PSV Eindhoven – Zenit 0:1 (vége) | BSC Young Boys – Everton FC 1:4 (vége) | Aalborg – Club Brugge KV 1:3 (vége)
Torino FC – Athletic Bilbao 2:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Sporting CP 2:0 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Olympiacos FC 2:0 (vége)
Trabzonspor – SSC Napoli 0:4 (vége) | AS Roma – Feyenoord Rotterdam 1:1 (vége) | RSC Anderlecht – Dinamo Moszkva 0:0 (vége)
Sevilla – Borussia M'gladbach 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – Legia 1:0 (vége) | En Avant Guingamp – Dynamo Kijev 2:1 (vége)
Villarreal – Salzburg 2:1 (vége) | Liverpool F.C. – Besiktas JK 1:0 (vége) | Tottenham Hotspur – ACF Fiorentina 1:1 (vége)
Celtic Glasgow – Internazionale 3:3 (vége)
PSV Eindhoven
0:1 (0:0)
Zenit Szentpétervár
csütörtök 19.02.2015, 19:00 • Philips Stadion, Eindhoven • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Elkezdődik az Európa Ligában is a kieséses szakasz. A 16 közé kerülésért a PSV Eindhoven, a Zenit Szentpétervárral küzd meg. Az első mérkőzést Eindhovenben rendezik.

A hazaiak az 'E' jelű kvartettben végeztek a 2. helyen, míg a vendégek a Bajnokok Ligája csoportköréből (3.) kerültek ide.

Az eindhoveniek kisebb előnyben érezhetik magukat, mivel folyamatos terhelést kapnak a játékosaik térmérkőzéseken, ezzel szemben az orosz csapat utoljára 2014. december 06-án játszott bajnoki találkozót.

Tartsatok velünk!

1

1
    Már is Garay van munkában a Zenit védelmében, de magabiztosan felszabadít egy lefejelt labdát.

3
    Depay löki fel Hulkot a saját térfelén.

4
    Hulk szabadrúgását kifejelik a védők. Nagyon gyenge beadás volt.

6
    Hulk teszi maga elé kézzel a labdát. Szól is a bírói sípszó.

9
    Depay passzol a tizenhatoson belül középre, de Garay menteni tud.

10
    Danny harcol ki szögletet a Zenitnek.

11
    Danny szögletét egy belső védő fejeli ki a mezőnybe.

12
    Depay lövését Criscito blokkolja.

14
    Lodigin szedi ki a léc alól egy közeli fejest.

15
    Willems fordul kapura a labdával, 19 méterre a kaputól mellé bombázza.

17
    Willems futott be nagyszerűen egy szélről érkező beadásra, de rosszul találta el a labdát, így már nem tudta kapura irányítani.

21
    Shatov lövi hatalmas erővel Zoet kezébe a labdát. A lövése pont középre tartott.

23
    Rondon fejel közelről kapura, de Zoet remek reflexszel véd.

25
    Depay csúnyán mellé lő távolról.

29
    Nagyon gyenge színvonalú mérkőzést láthatunk. A csapatok percek óta nem tudnak egymással mit kezdeni.

32
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Smolnikov (Zenit Szentpétervár).

33
    Kisebb fault a félpályánál. Jöhet a PSV.

34
    Willems ível középre, de a játékvezető már lest ítél. de Jong állt előrébb a védőjénél.

35
    Isimat-Mirin mászta meg Rondont. Mókás jeleneteket követően Zenit szabadrúgás a PSV térfelén.

36
    Witsel szabadrúgását kiöklözi Zoet, amiből indul a PSV, de kettő az egy elleni játékot nem tudják megoldani a támadók és Garay szabadít fel.

39
    Smolnikov lövi ki az oldal hálót éles szögből.

41
    Garay fejeli ki egy lágyan középre ívelt labdát. Nagyon jól játszik eddig.

42
    Danny ugratná ki Hulkot, de nagyon hosszan adta a labdát neki. Zoet könnyedén szedi fel.

44
    Hulk cselezi ki saját magát az oldalvonalon kívülre. Bedobás a PSV-nek.

45+1
    1 perc lesz a hosszabbítás.

45+1

Gyenge játék, kevés helyzet, ezzel körülbelül összegeztem is az első félidőt.

A félidő végére kicsit élénkült a játék, de egyelőre nagyon pontatlanok a csapatok. Bízzunk abban, hogy a vezetőedzők felrázzák a szünetben a csapatokat.

Hamarosan folytatjuk!

46

47
    Hatalmas helyzettel indul a második félidő. Depay lövését egy védő menti szögletre az érkező Narsingh elől. Nem volt egy jó lövés, de az érkező támadónak majdnem jó lett.

