RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (vége) | Villarreal – Barcelona 0:1 (vége) | Real Sociedad – Real Madrid 4:2 (vége)
La Coruňa – Rayo Vallecano 2:2 (vége) | Elche CF – Granada 1:1 (vége)
Real Sociedad
4:2 (2:2)
Real Madrid
vasárnap 31.08.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

A spanyol élvonal második fordulójában rangadót játszanak ma este San Sebastianban, ugyanis az előző bajnokság hetedik helyezettje, de egy éve még a Bajnokok Ligája csoportkörében érdekelt Real Sociedad fogadja a Bajnokok Ligájának idei győztesét, és a bajnokág bronzérmesét, a Real Madridot.

A hazaiak rosszul kezdték a szezont, hiszen az abszolút újonc Eibar otthonában kaptak ki 1:0-ra az első fordulóban, utána a Krasznodartól kaptak egy sima hármast idegenben, ezzel kiestek az Európa Liga küzdelmeiből.

A Real Madrid egy elveszített szuperkupa döntővel kezdte a szezont, de a Cordobát odahaza 2:0-ra megverték a bajnoki nyitányon.

Ha az egymás elleni eredményeiket szemléjük, akkor azt látjuk, hogy a Real Sociedad utoljára 10 évvel ezelőtt győzte le a királyi gárdát, akkor is a Bernabeuban, azóta három döntetlenre futotta nekik, az azóta elszenvedett 11 vereség önmagáért beszél.

Így nézve már az a ragadó jelző sem biztos, hogy helyes, de bízzunk benne hogy a Real Sociedad annak fogja fel, és akkor jó meccset láthatunk.
    Is there a better invitation for tonight's game?

1

1
    Rodríguezt buktatják a pálya közepén, Real-szabadrúgás jön.

2
    Isco ad be laposan balról, kivágják a védők a kapu elől.

3
    Ramos szereli a bal szélen Prietót, dobhat a Real.

4
    Benzema emel a védők mögé egy labdát, Bale már nem éri el, kirúgás jön.

5
    Modric ad középre félmagasan jobbról, Zaldúa fejel szögletre.

5
    Real Madrid gólt szerzett!
    Kroos ível be szögletet balról, SERGIO RAMOS a védőket megelőzve a rövid saroknál ugrik fel és 6 méterről a bal alsóba csúsztat! 0:1
    RAMOS - 0:1

6
    Gyorsan vezetést szerezett a királyi gárda,m de öt perc elteltével is megérdemelten, folyamatsoan náluk a labda.

7
    Rodríguezt előzik meg a bal szélen, hazaad Zaldua.

8
    Bale-t előzik meg a vonal mellett, jöhet a Sociedad.

9
    Marcelót buktatja Granero a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jó pozícióból.

10
    Ramos jobbal tekeri el a sorfal fölött a labdát, de az a felső lécről kijön!

11
    Már kettővel vezethetne a Real, nagy nyomás alatt játszik a Sociedad!

11
    Modric ad szenzációs labdát középre GARETH BALENEK, aki egy csellel becsapja Elustondót, majd 14 méterről okosan helyez a bal alsó sarokba!
    BALE - 0:2

12
    Két gól, egy kapufa, erre még a madridi szurkolók sem biztosan számítottak 11 percnyi játék után.

13
    Szögletet harcol ki a Real Sociedad.

14
    Granero szöglete után tisztáznak a védők.

15
    Zaldua beadása jobbról, Agirretxe elől fejeli ki a labdát Carvajal az ötösről.

16
    Zurutuza indítása hosszú Agirretxe-nek.

16
    Granero cselezget a kaputól 30 méterre, Kroos buktatja.

17
    De le Bella adja keresztbe a labdát a szabadrúgás után, Casillas a végállomás.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Granero (Real Sociedad), Carvajalt rúgta meg csúnyán.

