UD Almería – RCD Espanyol 1:1 (vége) | SD Eibar – Real Sociedad 1:0 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Getafe CF 3:1 (vége)
Barcelona – Elche CF 3:0 (vége) | Levante – Villarreal 0:2 (vége)
Levante UD
0:2 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 24.08.2014, 23:00 • Ciutat de València • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 23:00 - kor kezdődik..

A spanyol élvonal nyitó fordulójában járunk, a Levante a Villarreal csapatát fogadja ma késő este.

A Levante a tizedik helyen végzett az előző szezonban, tehát igazi középcsapatnak számít, míg a Villarreal korábbi nagy sikereit hajszolva a hatodik helyig jutott, kivívva a nemzetközi kupaszereplés jogát. Az EL- rájátszásában le is játszották az első mérkőzésüket, idegenben verték 3:0-ra az Astanát, tehát jó formában vannak. Ezt bizonyították korábban nyolc barátságos meccsen is, amelyekből csak egyet veszítettek el, és ötöt nyertek meg.

A Levante már nem volt ilyen sikeres a felkészülési mérkőzéseken, hétből két győzelmet arattak, és kétszer kaptak ki, vagyis ötven százalékos a mérlegük ilyen tekintetben.

A bajnoki mérkőzések azonban mindig mások, és ezeken az egymás elleni mérlege kiegyensúlyozott a két csapatnak, bár az utóbbi három mérkőzésüket a ma is esélyesebb Villarreal nyerte.

1

2
    Balról jön egy szöglet a Villarrealtól, Uche csúsztat 8 méterről a felső lécre, utána Dos Santos sarokkal húzná kapura a labdát, tisztáznak a védők.

3
    Az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott, majd a Levante próbálkozik támadásvezetéssel, nem jutnak el a kapuig.

5
    Paulist előzi meg a 16-os előterében Barralt, kihozza a labdát a Villarreal.

6
    Dos Santos indul a jobbösszekötő helyén Triguieros labdájával, beforgatja a védőjét, és óriási helyzetben fölé lő 10 méterről!
    Giovani dos Santos

7
    Akár két góllal vezethetne már a Villarreal.

8
    Bal oldali támadás a hazaiaktól, a beívelt labdát szögletre mentik a védők.

9
    Ivanschitz szögletét a rövid sarokról fejelik ki.

10
    Uche ugratja ki Dos Santost középen, Fernandez jön ki jó ütemben a kapujából, begyűjti a labdát.

11
    Előreívelt labdát szed össze a 16-os oldalvonalánál Asenjo.

12
    Cherysev ad be élesen balról, a hosszú saroknál érkező Dos Santos nem találja el jól a labdát a kaputól 3 méterre!

13
    Barralt állítják meg lesen a bal szélen.

14
    Rukavina megpattanó beadását kivágják a védők a 16-os vonalánál.

15
    Xumetra éles jobb oldali beadása elakad a védőkben, hiába reklamálnak kezezést a hazaiak, nem volt az.

16
    Dos Santos elől szerez meg egy labdát kivetődve Fernandez.

17
    Kis zavar a vendégek védelmében, de Rukavina kihozza a labdát végül.

17
    Jobbról ívelhet be szögletet a Villarreal.

18
    Dos Santos szöglete veszélytelen, kifejelik a védők a labdát a kapu elől.

19
    Uche veszi át hosszan Trigueros felívelt labdáját.

20
    Rukavina szereli a bal szélen Barralt, ő dobhat végül.

20
    Simao megpattanó indítását húzza le könnyedén Asenjo.

20
    Pedro Lopez beadását Rukavina fejeli haza a kapusának.

21
    Trigueros veszíti el a labdát a 16-os előtérben, majd szabálytalankodik.

23
    Most a pálya közepén zajlik a játék, helyzetek nélkül.

24
    Dos Santost előzik mg a védők a 16-os vonalánál, felszabadít El Adoua.

25
    Bruno Soriano talpalja le Camarasát a kezdőkörben.

26
    Trigueros szerez labdát az ellenfél térfelén, Dos Santost indítja középen, aki a másik irányba indul, oda a helyzet.

