RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége) | Villarreal – Barcelona 0:1 (vége) | Real Sociedad – Real Madrid 4:2 (vége)
La Coruňa – Rayo Vallecano 2:2 (vége) | Elche CF – Granada 1:1 (vége)
Real Sociedad
4:2 (2:2)
Real Madrid
vasárnap 31.08.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Hatalmas mérkőzést vívtak a csaptok.

A Madrid úgy jutott két gólos előnybe, hogy lélegzethez sem hagyta jutni a hazaiakat, akik 20 perc után találtak magukra, és ki tudtak egyenlíteni a szünetig.

Nem volt vége, többet támadott a Sociedad, szép gólokat szerezve végül megfordította a meccset, teljesen megérdemelten, a végére teljesen tanácstalanná váló Madrid ellen. (22:54:45)

90+1
    Egy leperdülő labdával fordul kapura Benzema, 7 méterről lövi telibe a jobb kapufát!

89
    Rodríguez lő 18 méterről ballal, Zubikarai véd a jobb sarok előtt vetődve!

86
    Marcelo szöglete után Khedira fejel 6 méterről, kevéssel fölé!

83
    Xabi Prieto nagyot játszott, mehet pihenni, M. Gonzélez a helyén, vagyis a védelmet erősítik a hazaiak.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Isco (Real Madrid Club de Fútbol).

77
    Carvajal helyére Arbeola jön.

78
    A Madrid támad nagy elánnal, de nem tudnak helyzetbe kerülni egyelőre.

76
    0:2-ről fordítja meg a meccset a Sociedad, hihetetlen!

75
    Csere a Real Madrid Club de Fútbol-nél/nál: lemegy Modric, bejön Khedira.
    VELA - 4:2

75
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Granero íveli be balról a szögletet, megcsúsztatja Inigo Martínez, CARLOS VELA veszi át a labdát, kezezésgyanúsan, de 6 méterről a léc alá bombáz, érvényes a gól! 4:2

71
    Rodríguez lábára tart rá Prieto a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jön, jó szögből.

67
    A pálya közepén zajlik most a játék, emésztik a csapatok a Sociedad vezető gólját.

66
    Erre ki gondolt volna az első félidő 20. percében, amikor kettővel ment a Madrid, és momentuma sem volt a hazaiaknak?
    ZURUTUZA - 3:2

65
    Canales indítja bokából Prietót, aki az alapvonalról ad be, DAVID ZURUTUZA érkezik a rövid saroknál, és 3 méterről lő a léc alá! 3:2

60
    Kettős csere a hazaiaktól, Agirretxe és Castro jön le, Vela és Canales a pályán.

56
    De la Bella ad laposan középre, Agirretxe lő ballal 12 méterről, blokkolják a védők!

48
    Prieto ível középre, Agirretxe fejel 5 méterről, Casillasról kerül szögletre a labda!

Félelmetesen kezdett a Real Madrid, lélegzethez sem hagyták jutni a Sociedadot, úgy szereztek két gólt. Ám a hazaiak feltámadtak, és nyomás alá helyezték a madridi védelmet, de kontrákból veszélyeztetett folyamatosan a királyi gárda is.

Egy szöglet után azonban szépített a Sociedad, sőt egy remek beadás után Zurutuza egyenlíteni tudott, és kezdődhet minden elölről.

Nagyszerű mérkőzés, rengeteg helyzettel, nagy irammal, reméljük a második félidőben is ezt láthatjuk a csapatoktól.

45+2
    Jobbról ívelhet be szabadrúgást James Rodríguez, Ramos előzi meg a kapust és a védőket is, de 5 méterről mellé fejel centikkel!

44
    Csak kapkodjuk a fejünket, 4 gólt láttunk már és megannyi helyzetet, valahogy erről kellene szólnia a focinak...
    ZURUTUZA - 2:2

41
    De la Bella ível be balról mesterien, az érkező DAVID ZURUTUZA 8 méterről fejel a kapu közepébe! 2:2

38
    Nem akármilyen meccset látunk, a magára talált Sociedad nagyon próbára teszi a királyi gárda védelmét.
    I. MARTÍNEZ - 1:2

35
    Granero jobb oldali szögletét megcsúsztatják a rövid saroknál, a túloldalon érkezik INIGO MARTÍNEZ, aki pár lépésről helyezi a kapuba a labdát! 1:2

33
    Jó a mérkőzés, nagy irammal, sok helyzettel, rohan az idő ilyenkor.

32
    Kroos közeli lövését védi lábbal Zubikarai!

27
    Zurutuza fejel középre egy beívelt labdát, Granero lőhet 10 méterről, Ramos blokkol lábbal!

26
    Kroos szöglet után ismét Ramos fejel, a kapus tolja ki a léc alól!

25
    Marcelo lő 12 méterről estében – Zubikarai véd nagyot a jobb felső előtt!

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Granero (Real Sociedad), Carvajalt rúgta meg csúnyán.

12
    Két gól, egy kapufa, erre még a madridi szurkolók sem biztosan számítottak 11 percnyi játék után.
    BALE - 0:2

11
    Real Madrid gólt szerzett!
    Modric ad szenzációs labdát középre GARETH BALENEK, aki egy csellel becsapja Elustondót, majd 14 méterről okosan helyez a bal alsó sarokba!

11
    Már kettővel vezethetne a Real, nagy nyomás alatt játszik a Sociedad!

10
    Ramos jobbal tekeri el a sorfal fölött a labdát, de az a felső lécről kijön!

9
    Marcelót buktatja Granero a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jó pozícióból.

6
    Gyorsan vezetést szerezett a királyi gárda,m de öt perc elteltével is megérdemelten, folyamatsoan náluk a labda.
    RAMOS - 0:1

5
    Kroos ível be szögletet balról, SERGIO RAMOS a védőket megelőzve a rövid saroknál ugrik fel és 6 méterről a bal alsóba csúsztat! 0:1

Gólok: 35. I. Martínez, 41. Zurutuza, 65. Zurutuza, 75. Vela – 5. Ramos, 11. Bale

Lapok:   18. Granero (RSC) – 82. Isco (RMA)

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldua, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero – Prieto (83' M. González), Zurutuza, Castro (60' Canales) – Agirretxe (60' Vela)

Cserék: Bardaji – C. Martínez, M. González, Yuri, Pardo, Canales, Vela.

Real Madrid: Casillas – Carvajal (77' Arbeola), Pepe, Ramos, Marcelo – Modric (75' Khedira), Kroos, Isco – Bale, Benzema, Rodríguez

Cserék: Navas – Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, De Tomas

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, Alvaro Canales