Hull City – Crystal Palace 2:0 (vége) | Leicester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Liverpool F.C. – West Bromwich Albion 2:1 (vége)
Sunderland AFC – Stoke City 3:1 (vége) | Swansea City – Newcastle United 2:2 (vége) | Aston Villa FC – Manchester City 0:2 (vége)
Liverpool Football Club
2:1 (1:0)
West Bromwich Albion
szombat 04.10.2014, 16:00 • Anfield Road • Barclays Premier League

Sikerült megőriznie egy gólos előnyét a Liverpoolnak, nagyon kellett már nekik ez a három pont. Így stabilizálták helyüket a középmezőnyben.

76
    Lucas készül beállni a hazai csapatban. Be is jön Coutinho helyett.

73
    Nincs változás az állásban, a záró 20 percbe léptünk már.

70
    Érdekesség, hogy a jelenleg zajló találkozók közül négyből háromnál 2-1 a jelenlegi állás.

68
    Balotelli lő mellé 18 méterről.

64
    Kettős hazai csere. Lambert és Manquillo le, Balotelli és Johnson be.

63
    Újra előnyben a Liverpool, a WBA több erőt kénytelen a támadásra összpontosítani.
    HENDERSON - 2:1

61
    Liverpool gólt szerzett!!
    JORDAN HENDERSON egy visszagurított labdát 15 méterről a jobb alsó sarokba lő okosan! 2-1!

57
    Kezdhetik elölről az egészet a hazaiak, már nincs meg a gólelőny.
    BELAHINO - 1:1

56
    A West Bromwich gólt szerzett!
    SAIDO BERAHINO a jobb alsó sarokba varrta a tizenegyest!

55
    Tizenegyeshez jut a West Bromwich Albion! Kintnek tűnt a szabálytalanság, de büntető az ítélet!

49
    Egy kaput eltaláló és egy kaput el nem találó lövéssel jelentkezett a WBA, de az eredmény nem változott. Kicsit aktívabbak eddig a vendégek.

46
    Nem történt csere a szünetben.

46

Meddő fölényben futballozott a Liverpool, néhány lövése akadt a hazaiaknak, a WBA többnyire inkább védekezett.
    Már úgy nézett ki, hogy döntetlennel vonulnak szünetre a csapatok, amikor Lallana megszerezte első liverpooli gólját, ezzel együtt a vezetést is a hazaiaknak.

Liverpool – WBA: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+2

45+1
    Két perc a ráadás, vezet az LFC!
    LALLANA - 1:0

45
    Mégsem sikerült a WBA-nak kihúzni döntetlennel a szünetig. ADAM LALLANA egy kiváló háromszögezés után kapta vissza Hendersontól, aki a bal oldalról, 7 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot! 1-0!

40
    Lambert cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de ahogy áttette a bal lábára, hogy lőjön 12 méterről, már elé tudtak ugrani és blokkolni a kísérletet.

36
    Kevés az említésre méltó esemény, nincs újabb lövés, sem nagy helyzet.

29
    Gerrard és Dawson is sárga lapot kaptak.

28
    Időnként kiszabadul a West Bromwich, de csak szögletig jut, lövésig nem, marad a vendégeknek az az egy, igaz, a Liverpool sem szorgoskodik majdnem 10 perce.

21
    Sokkal jobban áll helyzetek terén a Liverpool, háromszor kísérleteztek lövéssel, ebből kettő el is találta a kaput, de Foster hárítani tudott. A WBA számláján egyelőre csak egy kaput el nem találó lövés van.

17
    Skrtel rúgja ki ellenfele lábát egy ütemkésésnél, sárga lap.

14
    Egy megpattanó lövést próbált közelről kapura tenni Lambert, Foster azonban odaért. Ez most nagy helyzet volt.

10
    A Liverpoolé az első lövés, de nem talál kaput. A WBA többnyire inkább védekezik az első 10 percben.

8
    Valamivel többet támad a Liverpool, 6-3 a támadások aránya, de még lövésig nem jutottak el a hazaiak sem és a vendégek sem.

4
    Egyelőre lövés nélkül a találkozó, a Liverpoolnak ez a három pont valóban nagyon kéne már.

1
    A West Bromwich Albion kezdte a találkozót.

1

Liverpool Football Club: Mignolet – Javi Manquillo, Skrtel, Lovren, Alberto Moreno -Gerrard, Henderson – Sterling, Philippe Coutinho, Lallana, Lambert
    Cserék: Jones – Johnson, Touré, Lucas Leiva, Borini, Balotelli, Markovic

West Bromwich Albion: Foster – Gamboa, Dawson, Lescott, Pocognoli – Morrison, Gardner – Dorrans, Sessegnon, Brunt – Berahino
    Cserék: Myhill – Baird, Yacob, Mulumbu, McAuley, Blanco, Samaras

Játékvezetők: M. Oliver – L. Betts, D. Cann.

A gyengélkedő, mindössze 14. helyen álló Liverpool fogadja a 10. helyezett WBA csapatát. A hazai pálya segíthet az Anfield Road-on, de a hazaiaknak hatalmas javulásra lenne szükségük az elmúlt hetek teljesítményét figyelembe véve, tehát egyáltalán nem esélytelen a West Bromwich.

A mérkőzést eredménykövetéssel tekinthetik meg 16 órától, tartsanak velünk!