27
    Cherysev ad be balról, Fernandez gyűjti be a labdát a rövid saroknál.

28
    Xumetrát szerelik a védők a 16-oson belül, elesik, de nincs sípszó.

29
    Trigueros indítaná Dos Santost középen, El Adoua lép közbe jó ütemben.

31
    Fél óra telt el, nagy helyzeteket hagyott ki a meccs elején a Villarreal, vezethetnének, de azóta is veszélyesebben játszanak.

32
    Xumetra fejelne az ötösön a védője mellett, "eltűnik", 11-est reklamál, de most sincs sípszó.

33
    Simao veszélyes beadását tisztázzák a Villarreal védői Asenjo bravúros mentése után.

34
    Pedro Lopez ível előre a jobb szélre egy labdát, pontatlan, Asenjo gyűjti be.

34
    Dos Santost szerelik oldalra a bal szélen.

35
    Cherysev bedobása után elveszíti a labdát Uche, kirúgás jön.

36
    Dos Santos lő 20 méterről kissé balról, centikkel téveszti el a jobb alsót.

38
    A pálya közepére korlátozódik most a játék, nincsenek helyzetek.

39
    Xumetra vesz át egy labdát a bal szélen, a 25 méteres lövése elakad a védőkben.

40
    Előreívelt labdát szerez meg a támadók elől Fernandez kapus.

41
    Cherysev beadását nem tudja átvenni Trigueros de így lesz jó Uchénak, viszont lesen a támadó, szabadrúgás kifelé.

43
    Cheryshevet szereli Pedro Lopez erőszakosan a bal szélen, de szabályosan.

43
    Rukavina lapos beadását fülelik le a védők.

44
    Cheryshev szabálytalanodik a hazai térfélen.

45
    Sorianót állítják meg szabálytalanul a hazaiak a kezdőkörben.

45
    Rukavina beadása szögletre pattan a jobb szélen.

45+1
    Dos Santos beívelését Fernandez menti oldalra a támadók elől.

45+1

A félidő elejét és végét uralta a Villarreal, az első tíz percben nagy helyzeteket hagytak ki, a 20 perctől magára találó Levante nem igazán tudott veszélyeztetni, hízelgő rájuk nézve a döntetlen.

46

46
    A hazaiak adogatnak a saját térfelükön az első percben.

47
    Xumetrát buktatják a 16-os előterében a védők, szabadrúgás jó szögből.

48
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül J. Costa (Villarreal Club de Fútbol), az előző szabálytalanságért.

49
    Ivanschitz lövi el a szabadrúgást, Asenjo véd a bal alsó előtt vetődve.

50
    Nem tudja most megtartani a Villarreal a labdát, nem kezdenek hasonló elánnal, mint az első félidőben.

51
    Cheryshev adna be balról, de már kint volt a labda, kirúgás jön.

52
    Asenjo védi Ivanschitz távoli lövését.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Uche (Villarreal Club de Fútbol). lekönyökölte ellenfelét.

53
    Karabelas indítása pontatlan Barral felé, jöhet a Villarreal.

54
    Pedro Lopez beadását blokkoják a védők, bedobás jön.

56
    A Villarreal gólt szerzett!
    Cani okos passzát a 16-os vonalánál veszi át IKECHUKWU UCHE, kapura fordul, és 14 méterről okosan helyez a jobb alsó sarokba a kiinduló Fernandez mellett!
    UCHE - 0:1

57
    Ivanschitz helyére Pérez érkezik.

58
    Jaume Costa vesz le kézzel egy labdát a hazai 16-osnál, vigyáznia kéne, egy sárgája már van.

59
    Nem kezdett olyan jól a Villarreal, mint az első félidőben, de most az első helyzetét gólra váltotta.

60
    Hosszadalmas akció a hazaiaktól, a végén Xumetreát szerelik szögletre.

61
    Pérez íveli be a szögletet jobbról, veszélytelen ez is.

61
    A kontrával 5 a 2-ben mehet a Villarreal, de Rukavina elpasszolja a labdát a 16-oson belül!

62
    Camarasát kell ápolni közben, letámogatják a pályáról.

63
    Uchét szereli Navarro a 16-os vonalánál, majd a támadó szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé.

63
    Cani helyére Espinosa érkezik.

64
    Uche marad lenn a felezővonalnál a lábát fájlalva, de nincs komolyabb baj.

65
    Jaume Costa lapos beadását mentik a védők Cheryshev elől.

66
    Trigueros ad pontatlan labdát Rukavina felé, nem értették meg egymást.

67
    Egy előreívelt labdát El Adoua fejel haza kapusának.

68
    Uche labdája találja lesen Cheryshevet.

69
    Lejön a gólszerző, Moi Gómez a helyén.

70
    Cheryshev laposan keresztbe tett labdáját Moi Gómez két méterről nem tudja a hálóba lőni, Navarro ment nagyot! Után Dos Santos lőhet éles szögből, ezt védi Franandez.

