Bayer Leverkusen – Hertha BSC 4:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 2:2 (vége) | Werder Bremen – 1899 Hoffenheim 1:1 (vége)
VfB Stuttgart – 1. FC Köln 0:2 (vége) | Hamburger SV – SC Paderborn 07 0:3 (vége) | FC Schalke 04 – Bayern München 1:1 (vége)
Werder Brémy
1:1 (0:1)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 30.08.2014, 15:30 • Weserstadion, Bréma • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

A Bundesliga második fordulójának egyik rangadója lesz ez a mérkőzés, hiszen a mindig erős Werder Bremen a jelenleg komoly játékerőt képviselő Hoffenheimet látja vendégül. A hazaiak a nyitófordulóban a Hertha vendégeként játszottak egy izgalmas meccsen döntetlent, a Hoffenheim viszont hazai pályán különösebb gond nélkül fektette két vállra az Augsburgot, ezzel pedig jelenleg második a tabellán.

A vendégek egyébként is jó formában vannak, hiszen a már említett sikeres bajnoki nyitány előtt a Német Kupában egy 9-0-s győzelemmel hangoltak, előtte ikszeltek a Genoával felkészülési mérkőzésen, illetve simán verték az Alkmaart, kicsit nehezebben pedig a Zürichet – vereségről tehát nem beszélhetünk.

A Werdernél máshogy telt az augusztus, bár felkészülési mérkőzésen megverték a Chelsea-t, utána kikaptak a Hannovertől és a Leicestertől is, majd a Német Kupában is megizzadtak – hosszabbításban sikerült legyűrniük az Illertissen gárdáját.

Egymás ellen általában jó és gólgazdag meccsekeht játszanak, legutóbb áprilisban a Werder nyert 3-1-re, előtte volt egy 4-4-es döntetlen novemberben, 2013 tavaszán egy 2-2, azt megelőzően egy 4-1-es brémai siker – nem termett sok babér a Hoffenheimnek.

A fogadóirodáknál most mégis a vendégek az esélyesebbek, az ő győzelmük valamivel több, mint kétszeres pénzt hoz, a hazaiak sikere esetén a szerencsés fogadó majdnem 3,5-szörösét nyerheti a feltett tétnek.

3
    Selke volt túl kemény, a belépője sárga lapot ér.

4
    Les miatt jöhet a Werder.

5
    Szépen szerel Galvez és támadásba lendül a Bremen, de csak bedobásig jutnak.

6
    Egyik fél sem tud egyelőre kibontakozni, mezőnyharc folyik.

7
    Egy jobb oldali beadással próbálkoznak a vendégek, lecsúszik.

8
    A Hoffenheim igyekszik támadni, birtokolni a labdát.

9
    Kőkemény ütközések, Gálvez a földön, de a vendégek jöhetnek.

10
    Szalai Ádám villan, egy lepattanót lőtt el kapásból, félfordulattal, de mellécsúszott a labda.

11
    Megint Szalai! Szabadrúgást harcol ki a tizenhatos előtt, Lukimya rúgta fel.

12
    Rudy szabadrúgásába beleér a sorfal, szöglet.

12
    Fermino előtt elsuhan a labda, kirúgás lesz.

13
    Süle munkában, egy ívelést kellett kifejelnie oldalra.

14
    Szalait választják el a labdától a tizenhatos előtt.

14
    Ígéretes kontrát vezetett a Werder, Di Santo rossz megoldást választott.

16
    Kevés a játék, sok a kemény ütközet.

17
    Letámad a Bremen, nem tud már olyan nyugodtan passzolgatni a Hoffenheim.

19
    Gól! Rudy óriási labdát adott a kilépő FIRMINÓNAK, aki elpöckölte a kapus mellett, majd az üres kapuba helyezett.
    FIRMINO - 0:1

20
    Egyetlen hiba és máris vezet a Hoffenheim, hidegzuhanyként érte a stadiont.

22
    Ez az indítás kicsit hosszú, jöhet a Werder.

23
    Hartmannak kell rendet tennie.

23
    Prödlék munkában, sokat kell futniuk a rendkívül jól és mélységből induló vendégekkel.

24
    Majdnem kapuig ment a hazai kontra, de Volland visszazárt, el tudta rúgni a labdát.

25
    Polanski páros lábbal csúszott oda, de megúszta a sárgát.

25
    Éles szögből leadott lövést tolt ki oldalra Baumann, Süle pedig elrúgta a kipattanót.

