MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Újpest FC
1:2 (1:1)
KTE-Phoenix Mecano
szerda 13.11.2013, 18:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Ligakupa C-csoportjának utolsó előtti fordulójában lila-fehér rangadót rendeznek a Szusza Ferenc Stadionban. A két csapatnak közöli emlékei lehetnek a másikról, hiszen legutóbb 3 napja a bajnokságban is összecsaptak a felek, akkor Kecskeméten 1-1 döntetlen született. A kupasorozat odavágóján 2-1 Kecskeméti győzelem született, Pekár László és Nagy Patrik góljára csak Simon Krisztián tudott válaszolni. Mindkét együttesnek van még esélye továbbjutnia a csoportból, a Kecskemét 7 pontjával áll jelenleg az élen, 1 ponttal megelőzve a Szolnokot és 2 egységgel mai ellenfelét, a Békéscsaba 3 ponttal a 4. a C-csoportban.

A csapatok már javában melegítenek, egy negyed óra és kezdődik a mérkőzés.

A Szolnok Szepessy Róbert duplájával 2-0 nyert a mai nap folyamán Békéscsabán, így pillanatnyilag a Tisza partiak vezetik a csoportot.

1

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

2
    Jónás beadását Németh Viktor ejtette Lázár Bence elé, de a csatár elől menteni tudtak a vendég védők az utolsó pillanatban.

3
    A Kecskemét gólt szerzett!
    PEKÁR LÁSZLÓ gólszerző!
    Nagy Patrik ugratta nagyszerűen PEKÁR LÁSZLÓT, aki tolt egyet a labdán, majd ballal 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

4
    Csillag húzta meg Jónás mellett a jobb szélen, beadását Vermes vágta ki a mezőnybe.

6
    A pálya közepén zajlik a játék, sok hibával.

8
    Csillag jobb oldali beadása Litauszkiról pattant szögletre.

9
    Pekár szöglete után Leo fejelt a rövid oldalon kapufát.

11
    A gól után az Újpest járatja a labdát.

12
    Mogyorósi vesztette el a labdát a saját 16-osa előtt, de a hazaik nem tudták kihasználni a könnyen jött lehetőséget.

14
    Adballah beadását Varga fejelte ki röviden, Nego lőtt egyből 20 méterről nagyon mellé.

16
    Az Újpest járatja többet a labdát, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak.

18
    Nego gondolt merészet és indult meg a jobb szélen, majd középre passzolt de pontatlan volt az átadása.

19
    Kecskeméti támadás után az Újpest kontrázhatott, 4 hazai vezethette egy vendég védőre a labdát, Vasziljevics passzolt Adballahhoz, aki bevezette a 16-oson belülre a labdát, majd középre passzolt, a teljesen üresen érkező Lázár Bence a kaputól 4 méterre a kapusba passzolt.

21
    Nego csinált meg egy szép cselt a 16-os oldalvonala mellett, lövés helyett azonban passzolt, pontatlanul.

22
    Nagyon nyom az Újpest. Érik a hazai gól!

24
    Szöglettel felérő szabadrúgást, Pekár készítette le a 16-osnál egyedül érkező Mogyorósinak, aki kapásból csúnyán lőtt fölé.

26
    A kecskeméti térfélen zajlik a játék, a hazai csapat a kapuja elé szorítja a vendégeket.

27
    Adballah passzolt pontatlanul a tőle 3 méterre álló Eninfulnak.

29
    Barry cselezte ki előbb Vasziljevicset, majd Litauszki mellett is megcsinálta a cselt, a védő csak szabálytalanul tudta megállítani.

30
    Pekár végezte el a szabadrúgást 16 méterről a jobb oldalról, lövése centikkel a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

32
    Leo kevergetett a bal szélen, majd egy remek ütempasszal ugratta ki Nagy Patrikot, aki 7 méterről kiszorítva lőtt a kapu mellé.

34
    A hazaiak passzolgatnak a kecskeméti térfélen, de az utóbbi percekben nem tudtak helyzeteket kialakítani.

35
    Leo vezethette szabadon a labdát, majd 20 méterről lövésre vállalkozott, kísérlete egy méterrel a felső léc felett szállt el.