71
    Barralt állítják meg lesen.

72
    Barral helyén Martins.

73
    Moi Gómezt szerelik szögletre a jobb szélen.

74
    Dos Santos szöglete jön, késlekedik az elvégzésével...

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dos Santos (Villarreal Club de Fútbol), időhúzásért.

74
    Dos Santos lövésre íveli a labdát, kifejelik a védők a 16-os előteréből.

75
    Bő negyed óra van hátra, vajon képes lesz gólhelyzetbe kerülni még a Levante?

76
    Casadesust állítják meg szabálytalanul a kaputól 28 méterre.

77
    Martins szabadrúgása elakad a sorfalban.

78
    Pérez indítaná középen Martinst, Paulista füleli le a labdát.

79
    Moi Gómez indulna a jobbösszekötő helyén, hosszú a labda, Fernandez szerzi meg vetődve.

80
    Dos Santos helyén Vietto a pályán.

81
    Bal oldali beadást fejel ki a kapu elől Jaume Costa.

82
    Karampelast szerlik oldalra a bal szélen, bedobás jön.

83
    A dobás után Pérez ér kézzel a labdához, szabadrúgás kifelé.

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pedro López (Levante Unión Deportiva), buktatásért.

85
    Espinosa ível a kapu elé egy bal oldali szabadrúgást, Fernandez húzza le könnyedén a labdát.

85
    Moi Gómeztől kapja vissza nagyszerű ütemben DENIS CHERYSHEV a labdát jobbról, 5 méterről gyakorlatilag az üres kapuba kell csak továbbítania! 0:2
    CHERYSHEV - 0:2

86
    Jobbról ívelhet be szöglete Pérez, mély a labda, kimegy túloldalon.

87
    Martinst állítják meg jó helyzetben lesen – jogosan.

88
    A kapura lövések aránya: 2:6!

89
    Espinosa lő 16 méterről, kevéssel a bal sarok mellé.

90
    Pedro López beadása után megcsúszik egy védő fején a labda, Martins jó helyzetből, 6 méterről fejelhet, de nem tudja kapra irányítani a labdát...

90+1
    2 perc a ráadás.

90+1
    Karampelas remek beadása balról, Casadesus fejel 7 méterről a jobb kapufára!

90+2
    Előreívelt labda Pedro Lópeztől, Asenjo húzza le a 11-es pontnál.

90+2

A Villarreal játszott végig veszélyesebben, már az első félidőben eldönthették volna a meccset, de akkor kimaradtak a lehetőségeik. Uche azonban a második félidőben a "semmiből" szerezte meg a vezetést a sárga tengeralattjáróknak, és a végén be is biztosították a győzelmüket, amely teljesen megérdemelt a vérszegény támadójátékost mutató Levante ellen. (00:49:13)

Gólok: 56. Uche, 85. Cheryshev

Lapok:   84. Pedro López (LEV) – 48. J. Costa (VCF), 52. Uche (VCF), 74. Santos (VCF)

Levante UD: Fernandez – P. López, El Adoua, Navarro, Karampelas – Xumetra, Simao, Camarasa, Ivanschitz (57' Pérez) – Casadesus, Barral (72' Martins)

Cserék: Marino – I. López, El Zhar, Rubén García, Pérez, Sissoko, Martins

Villarreal CF: Asenjo – Rukavina, Paulista, Ruiz, J. Costa – Cherysev, Trigueros, Soriano, Cani (63' Espinosa) – Dos Santos (80' Vietto), Uche (69' Moi Gómez)

Cserék: J. Sanchez – Gaspar, Musacchio, Pína, M. Gómez, Espinosa, Vietto.

Játékvezetők: Fernandez – Cabanero, Canelo – Dominguez