Ajka – Cegléd 1:0 (vége) | Szolnok – BFC Siófok 1:2 (vége) | ZTE – Dunaújváros 2:2 (vége)
Sopron – Kozármisleny 1:1 (vége) | – Tatabánya 5:0 (vége) | Nyíregyháza – Békéscsaba 2:0 (vége)
Gyirmót – Kisvárda 1:1 (vége)
ZTE FC
2:2 (0:1)
Dunaújváros PASE
szombat 08.03.2014, 16:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A 18. fordulóban a ZTE a dobogó második fokát elfoglaló Dunaújvárost fogadja.

A őszi mérkőzésen az újvárosiak Lázár, Godslove és Urbán góljaival simán nyertek 3-0-ra az akkor még Simon Antal által irányított zalaiak ellen. Azóta sokat változott a világ Zalaegerszegen, kinevezték Lendvai Miklóst vezetőedzőnek, valamint megállapodás született arról is, hogy a nehéz helyzetben lévő klubot átveszi az önkormányzat.

A legutóbbi fordulóban a ZTE Ajkára látogatott, ahol három kapufát is rúgott, de a hazaiak szerezték meg a vezetést. Egy percre rá azonban egyenlíteni tudott a ZTE és végül 1-1-es döntetlent ért el a tabellaszomszéd ellen. A Dunaújváros a listavezető Nyíregyházát fogadta és minimális 1-0-ás vereséget szenvedett.

1

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

2
    Vittman tört be jobbról a 16-oson belülre, Böór az utolsó pillanatban szerelni tudta.

3
    Vlaszák jöhet kirúgással.

4
    Holdampf rúgta fel Böőrt, szabadrúgás a félpályáról.

5
    Most a ZTE végezhet el a szabadrúgást a félpályáról.

6
    A felívelt labdát végül Csehi vágja ki az érkező Tanque elől.

7
    Villám jobb oldali beadását fejelte ki Nagy Z.

7
    Frizoni adott be balról, Milinte épp csak ki tudta öklözni Vittman elől a labdát.

8
    Jobbról végezhet el sarokrúgást a ZTE.

9
    Újabb hazai szöglet, de ez se jelent veszélyt.

11
    Preklet bedobása után Sluka emel a 16-oson belülre, Milinte lehúzza Tanque elől a labdát.

12
    Frizoni tekert kapura egy jobb oldali szögletet, Milinte kiöklözte a labdát.

13
    Kontrázhatott a Dunaújváros, végül Urbin elől mentett szögletre Kovács G.

13
    A sarokrúgás után Vlaszák öklözte ki Godslove elől a labdát.

15
    Tanque bal oldali beadásába ér még bele Villám, Milinte a jobb alsó saroknál megfogja.

16
    Villám ívelt be jobbról, kifejelték a védők.

17
    Tanque érte el hátulról Villám lábát, szabadrúgás jobbról az újvárosiaknak.

17
    Petneházi ívelte be a szabadot, de nem lett belőle veszély.

18
    Urbin ragadt lesen.

20
    Frizoni bal oldali beadását Urbin teszi ki mellel szögletre.

21
    Nagy Z. ívelt be jobbról, Tanque azonban nem találta el a kaput fejjel.

22
    Thiago ment el a jobb oldalon, majd középre adott, de mélyen, így Vlaszáké lett a labda.

23
    Böór esik el a hazai térfél közepén, szabadrúgás befelé.

24
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Petneházi ívelte kapu elé a pontrúgást, érkezett BURUCZ BARNA, aki senkitől se zavartatva 6 méterről a bal alsó sarokba fejelt.

26
    Csehi rántja le Tanque-ot a 16-os jobb oldalánál, szabadrúgás befelé.

27
    A pontrúgás után Villám fejeli ki szögletre a labdát.

27
    A sarokrúgás veszélytelen, kirúgják a védők.

29
    Petneházi jobb oldali beadását Kovács G. fejelte 12 méterről a saját kapujára, Vlaszák bravúrral védett.

30
    Hazai szabadrúgás a vendég térfél közepéről.

31
    Az előreívelés után Kovács G. fejelte 13 méterről kapu bal oldala felé a labdát, amibe még a lesen álló Vittman tette bele az utolsó pillanatban a lábát, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

33
    Csehi adott be balról, Thiago azonban 7 méteről a kapu mellé fejelt.

34
    Grbic lőtt 18 méterről Milinte kezei közé.

35
    Frizoni bal oldali beadását nem tudta jól kapura fejelni Csehi szorításában Tanque, így Milinte fogta a labdát.

36
    Csehi maradt lent az eset után, ápolni kellett, de szerencsére tudja folytatni.

37
    Csehi passza hosszú Thiago-nak, kirúgás.

38
    Farkas V. esik el Frizoni mellett, szabadrúgás kifelé.

40
    Bal oldali beadás után Urbin próbálta levenni a labdát, majd az Kovács G. lábáról pattan tovább Godslove elé, azonban a lövés egy lábon még megpattan, így elmegy keresztbe.

41
    Grbic esik el egy védő szorításában, a játékvezető nem ítél szabadrúgást.

43
    Godslove passzát vitte keresztbe Thiago, majd továbbadta Villámnak, aki 16 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt.