37
    Az Újpest gólt szerzett!
    HORVÁTH RICHÁRD a gólszerző!
    Vasziljevics ugratta ki HORVÁTH RICHÁRDOT aki először 8 méterről a kivetődő Németh Viktorba lőtt, másodszorra viszont már 3 méterről az üres kapuba passzolt.

39
    Az egyenlítő gól után is a hazai lila-fehérek irányítják a mérkőzést.

41
    Horváth Richárd kapott sárga lapot Pekár lerántásáért.

43
    Lázár Bence ugratta ki Vasziljevicset, aki nagy ziccerben 7 méterről kissé balról lőtt, Németh Viktor védett nagyot, Horváth R. elé pattant a labda de Varga blokkolni tudta a lövést.

45
    Vasziljevics keresztlabdájával Horváth Richárd iramodott meg a jobb oldalon, beadása az üresen érkező Adballah 5 méterről a kapuval szemben mellé fejelt.

Pekár László gyorsan vezetést szerzett a Kecskemétnek, de ez a gól mintha megnyugtatta volna a vendégeket, mert az első félidő hátralevő részében az Újpest ráerőltette az akaratát Bekő Balázs csapatára, több ziccert elhibáztak a hazai játékosok, de a félidő végén a fiatal Horváth Richárd egyenlíteni tudott.

46

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

47
    Újpesti kontra után Eninful tette ki Horváth R. elé, beadása az első emberben elhalt.

49
    Adballah szöglete után a védők tudtak tisztázni Litauszki elől.

52
    Kicsit lazult az újpesti nyomás, a vendégek átmerészkedtek a másik térfélre.

53
    Csillag Dárius helyén Szalai Dániel a pályán.

55
    Pekár szöglete után Varga fejesét fogta könnyedén Bősz.

56
    Nego kapott sárga lapot, mert hátulról megrúgta Leot.

58
    Leo helyén Vukaszovics folytatja.

60
    Pekár beadását Vermes vágta ki Barry elől szögletre.

62
    Nego beadása Forrón megpattanva Németh Viktor kezei között halt el.

64
    Kettős csere a hazaiaknál. Balogh Balázs váltja Eninfult, míg Lázár Bence helyére Simon Krisztián állt be.

66
    Balogh B. szögletét Németh Viktor csak öklözni tudta.

68
    Szankovics kapott sárga lapot Barry lerántásáért.

70
    Vukaszovics indította Szalait, aki egy szép labdaátvétel után 10 méterről a kivetődő Bőszbe lőtt.

72
    Adballah sérült meg. A pályán ápolják.

74
    Toricska Rajmond a sérült Adballah helyén a pályán.

76
    A második félidőre teljesen leült a játék. A hazaiak nem tudják nyomás alatt tartani a vendég kaput.

78
    Vasziljevics kapott sárga lapot reklamálásért.

79
    Toricska lőtt oldalhalót 18 méterről a kaputól kissé balra.

81
    Barry 24 méteres lövését védte szépen Bősz.

83
    11-es! Bősz szedte fel Barry lábát.

83
    Bősz kapott sárga lapot az esetnél.

84
    PEKÁR LÁSZLÓ a gólszerző!
    A büntetőnél a gólszerző a jobb oldalt választotta, míg a kapus balra vetődött.

85
    A duplázó Pekár helyén Csima.

87
    A vendég találat után megint átvette az irányítást.

90
    Szalai passzolt az üresen álló Csima elé, aki túl sokat várt így beérte őt Vermes, és nagy helyzetben blokkolni tudott.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90+2
    A hazaiak nagyon akarnak, de semmi sem jön össze nekik.

Az első félidő nagy újpesti rohamai után, a vendégek örülhettek a döntetlennek. A második félidőben alább hagytak az újpesti rohamok. Pekár László büntetőjével megnyerte a mérkőzést a Kecskemét és az utolsó fordulótól függetlenül továbbjutott a Szolnokkal együtt. (19:51:48)