Liverpool F.C. – Manchester United 1:2 (vége) | Queens Park Rangers – Everton FC 1:2 (vége) | Hull City – Chelsea F.C. 2:3 (vége)
Hull City
2:3 (2:2)
Chelsea Football Club
vasárnap 22.03.2015, 17:00 • Kingston Communications Stadium, Hull • Barclays Premier League

Egy remek meccsen vagyunk túl. Az első félidőben két gólos előnyt épitettek ki a londoniak, de tiz percen belül összejött a Hull szépitése, majd egyenlitése is, a szünetben 2:2-es döntetlennel mehettek pihenni a csapatok. A félidőig tizennégyszer lőtt a Hull kapura, majdnem összejött a vezetést.

A második félidőben jobban játszott egy picit a Chelsea, Mourinho cseréi bejöttek, Remy első labdaérintéséből gólt szerzett, amivel végül a londoniak nyertek 3:2-ra, noha ezen a meccsen nem érdemelt vereség a Hull. Mindenesetre ez történt, a Chelsea végül behúzta ezt a meccset is.

A végeredmény Hull City – Chelsea 2:3, köszönjük figyelmüket! (18:54:07)

90+4

90+4
    Aluko sarkazása centikkel lett hosszabb a kelleténél, Hernandez elől szedte fel Courtois.

90+2
    Levitték a szögletzászlóhoz a vendégek, ezzel is nyertek időt.

90+2
    Egy újabb inditás Elmohamadytől, ismét Courtois, ismét a labdán fekvés. A közönségnek ez nem tetszik.

90+1
    Az előrevágott labda Courtois zsákmánya lett, aki ráfekszik a játékszerre.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    A beadásra N'Doye érkezett, lövése mellé szállt, Zouma combjáról ment ki, még is kirúgás jöhet.

90
    Egy szögletet kiharcolt a Hull a hajrában.

89
    Matic késett egy ütemet, sárga lap a jutalma.

89
    Két perc a rendes játékidőből, plusz nagyjából 3-4 perc ráadás lesz majd. Ennyi ideje maradt a Hullnak.

88
    Hernandez lesen tartózkodott sokadjára.

88
    Terry előrevágott labdája elhagyta az oldalvonalat. Bedobás a Hull javára.

87
    18:8 a lövések száma.

86
    Aluko szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

85
    A beadásra Elmohamady érkezett, fejese azonban kapu fölé szállt méterekkel.

83
    A Chelsea 83 perc alatt háromszor talált kaput, mindhárom gólt eredményezett.

82
    Elmohamady kapu elé tett labdája ellenfélhez ment, az akciónak vége.

81
    Robertson helyére Aluko érkezett, a cserék elfogytak.

81
    Meyler helyére Quinn érkezett.

80
    Ramirez helyére Brady érkezett.

80
    Willian helyére Zouma érkezett. Elfogytak a Chelsea cseréi.

79
    Nem érdemelne vezetés a Hull ezen a meccsen, de hát a futballt gólra játsszák.

78
    Cuadrado beállni készült volna, amikor jött a gól, de visszaült most a kispadra, ehelyett Zouma fog érkezni.
    REMY - 2:3

77
    Chelsea gólt szerzett!!

Szinte a semmiből jött a vezetés. Willian paszára LOIC REMY érkezett, aki első labdaérintéséből gólt szerzett. Lapos lövése középre tartott, McGregor lábai között csorgott a kapuba a labda. 2:3.

76
    Hasonlóan az első játékrészhez, ennek a közepén is több a Hull lehetőség, negyed órájuk maradt a csapatoknak, hogy dűlőre vigyék.

