MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
2:0 (1:0)
FC Tatabánya
szerda 13.11.2013, 18:00 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Szerdán, a Ligakupa F csoportjának, 5. fordulójában a Tatabánya látogat a Puskás Ferenc Stadionba, a Ferencvároshoz. A hazaiak csak a harmadik, kieső helyet foglalják el a csoportban, de vesztett pontokat tekintve a második helyen állnak, míg a Tatabánya 0 ponttal és -18-as gólkülönbséggel áll a csoport utolsó, 4. helyén. (Az FTC-Győri ETO csoportrangadót most szombatra halasztották.)
    Ezen kívül a két csapat között osztálykülönbség is van, így egyértelműen Fradi győzelem várható, fontos is lenne a zöld-fehéreknek, hogy az elmúlt hetekben mutatott gyengébb és főleg eredménytelenebb bajnoki teljesítmény (kivétel a 1,5 héttel ezelőtt diósgyőri siker) után itt és a Magyar Kupában is javítsanak, utóbbi sorozatban legutóbb 10-0-ra nyertek, így sok jót nem remélhet a Tatabánya. A két csapat Tatabányán már játszott egymással, azt a meccset 1-0-ás hátrányból fordítva 4-1-re a Fradi nyerte.
    Érdekesség egyébként, hogy mikor legutoljára játszott egymással a két csapat a fővárosban, akkor a 2006-os NBI-es idényben a Tatabánya 3-2-re nyert az Üllői úton, és abban az évben meg is előzte a Bányász a Fradit a bajnokságban. Utána az FTC-t kizárták, mire visszajutottak, a Tatabánya már kiesett (2007/08-as idényben), azóta pedig csak most, a Ligakupában találkozott egymással a két csapat.

Ferencvárosi Torna Club: Kunsági – Jovanovic, Mateos, Gyömbér, Bönig – Busai, Cukic – Somalia, Böde, Leonardo – Diallo
    Cserék: Rigó – Ionescu, Valpoort, Jenner, Valencsik, Kovács, Józsi

FC Tatabánya: Dombai – Almási, Radnai, Szűcs, Páles – Bozsik, Kovács, Bakos, Szabó Richárd, Móri – Szabó Bence
    Cserék: Farkasdi – Polyák, Szamosszegi, Besztercei, Ferkó, Gyürki, Wágner

Játékvezetők: Veizer Roland, Horváth Róbert, Kormányos II. Gábor, Nazsa Tamás.

1

1
    A hagyományos zöld-fehér szerelésében játszó Ferencváros kezdte a mérkőzést.

1
    A Tatabánya kék mezben lépett ma pályára.

3
    Somalia beadását blokkolják a vendégek, máris jöhet az első szöglet!

3
    Az ívelés kintről jött vissza, kirúgás.

4
    Újabb hazai szöglet jöhet, ismét a jobb sarokból.

5
    Sokkal nagyobb veszélyt ez sem okozott, de nem tud felszabadítani a Bányász.

5
    Egy labdavesztés után végül megindultak a vendégek, de hamar megállt a támadás.

6
    Most balról jöhet szöglet, beszorult a Tatabánya az első percekben.

8
    Kicsit kijött a szorításból a vendég csapat, támadásuk most les miatt halt el.

11
    Az utóbbi percekben mezőnyjáték folyik.

12
    Jovanovic beadása ment el mindenki előtt, helyzet volt!

14
    Diallo maradt le éppen csak egy belőtt labdáról, az ötösről lőhetett volna, ám így kirúgás.

16
    Tatabányai szöglet jöhet.

17
    Ez is kikanyarodott, jöhet a hazai csapat.

17
    Bozsik maradt lent egy becsúszás után, ápolása miatt áll a játék.

18
    Tudja folytatni, megy tovább a meccs.

19
    Páles sodorta el Somaliat, sárga.

21
    Szabó Bence lőhetett 17 méterről, lövése megpattant, szöglet!

22
    Nem sikerült jól a szöglet, majdnem kontrázhatott belőle a Fradi.

23
    Somalia elől mentett nagyot Dombai!

26
    A hazai 16-os előtt próbálkozott a Tatabánya, de nem sikerült beadniuk a labdát.

28
    Jovanovic beadását fejelték haza, majd a kidobás után megszerezte a labdát a Fradi, de Busai gyengén lőtt kapura jó 14 méterről.

30
    Somalia lőtt pár méterről, az ötös jobb széléről mellé!

31
    A Fradi gólt szerzett!
    GÓÓL!! Jovanovic-Somalia-Jovanovic háromszögelés után a szerb jól passzolt az üresen álló GYÖMBÉR GÁBOR-hoz, aki kb. 8 méterről a kapuba közepébe lőtt, 1-0!

33
    Böde lőtte el a labdát a 16-os bal sarkáról, jócskán mellé.

34
    Diallo beadása után Somalia a kapu közvetlen közeléből lőhetett volna, de Dombai nagyot mentett!

38
    Kettő a kettő ellen mehetett a Tatabánya, megoldotta a hazai védelem.

40
    Jó pár perce csak a mezőnyben zajlanak az események, próbálkozik a Tatabánya, de nem sok sanszuk van egyelőre, a Fradi némileg visszább vett.

