Ferencvárosi Torna Club – Diósgyőri VTK 2:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Lombard Pápa FC 1:0 (vége) | Pécsi MFC – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége)
Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége) | Debreceni VSC – Újpest FC 3:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
2:0 (0:0)
Kaposvári Rákóczi FC
szombat 10.05.2014, 18:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

José Gomes:

Az eredményeket elnézve talán egy kicsit későn jött a jó széria. A legfontosabb feladat, hogy a csapat kipihenje magát, és feltöltődjön a keddi mérkőzésre, amihez nagy erőfeszítésekre lesz szükség.

A második félidőben agresszívebben támadtunk, rendszerint már az ellenfél térfelén sikerült labdát szereznünk, ez döntőnek bizonyult a mai meccsen. (20:31:19)

Selymes Tibor:

Látszott ma is, hogy feladtuk már a harcot. A keret sajnos nem engedi meg, hogy kivegyünk onnan játékosokat. Vannak, akik fél évre írtak alá hozzánk, ők már feladták, ilyen a mentalitásuk, ezzel nem lehet mit kezdeni.

Nincs klasszikus értelemben vett befejező csatárunk, ez hiányposzt nálunk egész éveben. Ilyen játékos nélkül pedig egész egyszerűen nem lehet mérkőzést nyerni.

Hamarosan kezdődik a sajtótájékoztató, tartsanak velünk!

Most már hivatalos: kiesett az első osztályból a Kaposvári Rákóczi. Ezen a mérkőzésen egyik csapat sem nyújtott szemet gyönyörködtető játékot, ám a hazaiak tudásbeli különbsége kijött a második félidőben. A Vidi játékán sokat lendített Zé Luis becserélése, aki hat pályán töltött perc után góllal hálálta meg a bizalmat.
    Ezzel a győzelemmel a Videoton 196 nap után tudott ismét diadalmaskodni hazai pályán bajnoki mérkőzésen, a piros-kékek így továbbra is nagy küzdelemben vannak a Ferencváros együttesével a harmadik hely megszerzéséért.

90+3
    Okuka megy el Kovács I. mellett, majd az alapvonalról ad középre, ezt könnyedén lehúzza Calatayud.

90+2
    Okuka hosszú labdáját Juhász fejeli vissza a mezőnybe.

90+1
    Bőle pontrúgásába beleérnek, Calatayud véd bal kézzel!

90+1
    Újabb szabadrúgás a Kaposvárnak, ezúttal azonban már közelebb a fehérvári kapuhoz.

89
    Juhász (Videoton) sárgul be, dulakodott I. Dialloval (Kaposvár), aki szintén lapot kap.

88
    Nikolics szerez labdát, centerezne a középen üresen érkező Zé Luis elé, akihez azonban nem juthat el a játékszer, Rusák kivetődve kaparintja meg azt.

86
    Gyurcsó pontrúgása Rusák kezében köt ki.

86
    Utolsó vendég változtatás: Firtulescu helyén Hadaró folytatja.

85
    Utolsó hazai csere: Álvarez helyén Kovács I. folytatja.

84
    Nikolics ér bele egy indításba, amivel Zé Luis lépne ki, de Mbemba utolsó emberként lerántja, egyből piros, a szabadrúgás 19 méterről jöhet!

83
    Mbemba szörnyű keresztlabdája után dobhat a Vidi a félpálya közeléből.

82
    Mulemo (Kaposvár) kemény belépője után besárgul a vendégek játékosa.

81
    Gyurcsó rossz passzal véteti észre magát, oda a hazai akció.

80
    Második hazai változtatás: Brachi helyén Gyurcsó folytatja.

Nagy Zalán

Gólok: 51. Zé Luis, 73. Nikolics

Lapok:   77. Caneira (VID), 89. Juhász (VID) – 42. Kink (KAP), 60. Badis (KAP), 67. Okuka (KAP), 82. Mulemo (KAP), 89. I. Diallo (KAP)   84. Mbemba (KAP)

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Brachi(Gyurcsó, 80.), Juhász, Vinícius, Stopira – Caneira, V. Gomes – Oliveira, Nildo(Zé Luis, a szünetben), Álvarez(Kovács I., 85.) – Nikolics

Vezetőedző: José Gomes

Kaposvári Rákóczi FC: Rusák – Okuka, Mbemba, Badis, Mulemo – I. Diallo, Addo, Florean(Bőle, 58.), Firtulescu(Hadaró, 86.), Balázs – Kink(Murai, 55.)

Vezetőedző: Selymes Tibor

Játékvezetők: Farkas Ádám – Varga Zsolt, Márkus Tamás