49
    Criscito szabálytalan a saját térfelén. Szöglettel felérő szabadrúgást rúghat a PSV.

49
    Willems megpróbálja becsapni a kapust és kapura tekeri a szabadrúgást, de csak a felső hálót éri a labda.

50
    Neto indítja hosszan Hulkot. Kirúgás következik.

51
    Hulk célozza meg a rövid sarkot, de Zoet bravúrral szögletre véd.

52
    A rövidre érkező szögletet a védők hatástalanítják.

53
    Hulk adja középre, Willemsnek kell menteni a kapuson túl jutott labdát. A szögletet megint kifejelik a védők.

54
    Rondon szerez labdát, becselezi magát a tizenhatoson belülre, de aztán tanácstalanul elveszíti.

55
    Arias találja telibe Criscito kezét. A védő a bokáját fájlalja és ápolást kér.

56
    Visszajátszásból látszik, hogy Arias csúnyán rátaposott a bokájára.

57
    Hulk ellen győz a túlerő. Arias szereli saját tizenhatosán belül.

58
    Lodigin rúgja telibe de Jongot egy haza adott labdát követően, de szerencséjére nem a kapu felé pattan a labda.

60
    Hiljemarkot látta a játékvezető szabálytalannak. Szabadrúgás a félpályánál.

61
    Újabb fault. Willems volt most a tettes. Shatov került a földre.

62
    Egy órányi játék után sincs még gól a párharcban. A 7-kor kezdődő találkozók közül, csak ezen az egy meccsen nincs még gól.

63
    Betömörültek egy időre a PSV védők a saját tizenhatosukon belülre, de megússzák.

64
    Danny száguld el a bal szélen egészen az ötösig, majd onnan HULK elé passzol, aki szinte az üresen tátongó kapuba helyezi a labdát. Idegenben megszerzi a vezetést a Zenit!
    HULK - 0:1

67
    Lodiginnek kell kimozdulnia kapujából Willems beadásánál.

70
    Rondon hatalmas helyzetet puskáz el az ellenfél tizenhatosán belül. Már rég lőhetett volna, de még egy bicikli csel már a támadásba került. Kirúgás következik.

72
    Szöglethez jutnak a szentpéterváriak.

73
    Zoet bizonytalankodik a szögletnél, de társai kisegítik.

74
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Narsingh, bejön Locadia.

74
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Brenet, bejön Arias.

75
    Brenet első labdaérintése nem sikerült túl jól. Beadása lecsúszik a lábáról. Kirúgás következik.

76
    Csere a Zenit Szentpétervár-nél/nál: lemegy Rondon, bejön Ryazantsev ó.

78
    Criscito beadását a védők felszabadítják.

79
    Willems ívelte keresztbe Depay fejére, aki Locadia felé fejelte, de Lodigin hősies kivetődéssel mentett a támadó elől. A csatár és a kapus összeütköztek. Ápolás folyik a pályán. Lodigint kell ápolni. A támadó csúnyán eltalálta a bokáját a kapusnak, szerencse, hogy nem történt komolyabb sérülés.

81
    Danny szabadrúgását a védők szögletre fejelik ki. Danny fogja elvégezni azt is.

82
    A rövidet célozza meg a támadó, de ott csak egy védő áll. Felszabadít a PSV:

82
    Smolnikov próbálkozik távolról, de Zoet könnyedén véd.

83
    Kisebb lökdösődés alakul ki a pályán. Elszabadultak az indulatok.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ryazantsev (Zenit Szentpétervár).

85
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Depay (PSV Eindhoven).

85
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Garay (Zenit Szentpétervár).

Guardado bombáz csúnyán fölé 25-ről. Röpködtek a sárgák a lökdösődést követően.

86
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Maher, bejön Hiljemark.

86
    Csere a Zenit Szentpétervár-nél/nál: lemegy Witsel, bejön Tymoscuk.

87
    Willems beadás túl hosszú de Jongnak. Kapkodnak már a hazaiak.

89
    Depay próbálkozik a félpályáról, de nem talál kaput.

90
    Locadia elől szedi fel a labdát Lodigin.

90+1
    4 perc lesz a ráadás.

90+2
    Csere a Zenit Szentpétervár-nél/nál: lemegy Hulk, bejön Arshavin.

90+3
    Depay 18 méterről a jobb kapufa mellé lő.

90+4
    Witsel térdét a padon jegelik. Közben már lassan lejár a hosszabbítás ideje is.

90+5

Előnnyel kezdhetik meg hazai pályán a szentpéterváriak. Az első félidőben gyenge színvonal jellemezte a mérkőzést, ez a második félidőre sokat változott, de ez főleg a vendégeknek volt köszönhető.

A hazaiakban ma hiányzott az átütő erő, nem tudtak igazán nagy helyzeteket kialakítani, így Hulk góljával 1-0-ra a vendégek diadalmaskodtak.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (21:00:09)