Everton FC – West Bromwich Albion 2:1 (vége) | Arsenal FC – Liverpool F.C. 2:2 (vége) | Norwich – Tottenham Hotspur 1:1 (vége)
Reading FC – Chelsea F.C. 2:2 (vége) | Fulham FC – West Ham United 3:1 (vége) | Manchester United – Southampton FC 2:1 (vége)
Reading FC
2:2 (0:1)
Chelsea Football Club
szerda 30.01.2013, 21:00 • Madejski Stadium, Reading • Barclays Premier League

Nagy meccsen, a biztos vereség torkából, 0:2-ről pontot tudott menteni a Reading!

Abszolút nem volt benne a játékban ez az eredmény, teljesen jogosan vezetett a Chelsea két góllal, azonban a csereként beállt Apkan - Le Fondre duó megfordította a meccset nagyszerű játékával!

Az első gólt Mata szerezte, az első félidő hosszabbításában. Torrestől kapott egy kiváló passzt, és bevette Federici kapuját. Ugyan így tett Lampard is, a 66. percben szögletből fejelt a kapuba, és ezen a ponton eldőlni látszott a mérkőzés.

Ekkor állította be Brian McDermott a "csodapárost" a 66. percben Le Fondrét, a 77. percben pedig Apkant. A döntés tökéletesnek bizonyult, ugyanis a 87. percben Apkan passzából először szépíteni tudott Le Fondre, majd a 94. percben megismételték ezt, annyi különbséggel hogy ezúttal nem lábbal, hanem fejjel készítette elő neki a helyzetet Apkan és Le Fondre most sem hibázott, beállította a 2:2-es végeredményt!

(23:01:06)

95
    Azpilicuetát jutalmazza egy sárgával a játékvezető, így a végére

94
    A Reading gólt szerzett!

Fejről fejre pattogott a labda a Chelsea tizenhatosán belül, Apkan odafejelte végül LE FONDRE elé aki azt se várta meg hogy lepattanjon előtte a labda, kapásból ellőtte, egyenesen a Chelsea kapujának a jobb szélső sarkába! Gyönyörű gól!

94
    Szabadrúgáshoz jut a Reading, saját térfelén

94
    Bejutottak a hazaiak a vendég tizenhatoson belűlre, de ott már nem tudtak túljárni Turnbull eszén!

91
    Ramires bombázta rá a tizenhatoson kívülről, Federici nagyot védett! Bivalyerős lövés volt!

90
    Öt percet hosszabbít Halsey játékvezető

90
    Torres volt lesen

88
    Nagyon felpörgette ez a gól a Readinget, lássuk összejön-e nekik a csoda, hogy 0:2-ről pontot mentsenek

87

A csereként beállt Akpan passzolt laposan ~18ról a tizenhatoson belül, védőit lefutó LE FONDRÉHOZ aki nem időzőtt átvétellel, kapásból ellőtte Turnbull mellett!

87
    A Reading végezhet el szabadrúgást a saját térfelén

85
    Oscar kapott egy óriási passzt, egy az egybe vezethette Federicire, védője lemaradt róla egy méterrel, azonban nem tudta 3 gólosra növelni a Chelsea előnyét! Federici szépen védett

84
    Le Fondre célozta meg a jobb fölsőt a tizenhatos széléről, nem járt messze hogy eltalálja, de Turnbull ott volt, úgyhogy nem volt veszélyes a kísérlet

84
    Támadásban a Reading

84
    Ápolás miatt állt a játék két percig, de már folytatódik

81
    Apkan zárta le a hazai akciót egy ~20 méterről eleresztett lövéssel! Nem volt veszélytelen, de a kapu fölé csavarodott a labda

77
    Akpan váltja Karacant, a Reading csapatában, valamint Mata helyén Benayoun folytatja a Chelseanél

73
    A Chelsea játékosai passzolgatnak a félpálya környékén már egy fél perce. Megbecsülik a labdát a vendégek

72
    Torres kapott egy jó labdát, majd éles szögből lőtt kapura, Federici azonban a helyén volt így nem okozott gondot neki a védés

70
    A Chelseanél a labda

69
    Nem volt rossz kombináció, amivel a hazaiak próbálkoztak, az ötösre ívelték a labdát, ahonnan a tizenhatos szélére tették azt vissza. A probléma csak az volt hogy leszerelték az egyik játékost a Chelsea védői, így a támadás kudarcba fulladt

Chelsea gólt szerzett!!