42
    Néhány passzal a vendég 16-ososn belülre kerültek a hazaiak, de az utolsó passz pontatlan volt.

44
    Almási futott fel, beadása azonban lecsúszott, Kunsági fogta.

44
    Leonardo nagy passza után Böde cselezhetett a 16-oson belül, Dombai azonban nagyon jól jött ki, marad az 1-0.

Vége az első félidőnek, megérdemelten vezet a hazai csapat, azonban nincs kimondottan nagy iram, a Tatabánya jól állja a sarat, a Fradi pedig ezzel a játékkal is fölényben futballozik, és vezet.

46
    Három csere is volt a szünetben, a hazaiaknál Leonardo helyére Ionescu állt be, míg a vendégeknél lement Páles és Móri, beállt Szamosszegi és Besztercei.

46

47
    Ionescu passza után Böde lőtt 20 méterről mellé.

49
    Diallo egy az egyben mehetett a kapura, Dombai védett nagyot, szöglet!

50
    Szabadrúgás kifelé.

52
    Besztercei beadását vágták ki a hazai védők.

54
    Busai lőtt rá egy levágódó labdát 21 méterről kapásból, mellé.

56
    Mi maradt ki!? Diallo beadását Böde 4 méterről a kifutó Dombaiba fejelte, óriási helyzet volt!

58
    Diallo sarokkal pörgette maga elé a labdát, szép, de hosszú volt, így nem alakult ki veszély.

60
    Szép támadás után Szabó Bence elől mentettek szögletre a hazaiak.

61
    Elment a fejes a kapu előtt.

62
    Csere a FC Tatabányánál: lemegy Bozsik, bejön Ferkó.

65
    Hosszú percek óta nincs folyamatos játék, elégedetlenkedik a hazai közönség.

66
    "Ingyen sört, ingyen sört!" Zúg a hazai tábor, szokatlan...

67
    Csere a Ferencvárosnál: lemegy Jovanovic, bejön Jenner.

68
    Böde lőtt 22 méterről, Dombai védte, a kapufát is érte a labda, szöglet.

69
    GÓÓL! Némileg váratlanul, BUSAI ATTILA 16-osról lőtt a kapu jobb sarkába, 2-0!

72
    Bönig gurított középre, Böde és Dombai mentek a labdára, a kapus ért oda előbb, ám Böde lent maradt, most ápolják a pálya szélén.

75
    Böde nem tudja folytatni, a fiatal Kovács Krisztián áll be helyére.

77
    Jó pár perce ismét csak mezőnyjáték folyik.

79
    Kovács Krisztián lőtt 18 méterről, kapura, Dombai simán fogja.

80
    Kovács Krisztián adott középre balról, de a védők kifejelték.

84
    Gyenge iramban, Fradi fölényben telnek az utolsó percek, nem sok az izgalom.

86
    Ápolásra van szükség sajnos, Szabó Bence maradt lent a Fradi térfelének közepén

87
    Folytatódik a játék, Szabó is visszatérhet.

89
    Besztercei kis híján gólt szerzett! Egy előre vágott labdára futott, Kunsági jól jött ki, ám a tatabányai játékosba lőtte a labdát, szerencséjére mellé csorgott.

90
    1 perc a hosszabbítás.

90+1
    A végére még egy Tatabánya szabadrúgás jöhet a bal szélről, jó 30 méterre a kaputól.

90+1
    Kapura ment, Kunsági fogta.

Vége! Latymatag mérkőzés volt ez, főleg a második félidő hozott gyenge iramú, nem túl mozgalmas játékot, ám megérdemelten nyert a Fradi, sokkal többet volt náluk a labda. A Tatabánya tisztesen helytállt, ám erejéből többre nem futotta.
    Köszönöm a figyelmet! (19:52:38)

Pörge Béla

Gólok: 31. Gyömbér, 69. Busai

Lapok:   19. Páles (FCT)

Ferencvárosi Torna Club: Kunsági – Jovanovic (67., Jenner), Mateos, Gyömbér, Bönig – Busai, Cukic – Somalia, Böde (75., Kovács K.), Leonardo (46., Ionescu) – Diallo
    Cserék: Rigó – Ionescu (46.), Valpoort, Jenner (67.), Valencsik, Kovács (75.), Józsi

FC Tatabánya: Dombai – Almási, Radnai, Szűcs, Páles (46., Szamosszegi) – Bozsik (62., Ferkó), Kovács, Bakos, Szabó Richárd, Móri (46., Besztercei) – Szabó Bence
    Cserék: Farkasdi – Polyák, Szamosszegi (46), Besztercei (46.), Ferkó (62.), Gyürki, Wágner

Játékvezetők: Veizer Roland, Horváth Róbert, Kormányos II. Gábor, Nazsa Tamás