Everton FC – West Bromwich Albion 2:1 (vége) | Arsenal FC – Liverpool F.C. 2:2 (vége) | Norwich – Tottenham Hotspur 1:1 (vége)
Reading FC – Chelsea F.C. 2:2 (vége) | Fulham FC – West Ham United 3:1 (vége) | Manchester United – Southampton FC 2:1 (vége)
Reading FC
2:2 (0:1)
Chelsea Football Club
szerda 30.01.2013, 21:00 • Madejski Stadium, Reading • Barclays Premier League

Nagy meccsen, a biztos vereség torkából, 0:2-ről pontot tudott menteni a Reading!

Abszolút nem volt benne a játékban ez az eredmény, teljesen jogosan vezetett a Chelsea két góllal, azonban a csereként beállt Apkan - Le Fondre duó megfordította a meccset nagyszerű játékával!

Az első gólt Mata szerezte, az első félidő hosszabbításában. Torrestől kapott egy kiváló passzt, és bevette Federici kapuját. Ugyan így tett Lampard is, a 66. percben szögletből fejelt a kapuba, és ezen a ponton eldőlni látszott a mérkőzés.

Ekkor állította be Brian McDermott a "csodapárost" a 66. percben Le Fondrét, a 77. percben pedig Apkant. A döntés tökéletesnek bizonyult, ugyanis a 87. percben Apkan passzából először szépíteni tudott Le Fondre, majd a 94. percben megismételték ezt, annyi különbséggel hogy ezúttal nem lábbal, hanem fejjel készítette elő neki a helyzetet Apkan és Le Fondre most sem hibázott, beállította a 2:2-es végeredményt!

(23:01:06)

95
    Azpilicuetát jutalmazza egy sárgával a játékvezető, így a végére

94
    A Reading gólt szerzett!

Fejről fejre pattogott a labda a Chelsea tizenhatosán belül, Apkan odafejelte végül LE FONDRE elé aki azt se várta meg hogy lepattanjon előtte a labda, kapásból ellőtte, egyenesen a Chelsea kapujának a jobb szélső sarkába! Gyönyörű gól!

94
    Szabadrúgáshoz jut a Reading, saját térfelén

94
    Bejutottak a hazaiak a vendég tizenhatoson belűlre, de ott már nem tudtak túljárni Turnbull eszén!

91
    Ramires bombázta rá a tizenhatoson kívülről, Federici nagyot védett! Bivalyerős lövés volt!

90
    Öt percet hosszabbít Halsey játékvezető

90
    Torres volt lesen

88
    Nagyon felpörgette ez a gól a Readinget, lássuk összejön-e nekik a csoda, hogy 0:2-ről pontot mentsenek

87

A csereként beállt Akpan passzolt laposan ~18ról a tizenhatoson belül, védőit lefutó LE FONDRÉHOZ aki nem időzőtt átvétellel, kapásból ellőtte Turnbull mellett!

87
    A Reading végezhet el szabadrúgást a saját térfelén

85
    Oscar kapott egy óriási passzt, egy az egybe vezethette Federicire, védője lemaradt róla egy méterrel, azonban nem tudta 3 gólosra növelni a Chelsea előnyét! Federici szépen védett

84
    Le Fondre célozta meg a jobb fölsőt a tizenhatos széléről, nem járt messze hogy eltalálja, de Turnbull ott volt, úgyhogy nem volt veszélyes a kísérlet

84
    Támadásban a Reading

84
    Ápolás miatt állt a játék két percig, de már folytatódik

81
    Apkan zárta le a hazai akciót egy ~20 méterről eleresztett lövéssel! Nem volt veszélytelen, de a kapu fölé csavarodott a labda