Barcelona – Valencia 2:3 (vége) | Levante – Rayo Vallecano 0:0 (vége) | Getafe CF – Valladolid 0:0 (vége)
Málaga CF – Sevilla 3:2 (vége)
Malaga CF
3:2 (1:0)
Sevilla FC
szombat 01.02.2014, 22:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Primera División

Egy nagyon jó és izgalmas második félidőn vagyunk túl! Az 1-0-ás félidőt követően hamar egyenlítettek a vendégek, aztán a 66. percben Fazio fejese révén már a Sevilla vezetett. Ezt követően – ahogyan az lenni szokott – a piros mezesek ráültek az eredményre, a Málaga pedig nem adta fel: előbb Samuel a forduló góljával egalizált, majd Duda szállította a slusszpoént a találkozó 84. percében! Innentől pedig a csíkos mezesek már nem engedték ki a győzelmet a kezükből!
    A Málaga tehát december 20. után ismét nyer a bajnokságban! (23:56:39)

90+4
    Egy előreívelt labdát Fazio fejel meg 13 méterre a kaputól, mellé.

90+3
    Támadásban a Sevilla! Minden mezőnyjátékos a hazai térfélen!

90+2
    A biztonságiak is a kispadoknál, talán végre folytatódhat a mérkőzés.

90+1
    Tömegjelenet, az edzők is bent vannak a pályán.

90+1
    Három percet hosszabbít a játékvezető.

90
    Rakitic sarokrúgása a rövidre megy, vendég játékosról hagyja el a labda a játékteret, kirúgás lesz.

90
    Szöglethez jut a Sevilla.

89
    Amrabat indítana kontrát, de Navarro szépen keresztez.

88
    Beto küldi a mezőnybe a labdát.

87
    Cheryshev távoli lövése nagyon mellé megy, kirúgással jöhet a Málaga.

86
    Rakitic sarokrúgását kifejelik a hazaiak, ám a kontrát már nem sikerül végigvinni.

86

85
    Duda a büntető után tehát akcióból is betalál, így eddig ő a mérkőzés hőse.

84
    Duda (Málaga) sárgul be túlzott gólörömért.

83
    A Malaga gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Fordítanak a hazaiak! Moreno luftot rúg, a labda így a beadást követően DUDA elé kerül, aki az ötös sarkától, ballal, kilövi a hosszú felsőt! 3-2!

81
    Antunes szerez labdát a vendégek tizenhatosán belül, egyből tüzel, Beto öklözi ki a játékszert!

81
    A gól óta a játék képe változatlan: A Málaga támad, a vendégek pedig kontrákra rendezkednek be.

80
    Rakitic sarokrúgását nem sikerül visszafejelni középre, fordulhat a Málaga.

79
    Bacca passza után Antunes szereli Gameirot, szöglet.

79
    Vendég kirúgással folytatódhat az összecsapás.

78
    Bacca (Sevilla) sárgul be.

78
    Bacca (Sevilla) van lesen.

77
    GÓÓÓL! Mekkora gól! Egyenlítenek a hazaiak! SAMUEL GARCIA elé kerül a labda a tizenhatos sarkánál, lekezeli a játékszert, majd elemi erővel lövi ki a hosszú felsőt! 2-2!

76
    S. Sánchez keresztezése véget vet a vendégek kontrájának, de így is dobhat a Sevilla a hazai térfélről.

76
    Iborra (Sevilla) rántja vissza ellenfelét a félpályánál.

75
    Utolsó csere a piros mezeseknél is: Vitolo helyén Cheryshev folytatja.

74
    Duda passza nagyon hosszú Amrabat számára, kirúgással jöhet a Sevilla.

73
    Antunes lapos beadása egy átlépés után válik veszélyessé, de nem érkezik senki a második hullámban.

72
    Kihasználja utolsó cseréjét is a Málaga: Juanmi helyén P. Pérez folytatja.

72
    Második hazai csere: Tissone le, El Hamdaoui be.

71
    Tissone egy pattanást követően 24 méterről azonnal tüzel, Beto vetődve véd, a kipattanót megszerzi a kapus!

70
    Rakitic távoli, lapos lövése elmegy a jobb alsó mellett.

69
    Tissone előtt a labda, pattogós 22 méteres lövését könnyedén fogja Beto, hiszen gyenge is, középre is megy.

69
    Visszaállnak a vendégek.

69
    Gámez jobb oldali beadása nagyon mély.

68
    Duda pontrúgását Beto húzza le a levegőben úszva.

68
    Most a hazaik jutnak szabadrúgáshoz, közel az alapvonalhoz.

67
    Tissone lő 17 méterről a blokkba.

66
    A Sevilla gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Fordítanak a vendégek! Rakitic végzi el a pontrúgást, középen érkezik FEDERICO FAZIO, aki remekül csúsztat 11 méterről a hosszú alsóba! 1-2!