75
    Remy érkezett Costa helyére, aki combját fájlalta.

75
    Livermore távoli lövése jócskán elkerülte a kaput.

74
    Lövés helyett jött a lágy beadás, de ez Courtois zsákmánya lett.

73
    Ramirez kapott szabadrúgást huszonöt méterre a kaputól, ez most lehetőség a Hull előtt.

71
    Meyler ápolása miatt áll a játék.

71
    A lövések száma 16:5.

70
    Costa beadását blokkolták, újabb szöglet, melyet kicsiben el is végeztek.

70
    Willian beadását Elmohamady fejelte ki, vendég bedobás.

69
    Willian lövését blokkolták, ismét szöglet. Ezekből nincs hiány mostanában.

69
    Ramirez rövid sarokra tartó beadását Diego Costa fejelte ki.

68
    Elmohamady harcolt ki szögletet.

68
    Azt lehetett hinni, hogy a meccs végéhez közeledve majd elkezd fáradni a Hull, de nem! Meccsben vannak, sőt, kis túlzással közelebb vannak a gólhoz, mint ellenfelük!

67
    Fabregas sarokrúgása ezúttal sem volt jó, kifejelték.

66
    Újabb szögletet harcolt ki a Chelsea!

66
    Szöglet következhet a túloldalon is, Hazard beadása nem volt veszélyes, ellenfélhez ment.

65
    Ramirez sarokrúgását Costa vágta ki.

64
    A kipattanóra Ramirez érkezett, az ő lövése is veszélyes volt, Courtois ismét védeni tudott, szöglet jöhet!

64
    Elmohamady távoli bombáját bravúrral védeni tudta Courtois!

62
    Robertson bal oldali beadását Cahill gond nélkül hatástalanitotta, az akciónak vége.

61
    Oscar érkezett Ramires helyére.

61
    Fabregas jobb oldalról érkező beadása Costa-t kereste, de a védők többségben voltak, és közös erővel megoldották a feladatot, majd McGregor vetődik a labdára.

60
    A beadás nem okozott veszélyt, de ismét jöhet a Chelsea.

60
    Ivanovic harcolt ki sarokrúgást.

60
    A második félidőben 40:60 a labdabirtoklás, a lövések száma 0:2, kapura egyik sem tartott.

60
    Fél óra a meccsből, csere még nem történt, és a 28 .perc óta 2:2 az állás.

58
    Mourinho tarthatott némi fejmosást a szünetben, feljebb kapcsolt a Chelsea minimum egy fokozattal.

57
    N'Doye szerzett labdát, majd hosszú keresztlabdája nem sikerült valami pontosra, támadhat a Chelsea ismét.

56
    A beadás nem sikerült valami jóra, de sikerült megakadályozni a Hull kontráját is.

56
    Costa kapott szabadrúgást a tizenhatos előterében, Fabregas a labda mögött.

56
    Nem várt pontveszteség lenne, ha innen nem sikerült elhozniuk az összes pontot Mourinho fiainak.

55
    Elmohamady követett el támadó szabálytalanságot.

54
    Hernandez lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

53
    Hasonlóan kezdett a Chelsea, mint az első játékrészben, viszont most a gól elmaradt, igaz Fabregas közel járt.

52
    Willian rövid sarokra tartó beadását kifejelték.

51
    Fabregas beadására Costa érkezett, aki fejelt is. Fejese megpattant egy védőn, szöglet!

50
    Costa verte meg védőjét, de centerezése Meylerhez érkezett, aki kivágta.

49
    A labda eljutott Fabregashoz, aki lőtt is tizennégyről, pechére centikkel a jobb sarok mellé lőtt!

47
    Hazard tört be a tizenhatoson belülre, de sikerült szerelniük.

46
    Hasonlóan az első félidőhöz, ismét lendületesen kezdenek a vendégek.

46

Az első tiz percben két lövésből két gólt szerzett a Chelsea, és megnyugtatónak tűnő előnyt épitettek ki. Azonban a Hull felállt, és egy szép támadásból szépitett, majd Courtois hibáját kihasználva két percre rá egyenlitett is a kis csapat. Ezt követően is némi meglepetésre ők játszottak jobban, és közelebb voltak a harmadik gólhoz, mint a Chelsea. Hihetetlen adat, hogy a lövések száma 14:3, kapura 5, illetve 2 tartott. Reméljük hasonló lesz a folytatás is, és látunk még sok gólt. Tartsanak velünk!

45+3

45+2
    Livermore huszonöt méteres lövése a tizenhatos vonalánál hagyta el az alapvonalat, gyenge volt.

45+2
    Ramirez beadását a rövid saroknál kivágták, de tovább támadhat a Hull.

