Bayer Leverkusen – Hertha BSC 4:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 2:2 (vége) | Werder Bremen – 1899 Hoffenheim 1:1 (vége)
VfB Stuttgart – 1. FC Köln 0:2 (vége) | Hamburger SV – SC Paderborn 07 0:3 (vége) | FC Schalke 04 – Bayern München 1:1 (vége)
FC Schalke 04
1:1 (0:1)
Bayern München
szombat 30.08.2014, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

Nagy iramú első félidő után, ahol a Bayern jókora fölényben játszott, bajor vezetéssel mehettek pihenni. Bár a szünet előtti percekben nyomott a Schalke, abból sejthető volt, hogy nem lesz sétagalopp a második játékrész.

Valóban így is lett, a Schalke felbátorodott, jóval jobban játszott, teljesen egyenrangú volt mezőnyben a Münchennél, sőt, kapura is veszélyesen kezdett játszani.

Meg is lett az egyenlítés. Utána még mindkét együttes lőhetett volna gólt, de leült a mérkőzés a végére, megelégedtek az 1-1 ponttal.

Schalke 04 – Bayern München: 1-1!
    ---- (20:26:32)

90+4

90+4
    Még egy veszélyes Schalke megindulás Choupo-Moting részéről, de kisodródik, visszafelé cselez, majd egy lesen álló társhoz továbbítja, lejár az idő közben.

90+4
    Már az utolsó percben járunk, a jelek szerint marad a döntetlen.

90+4
    Bernat is lövés helyett a beadást választja balról, pedig jócskán belül volt a tizenhatoson. Lewandowski ellen ítélnek közben középen egy fejesnél, jogosan.

90+3
    Túl sokat passzolgatnak a bajorok a tizenhatoson belül, ilyenkor törvényszerű, hogy előbb-utóbb odaér egy Schalke védő lába.

90+2
    A középpályán adogat a Bayern, mintha elég lenne nekik az egy pont idegenben.

90+1
    Négy perc a ráadás, nem is kevés.

90+1
    Neuer könnyedén húzza le a beívelést, Bayern támadás jöhet.

90
    Bernat lép oda és szöglet lesz belőle. Ezt akarták a kék mezesek, jöhet a sarokrúgás.

90
    Támad a Schalke, Choupo-Motingot szerelték középen, de bedobás a kékeknek jobbról!

89
    A bal oldalon tört volna be a tizenhatoson belülre Bernat, majd elterült a földön, a hajrában ilyenért nem fognak tizenegyest adni, bár nem volt egyértelmű a dolog.

88
    Az iram meg sem közelíti a húsz perccel ezelőttit, de különösen az első félidő után maradhat hiányérzetünk.

87
    Már öt perc sincs hátra a találkozó rendes játékidejéből, egyre nő az esélye a pontosztozkodásnak.

86
    Megszerzi a Schalke, Fuchs azonban túl hosszan szökteti magát.

85
    Középen adogat a Bayern, nem viszik túlzásba a kapkodást.

84
    Most alighanem Draxler megúszta a piros lapot, elég durván buktatta Shaqirit, de nem villant a második sárga.

83
    Meglepő, de a labdabirtoklási arány 37-63%, pedig a Schalke láthatólag egyáltalán nincs alárendelt szerepben.

82
    Még van egy cseréje a hazaiaknak, a bajoroknak már nincs.

81
    Most a csere, Felipe Santana megy le sérülés miatt, Fuch érkezik a helyére.

81
    Lebotorkált a pályáról a kék mezes játékos, azonban nem cserélhetnek még a hazaiak, mert játékban közben a labda.

80
    Cserére lesz szükség, mutatják az orvosi stáb tagjai, ma már a második kényszerű cseréje lesz ez a Schalkénak.

79
    Ismét egy sérülés a kék mezeseknél, a számát nem látni.

78
    Töredezett a játék, sok a játékmegszakítás.

77
    Sikertelen előrepassz a vendégektől, Fahrmann indíthat.

76
    Kicsit leült most a játék sajnos, jó 5 perce nincs igazán említésre méltó akció.

75
    Shaqiri harcol a bal oldalon, Matip azonban elnyomja. Kirúgás.

74
    Áll a játék egy ápolás miatt, az egyik Schalke játékos szorul ápolásra, Ayhan.

