Valencia – Atlético Madrid 3:1 (vége) | Rayo Vallecano – Barcelona 0:2 (vége) | SD Eibar – Levante 3:3 (vége)
UD Almería – Elche CF 2:2 (vége) | Málaga CF – Granada 2:1 (vége)
Rayo Vallecano
0:2 (0:2)
FC Barcelona
szombat 04.10.2014, 18:00 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A Barcelona a keddi, BL-ben elszenvedett vereség után mindenképpen győzni akar, hiszen egy esetleges pontvesztéssel a szezon eleji lendület és magabiztosság teljesen elveszne. Neymar játszani fog kisebb sérülése ellenére, Vermaelen, Rafinha és Douglas kimaradt a keretből – a katalán szurkolók pedig remélik, hogy Pedro helyett visszakerül a kezdőbe Munir. Még nem kaptak gólt a gránátvörös-kékek a bajnokságban...

A Rayo egy nyílt, letámadásos, agresszív futballt játszik és bár Ze Castro még aligha lép pályára, így is komolyan kell őket venni. Hazai pályán mindig veszélyesek annak ellenére is, hogy a legutóbbi négy meccsükből egyet sem tudtak megnyerni.

Érdekes találkozóra van kilátás, 18:00-tól várjuk Önöket!

1

1
    Rögtön indít a Barca, Tono szedi fel a labdát.

2
    Iniesta eladja a labdát, majd rögtön vissza is szerzi.

3
    Neymar és Messi cifrázza, bedobás lesz belőle.

3
    Xavi eladja, Munir nem figyelt a passzra.

4
    Bravónak húsz percet kell kihúznia kapott gól nélkül és rekordot dönt.

5
    Bravo labdája pontatlan. Letámad a Rayo mélyen.

5
    Insua ugratta ki Baptistaót, de Dani Alves még odaért.

6
    Alves eladta a labdát a saját térfelén, Kakuta szerezte meg és át is húzta a védőt.

7
    Busquets szerzett labdát vetődve, Baena szabálytalan.

8
    Messi nagy labdát adott Mathieu-nek, de Neymar beleért, így les miatt érvénytelen az akció.

8
    Megint Insua veszélyes, Bartra kivágja a labdát.

9
    Komoly hazai helyzet! Bueno cselezett, majd lőtt jobbal a tizenhatos előteréből, Bravo nagyot mentett.

10
    Bartra rossz helyre fejelte, Xavi pedig kézzel ér a labdához. Tizenhét méterről jöhet a Rayo.

11
    Trashorras szabadrúgásába Bartra ér bele fejjel, szöglet.

12
    Kakuta csinált két parádés cselt és szerzett labdát, aktívan kezd.

13
    Újabb fejes, Bravo munkában. Nyoma sincs katalán fölénynek.

14
    Messi-ziccer! Neymar löbbölt be parádés labdát középre, Messi maga elé tette, de nem volt helye ellőni, Tono nagyot védett.

16
    Baptistao kilöki Piquét a labda alól.

17
    Eddig képtelen kibontakozni a Barcelona.

18
    Neymar csent labdát veszélyes helyen, szöktette Messit, Ba pedig felrúgta, egy sárga lap a büntetése.

19
    Trashorras bólintja ki Xavi szabadrúgását.

20
    Mathieu a pályán kívül helyezkedve várja a labdát.

21
    Lejárt a húsz perc, Bravo megdöntötte a rekordot – nem kapott gólt még ebben a szezonban.

22
    A katalánok már háromszor futottak lesre.

24
    Kicsit feljebb jött most már a Barca, de már eltelt az első félidő fele.

24
    Most a vendégek támadnak le, a Rayo nehezen tud ezzel mit kezdeni.

25
    Nagy lehetőség, Mathieu labdája ha pár centivel rövidebb, tiszta gólhelyzet, így Tono felszedte.

26
    Tito vágja ki Neymar elől a labdát.

27
    Baptistao szabálytalan, Bartrát lökte fel.

29
    Nagyon gyorsan járatja a Barca, Neymar indítása végül picit hosszú.

30
    Busquets vetett be meglepő cseleket, elveszíti végül.

30
    Bueno adja el a Barca tizenhatosánál.

31
    Morcillo ugrik rá Busquets hátára, szabadrúgás.

32
    Lesgól. Messi indult a védővonal mögül és vitte végig, be is lőtte, de (jókora késéssel ugyan) az asszisztens zászlaja lendült.

33
    Trashorras kap lapot, miután letámadták Piquét.

34
    Neymar érthetetlen labdakezelési hibája, fütyül a közönség.

35
    Ez már gól! Bartra ugratta ki kapásból MESSIT, aki átvette, izmozott a védővel, majd ballal átemelte a kapus felett. 0-1!