66
    Szabadrúgáshoz jut a Sevilla az oldalvonal mellől, beívelés várható.

65
    Beto vetődik ki egy kiugratásra, de nem volt nehéz dolga, ugyanis két védő fedezte a játékszert.

64
    Sérülés miatt cserélnek a hazaiak: Eliseu le, Samuel be.

64
    Rakitic távoli félmagas bombája nem sokkal kerüli el a hazaiak kapuját!

63
    Nagyon felélénkült a mérkőzés, bármelyik csapat megszerezheti a vezetést!

63
    Amrabat akad fenn a védőjén, oda a hazai kontra.

62
    Fazio tisztáz egy veszélyes hazai beadást követően.

61
    Duda végezhet el pontrúgást a vendégek kapujától 25 méterre a beívelés Beto kezében köt ki.

59
    Bedobásokkal lopakodik a Sevilla, de még messze a vendég csapat a Málaga kapujától.

58
    Amrabat passzát Duda íveli be lágyan, Eliseu elől azonban tisztáznak a védők, szöglet!

56
    Veszélytelen a sevillai sarokrúgás.

56
    Egy kiugratás után Willy véd, majd az ismétlést szögletre mentik a védők!

55
    Rakitic íveli fel a pontrúgást, Fazio dobja magát, a játékvezető kifelé ítél.

54
    Szabadrúgással jöhetnek a vendégek a hazai térfélről.

53
    Les miatt szabadrúgás lesz a hazaiak javára.

52
    Átveszi az irányítást a Sevilla, jót tett a szünet a vendégeknek.

50
    Camacho teljesen reménytelen indítása nem jó senkinek sem.

49
    GÓÓÓL! Hamar megvan az egyenlítés! CARLOS BACCA lép ki középen Iborra indítását követően teljesen egyedül, majd nemes egyszerűséggel az elfekvő kapus mellett a sarokba gurít! 1-1!

46

Rögtön kettőt változtatnak a vendégek: Reyes le, Gameiro be.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Coke helyére Figueras jön be.

Kevés helyzet, sok sárga. Persze nem csak ennyi volt az első játékrész, de olyan eget verő színvonalról azért nem beszélhetünk. A hazaiak többet tettek a vezetés megszerzéséért, ami végül Duda révén a 31. percben büntetőből sikerült is. A Sevilla alig jutott el a hazaiak kapujáig, ha nem változtatnak, pont nélkül térhetnek haza a piros mezesek.

45+1
    Nem történik említésre méltó dolog a hosszabbításban.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Eliseu (Málaga) rúgja fel ellenfelét, lapot kap érte.

44
    Reyes indítása hosszú Coke számára, ráadásul Antunes fedezi is a játékszert, hazai kirúgás jöhet.

43
    Tissone indítja Eliseut, aki vetődve belekap a labdába az ötös előtt, Beto vetődve hárít, nincs kipattanó!

41
    Antunesben (Málaga) akad el a labda az oldalvonal mellett, egészen pontosan a kezében, jár érte a lap.

40
    Szépen hozza ki a labdát a Sevilla.

39
    Amrabat centerezése levágódik egy védőről.

38
    Amrabat nem tud startolni a labdára, visszarántják, azonban a játékvezető nem fúj a sípjába.

37
    Iborra találja telibe Gámezt nem éppen kellemes helyen.

36
    Vitolo (Sevilla) szeretne nagyon büntetőt, színészkedik és besárgul műesésért!

34
    Moreno (Sevilla) tarolja le Camachot egy felugrásnál, jogos a lap.

33
    Camacho lő nagyon mellé, kirúgással jöhet a Sevilla.

33
    A gólt megelőzően a hazaiak voltak aktívabbak, így megérdemeltnek mondható a vezetésük.

31
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! DUDA áll a labda mögé, és magabiztosan lő félmagasan a kapu bal oldalába, Beto még ujjheggyel hozzá tud érni! 1-0!

