Barcelona – Valencia 2:3 (vége) | Levante – Rayo Vallecano 0:0 (vége) | Getafe CF – Valladolid 0:0 (vége)
Málaga CF – Sevilla 3:2 (vége)
Malaga CF
3:2 (1:0)
Sevilla FC
szombat 01.02.2014, 22:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

A Málaga együttese a Sevilla csapatát fogadja a spanyol bajnokság 22. fordulójának szombat késő esti összecsapásán a La Rosaleda-ban.
    A hazaiak 21 egységgel csak a 16., míg a vendégek 31 ponttal a 7. pozíciót foglalják el.
    A Málaga ebben a szezonban a kiesés ellen küzd, jelenleg mindössze két pontra vannak a kieső zónától. Hazai pályán eléggé rapszodikusak (4-1-5), de a formájukra sem lehetnek túl büszkék (1-1-3).
    A vendégek sincsenek túl jó szériában, viszont a legutóbbi öt idegenbeli fellépésük alkalmával egyszer sem szenvedtek vereséget (három győzelem, két döntetlen).

Málaga CF: Willy – Gámez, S. Sánchez, Flávio, Antunes – Tissone, Duda – Camacho, Amrabat, Eliseu – Juanmi

Sevilla Fútbol Club: Beto – Coke, Pareja, Navarro, Moreno – Fazio, Iborra – Reyes, Rakitic, Vitolo – Bacca

Játékvezetők: González González – Sánchez Santos, Rubio Palomino.

1

1
    A hazaiak kék-fehér mezben és fehér nadrágban, míg a vendégek tiszta pirosban lépnek ma pályára.

3
    Willy rúgja a mezőnybe a labdát.

5
    Hazai szabadrúgás a vendégek térfelének közepéről, beívelés, ám nem alakul ki veszély a kapu előtt.

7
    Az eddig eltelt percekben jobbára mezőnyjáték folyik, komolyabb lehetőséget még egyik oldalon sem jegyezhettünk fel.

8
    Rakitic becsúszva fülel le egy gyenge keresztpasszt a félpálya közelében.

10
    Remek hangulat a stadionban, reméljük, a játékosok is felnőnek majd ehhez.

11
    Juanmi felé a hosszú indítás, a hazaiak támadója ezt nem érhette el.

12
    Beto indítja el a vendégek támadását.

13
    Flavio adja haza a labdát, Willy már rúgja is a mezőnybe.

14
    Rakitic ugratja ki Reyest a jobb oldalon, a vendégek játékosa önző, nem passzol a bent érkező társnak, inkább az ötös közeléből laposan lő, Willy hárít lábbal!

16
    Hazai kirúgással folytatódhat az összecsapás.

17
    Egymás hibáiból élnek, illetve élnének a csapatok.

18
    Rakitic indítása teljesen reménytelen a társaknak.

19
    Rakitic kap egy csomagot az oldalvonal mellett, a játékvezető azonban nem ad lapot.

20
    Antunes elé kerül a labda, aki 26 méterről, laposan lő a hosszú sarok mellé.

21
    Amrabat ugrik ki a bal oldalon, de nem tud középre tenni, a kivetődő kapus is zavarta mindebben. Kirúgás következhet.

23
    Duda esik el két piros mezes között, szabadrúgás a Málaga javára. A távolság 29 méter lehet.

24
    Duda gurítja le a pontrúgást, Eliseu lő laposan, nagyon mellé.

26
    Szöglethez jutnak a hazaiak, ez lesz az első ilyen a mérkőzésen.

27
    Maradjunk annyiban, hogy nem a legjobb szögletet láthattuk a hazaiaktól.

27
    De gyorsan javíthatnak a csíkos mezesek, újabb sarokrúgás jöhet.

28
    Duda szögletét kifejelik a védők, az ismétlésből pedig kirúgás lesz.

29
    Coke (Sevilla) rántja le ellenfelét a tizenhatos oldalvonala előtt!

29
    Duda pontrúgása egyből kapura, Beto előre vetődve öklözi ki a játékszert.

30
    Büntetőhöz jut a Málaga! Coke löki fel Dudat!

31
    A Malaga gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! DUDA áll a labda mögé, és magabiztosan lő félmagasan a kapu bal oldalába, Beto még ujjheggyel hozzá tud érni! 1-0!