35
    Messi hatodik gólját lőtte a bajnokságban.

37
    Két perc, két gól! Most NEYMAR lövi meg a magáét, elhagyták a hazaiak a labdát, Munir kiharcolta magának, Neymar elé kerül, aki jobbal kilőtte a hosszú alsót.
    NEYMAR - 0:2

38
    Neymar hetedik találata, Messivel ketten iszonyatosan gólveszélyesek idén.

38
    Morcillo is sárgát kap, Neymar rúgta fel hátulról.

39
    Letámadnak a vendégek, képtelen most kijönni a Rayo.

40
    Tito maradt lent, Tonóval ütközött.

41
    Munir is szabadon lépett ki, de nem tudta átvenni, majd csúnyán eladta a játékszert.

42
    Kimaradt a meccslabda! Munir üresen lépett ki megint, de nem adta le Neymarnak, őt pedig utolérték.

44
    Óriási területeket hagy a Vallecano, amikre rendre beindít a Barca.

45
    Jól kezdett a Rayo, letámadtak, agresszívek voltak, de a nagy területeket bejátszották a katalánok, előbb-utóbb átvették az irányítást is, Messi és Neymar is meglőtte a maga gólját, de Messi betalált lesről is, illetve Munir is kihagyott egy százszázalékos ziccert. Sok jót nem ígér a folytatás a Rayo számára.

46

46
    Lica nem jön ki a második félidőre, Aquino a helyén.

46
    A másik félidei csere: Ba le, Manucho be.

47
    A cserék után jóval támadóbb felfogású lett a Rayo.

49
    Insua faultol, húsz méterről jöhet a Barca.

49
    Messi szabadrúgására nem ért oda Piqué.

50
    Manucho szerez labdát, szépen forgatja a Rayo.

51
    Bueno bólint mellé a rövid saroknál.

52
    Iniesta passzolja el magát csúnyán.

54
    Bravo fogott egy fejest, a csatár Piqué és Bartra között tudott fejelni.

55
    Kakuta veszít labdát, Bueno szabálytalan.

56
    Xavi szögletét Piqué fejeli fölé.

57
    Munir laposan és gyengén lő messziről.

58
    Iniesta pörgeti fel magának, de ballal jócskán mellé lőtte.

58
    Baptistao villant Bartra mellett, de Bravo kiüti a bombát.

59
    Munir lemegy, Pedro érkezik a helyére.

60
    Morcillo csúnyán alárúgott Neymarnak, ez a második sárgája (mindkettőt Neymarról kapta), így neki véget ér a meccs. Emberhátrányban a Rayo.

61
    A szabadrúgást Messi jócskán mellé-fölé rúgta.

63
    Aquino is felrúgja Neymart, ez is sárga.

63
    15-3 a faultok aránya.

65
    Mathieu adott be balról, Pedro lemaradt, Messi pedig nem jól találta el, megússza a Rayo.

66
    Mathieu megint veszélyes, de ez a beadás sem pontos.

67
    Pedro veszélyesen száll be a meccsbe, folyamatosan figyelni kell rá.

69
    Iniestát megtapsolják a madridiak is, Rakitic váltja.

70
    Húsz perc van hátra a meccsből, csökkent az iram és a színvonal is.

71
    Rakitic lőtt a tizenhatoson belülről Messi labdája után, pont Tonóba.

72
    Piqué rántotta vissza Kakutát, sárga lap.

73
    A kis játék nem jó, Tono kiüti Messi elől.

73
    Jozabed érkezik a sokat futó Trashorras helyére.

75
    Pedro robogott el a jobb szélen, a beadásár kifejelik Messi elől.

76
    Neymar mehetett a bal oldalon, de belelépett a védő, szöglet.

77
    Baptistao lő távolról, gyengén.

79
    Baptistao maradt lesen.

80
    Neymar is befejezte mára, Sandro érkezik.

81
    A szögletre Bartra érkezett, de a fejes fölé szállt.

82
    Egy kontra végén Messi lőtt fölé álló helyzetből.

83
    Rakitic adott nagy passzt Sandrónak, aki kicsit elizgulta, így Tono hárítani tudott.

84
    Messi újabb helyzetben, most jobbal vágta fölé az ötös sarkáról.

85
    Insua lőtt ballal jó huszonötről, elkerülte a kaput.

86
    Manucho lépett ki gólhelyzetben, de les miatt érvénytelen az akció.

87
    Letámad a Rayo a végére, Piqué szabadít most fel.

88
    Pedro túl agresszív, szabadrúgás.

89
    Sandro harcol ki szabadrúgást a kaputól tizenhét méterre.

90
    Xavi szabadrúgása centikkel fölé vágódik.

90
    Messi ordító ziccert ront megint! Piqué adott neki nagy labdát, de az argentin tíz méterről ballal, kapásból fölé vágta ezt is.

90+1
    Aquino lép oda és megkapja a második sárgáját – így egy félidőt sem tud lejátszani.

90+2

Gond nélkül nyert a Barcelona, két perc alatt két gólt szerzett az első félidő második felében, kihagyott (főleg Messi) egy rakat helyzetet, amikor kellet, akkor pedig Bravo védett. Így továbbra sem kap gólt a Barca a bajnokságban és marad a tabella első helyén, Messi és Neymar együtt 13 gólnál tart. Sima katalán siker, de nincs oka panaszkodni a Rayónak sem, a sok sárga lap összeadott két pirosat is, partiban voltak jó húsz percig, aztán kijött a két csapat közti különbség. (19:50:50)