44
    Milinte húzza az időt a kirúgásnál.

45
    Thiago-t állítja meg a játékvezető lesen.

45
    1 perc hosszabbítás.

45+1

Jobban kezdte a ZTE a találkozót, de a 24. percben egy védelmi hibát közetően megszerezte a vezetést a Dunaújváros. A hazaiaknakat ez kissé megzavarta, de majdnem így is sikerült az egyenlítés, azonban Vittman beleért még Kovács G. kapura tartó fejesébe, így les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető.

46

46
    Cserélt a szünetben a ZTE, Tanque helyett Babati a pályán.

47
    Kovács G. esik el Urbin mellett a hazai 16-oson belül, szabadrúgás kifelé.

48
    A ZTE gólt szerzett!
    Grbic indította VITTMAN ÁDÁMOT, aki lefutotta a védőjét, majd a kifutó Milinte mellett 13 méterről a kapu közepébe lőtt.

50
    Babati cseleztgetett a 16-oson belül, a lövésébe még beleértek és szögletre pattant a labda.

51
    Frizoni jobb oldali szöglete után Kovács G. fejesét még védte Milinte, de a kipattanó után VITTMAN ÁDÁM 2 méterről a kapuba gyötörte a labdát.

53

54
    Vittman húzza a lábát, valószínűleg le kell cserélni.

56
    Érkezik is a csere, Vittman helyett Simonfalvi folytatja.

57
    Godslove löki meg Prekletet, szabadrúgás kifelé.

58
    Frizoni bal oldali szöglete után Milinte húzza le a labdát.

59
    Frizoni vitte keresztbe a labdát a 16-os előtt, majd 17 méterről a kapu mellé lőtt.

60
    Villám rúgta fel Frizoni-t, sárga.

61
    Egy előreívelést követően Babati vihette kapura a labdát, Burucz azonban a lövés pillanatában be tudott elé lépni, így bedobás lett a helyzetből.

62
    Sluka bal oldali szabadrúgása után Grbic vette le a labdát a 16-oson belül, de végül szerelték.

63
    Simonfalvi rántotta vissza Urbint a félpályánál, ez is sárga.

64
    Próbál támadni a Dunaújváros, de egyelőre nem tud helyzetet kialakítani.

65
    Szabadrúgás a félpályáról, miután Villám szólt oda a játékvezetőnek valamit.

66
    Csehi ívelt be balról, de nem találta el jól, így Vlaszáké lett a labda.

67
    Thiago helyett Jakab a pályán a vendégeknél.

69
    Csehi bal oldali beadása nem jó senkinek.

69
    Petneházi veszíti el a labdát a vendég térfél közepén, majd felrúgja Grbic-et, szabadrúgás a hazaiaknak.

70
    Babati maradt lesen.

71
    Villám jobb oldali beadását fogja meg Vlaszák az érkező Urbin előtt.

72
    Babati csinálja meg szépen a cselt a hazai térfélen a szöglezászlónál, majd lerántják. Szabadrúgás kifelé.

73
    Böőr kezezett, a sárga azonban elmarad.

74
    Kettős csere a vendégeknél. Godslove-ot Petrovic, Böőrt Galambos váltja.

77
    Galambos passzolt a 16-oson belülre Urbinhoz, aki kapura fordult és 14 méterről lőtt, Vlaszák azonban védeni tudott. A kipattanót Sluka vágta ki.

78
    A szögletrúgás nem jelentett veszélyt a kapura.

79
    Cserélt a ZTE: Frizoni le, Hajdú be.

80
    Simonfalvi passza hosszú mindenkinek, Milinte fogja.

81
    Sluka rúgta fel hátulról Csehit, sárga.

82
    A szabadrúgást Petneházi lőtte kapura a balösszkötő helyéről, a labda megpattant és végül a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

83
    Egy jobb oldali szöglet után Burucz lőtt kapura, de elakadt egy védőben, az ismétlés után ide-oda pattogott a labda, végül szöglet következhet.

84
    Egyre inkább nyom a Dunaújváros, de egyelőre nem sikerült egyenlítenie.

85
    Hazai szabadrúgás a félpályáról.

86
    Holdampf ívelt hosszan előre, kirúgás.

86
    A játékvezető a vendégek edzőjét fegyelmezi, áll a játék.

88
    Grbic szabálytalan a félpályánál Sárközivel, vendég szabadrúgás.

89
    Grbic csinál egy cselt az alapvonalnál, majd végül Babatiról pattan ki a labda. Milinte jöhet kirúgással.

90
    2 perc hosszabbítás.

90+1
    Farkas V. ívelt előre a félpályától, Vlaszák fogja.

90+2
    Petrovic indította URBIN PÉTERT, aki átvette a labdát, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

Az első félidőben a Dunaújváros megszerezte a vezetést, amit a második játékrész elején Vittman két góljával megfordított a ZTE. A félidő végére átvette az irányítást a vendégcsapat és már úgy nézett ki, hogy nem sikerül az egyenlítés, amikor a jelzett 2 perc hosszabbítás letelte előtt 6 másodperccel Urbin kihasználta a helyzetét és beállította a 2-2-es végeredményt. (17:53:43)