33
    A gólt megelőzően a hazaiak voltak aktívabbak, így megérdemeltnek mondható a vezetésük.

33
    Camacho lő nagyon mellé, kirúgással jöhet a Sevilla.

34
    Moreno (Sevilla) tarolja le Camachot egy felugrásnál, jogos a lap.

36
    Vitolo (Sevilla) szeretne nagyon büntetőt, színészkedik és besárgul műesésért!

37
    Iborra találja telibe Gámezt nem éppen kellemes helyen.

38
    Amrabat nem tud startolni a labdára, visszarántják, azonban a játékvezető nem fúj a sípjába.

39
    Amrabat centerezése levágódik egy védőről.

40
    Szépen hozza ki a labdát a Sevilla.

41
    Antunesben (Málaga) akad el a labda az oldalvonal mellett, egészen pontosan a kezében, jár érte a lap.

43
    Tissone indítja Eliseut, aki vetődve belekap a labdába az ötös előtt, Beto vetődve hárít, nincs kipattanó!

44
    Reyes indítása hosszú Coke számára, ráadásul Antunes fedezi is a játékszert, hazai kirúgás jöhet.

45
    Eliseu (Málaga) rúgja fel ellenfelét, lapot kap érte.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Nem történik említésre méltó dolog a hosszabbításban.

Kevés helyzet, sok sárga. Persze nem csak ennyi volt az első játékrész, de olyan eget verő színvonalról azért nem beszélhetünk. A hazaiak többet tettek a vezetés megszerzéséért, ami végül Duda révén a 31. percben büntetőből sikerült is. A Sevilla alig jutott el a hazaiak kapujáig, ha nem változtatnak, pont nélkül térhetnek haza a piros mezesek.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Coke helyére Figueras jön be.

Rögtön kettőt változtatnak a vendégek: Reyes le, Gameiro be.

46

49
    A Sevilla gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hamar megvan az egyenlítés! CARLOS BACCA lép ki középen Iborra indítását követően teljesen egyedül, majd nemes egyszerűséggel az elfekvő kapus mellett a sarokba gurít! 1-1!

50
    Camacho teljesen reménytelen indítása nem jó senkinek sem.

52
    Átveszi az irányítást a Sevilla, jót tett a szünet a vendégeknek.

53
    Les miatt szabadrúgás lesz a hazaiak javára.

54
    Szabadrúgással jöhetnek a vendégek a hazai térfélről.

55
    Rakitic íveli fel a pontrúgást, Fazio dobja magát, a játékvezető kifelé ítél.

56
    Egy kiugratás után Willy véd, majd az ismétlést szögletre mentik a védők!

56
    Veszélytelen a sevillai sarokrúgás.

58
    Amrabat passzát Duda íveli be lágyan, Eliseu elől azonban tisztáznak a védők, szöglet!

59
    Bedobásokkal lopakodik a Sevilla, de még messze a vendég csapat a Málaga kapujától.

61
    Duda végezhet el pontrúgást a vendégek kapujától 25 méterre a beívelés Beto kezében köt ki.

62
    Fazio tisztáz egy veszélyes hazai beadást követően.

63
    Amrabat akad fenn a védőjén, oda a hazai kontra.

63
    Nagyon felélénkült a mérkőzés, bármelyik csapat megszerezheti a vezetést!

64
    Rakitic távoli félmagas bombája nem sokkal kerüli el a hazaiak kapuját!

64
    Sérülés miatt cserélnek a hazaiak: Eliseu le, Samuel be.

65
    Beto vetődik ki egy kiugratásra, de nem volt nehéz dolga, ugyanis két védő fedezte a játékszert.

66
    Szabadrúgáshoz jut a Sevilla az oldalvonal mellől, beívelés várható.

66
    GÓÓÓL! Fordítanak a vendégek! Rakitic végzi el a pontrúgást, középen érkezik FEDERICO FAZIO, aki remekül csúsztat 11 méterről a hosszú alsóba! 1-2!

