RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége) | Villarreal – Barcelona 0:1 (vége) | Real Sociedad – Real Madrid 4:2 (vége)
La Coruňa – Rayo Vallecano 2:2 (vége) | Elche CF – Granada 1:1 (vége)
Real Sociedad
4:2 (2:2)
Real Madrid
vasárnap 31.08.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Hatalmas mérkőzést vívtak a csaptok.

A Madrid úgy jutott két gólos előnybe, hogy lélegzethez sem hagyta jutni a hazaiakat, akik 20 perc után találtak magukra, és ki tudtak egyenlíteni a szünetig.

Nem volt vége, többet támadott a Sociedad, szép gólokat szerezve végül megfordította a meccset, teljesen megérdemelten, a végére teljesen tanácstalanná váló Madrid ellen. (22:54:45)

90+3

90+3
    De la Bella szerzi meg a labdát, megindul vele, most fúj a sípjába a bíró...

90+3
    Feláll a Madrid a hazai 16-osnál, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

90+2
    Bale lapos beadása nem jó a támadóknak, felszabadul a hazai kapu.

90+1
    Egy leperdülő labdával fordul kapura Benzema, 7 méterről lövi telibe a jobb kapufát!

90
    3 perc a ráadás.

90
    Bale-t dolgozzák meg a felezővonalnál, szabadrúgás.

89
    Rodríguez lő 18 méterről ballal, Zubikarai véd a jobb sarok előtt vetődve!

88
    James Rodríguez ível be szabadrúgást jobbról, Zubikarai ütközik a védőjével, de így sem lesz belőle veszélyes helyzet.

87
    Vela lép ki Pepe hibája után a balösszekötő helyén, de szerelik a védők.

86
    Marcelo szöglete után Khedira fejel 6 méterről, kevéssel fölé!

85
    Marcelo lövi be a labdát balról, beleér egy védő, így elmegy Bale előtt.

84
    Nagy erővel támad a Madrid, nem kerülnek a kapu közelébe.

83
    Xabi Prieto nagyot játszott, mehet pihenni, M. Gonzélez a helyén, vagyis a védelmet erősítik a hazaiak.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Isco (Real Madrid Club de Fútbol).

82
    Isco buktatja a hazai térfélen a meginduló Velát.

81
    Kroos íveli be a szabadrúgást, az egyszemélyes sorfalról pattan le a labda.

80
    Elustondo rántja le Iscót a bal szélen, szabadrúgás jön.

79
    Kroos 25 méteres lövése kerüli el a kaput, nem volt veszélyes.

77
    Carvajal helyére Arbeola jön.

78
    A Madrid támad nagy elánnal, de nem tudnak helyzetbe kerülni egyelőre.

77
    Isco lapos bal oldali beadását vágják ki a védők a kapu elől.

76
    0:2-ről fordítja meg a meccset a Sociedad, hihetetlen!

75
    Csere a Real Madrid Club de Fútbol-nél/nál: lemegy Modric, bejön Khedira.
    VELA - 4:2

75
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Granero íveli be balról a szögletet, megcsúsztatja Inigo Martínez, CARLOS VELA veszi át a labdát, kezezésgyanúsan, de 6 méterről a léc alá bombáz, érvényes a gól! 4:2

75
    De la Bella beadásárt Ramos menti Canales elől szögletre.

74
    Zaldua szereli Iscót a bal szélen, jöhet a Sociedad.

73
    Bale lövi el, a sorfalról pattan szögletre.

72
    Hosszadalmas ceremónia után Bale, Ramos és Modric áll a labda mögé.

71
    Rodríguez lábára tart rá Prieto a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jön, jó szögből.

70
    Szabadrúgást ível előre Zaldua, Ramos fejeli le az emberét jó értelemben, kihozza Marcelo a labdát.

69
    Letámad a Sociedad, de elmegy a Madrid egy gyors táamdással, Benzema, majd Bale próbálkozásába lépnek bele a védők.

67
    A pálya közepén zajlik most a játék, emésztik a csapatok a Sociedad vezető gólját.

66
    Erre ki gondolt volna az első félidő 20. percében, amikor kettővel ment a Madrid, és momentuma sem volt a hazaiaknak?
    ZURUTUZA - 3:2

65
    Canales indítja bokából Prietót, aki az alapvonalról ad be, DAVID ZURUTUZA érkezik a rövid saroknál, és 3 méterről lő a léc alá! 3:2