18
    Modric ad be laposan jobbról, kivágják a védők.

19
    De la Bella beadását Carvajal blokkolja.

19
    Castro éles beadását Casillas tolja ki a kapu elől.

20
    Bale ad be jobbról élesen, kifejelik ezt is a védők.

21
    Egy rosszul hazaadott labdát Zubikarai tisztáz ügyel-bajjal Benzema elől.

21
    Marcelo lő 12 méterről, kevéssel a bal sarok mellé.

22
    Kroos szereli szögletre Granerót a bal szélen.

22
    Castro szögletét kifejelik, de la Bella lövi rá, de nem talál kaput 30 méterről.

23
    Ramos tisztáz most szögletre a jobb szélen.

23
    Granero íveli be a szögletet, kifejelik ezt is a védők az ötösről.

24
    Isco buktatja Inigo Martzínezt, a szabadrúgás után Castrót intik le lesen.

24
    Eltelt a félidő fele, megérdemelten vezet a Real Madrid, de az utóbbi 10 percben magára talált a Sociedad.

25
    Marcelo lő 12 méterről estében – Zubikarai véd nagyot a jobb felső előtt!

26
    Kroos szöglet után ismét Ramos fejel, a kapus tolja ki a léc alól!

27
    Benzemát állítják meg lesen.

27
    Zurutuza fejel középre egy beívelt labdát, Granero lőhet 10 méterről, Ramos blokkol lábbal!

28
    Carvajal esik nagyot az esetnél, ápolni is kell, de folytatja a játékot.

29
    De la Bella beadását Agirretxe mellel tenné Castro elé, közbelépnek a védők.

30
    Bale lép ki nagy helyzetben, lesen állítják meg.

31
    Benzemát indítja Modric a jobb szélen, pontatlan a labda.

32
    Kroos közeli lövését védi lábbal Zubikarai!

33
    Jó a mérkőzés, nagy irammal, sok helyzettel, rohan az idő ilyenkor.

34
    Ramos szereli szögletre Prietót a jobb szélen.

35
    Granero szöglete után a lecsorgó labdát Prietó lövi rá, szögletre mentenek a védők.

35
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Granero jobb oldali szögletét megcsúsztatják a rövid saroknál, a túloldalon érkezik INIGO MARTÍNEZ, aki pár lépésről helyezi a kapuba a labdát! 1:2
    I. MARTÍNEZ - 1:2

36
    Visszajön a meccsbe a Real Sociedad?

37
    Bale indul középen, Elustondo éri be, és szereli.

38
    Nem akármilyen meccset látunk, a magára talált Sociedad nagyon próbára teszi a királyi gárda védelmét.

39
    Kroos ritka pontatlan indításainak egyikét láttuk most a bal szélen.

40
    Rodríguez indulna a félpályánál, de szerelik a védők.

41
    De la Bella ível be balról mesterien, az érkező DAVID ZURUTUZA 8 méterről fejel a kapu közepébe! 2:2
    ZURUTUZA - 2:2

42
    Zurutuza ütközött Marcelóval a gólnál, ápolni is kell.

43
    Zurutuza talpon, talán tudja folytatni a játékot.

44
    Csak kapkodjuk a fejünket, 4 gólt láttunk már és megannyi helyzetet, valahogy erről kellene szólnia a focinak...

44
    A hazai térfélen tartja most a labdát a Madrid, de kihozzák végül a Sociedad játékosai, Carvajal szabálytalankodik végül de la Bellával.

45
    Pepét rúgja meg Castro a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

45
    2 perc a ráadás.

45+1
    Carvajal ível be jobbról, a kapus húzza le könnyedén az ötösön.

45+2
    Marcelo labdája pontatlan Rodrígueznek.

45+2
    Jobbról ívelhet be szabadrúgást James Rodríguez, Ramos előzi meg a kapust és a védőket is, de 5 méterről mellé fejel centikkel!

45+3

Félelmetesen kezdett a Real Madrid, lélegzethez sem hagyták jutni a Sociedadot, úgy szereztek két gólt. Ám a hazaiak feltámadtak, és nyomás alá helyezték a madridi védelmet, de kontrákból veszélyeztetett folyamatosan a királyi gárda is.

Egy szöglet után azonban szépített a Sociedad, sőt egy remek beadás után Zurutuza egyenlíteni tudott, és kezdődhet minden elölről.

Nagyszerű mérkőzés, rengeteg helyzettel, nagy irammal, reméljük a második félidőben is ezt láthatjuk a csapatoktól.

46

46
    Marcelo ível be balról, Zubikarai húzza le.

47
    Carvajal beadását stoppolják le a védők.

48
    Prieto ível középre, Agirretxe fejel 5 méterről, Casillasról kerül szögletre a labda!

49
    Granero szögletét lehúzza Casillas.

50
    Támadó szabálytalanság Agirretxé-től, Pepe bánja, szabadrúgás jöhet kifelé.

51
    Rodriíguez indítását nem éri el Bale a vonal mellett.

52
    Modric indul jó csellel, de a lapos középre adása pontatlan.

53
    A madridi térfélen pattog most a labda, majd Zurutuza szabálytalankodik Carvajallal. Szabadrúgás kifelé.

54
    Hosszadalmas hazai akció, Granero adja el a labdát a végén.

55
    Modric éles beadása jön, Inigo Martzínez fejeli ki Benzema elől a labdát.

56
    De la Bella ad laposan középre, Agirretxe lő ballal 12 méterről, blokkolják a védők!

57
    Castro szöglete után Isco fejeli ki a labdát.

57
    Kontrát vezet a Madrid, Bale beadását mentik szögletre a védők.

58
    Rodríguez szöglete után Modric 25 méteres lövését blokkolják a hazaiak.

59
    Marcelo emel középre balról, Inigo Martzínez fejeli ki a támadók elől.

60
    Kettős csere a hazaiaktól, Agirretxe és Castro jön le, Vela és Canales a pályán.

61
    Canales lövését blokkolja Ramos a 16-os vonalánál.

61
    Granero adja el a labdát a 16-os előterében, jöhet a Madrid.

62
    Iscót rántják le a felezővonalnál, szabadrúgás.

63
    Modric adja el a labdát a jobb szélen, majd Velát rúgja fel Carvajal ugyanott.

63
    Velát buktatja ismét Carvajal, van már sárgája a védőnek...

64
    A bal szélről jön a szabadrúgás, Granero beadását Casillas öklözi ki a kapu elől.

65
    Benzema lép oda a védőének a hazai térfélen, szabadrúgás jön.

65
    Canales indítja bokából Prietót, aki az alapvonalról ad be, DAVID ZURUTUZA érkezik a rövid saroknál, és 3 méterről lő a léc alá! 3:2
    ZURUTUZA - 3:2

66
    Erre ki gondolt volna az első félidő 20. percében, amikor kettővel ment a Madrid, és momentuma sem volt a hazaiaknak?