67
    Tissone lő 17 méterről a blokkba.

68
    Most a hazaik jutnak szabadrúgáshoz, közel az alapvonalhoz.

68
    Duda pontrúgását Beto húzza le a levegőben úszva.

69
    Gámez jobb oldali beadása nagyon mély.

69
    Visszaállnak a vendégek.

69
    Tissone előtt a labda, pattogós 22 méteres lövését könnyedén fogja Beto, hiszen gyenge is, középre is megy.

70
    Rakitic távoli, lapos lövése elmegy a jobb alsó mellett.

71
    Tissone egy pattanást követően 24 méterről azonnal tüzel, Beto vetődve véd, a kipattanót megszerzi a kapus!

72
    Második hazai csere: Tissone le, El Hamdaoui be.

72
    Kihasználja utolsó cseréjét is a Málaga: Juanmi helyén P. Pérez folytatja.

73
    Antunes lapos beadása egy átlépés után válik veszélyessé, de nem érkezik senki a második hullámban.

74
    Duda passza nagyon hosszú Amrabat számára, kirúgással jöhet a Sevilla.

75
    Utolsó csere a piros mezeseknél is: Vitolo helyén Cheryshev folytatja.

76
    Iborra (Sevilla) rántja vissza ellenfelét a félpályánál.

76
    S. Sánchez keresztezése véget vet a vendégek kontrájának, de így is dobhat a Sevilla a hazai térfélről.

77
    GÓÓÓL! Mekkora gól! Egyenlítenek a hazaiak! SAMUEL GARCIA elé kerül a labda a tizenhatos sarkánál, lekezeli a játékszert, majd elemi erővel lövi ki a hosszú felsőt! 2-2!

78
    Bacca (Sevilla) van lesen.

78
    Bacca (Sevilla) sárgul be.

79
    Vendég kirúgással folytatódhat az összecsapás.

79
    Bacca passza után Antunes szereli Gameirot, szöglet.

80
    Rakitic sarokrúgását nem sikerül visszafejelni középre, fordulhat a Málaga.

81
    A gól óta a játék képe változatlan: A Málaga támad, a vendégek pedig kontrákra rendezkednek be.

81
    Antunes szerez labdát a vendégek tizenhatosán belül, egyből tüzel, Beto öklözi ki a játékszert!

83
    GÓÓÓL! Fordítanak a hazaiak! Moreno luftot rúg, a labda így a beadást követően DUDA elé kerül, aki az ötös sarkától, ballal, kilövi a hosszú felsőt! 3-2!

84
    Duda (Málaga) sárgul be túlzott gólörömért.

85
    Duda a büntető után tehát akcióból is betalál, így eddig ő a mérkőzés hőse.

86
    Szöglethez jut a Sevilla.

86
    Rakitic sarokrúgását kifejelik a hazaiak, ám a kontrát már nem sikerül végigvinni.

87
    Cheryshev távoli lövése nagyon mellé megy, kirúgással jöhet a Málaga.

88
    Beto küldi a mezőnybe a labdát.

89
    Amrabat indítana kontrát, de Navarro szépen keresztez.

90

90
    Rakitic sarokrúgása a rövidre megy, vendég játékosról hagyja el a labda a játékteret, kirúgás lesz.

90+1
    Három percet hosszabbít a játékvezető.

90+1
    Tömegjelenet, az edzők is bent vannak a pályán.

90+2
    A biztonságiak is a kispadoknál, talán végre folytatódhat a mérkőzés.

90+3
    Támadásban a Sevilla! Minden mezőnyjátékos a hazai térfélen!

90+4
    Egy előreívelt labdát Fazio fejel meg 13 méterre a kaputól, mellé.

Egy nagyon jó és izgalmas második félidőn vagyunk túl! Az 1-0-ás félidőt követően hamar egyenlítettek a vendégek, aztán a 66. percben Fazio fejese révén már a Sevilla vezetett. Ezt követően – ahogyan az lenni szokott – a piros mezesek ráültek az eredményre, a Málaga pedig nem adta fel: előbb Samuel a forduló góljával egalizált, majd Duda szállította a slusszpoént a találkozó 84. percében! Innentől pedig a csíkos mezesek már nem engedték ki a győzelmet a kezükből!
    A Málaga tehát december 20. után ismét nyer a bajnokságban! (23:56:39)

Nagy Zalán

Gólok: 31. Duda (bünt.), 77. Samuel, 83. Duda – 49. Bacca, 66. Fazio

Lapok:   41. Antunes (MLG), 45. Eliseu (MLG), 84. Duda (MLG) – 29. Coke (SEV), 34. Moreno (SEV), 36. Vitolo (SEV), 76. Iborra (SEV), 78. Bacca (SEV)

Malaga CF: Willy – Gámez, S. Sánchez, Flávio, Antunes – Tissone(El Hamdaoui, 72.), Duda – Camacho, Amrabat, Eliseu(Samuel, 64.) – Juanmi(P. Pérez, 72.)
    Sevilla FC: Beto – Coke(Figueras, a szünetben), Pareja, Navarro, Moreno – Fazio, Iborra – Reyes(Gameiro, a szünetben), Rakitic, Vitolo(Cheryshev, 75.) – Bacca

Játékvezetők: González González – Sánchez Santos, Rubio Palomino

Nézőszám: 30000