30
    Büntetőhöz jut a Málaga! Coke löki fel Dudat!

29
    Duda pontrúgása egyből kapura, Beto előre vetődve öklözi ki a játékszert.

29
    Coke (Sevilla) rántja le ellenfelét a tizenhatos oldalvonala előtt!

28
    Duda szögletét kifejelik a védők, az ismétlésből pedig kirúgás lesz.

27
    De gyorsan javíthatnak a csíkos mezesek, újabb sarokrúgás jöhet.

27
    Maradjunk annyiban, hogy nem a legjobb szögletet láthattuk a hazaiaktól.

26
    Szöglethez jutnak a hazaiak, ez lesz az első ilyen a mérkőzésen.

24
    Duda gurítja le a pontrúgást, Eliseu lő laposan, nagyon mellé.

23
    Duda esik el két piros mezes között, szabadrúgás a Málaga javára. A távolság 29 méter lehet.

21
    Amrabat ugrik ki a bal oldalon, de nem tud középre tenni, a kivetődő kapus is zavarta mindebben. Kirúgás következhet.

20
    Antunes elé kerül a labda, aki 26 méterről, laposan lő a hosszú sarok mellé.

19
    Rakitic kap egy csomagot az oldalvonal mellett, a játékvezető azonban nem ad lapot.

18
    Rakitic indítása teljesen reménytelen a társaknak.

17
    Egymás hibáiból élnek, illetve élnének a csapatok.

16
    Hazai kirúgással folytatódhat az összecsapás.

14
    Rakitic ugratja ki Reyest a jobb oldalon, a vendégek játékosa önző, nem passzol a bent érkező társnak, inkább az ötös közeléből laposan lő, Willy hárít lábbal!

13
    Flavio adja haza a labdát, Willy már rúgja is a mezőnybe.

12
    Beto indítja el a vendégek támadását.

11
    Juanmi felé a hosszú indítás, a hazaiak támadója ezt nem érhette el.

10
    Remek hangulat a stadionban, reméljük, a játékosok is felnőnek majd ehhez.

8
    Rakitic becsúszva fülel le egy gyenge keresztpasszt a félpálya közelében.

7
    Az eddig eltelt percekben jobbára mezőnyjáték folyik, komolyabb lehetőséget még egyik oldalon sem jegyezhettünk fel.

5
    Hazai szabadrúgás a vendégek térfelének közepéről, beívelés, ám nem alakul ki veszély a kapu előtt.

3
    Willy rúgja a mezőnybe a labdát.

1
    A hazaiak kék-fehér mezben és fehér nadrágban, míg a vendégek tiszta pirosban lépnek ma pályára.

1

Málaga CF: Willy – Gámez, S. Sánchez, Flávio, Antunes – Tissone, Duda – Camacho, Amrabat, Eliseu – Juanmi

Sevilla Fútbol Club: Beto – Coke, Pareja, Navarro, Moreno – Fazio, Iborra – Reyes, Rakitic, Vitolo – Bacca

Játékvezetők: González González – Sánchez Santos, Rubio Palomino.

A Málaga együttese a Sevilla csapatát fogadja a spanyol bajnokság 22. fordulójának szombat késő esti összecsapásán a La Rosaleda-ban.
    A hazaiak 21 egységgel csak a 16., míg a vendégek 31 ponttal a 7. pozíciót foglalják el.
    A Málaga ebben a szezonban a kiesés ellen küzd, jelenleg mindössze két pontra vannak a kieső zónától. Hazai pályán eléggé rapszodikusak (4-1-5), de a formájukra sem lehetnek túl büszkék (1-1-3).
    A vendégek sincsenek túl jó szériában, viszont a legutóbbi öt idegenbeli fellépésük alkalmával egyszer sem szenvedtek vereséget (három győzelem, két döntetlen).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 31. Duda (bünt.), 77. Samuel, 83. Duda – 49. Bacca, 66. Fazio

Lapok:   41. Antunes (MLG), 45. Eliseu (MLG), 84. Duda (MLG) – 29. Coke (SEV), 34. Moreno (SEV), 36. Vitolo (SEV), 76. Iborra (SEV), 78. Bacca (SEV)

Malaga CF: Willy – Gámez, S. Sánchez, Flávio, Antunes – Tissone(El Hamdaoui, 72.), Duda – Camacho, Amrabat, Eliseu(Samuel, 64.) – Juanmi(P. Pérez, 72.)
    Sevilla FC: Beto – Coke(Figueras, a szünetben), Pareja, Navarro, Moreno – Fazio, Iborra – Reyes(Gameiro, a szünetben), Rakitic, Vitolo(Cheryshev, 75.) – Bacca

Játékvezetők: González González – Sánchez Santos, Rubio Palomino

Nézőszám: 30000