a 11-es pontnál.

90+1
    Karampelas remek beadása balról, Casadesus fejel 7 méterről a jobb kapufára!

90+1
    2 perc a ráadás.

90
    Pedro López beadása után megcsúszik egy védő fején a labda, Martins jó helyzetből, 6 méterről fejelhet, de nem tudja kapra irányítani a labdát...

89
    Espinosa lő 16 méterről, kevéssel a bal sarok mellé.

88
    A kapura lövések aránya: 2:6!

87
    Martinst állítják meg jó helyzetben lesen – jogosan.

86
    Jobbról ívelhet be szöglete Pérez, mély a labda, kimegy túloldalon.
    CHERYSHEV - 0:2

85
    A Villarreal gólt szerzett!
    Moi Gómeztől kapja vissza nagyszerű ütemben DENIS CHERYSHEV a labdát jobbról, 5 méterről gyakorlatilag az üres kapuba kell csak továbbítania! 0:2

85
    Espinosa ível a kapu elé egy bal oldali szabadrúgást, Fernandez húzza le könnyedén a labdát.

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pedro López (Levante Unión Deportiva), buktatásért.

83
    A dobás után Pérez ér kézzel a labdához, szabadrúgás kifelé.

82
    Karampelast szerlik oldalra a bal szélen, bedobás jön.

81
    Bal oldali beadást fejel ki a kapu elől Jaume Costa.

80
    Dos Santos helyén Vietto a pályán.

79
    Moi Gómez indulna a jobbösszekötő helyén, hosszú a labda, Fernandez szerzi meg vetődve.

78
    Pérez indítaná középen Martinst, Paulista füleli le a labdát.

77
    Martins szabadrúgása elakad a sorfalban.

76
    Casadesust állítják meg szabálytalanul a kaputól 28 méterre.

75
    Bő negyed óra van hátra, vajon képes lesz gólhelyzetbe kerülni még a Levante?

74
    Dos Santos lövésre íveli a labdát, kifejelik a védők a 16-os előteréből.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dos Santos (Villarreal Club de Fútbol), időhúzásért.

74
    Dos Santos szöglete jön, késlekedik az elvégzésével...

73
    Moi Gómezt szerelik szögletre a jobb szélen.

72
    Barral helyén Martins.

71
    Barralt állítják meg lesen.

70
    Cheryshev laposan keresztbe tett labdáját Moi Gómez két méterről nem tudja a hálóba lőni, Navarro ment nagyot! Után Dos Santos lőhet éles szögből, ezt védi Franandez.

69
    Lejön a gólszerző, Moi Gómez a helyén.

68
    Uche labdája találja lesen Cheryshevet.

67
    Egy előreívelt labdát El Adoua fejel haza kapusának.

66
    Trigueros ad pontatlan labdát Rukavina felé, nem értették meg egymást.

65
    Jaume Costa lapos beadását mentik a védők Cheryshev elől.

64
    Uche marad lenn a felezővonalnál a lábát fájlalva, de nincs komolyabb baj.

63
    Cani helyére Espinosa érkezik.

63
    Uchét szereli Navarro a 16-os vonalánál, majd a támadó szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé.

62
    Camarasát kell ápolni közben, letámogatják a pályáról.

61
    A kontrával 5 a 2-ben mehet a Villarreal, de Rukavina elpasszolja a labdát a 16-oson belül!

61
    Pérez íveli be a szögletet jobbról, veszélytelen ez is.

60
    Hosszadalmas akció a hazaiaktól, a végén Xumetreát szerelik szögletre.

59
    Nem kezdett olyan jól a Villarreal, mint az első félidőben, de most az első helyzetét gólra váltotta.

58
    Jaume Costa vesz le kézzel egy labdát a hazai 16-osnál, vigyáznia kéne, egy sárgája már van.

57
    Ivanschitz helyére Pérez érkezik.
    UCHE - 0:1

56
    Cani okos passzát a 16-os vonalánál veszi át IKECHUKWU UCHE, kapura fordul, és 14 méterről okosan helyez a jobb alsó sarokba a kiinduló Fernandez mellett!

