Hull City – Crystal Palace 2:0 (vége) | Leicester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Liverpool F.C. – West Bromwich Albion 2:1 (vége)
Sunderland AFC – Stoke City 3:1 (vége) | Swansea City – Newcastle United 2:2 (vége) | Aston Villa FC – Manchester City 0:2 (vége)
Aston Villa FC
0:2 (0:0)
Manchester City
szombat 04.10.2014, 18:30 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Igazi PL-rangadó a javából, a harmadik helyen álló City a hatodik Aston Villához látogat. Bár a hazaiak legutóbbi két találkozójukat elveszítették, koránt sem lehet őket leírni, hiszen az Arsenal és a Chelsea volt az ellenfél – igaz, mindkettő tükörsimára sikerült. A City is hasonlóra készül, ők már három rangadón is lejátszottak idén, a Liverpool legyőzése után 1-1-re végeztek az Arsenallal és a Chelsea-vel is és összességében természetesen ők az esélyesei ennek a találkozónak is.

A hazaiak szinte képtelenek gólt szerezni, hat forduló alatt csupán négy találatot jegyeznek és bár a védelmük rendben van, a legutóbbi két találkozójukon azon is keletkeztek rések. Agüero vezérletével erre könnyen rámehetnek a vendégek, akiknek kulcsfontosságú lehet ez a siker, hiszen ha újabb pontokat veszítenek, komoly lépéshátrányba kerülnek a Chelsea-vel szemben.

18:30-kor rajtolunk, várjuk Önöket!

A találkozót státuszváltozással tekinthetik meg, 18:30-kor kezdünk!

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Senderos, Baker, Cissokho – Delph, Westwood, Cleverley – N'Zogbia, Richardson – Agbonlahor
    Cserék: Given – Clark, Bacuna, Weimann, Bent, Benteke, Sanchez

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov – Milner, Fernandinho, Touré, David Silva – Dzeko, Aguero
    Cserék: Caballero – Sagna, Fernando, Jesus Navas, Lampard, Demichelis, Jovetic

Játékvezetők: C. Foy – H. Lennard, R. West.

1

7
    Egyelőre két blokkolt lövésig jutott a City, az Aston Villa még nem járt a kapu előtt. Az eredmény továbbra is 0-0.

14
    A harmadik lövését is blokkolták a vendégeknek, Guzannak még nem akadt dolga.

19
    City kapufa! Megúszta az Aston Villa, marad a 0-0.

24
    Többször előrejön az Aston Villa is, de a kapura egyelőre nem veszélyesek, igaz, most a City sem jelentkezett újabb lövéssel. Gól továbbra sincsen.

25
    Kolarov kapott sárga lapot.

31
    Fél óra játék után az eredmény változatlan, nem esett még gól.

36
    A lövésarány 2-6 jelenleg.

41
    Már 3-9-re módosul a lövésarány, jóval aktívabb a Manchester City.

44
    Most már jó eséllyel gól nélküli döntetlennel vonulnak majd a szünetre a csapatok.

45
    Három hazai lövés mellett 12 vendég próbálkozás, köztük a kapufa. De gól egyelőre nincs.

45+2

Kolarov kapufája volt a legnagyobb helyzete a jóval aktívabb Manchester Citynek. Többnyire védekezésre kényszerül az Aston Villa, de azért a hazaiak is eljutottak egy kaput eltaláló és két kaput el nem találó lövésig.

Egyelőre azonban 0-0 az állás, a szünet után folytatjuk!
    ----

46

47
    Nem történt csere a szünetben.

51
    Már két kapufánál jár a City, nem sokkal később pedig Silva lövése megpattant Senderos térdén, Guzan azonban ezt is hárította.

56
    Fernandinho helyett Lampard érkezik a pályára. A Chelsea ellen pontot érő cserének bizonyult.

63
    Cissokho szabálytalan, 18 méterre a kaputól szabadrúgás a City javára jobbról. Ez bizony veszélyes! Közben csere, Benteke érkezik Weimann helyére.

64
    David Silva szabadrúgása a felső léc fölé száll jó 20 centivel.

65
    Dzeko helyett érkezik Fernando.

68
    Folyamatosan támad a City, a Villa pedig a kontrákra próbál építeni.

70
    Nagy City helyzet marad ki. Egy jobb oldali visszagurított labdát tett kapura Silva, pár centivel mellé.

71
    Kettős Aston Villa csere. Richardson és N'Zogbia le, Grealish és Bacuna be.

73
    Bő negyed órája maradt a Citynek, hogy kibrusztolja a győzelmet és ne maradjon le nagyon a Chelseatől.

77
    Kicsit szusszanhat a Villa, elég hosszasan nyomás alatt volt a hazai kapu.

79
    Még egyet cserélhet a Manchester City, a Villának már nem maradt lehetősége változtatni.

81
    Milner jobb oldali beadását Baker vágja ki a mezőnybe.

82
    A City gólt szerzett!
    YAYA TOURÉ tolta meg a labdát középen, majd 17 méterről takarásból, kiválóan a kapufa mellé helyezve a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1!
    TOURÉ - 0:1

84
    Cserél a Manchester City. Jesus Navas érkezik David Silva helyére.

85
    Nincs több cserelehetősége egyik csapatnak sem. Vezet a City és most már csak igen kevés idő maradt a Villának, hogy egyenlítsen.

87
    Érdekesség, hogy továbbra is egyetlen sárga lappal hozzák le a mérkőzést.

88
    Végleg eldönti a Manchester City. SERGIO AGUERO kapta Milnertől jobbról, ő tolt rajta egyet, majd 16 méterről a bal alsót lőtte ki. Gyönyörű gól! 0-2!
    AGUERO - 0:2

90
    Továbbra is a City tartja a labdát, a Villa lélekben alighanem feladta már az első gól után.

90+2
    Négy perc a ráadás, alighanem nem oszt, nem szoroz.

90+4

82 percen keresztül jól valósította meg taktikáját az Aston Villa. A rohamozó Manchester City ellen kontrákra rendezkedett be és akadt is bizony néhány ígéretes akciójuk, de nem sikerült betalálni.

Alig 10 percet kellett volna még kihúzni, amikor Touré okos gólja eldöntötte a meccset. Utána semmit sem tudott felmutatni a Villa, lélekben feladták a késői gól miatt, majd kaptak még egyet, egy hasonlóan szép találat Aguerotól. Nagyon fontos, kibrusztolt három pont ez most a Citynek.

Aston Villa – Manchester City: 0-2!
    ---- (20:23:27)

Gólok: 82. Touré, 88. Aguero

Lapok:   25. Kolarov (MAC)

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Senderos, Baker, Cissokho – Delph, Westwood, Cleverley – N'Zogbia (Bacuna 71'), Richardson (Grealish 71') – Weimann (Benteke 61')

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov – Milner, Fernandinho (Lampard 56'), Touré, David Silva (Navas 84') – Dzeko (Fernando 65'), Aguero

Játékvezetők: C. Foy – H. Lennard, R. West

Nézőszám: 32964