73
    A középpályán is nagy harc folyik a labdáért, az iram is tűrhető.

72
    Bal oldali beívelés a kék mezesektől, könnyen szerzi meg Lahm.

71
    Valóban kiegyenlített a játék, ahogy írtam az imént, a lövések aránya is 7:8.

70
    Fehér mezes akció a bal oldalon, végül kiviszik a vonalon túlra.

70
    A Bayern adogat a középpályán.

69
    A bemutatkozó meccse tehát 68 percig tartott Alonsonak, nem vallott szégyent.

68
    Höjbjerg váltja Xabi Alonsot.

68
    Továbbra sem jósolható meg a végeredmény, nagyon szoros a mezőnyben is a helyzet.

67
    Hatalmas helyzet már a túloldalon! Bal oldali beadás, Lewandowski leveszi, majd 7 méterről az égbe bombázza!

66
    Choupo-Moting szökött meg a jobb oldalon és egy védő szorításában 8 méterről kapura tudta küldeni, Neuer azonban jól zárta a szöget.

65
    A Bayern adogat középen. Vajon változik-e a játék képe ettől, hogy megtörtént az egyenlítés. A bajorok felpörögnek-e, vagy ma csak ennyi van bennük?

64
    Sam is besárgul, ez is durva belépő volt.

64
    Ha végignézünk az összeállításokon, nagyon sok ismerős nevet láthatunk a foci vb-ről egyébként.

63
    Kéz ide, vagy oda, egyenlít a Schalke és az a gól, amit a bíró megad. De egyébként sem egyértelmű, hogy érte-e a kezét, nagyobb valószínűséggel érte.
    HöWEDES - 1:1

62
    A Schalke gólt szerzett!
    A szabadrúgásra többen is érkeztek középen, majd egy kavarodás végén HÖWEDES talál egészen közelről a kapuba! Neuer és a védők ugyan reklamálnak amiatt, hogy Höwedes kezéről pattant a hálóba, ezt nem lehet megállapítani, talán hozzáért a könyökéhez. 1-1!

62
    Schalke szabadrúgás 30-35 méterre a kaputól.

61
    A sarokrúgás nem veszélyes, de marad a Bayernnél.

61
    Boateng húzza a lábát, elhagyja a pályát, Dante folytatja helyette.

60
    Szöglet a Bayern javára. Kicsit kiszabadultak a szorításból.

60
    Labdát szerez hátul a Bayern, Bernat kapja a bal oldalon elől.

59
    Továbbra is támadhat a Schalke, jobb oldali akció.

58
    A nagyon szürke Götze helyett Bernat a pályán.

58
    Megint a kék mezeseknél, mintha nem is a BM csapatát látnánk a pályán.

57
    Samtól érkezett a beadás középre, de Neuer jó ütemben lépett ki és vetődött a labdára.

57
    A Bayern nem tud igazán kibontakozni, idény eleji a forma. A második játékrészben eddig egyértelműen a kék mezesek akarata érvényesül.

56
    Ó, ezt eltotojázta Choupo-Moting! Egyedül léphetett ki középen, rávezette a kapusra, de lövés helyett cselezett egyet, Boateng pedig azonnal ott termett és tökéletesen keresztezett.

55
    Véleményem szerint gólt kell még szereznie a bajoroknak a győzelemhez, mert a Schalke egyre közelebb az egyenlítéshez.

55
    Talán megélénkül a mérkőzés!

54
    Ez biztató volt, előbb Meyer lövésébe lépnek bele középen, majd egy jobb oldali beadás után Draxler fejelhetett jó helyzetben középről, 8 méterről, Neuer hárított!