54
    Pedro Lopez beadását blokkoják a védők, bedobás jön.

53
    Karabelas indítása pontatlan Barral felé, jöhet a Villarreal.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Uche (Villarreal Club de Fútbol). lekönyökölte ellenfelét.

52
    Asenjo védi Ivanschitz távoli lövését.

51
    Cheryshev adna be balról, de már kint volt a labda, kirúgás jön.

50
    Nem tudja most megtartani a Villarreal a labdát, nem kezdenek hasonló elánnal, mint az első félidőben.

49
    Ivanschitz lövi el a szabadrúgást, Asenjo véd a bal alsó előtt vetődve.

48
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül J. Costa (Villarreal Club de Fútbol), az előző szabálytalanságért.

47
    Xumetrát buktatják a 16-os előterében a védők, szabadrúgás jó szögből.

46
    A hazaiak adogatnak a saját térfelükön az első percben.

46

A félidő elejét és végét uralta a Villarreal, az első tíz percben nagy helyzeteket hagytak ki, a 20 perctől magára találó Levante nem igazán tudott veszélyeztetni, hízelgő rájuk nézve a döntetlen.

45+1

45+1
    Dos Santos beívelését Fernandez menti oldalra a támadók elől.

45
    Rukavina beadása szögletre pattan a jobb szélen.

45
    Sorianót állítják meg szabálytalanul a hazaiak a kezdőkörben.

44
    Cheryshev szabálytalanodik a hazai térfélen.

43
    Rukavina lapos beadását fülelik le a védők.

43
    Cheryshevet szereli Pedro Lopez erőszakosan a bal szélen, de szabályosan.

41
    Cherysev beadását nem tudja átvenni Trigueros de így lesz jó Uchénak, viszont lesen a támadó, szabadrúgás kifelé.

40
    Előreívelt labdát szerez meg a támadók elől Fernandez kapus.

39
    Xumetra vesz át egy labdát a bal szélen, a 25 méteres lövése elakad a védőkben.

38
    A pálya közepére korlátozódik most a játék, nincsenek helyzetek.

36
    Dos Santos lő 20 méterről kissé balról, centikkel téveszti el a jobb alsót.

35
    Cherysev bedobása után elveszíti a labdát Uche, kirúgás jön.

34
    Dos Santost szerelik oldalra a bal szélen.

34
    Pedro Lopez ível előre a jobb szélre egy labdát, pontatlan, Asenjo gyűjti be.

33
    Simao veszélyes beadását tisztázzák a Villarreal védői Asenjo bravúros mentése után.

32
    Xumetra fejelne az ötösön a védője mellett, "eltűnik", 11-est reklamál, de most sincs sípszó.

31
    Fél óra telt el, nagy helyzeteket hagyott ki a meccs elején a Villarreal, vezethetnének, de azóta is veszélyesebben játszanak.

29
    Trigueros indítaná Dos Santost középen, El Adoua lép közbe jó ütemben.

28
    Xumetrát szerelik a védők a 16-oson belül, elesik, de nincs sípszó.

27
    Cherysev ad be balról, Fernandez gyűjti be a labdát a rövid saroknál.

26
    Trigueros szerez labdát az ellenfél térfelén, Dos Santost indítja középen, aki a másik irányba indul, oda a helyzet.