65
    Benzema lép oda a védőének a hazai térfélen, szabadrúgás jön.

64
    A bal szélről jön a szabadrúgás, Granero beadását Casillas öklözi ki a kapu elől.

63
    Velát buktatja ismét Carvajal, van már sárgája a védőnek...

63
    Modric adja el a labdát a jobb szélen, majd Velát rúgja fel Carvajal ugyanott.

62
    Iscót rántják le a felezővonalnál, szabadrúgás.

61
    Granero adja el a labdát a 16-os előterében, jöhet a Madrid.

61
    Canales lövését blokkolja Ramos a 16-os vonalánál.

60
    Kettős csere a hazaiaktól, Agirretxe és Castro jön le, Vela és Canales a pályán.

59
    Marcelo emel középre balról, Inigo Martzínez fejeli ki a támadók elől.

58
    Rodríguez szöglete után Modric 25 méteres lövését blokkolják a hazaiak.

57
    Kontrát vezet a Madrid, Bale beadását mentik szögletre a védők.

57
    Castro szöglete után Isco fejeli ki a labdát.

56
    De la Bella ad laposan középre, Agirretxe lő ballal 12 méterről, blokkolják a védők!

55
    Modric éles beadása jön, Inigo Martzínez fejeli ki Benzema elől a labdát.

54
    Hosszadalmas hazai akció, Granero adja el a labdát a végén.

53
    A madridi térfélen pattog most a labda, majd Zurutuza szabálytalankodik Carvajallal. Szabadrúgás kifelé.

52
    Modric indul jó csellel, de a lapos középre adása pontatlan.

51
    Rodriíguez indítását nem éri el Bale a vonal mellett.

50
    Támadó szabálytalanság Agirretxé-től, Pepe bánja, szabadrúgás jöhet kifelé.

49
    Granero szögletét lehúzza Casillas.

48
    Prieto ível középre, Agirretxe fejel 5 méterről, Casillasról kerül szögletre a labda!

47
    Carvajal beadását stoppolják le a védők.

46
    Marcelo ível be balról, Zubikarai húzza le.

46

Félelmetesen kezdett a Real Madrid, lélegzethez sem hagyták jutni a Sociedadot, úgy szereztek két gólt. Ám a hazaiak feltámadtak, és nyomás alá helyezték a madridi védelmet, de kontrákból veszélyeztetett folyamatosan a királyi gárda is.

Egy szöglet után azonban szépített a Sociedad, sőt egy remek beadás után Zurutuza egyenlíteni tudott, és kezdődhet minden elölről.

Nagyszerű mérkőzés, rengeteg helyzettel, nagy irammal, reméljük a második félidőben is ezt láthatjuk a csapatoktól.

45+3

45+2
    Jobbról ívelhet be szabadrúgást James Rodríguez, Ramos előzi meg a kapust és a védőket is, de 5 méterről mellé fejel centikkel!

45+2
    Marcelo labdája pontatlan Rodrígueznek.

45+1
    Carvajal ível be jobbról, a kapus húzza le könnyedén az ötösön.

45
    2 perc a ráadás.

45
    Pepét rúgja meg Castro a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

44
    A hazai térfélen tartja most a labdát a Madrid, de kihozzák végül a Sociedad játékosai, Carvajal szabálytalankodik végül de la Bellával.

44
    Csak kapkodjuk a fejünket, 4 gólt láttunk már és megannyi helyzetet, valahogy erről kellene szólnia a focinak...

43
    Zurutuza talpon, talán tudja folytatni a játékot.

42
    Zurutuza ütközött Marcelóval a gólnál, ápolni is kell.
    ZURUTUZA - 2:2

41
    De la Bella ível be balról mesterien, az érkező DAVID ZURUTUZA 8 méterről fejel a kapu közepébe! 2:2

40
    Rodríguez indulna a félpályánál, de szerelik a védők.

39
    Kroos ritka pontatlan indításainak egyikét láttuk most a bal szélen.

38
    Nem akármilyen meccset látunk, a magára talált Sociedad nagyon próbára teszi a királyi gárda védelmét.

37
    Bale indul középen, Elustondo éri be, és szereli.

36
    Visszajön a meccsbe a Real Sociedad?
    I. MARTÍNEZ - 1:2

35
    Granero jobb oldali szögletét megcsúsztatják a rövid saroknál, a túloldalon érkezik INIGO MARTÍNEZ, aki pár lépésről helyezi a kapuba a labdát! 1:2