45+1
    Ramirez lövése szögletre pattant a sorfalról. Két perc a ráadás.

45
    N'Doye ápolása miatt áll a játék.

44
    Elmohamady beadását Terry fejelte ki, majd Ivanovic szabálytalankodott, a távolság huszonkét-három méter.

44
    Az elmúlt huszonöt percben egyszer sem próbálkozott a Chelsea, a hazaik annál inkább.

42
    Ramirez tört kapura, majd próbálkozása lövésnek, és beadásnak is rossz lett.

42
    Willian kapott szabadrúgást, Robertson rángatta, cibálta.

41
    Öt perc a félidőből.

40
    Ramirez szabadrúgását kifejelték, a lecsorgót Mayler lőtte rá, hasonló volt, mint az egy perccel ezelőtti lövése.

39
    Luis kezére pattant a labda, szabadrúgás befelé.

39
    Meyler lövése erőtlen, pontatlan volt, viszont a tapsot megkapja a közönségtől.

38
    7:3 a próbálkozások száma a Hull City javára. Kevesen gondolhatta erre.

37
    Közeledik a félidő hajrája, nem igazán veszélyes a Chelsea, picit fásult a játékuk.

36
    N'Doye passza a senki földjére érkezett, Courtois gyűjtötte be a labdát.

35
    Costa vesztett labdát a középpályán, jöhet a Hull.

34
    A Chelsea megnyomta az első tiz percet, két lövés két gól, azóta nem sokat mutatott a bajnokesélyes csapat a kiesés elől menekülő Hull ellen.

33
    Diego Costat szerelték szabályosan, hiába van felháborodva. Bedobás.

32
    Ismét egy jó beadás hazai oldalról, a labda lecsorgott, majd kiszoritott helyzetből egy gyenge lövés Ramireztől.

32
    46:54 a labdabirtoklás aránya, 6:3 a lövések száma. Picit ez meglepő azért.

31
    Hernandez lesen tartózkodott.

30
    Remek a meccs, fél óra alatt négy gól. A Chelsea túl kényelmesre vette a figurát 2:0-nál amire rá is fázott.
    HERNANDEZ - 2:2

28
    A Hull City gólt szerzett!

Óriásit hibázott Courtois! Cselezgetni próbált, de hosszan tolta meg, ezt köszönte szépen ABEL HERNANDEZ, majd az üres kapuba tüzelt, szinte hihetetlen. Egy perc alatt kiegyenlitet a Hull. Kezdődhet minden előlről. 2:2.
    ELMOHAMADY - 1:2

26

Remek támadás végén, a bal szélről érkező beadásra AHMED ELMOHAMADY érkezett, majd közelről, laposan Courtois mellett a kapuba tüzelt. Szépit a Hull, 1:2.

25
    Willian beadását sikerült kivágni.

24
    Chelsea bedobás a Hull térfelén.

23
    A kapu elé tett labdát Ramiresnek sikerült kifejelnie.

23
    Meyler harcolt ki sarokrúgást.

22
    A félidő derekához értünk, két gólos Chelsea előny, de a Hull előtt is adódott két komoly gólszerzési lehetőség, Hernandez kihagyott egy ziccert, N'Doye szabadrúgását is védeni tudta Courtois.

21
    Pontos, remek ellentámadás végén Costa érkezett, fejese azonban kapu fölé szállt.

21
    A kékek kaptak szabadrúgást a pálya középső harmadában.

20
    Picit jegelte a közönséget a kilenc perc alatt bekapott két gól, a vendég szurkolók hangját hallani inkább.

18
    Szövögeti támadását a Hull, előre azonban nem sikerül passzolni, jól zárnak a vendég védők most.

16
    Elmohamady jobb szélről érkező beadása Courtois számára lett a legjobb.

15
    Remek első negyed órát láthattunk, két Chelsea gól, és két Hull lehetőség, eseményekben gazdag a meccs idáig.

14
    A sarokrúgás Courtois kezei között végezte.

14
    N'Doye lövését Courtois a jobb alsóból szedte ki bravúrral. Szöglet!

13
    Cahill késett egy ütemet, sárga lapot kapott, plusz szabadrúgás tizennyolc méterről!

11
    33:67 a labdabirtoklás aránya, 2:2 a lövések száma, a kapura tartó 1:2, a Chelsea mindkét lövéséből gólt szerzett, helyzetkihasználásból jeles!