A szögletet Mata ívelte középre, és a tökéletesen érkező labdát FRANK LAMPARD fejelte a bal felső sarokba. Federicinek most sem volt esélye védeni

65
    Oscar adott egy nagy passzt Matának, aki leadta Torresnek. Torres elől viszont tisztáztak, így szöglet

63
    Ramires fejeli ki az érkező labdát, viszont még mindig a Reading játékosai birtokolják azt

62
    Ramires buktatta Kebe-t. Szabadrúgáshoz jut a Reading ~30 méterre a Chelsea kapujától

58
    Most szabadul csak fel a Chelsea kapuja, Pogbrenyak volt lesen. Turnbull egyébként az érkező labdára elég rosszul jött ki, de a partjelző tisztázott

57
    Kifejelik a vendégek a labdát a tizenhatos szélnél, a labda marad a Readingnél

57
    Szabadrúgást kap a Reading a Chelsea térfelén. ~40 méterre lehet a labda a kaputól

56
    Oscar kapott egy óriási labdát Lampardtól, teljesen tisztán levette mellel ~7 méterre a kaputól, és a kapu mellé ollózta! Nagyon szép támadás volt, kár hogy nem volt elég pontos a befejezés

55
    Kezdődhet a Chelsea offenzíva

54
    Ismét a bal szélről próbálkoztak a hazaiak, McAnuff kereste a büntetőponton tartózkodó csapattársait, azonban mindenkinek magas volt a labda, így az kicsorgott az alapvonalon túlra. Kirúgás jöhet

54
    Ismét a Reading támad

53
    Nem sikerült betörniük a hazaiaknak a tizenhatoson beülre. A bal szélről próbálták középre tenni a labdát, azonban Turnbull magabiztosan lehalászta a levegőből azt

53
    Hazai szabadrúgás jöhet a félpályáról

52
    Bertrand kísérelt meg egy lövést, az elakadt Guthrieban, majd Bertrand szabálytalan volt. Szabadrúgás kifelé

51
    Ismét a Chelseanél a labda, nem tudja 5 másodpercnél tovább megtartani azt a Reading

51
    Elvesztik a labdát a vendégek, Ramires passzolt rosszul

50
    Torres tette középre ismét a jobb szélről, de kifejelték. A labda még mindig a Chelseanél

50
    Lampard belelövi a sorfalba, a labda marad a Chelseanél

49
    Pearce szerelte Torrest, szabálytalanul. A hazai kaputól ~22 méterre teszik le a labdát. Veszélyes helyről érkezik tehát a szabadrúgás

48
    Pillanatok alatt elvesztik a labdát a hazaiak, ismét a Chelsean a sor

48
    Torres próbálta betenni középre a jobb szélről, de kiszorított helyzetből nem tudott pontosan passzolni. A Readingnél a labda

47
    Még mindig a vendégek próbálnak egy akciót összehozni

46
    Az első támadást a hazaiak vezették, Bertrand azonban kissé szabálytalanul de megállította azt. Jöhet a Chelsea

Sárga lapok: 1 - 1

Az első félidőben egyértelműen a Chelsea dominált, sokkal jobban játszottak a Readingnél, akiknek veszélyes helyzetet még csak nem is sikerült kialakítaniuk. Gyakorlatilag a negyvenötből negyven percen keresztül a Chelsea támadott, aminek a félidő legvégén meg is lett az eredménye: Torres egy igazán remek passzal lepte meg Matát, aki kapásból, ballal bevágta a jobb alsóba! 0:1 Ezzel az első félidő után, teljesen megérdemelten vezet a Chelsea.

46

Torres adott egy kiváló passzt a tizenhatoson kívülről JUAN MATÁNAK, aki kapásból ellőtte az ötös sarkáról, Federicinek esélyt sem hagyva a védésre!

45
    Azpilicueta lőtte előre a labdát, Torres próbált fejjel Matához passzolni, aki azonban lesen volt. Hazai szabadrúgás kifelé

44
    Észnél kellett lennie a Chelsea védőinek, kétszer is egymás után nehéz helyzetbe kerültek a Reading játékosai, de mindkétszer tisztázni tudtak. Kirúgás a vége az akciónak!