53
    Kevés a helyzet, sok a pontatlanság és a a durvaság ezekben a percekben.

52
    Alaba bedobása után a Bayern jöhet előre.

51
    Sok a durva belépő, most Draxler lépett oda keményen a középkörnél.

50
    Egyáltalán nem egyértelmű a meccs kimenetele, a Schalke egyenrangú ellenfele ma a Münchennek.

49
    Draxler ellen ítélnek az ellenfél tizenhatosánál.

48
    Jobb oldali beadás a vendégektől, szögletre pattan.

48
    Jobb oldali Bayern támadás, de visszafelé kell passzolnia Shaqirinek.

47
    Fahrmann fogja meg a hosszú indítást könnyedén.

46

Meg sem várta az egy percet a játékvezető, lefújta az első félidőt. A Bayern nyomasztó fölényben kezdte a találkozót, meg is szerezték korán a vezetést.

Utána lassan felbátorodott a Schalke, lehetőségekig is eljutott, sőt a hajrában igazából a München szorult be a saját kapuja elé. A második játékrész tartogat bőven izgalmakat.

44
    A középpályán folyik a játék, megbecsüli most a labdát a München.

43
    Azért most kellett a szerencse is a bajoroknak, hogy ne egyenlítsenek a gelsenkircheniek.

42
    Nagyon messzire kifutott Neuer tisztázni, de sikerült éppen Ayhanhoz rúgnia, aki azonnal az üres kapura próbálta tenni a felezőtől, de jócskán mellé trafált!

41
    Lesen két Schalke játékos is, fellélegezhet a Bayern.

41
    Bedobás a bal oldalról, most kisebb fölényt harcoltak ki a kék mezesek.

41
    A szabadrúgás veszélytelen, de támadásban marad a Schalke.

40
    A kék mezesek jöhetnek szabadrúgással nagyjából 22 méterre a kaputól. Közben egy csere. Kirchhoff le, Neustadter be. Sérülés történt.

39
    Rode kap sárga lapot egy hátulról való becsúszás miatt.

39
    Bal oldali hazai beadás, Rode vágja ki a mezőnybe.

38
    Folytatódik a játék, de az ápolás is tart még az oldalvonalon túl.

37
    Egy kisebb sérülés a középkörben, az egyik kék mezest kell ápolni, reméljük nincs nagyobb gond.

37
    A stadionban kitűnő a hangulat egyébként, erre semmi panasza nem lehet a csapatoknak.

36
    Biztató megindulás a jobb oldalon, de a kékek beadását Alonso kapcsolja le középen. Valóban többször eljutnak a kapuig mostanában a hazaiak.

35
    Guardiola sem elégedett eddig a csapatával, sokat magyaráz az oldalvonal mellett.

34
    Pontos előreívelés Meyer felé, de a fejest már nem tudta irányítani, így Neuer könnyedén szerzi meg a labdát.

33
    Ez után a közjáték után a Bayern hozhatja játékba a labdát.

32
    Fél óra játék után Schalke-Bayern: 0-1!

31
    Paprikás a hangulat, egy fault után egy kék mezes nem adta vissza a labdát, innen az indulatok.

30
    Időnként előremerészkedik a Schalke már, de többnyire a fehér mezesek birtokolják a labdát.

29
    Ez volt az első említésre méltó gelsenkircheni akció, jó befejezéssel.

29
    A bal lábára tette egy csel után Sam, majd 18 méterről tüzelt, alig a bal kapufa mellé. Nem is volt rossz!

28
    Fahrmannhoz csorog egy labda, a kék mezesek építhetnek egy új támadást.

27
    Kirchhoff már csak az oldalvonalon túl éri el a passzt, megint jöhet a Bayern.

26
    Megint egy les, ez jogos, Lewandowski volt lesen középen.

25
    Fehér mezes támadás, Shaqiri tette át a bal lábára, majd tüzelt 17 méterről, belelépnek.

24
    Alaba bedobása a saját térfelén, tartja a labdát most a müncheni gárda.

23
    Nagyon jól szűr a Bayern középpályája, ritkán jut el a tizenhatosig is a Schalke.

23
    Elszórja elől a labdát a Bayern, Fahrmann következik kirúgással.

22
    Nagyon későn jelzett lest Schaal asszisztens Choupo-Moting kiugrásánál és a lassítás nem is igazolta a lest.

21
    Boateng szabálytalan a felezőnél, a kék mezesek jöhetnek előre.

21
    A hosszú indítás pontos volt Götzének, aki azonban nem veszi át jól a labdát, messzire pattan tőle, végül el is veszíti az oldalvonalnál.