10
    Hernandez vette át a labdát, majd tüzelt, pechére rosszul találta el, és jócskán mellé/fölé lőtt.
    COSTA - 0:2

9

Remek befejezés, parádés labdát kapott DIEGO COSTA, majd bevitte a tizenhatoson belülre, és két védő között a hosszú sarokba tekert jobb lábbal. 0:2, különösebb megerőltetés nélkül.

8
    Tartja a labdát a Chelsea ezekben a pillanatokban, lassan fejlődik fel a támadás.

6
    Nem kezdődik rosszul a meccs 1:1 helyzet mindkét oldalon, a különbség azonban az , hogy a Chelsea ezt gólra is váltotta.

5
    Hernandez ziccerben! A leshatárról lépett ki, majd vihette egy az egyben Courtois-ra a labdát, azonban bal lábas lövése elakadt a kapusban, hatalmas helyzet volt!

5
    Filipe Luis beadása nem volt az igazi, ellenfélhez ment.

4

3
    Az átadás N'Doye számára hosszú lett, Courtois kezei között immár a labda.
    HAZARD - 0:1

2

Costa tette oda EDEN HAZARD elé a labdát, akire nem léptek ki, a belga játékos gondolt egyet, majd huszonkét méterről a bal sarokba lőtte a labdát. Az első támadásból gólt szereztek a vendégek, nem kezdődik rosszul a meccs. 0:1.

1
    A Chelsea kezdte a mérkőzést.

1
    Narancssárga-feketében a hazaiak, kékben a Chelsea.

1

A Premier League harmincadik fordulójában a Hull City fogadja a Chelseat.

A Hull jelenleg a tizenötödik a tabellán. Otthon tizennégy meccsből négyet nyertek, négy x, és hat vereség mellett. Gólarányuk odahaza 15:17. Legutóbbi három hazai meccsükön hét pontot szereztek, igaz nem élcsapatok ellen. Legutóbb januárban kaptak ki a Newcastle ellen otthon.

A Chelsea vezeti a bajnokságot, noha három pontra apadt előnye a Cityvel szemben, ez elég csalóka, hiszen két meccsel kevesebbet játszottak. Idegenben tizennégy bajnokijukból nyolcat nyertek, négy x, és két vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 30:17. A második legtöbb gólt idegenben ők szerezték, csak a City lőtt többet. A BL-ből a PSG ejtette ki őket kisebb meglepetésre. Mindkét meccs 1:1-el zárult, majd a hosszabbitásban is vezetést szereztek, de előnyüket nem tudták megtartani, és kaptak egy gólt a drámai véghajrában, idegenben lőtt több góllal a franciák mentek a nyolc közé. Maradt tehát a bajnokság a Chelseanak, ezt a meccset a kötelező győzelmek közé sorolják feltehetőleg.

A két csapat első meccsén a Chelsea nyert 2:0-ra, tavaly oda-vissza nyertek a Hull ellen, ezek is 2:0-val végződtek, akár ez negyedszerre is megtörténhet. Tartsanak velünk, ha tehetik Kedves Nézőink!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok: 26. Elmohamady, 28. Hernandez – 2. Hazard, 9. Costa, 77. Remy

Lapok:   13. Cahill (CHE), 89. Matic (CHE)

Hull City: McGregor – McShane, Bruce, Dawson (C) – Robertson ( 81' Aluko ), Ramirez ( 80' Brady ), Meyler ( 81' Quinn ), Livermore, Elmohamady – Hernandez, N'Doye
    Cserék: Harper – Aluko, Brady, Davies, Quinn, Rosenior, Sagbo

Edző: S. Bruce

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry (C), Filipe Luis – Fabregas, Matic – Willian ( 80' Zouma ), Ramires ( 61' Oscar ) , Hazard – Costa ( 75' Remy )
    Cserék: Cech – Azpilicueta, Cuadrado, Loftus-Cheek, Oscar, Remy, Zouma