67
    A pálya közepén zajlik most a játék, emésztik a csapatok a Sociedad vezető gólját.

69
    Letámad a Sociedad, de elmegy a Madrid egy gyors táamdással, Benzema, majd Bale próbálkozásába lépnek bele a védők.

70
    Szabadrúgást ível előre Zaldua, Ramos fejeli le az emberét jó értelemben, kihozza Marcelo a labdát.

71
    Rodríguez lábára tart rá Prieto a kaputól 20 méterre, szabadrúgás jön, jó szögből.

72
    Hosszadalmas ceremónia után Bale, Ramos és Modric áll a labda mögé.

73
    Bale lövi el, a sorfalról pattan szögletre.

74
    Zaldua szereli Iscót a bal szélen, jöhet a Sociedad.

75
    De la Bella beadásárt Ramos menti Canales elől szögletre.

75
    Granero íveli be balról a szögletet, megcsúsztatja Inigo Martínez, CARLOS VELA veszi át a labdát, kezezésgyanúsan, de 6 méterről a léc alá bombáz, érvényes a gól! 4:2
    VELA - 4:2

75
    Csere a Real Madrid Club de Fútbol-nél/nál: lemegy Modric, bejön Khedira.

76
    0:2-ről fordítja meg a meccset a Sociedad, hihetetlen!

77
    Isco lapos bal oldali beadását vágják ki a védők a kapu elől.

78
    A Madrid támad nagy elánnal, de nem tudnak helyzetbe kerülni egyelőre.

77
    Carvajal helyére Arbeola jön.

79
    Kroos 25 méteres lövése kerüli el a kaput, nem volt veszélyes.

80
    Elustondo rántja le Iscót a bal szélen, szabadrúgás jön.

81
    Kroos íveli be a szabadrúgást, az egyszemélyes sorfalról pattan le a labda.

82
    Isco buktatja a hazai térfélen a meginduló Velát.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Isco (Real Madrid Club de Fútbol).

83
    Xabi Prieto nagyot játszott, mehet pihenni, M. Gonzélez a helyén, vagyis a védelmet erősítik a hazaiak.

84
    Nagy erővel támad a Madrid, nem kerülnek a kapu közelébe.

85
    Marcelo lövi be a labdát balról, beleér egy védő, így elmegy Bale előtt.

86
    Marcelo szöglete után Khedira fejel 6 méterről, kevéssel fölé!

87
    Vela lép ki Pepe hibája után a balösszekötő helyén, de szerelik a védők.

88
    James Rodríguez ível be szabadrúgást jobbról, Zubikarai ütközik a védőjével, de így sem lesz belőle veszélyes helyzet.

89
    Rodríguez lő 18 méterről ballal, Zubikarai véd a jobb sarok előtt vetődve!

90
    Bale-t dolgozzák meg a felezővonalnál, szabadrúgás.

90
    3 perc a ráadás.

90+1
    Egy leperdülő labdával fordul kapura Benzema, 7 méterről lövi telibe a jobb kapufát!

90+2
    Bale lapos beadása nem jó a támadóknak, felszabadul a hazai kapu.

90+3
    Feláll a Madrid a hazai 16-osnál, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

90+3
    De la Bella szerzi meg a labdát, megindul vele, most fúj a sípjába a bíró...

90+3

Hatalmas mérkőzést vívtak a csaptok.

A Madrid úgy jutott két gólos előnybe, hogy lélegzethez sem hagyta jutni a hazaiakat, akik 20 perc után találtak magukra, és ki tudtak egyenlíteni a szünetig.

Nem volt vége, többet támadott a Sociedad, szép gólokat szerezve végül megfordította a meccset, teljesen megérdemelten, a végére teljesen tanácstalanná váló Madrid ellen. (22:54:45)

Gólok: 35. I. Martínez, 41. Zurutuza, 65. Zurutuza, 75. Vela – 5. Ramos, 11. Bale

Lapok:   18. Granero (RSC) – 82. Isco (RMA)

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldua, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero – Prieto (83' M. González), Zurutuza, Castro (60' Canales) – Agirretxe (60' Vela)

Cserék: Bardaji – C. Martínez, M. González, Yuri, Pardo, Canales, Vela.

Real Madrid: Casillas – Carvajal (77' Arbeola), Pepe, Ramos, Marcelo – Modric (75' Khedira), Kroos, Isco – Bale, Benzema, Rodríguez

Cserék: Navas – Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, De Tomas

Játékvezetők: Juan Martínez – Jacobo Martínez, Alvaro Canales