25
    Bruno Soriano talpalja le Camarasát a kezdőkörben.

24
    Dos Santost előzik mg a védők a 16-os vonalánál, felszabadít El Adoua.

23
    Most a pálya közepén zajlik a játék, helyzetek nélkül.

21
    Trigueros veszíti el a labdát a 16-os előtérben, majd szabálytalankodik.

20
    Pedro Lopez beadását Rukavina fejeli haza a kapusának.

20
    Simao megpattanó indítását húzza le könnyedén Asenjo.

20
    Rukavina szereli a bal szélen Barralt, ő dobhat végül.

19
    Uche veszi át hosszan Trigueros felívelt labdáját.

18
    Dos Santos szöglete veszélytelen, kifejelik a védők a labdát a kapu elől.

17
    Jobbról ívelhet be szögletet a Villarreal.

17
    Kis zavar a vendégek védelmében, de Rukavina kihozza a labdát végül.

16
    Dos Santos elől szerez meg egy labdát kivetődve Fernandez.

15
    Xumetra éles jobb oldali beadása elakad a védőkben, hiába reklamálnak kezezést a hazaiak, nem volt az.

14
    Rukavina megpattanó beadását kivágják a védők a 16-os vonalánál.

13
    Barralt állítják meg lesen a bal szélen.
    Giovani dos Santos

12
    Cherysev ad be élesen balról, a hosszú saroknál érkező Dos Santos nem találja el jól a labdát a kaputól 3 méterre!

11
    Előreívelt labdát szed össze a 16-os oldalvonalánál Asenjo.

10
    Uche ugratja ki Dos Santost középen, Fernandez jön ki jó ütemben a kapujából, begyűjti a labdát.

9
    Ivanschitz szögletét a rövid sarokról fejelik ki.

8
    Bal oldali támadás a hazaiaktól, a beívelt labdát szögletre mentik a védők.

7
    Akár két góllal vezethetne már a Villarreal.

6
    Dos Santos indul a jobbösszekötő helyén Triguieros labdájával, beforgatja a védőjét, és óriási helyzetben fölé lő 10 méterről!

5
    Paulist előzi meg a 16-os előterében Barralt, kihozza a labdát a Villarreal.

3
    Az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott, majd a Levante próbálkozik támadásvezetéssel, nem jutnak el a kapuig.

2
    Balról jön egy szöglet a Villarrealtól, Uche csúsztat 8 méterről a felső lécre, utána Dos Santos sarokkal húzná kapura a labdát, tisztáznak a védők.

1

A spanyol élvonal nyitó fordulójában járunk, a Levante a Villarreal csapatát fogadja ma késő este.

A Levante a tizedik helyen végzett az előző szezonban, tehát igazi középcsapatnak számít, míg a Villarreal korábbi nagy sikereit hajszolva a hatodik helyig jutott, kivívva a nemzetközi kupaszereplés jogát. Az EL- rájátszásában le is játszották az első mérkőzésüket, idegenben verték 3:0-ra az Astanát, tehát jó formában vannak. Ezt bizonyították korábban nyolc barátságos meccsen is, amelyekből csak egyet veszítettek el, és ötöt nyertek meg.

A Levante már nem volt ilyen sikeres a felkészülési mérkőzéseken, hétből két győzelmet arattak, és kétszer kaptak ki, vagyis ötven százalékos a mérlegük ilyen tekintetben.

A bajnoki mérkőzések azonban mindig mások, és ezeken az egymás elleni mérlege kiegyensúlyozott a két csapatnak, bár az utóbbi három mérkőzésüket a ma is esélyesebb Villarreal nyerte.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 23:00 - kor kezdődik..

Gólok: 56. Uche, 85. Cheryshev

Lapok:   84. Pedro López (LEV) – 48. J. Costa (VCF), 52. Uche (VCF), 74. Santos (VCF)

Levante UD: Fernandez – P. López, El Adoua, Navarro, Karampelas – Xumetra, Simao, Camarasa, Ivanschitz (57' Pérez) – Casadesus, Barral (72' Martins)

Cserék: Marino – I. López, El Zhar, Rubén García, Pérez, Sissoko, Martins

Villarreal CF: Asenjo – Rukavina, Paulista, Ruiz, J. Costa – Cherysev, Trigueros, Soriano, Cani (63' Espinosa) – Dos Santos (80' Vietto), Uche (69' Moi Gómez)

Cserék: J. Sanchez – Gaspar, Musacchio, Pína, M. Gómez, Espinosa, Vietto.

Játékvezetők: Fernandez – Cabanero, Canelo – Dominguez