35
    Granero szöglete után a lecsorgó labdát Prietó lövi rá, szögletre mentenek a védők.

34
    Ramos szereli szögletre Prietót a jobb szélen.

33
    Jó a mérkőzés, nagy irammal, sok helyzettel, rohan az idő ilyenkor.

32
    Kroos közeli lövését védi lábbal Zubikarai!

31
    Benzemát indítja Modric a jobb szélen, pontatlan a labda.

30
    Bale lép ki nagy helyzetben, lesen állítják meg.

29
    De la Bella beadását Agirretxe mellel tenné Castro elé, közbelépnek a védők.

28
    Carvajal esik nagyot az esetnél, ápolni is kell, de folytatja a játékot.

27
    Zurutuza fejel középre egy beívelt labdát, Granero lőhet 10 méterről, Ramos blokkol lábbal!

27
    Benzemát állítják meg lesen.

26
    Kroos szöglet után ismét Ramos fejel, a kapus tolja ki a léc alól!

25
    Marcelo lő 12 méterről estében – Zubikarai véd nagyot a jobb felső előtt!

24
    Eltelt a félidő fele, megérdemelten vezet a Real Madrid, de az utóbbi 10 percben magára talált a Sociedad.

24
    Isco buktatja Inigo Martzínezt, a szabadrúgás után Castrót intik le lesen.

23
    Granero íveli be a szögletet, kifejelik ezt is a védők az ötösről.

23
    Ramos tisztáz most szögletre a jobb szélen.

22
    Castro szögletét kifejelik, de la Bella lövi rá, de nem talál kaput 30 méterről.

22
    Kroos szereli szögletre Granerót a bal szélen.

21
    Marcelo lő 12 méterről, kevéssel a bal sarok mellé.

21
    Egy rosszul hazaadott labdát Zubikarai tisztáz ügyel-bajjal Benzema elől.

20
    Bale ad be jobbról élesen, kifejelik ezt is a védők.

19
    Castro éles beadását Casillas tolja ki a kapu elől.

19
    De la Bella beadását Carvajal blokkolja.

18
    Modric ad be laposan jobbról, kivágják a védők.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Granero (Real Sociedad), Carvajalt rúgta meg csúnyán.

17
    De le Bella adja keresztbe a labdát a szabadrúgás után, Casillas a végállomás.

16
    Granero cselezget a kaputól 30 méterre, Kroos buktatja.

16
    Zurutuza indítása hosszú Agirretxe-nek.

15
    Zaldua beadása jobbról, Agirretxe elől fejeli ki a labdát Carvajal az ötösről.

14
    Granero szöglete után tisztáznak a védők.

13
    Szögletet harcol ki a Real Sociedad.

12
    Két gól, egy kapufa, erre még a madridi szurkolók sem biztosan számítottak 11 percnyi játék után.
    BALE - 0:2

11
    Real Madrid gólt szerzett!
    Modric ad szenzációs labdát középre GARETH BALENEK, aki egy csellel becsapja Elustondót, majd 14 méterről okosan helyez a bal alsó sarokba!

11
    Már kettővel vezethetne a Real, nagy nyomás alatt játszik a Sociedad!

10
    Ramos jobbal tekeri el a sorfal fölött a labdát, de az a felső lécről kijön!

9
    Marcelót buktatja Granero a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jó pozícióból.

8
    Bale-t előzik meg a vonal mellett, jöhet a Sociedad.

7
    Rodríguezt előzik meg a bal szélen, hazaad Zaldua.

6
    Gyorsan vezetést szerezett a királyi gárda,m de öt perc elteltével is megérdemelten, folyamatsoan náluk a labda.
    RAMOS - 0:1

5
    Kroos ível be szögletet balról, SERGIO RAMOS a védőket megelőzve a rövid saroknál ugrik fel és 6 méterről a bal alsóba csúsztat! 0:1

5
    Modric ad középre félmagasan jobbról, Zaldúa fejel szögletre.

4
    Benzema emel a védők mögé egy labdát, Bale már nem éri el, kirúgás jön.

3
    Ramos szereli a bal szélen Prietót, dobhat a Real.

2
    Isco ad be laposan balról, kivágják a védők a kapu elől.

1
    Rodríguezt buktatják a pálya közepén, Real-szabadrúgás jön.

1
    Is there a better invitation for tonight's game?

A spanyol élvonal második fordulójában rangadót játszanak ma este San Sebastianban, ugyanis az előző bajnokság hetedik helyezettje, de egy éve még a Bajnokok Ligája csoportkörében érdekelt Real Sociedad fogadja a Bajnokok Ligájának idei győztesét, és a bajnokág bronzérmesét, a Real Madridot.

A hazaiak rosszul kezdték a szezont, hiszen az abszolút újonc Eibar otthonában kaptak ki 1:0-ra az első fordulóban, utána a Krasznodartól kaptak egy sima hármast idegenben, ezzel kiestek az Európa Liga küzdelmeiből.

A Real Madrid egy elveszített szuperkupa döntővel kezdte a szezont, de a Cordobát odahaza 2:0-ra megverték a bajnoki nyitányon.

Ha az egymás elleni eredményeiket szemléjük, akkor azt látjuk, hogy a Real Sociedad utoljára 10 évvel ezelőtt győzte le a királyi gárdát, akkor is a Bernabeuban, azóta három döntetlenre futotta nekik, az azóta elszenvedett 11 vereség önmagáért beszél.

Így nézve már az a ragadó jelző sem biztos, hogy helyes, de bízzunk benne hogy a Real Sociedad annak fogja fel, és akkor jó meccset láthatunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Gólok: 35. I. Martínez, 41. Zurutuza, 65. Zurutuza, 75. Vela – 5. Ramos, 11. Bale

Lapok:   18. Granero (RSC) – 82. Isco (RMA)

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldua, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero – Prieto (83' M. González), Zurutuza, Castro (60' Canales) – Agirretxe (60' Vela)

Cserék: Bardaji – C. Martínez, M. González, Yuri, Pardo, Canales, Vela.

Real Madrid: Casillas – Carvajal (77' Arbeola), Pepe, Ramos, Marcelo – Modric (75' Khedira), Kroos, Isco – Bale, Benzema, Rodríguez

Cserék: Navas – Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, De Tomas

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, Alvaro Canales