27
    Szalai Ádámot jól leveszik a pályáról.

28
    Bekk beadását rúgja ki Garcia.

30
    Eltelt az első félóra, kisebb vendégfölény, ezt egy góllal bizonyítják is.

31
    Baumann-nak kell kirohannia jó húsz méterre menteni.

32
    Bicakcicot kell ápolni, már nem először.

33
    Bicakcic visszajön a pályára.

34
    Most Bekket gyalulják bele a földbe a hazaiak.

35
    Egy kontrát vitt végig a Hoffenheim, Szalai lábáról lecsúszott a labda.

36
    Ketten is a földön, nincs könyörület a középpályán.

36
    Junuzovic kap sárgát az előbbiért.

37
    Gyűik az indulat, megint talpalás történik, van dolga a játékvezetőnek.

38
    Baumann húz le egy beadást.

39
    Kicsiben próbál kombinálni a Hoffenheim a tizenhatos előtt, nincs elég hely.

40
    Öt perc van hátra ebből a paprikás félidőből, a Werder jöhet szabadrúgással.

41
    Baumann óriásit ment! A szabadrúgást megcsúsztatta Galvez, a jobb kapufa mellől tolta ki a labdát a hálóőr.

42
    Szép kombináció a vendégektől, de les miatt érvénytelen.

43
    Firmino beadása akad el egy lábban.

44
    Polanski lőtt ballal huszonötről, bőven a bal alsó mellé.

45
    A félidő utolsó perce, megint a Werder rúghat közelről.

45
    Junuzovic beadását húzza le Baumann.

45
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Eggyel jobb a Hoffenheim, nagy a küzdelem, paprikás a hangulat, a Werdernek több kreativitás kell a második félidőben, de egy gól bennük is van.

46

46
    Félidőben a vezető vendégek cserélnek, Strobl helyett Abraham a pályán.

47
    Firmino szerzett agresszíven labdát a hazai harmadban, de nem tudta pontosan megjátszani azt.

47
    Elia követett el faultot az ellenfél tizenhatosán belül.

48
    Nagyon szervezetten támad le a Hoffenheim.

49
    Egy távoli lövés hazai részről, méterekkel fölé.

50
    Eltelt öt perc a második félidőből, egyelőre semmi nem változott.

51
    Elia szépen csinálta meg a cselt, de az indítás Baumann martaléka.

52
    Élesen belőtt labda jobbról, de Szalai nincs a helyén.

53
    Kezezés miatt jöhet a Hoffenheim.

53
    Abraham elől fejelik ki, szöglet.

53
    Süle robbant be a szögletre, de a visszafejelt labda elkerülte a hosszú sarkot.

56
    Szép egyérintőzés után jobbról adhatott be a Bremen, Selke repült, de melléfejelt,

57
    Baumann öklöz, majd elterül, kifelé szabadrúgás.

58
    Süle takarít nagy helyzetben.

59
    Elia esett el a tizenhatoson belül, ő és a teljes stadion tizenegyesért reklamál, nem kapja meg.

59
    ALEJANDRO GALVEZ egyenlít! Egy kipattanó labdát előbb mellre vett, majd ballal, kapásból kilőtte a bal alsót, gyönyörű gól!
    GALVEZ - 1:1

61
    Gyönyörű kontra, Di Santo lövése megy mellé. Belendült a Werder!

61
    Galvez túllelkesült, sárga lapot kap a belépőjéért.

61
    A gól után azonnal váltanak a hazaiak, Hajrovic lemegy, Bartels érkezik.

64
    A Werder kijött a szorításból, átvették a mérkőzés irányítását.

65
    Prödl munkában hátul, a kiugratásokat most neki kell elrúgni.