20
    Továbbra is Bayern offenzívákat láthatunk, a labdabirtoklási arány pedig 35%-65%.

19
    Nem is volt rossz elképzelés. Alaba nem lőtte, hanem belöbbölte Müller irányába a labdát, aki csak centikkel maradt le az ötösnél.

18
    Bayern szabadrúgás a Schalke térfelének közepéről, Alaba a labda mögött.

17
    Még egy csúnya belépő, most Höger követte el, ez is sárga.

17
    Lesen állítják meg Lewandowskit. Újra fölényben a München.

16
    Letámad már a kék mezesek térfelén a Bayern.

15
    Mezőnyjáték folyik a középpályán.

14
    Kirchhoff kapott sárga lapot.

13
    Támadóbban lép fel most a Schalke, Badstubernek kellett bedobásra mentenie.

12
    Gyorsan vezetést szerez tehát a Bayern.
    LEWANDOWSKI - 0:1

11
    A Bayern gólt szerzett!
    Jobb oldali akció, majd szép kényszerítő végén ROBERT LEWANDOWSKI kapta középen sakk-matt helyzetben, aki 10 méterről szépen belsőzte a hálóba a labdát! 0-1!

11
    Choupo-Moting is hátul védekezett, kivágja a labdát.

11
    Az utóbbi percekben kicsit leült a találkozó, a kezdeti bajor rohamok nem hoztak eredményt, most kiegyenlítettebb a játék.

10
    Lesen állítják meg Draxlert.

9
    Indítási kísérlet Ayhan irányába a jobb oldalra, de túl hosszú, bedobás a bajorok javára.

8
    A mérkőzés érdekessége, hogy a frissen igazolt Xabi Alonso máris kezdőként került pályára a Bayernnél.

7
    Kicsit kiszabadult a szorításból most a gelsenkircheni csapat, a középpályán folyik a játék.

6
    Eddig kimondottan fölényben futballozik a müncheni gárda.

6
    Lewandowski került jó helyzetbe középen a kapu előtt, Fahrmann azonban jó reflexszel oldalra rúgta a lapos lövést!

5
    Nyomás alá helyezi a hazai kaput a Bayern már most.

4
    Götze jobbról szerette volna beívelni, egy védőről bedobásra került a labda.

4
    Alaba adta be a bal oldalról, de középen senki sem kísérte az akciót.

3
    Pontatlan eddig a játék, 3 passz is ritkán sikerül zsinórban.

2
    A középpályán adogat a Schalke, Lahm azonban labdát szerez.

1
    Indítás Götze irányába, elérhetetlen.

1

Kékben a Schalke együttese, fehérben a Bayern München.

FC Schalke 04: Fahrmann – Ayhan, Höwedes, Matip, Kirchhoff – Felipe Santana, Höger – Sam, Draxler, Meyer – Choupo-Moting
    Cserék: Wetklo – Clemens, Aogo, Obasi, Fuchs, Barnetta, Neustadter

Bayern München: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber – Rode, Xabi Alonso, Alaba, Shaqiri – Götze – Müller, Lewandowski
    Cserék: Pepe Reina – Dante, Pizarro, Gaudino, Juan Bernat, Höjbjerg, Green

Játékvezetők: M. Fritz – T. Schiffner, D. Schaal.

A német labdarúgó bajnokság, azaz a Bundesliga 2. fordulójánál tartunk. A győzelemmel kezdő, rekordbajnok Bayern München látogat a vereséggel rajtoló Schalke otthonába. A mérkőzés mindig rangadó, a Schalke általában jó erős képvisel, a München azonban a nyáron nem igazán csillogott, a szuperkupát is könnyedén bukták el a Dortmund ellen.

Az esélyek így is a Bayern mellett szólnak, főleg a játékosállományt tekintve.
    Az összecsapás szombaton 18:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!