43
    Szabadrúgáshoz jut a Reading a Chelsea térfelén.

43
    Bertrand passzolt Colehoz aki rálőtte a tizenhatos széléről. Colenak ezúttal sem sikerült eltalálni a kaput, így kirúgás jöhet

43
    Mégsem ér véget, a bedobás után rögtön megszerzi a labdát a Chelsea

42
    Véget ért a Chelsea offenzíva, bedobással jöhetnek a hazaiak

41
    Oscar kapott egy nagy labdát Matától, szöktette magát, Torres azonban jött és bedobásra tisztázott előle

41
    A hazaiak által előrevágott labda Turnbull kezében köt ki. Támadhat a Chelsea

40
    Ramires könyökölt csúnyán, jogos a sárgalap

40
    A tizenhatoson belülre próbálták ívelni a labdát a vendégek, azonban kifejelték a hazaiak az érkező labdát, és meg is kaparintották

39
    A kontrából nem lett közvetlen veszély, de a labda még a Chelseanél

39
    Elvesztik a hazaiak a labdát támadás közben, kontrázhat a Chelsea

38
    Ivanvic adott egy nagy passzt a saját térfeléről a tizenhatosnál álló Lampardnak, aki lekészítette Bertrandnak. Bertand azonban rosszul találta el a labdát, jóval mellé ment

37
    Pogrebnyak volt lesen. Vendég szabadrúgás kifelé

36
    Visszaszerzi a labdát a Reading, újra indulhatnak a hazaiak

36
    Megpróbálták a jobb szélről középre tenni a labdát Pogrebynaknak, viszont könnyedén tisztáztak előle

29
    Cahill próbálta kapura fejelni a labdát, azonban nem sokkal de célt tévesztett! Nagy lehetőség volt!

29
    McAnuff volt szabálytalan, jogosan kap sárgát. Szabadrúgást végezhet el a Chelsea ~30 méterre a kaputól

25
    Pearce próbált felszabadítani, elég sután tette ezt így Torres kerülhetett volna helyzetbe, ha a játékvezető nem állítja meg szabálytalanság miatt

25
    Ennek ellenére a vendégek lendülnek támadásba

25
    Kicsit felpörgetik a játékot a hazaiak, letámadják a vendégeket saját térfelükön

24
    Pogrebnyka lökte fel Cahillt, szabadrúgás kifelé, a Chelsea javára

23
    Három hosszú perc után felszabadul a hazai kapu. Oscar passza után Leigertwood kezelte le a labdát, a játékvezető viszont nem vette észre

22
    Nagy erőkel támad a Chelsea, nagy a nyomás a Readingen

21
    Veszélyesnek nem mondható, de nagyon szép helyzetet alakítottak ki a vendégek. Torres futott fel az alapvonalig, majd középre tette, ezután Lampard kaparintotta meg a labdát majd sarokkal tette vissza a büntetőpont környékére, ahol Mata elől tisztázni tudott egy hazai védő

20
    Les miatt kifelé jár a szabadrúgás

19

18
    Torres futott be a tizenhatoson belülre, egy pattogó labdát próbált megkaparintani, azonban Federici a testi épségét is kockáztatva elhalászta előle

18
    A labdát mondhatni visszaadják a hazaiak, Turnbullig küldték előre azt

17
    Rossz passz miatt kudarcba fullad a vendég támadás

16
    Gyorsan letámadta Pogrebnyak Lampardot, helyzetbe is került, azonban a játékvezető szabálytalannak ítélte meg a labdaszerzést

16
    Csak a vendég térfél közepéig jutnak, már a Chelsea végezhet el bedobást

15
    Lampard buktatta Gurthiet, így saját térfelén végezhet el szabadrúgást a Reading

15
    A hazai kirúgás után ismét a Chelseanél a labda

14
    Mata passzolt Colehoz, aki 20 méterről próbálkozott, ám a lövése csúnyán fölé ment

14
    A labda a Chelseanél

13
    A hazai játékosok és nézők nagy meglepetésére a Karacan - Mata küzdelem végén kirúgást ítél a játékvezető, szöglet helyett

12
    A labda ~26 méterre lehet Turnbull kapujától. Ebből még helyzetet is kihozhatnak a hazaiak

12
    Szabadrúgáshoz jut a Reading, Pogrebnyakkal szemben volt szabálytalan Ivanovic

11
    Kebe kapott egy labdát a jobb szélen. Középre lőtte de nem volt érkező ember. Ennek ellenére a labda ismét a Readingnél