FC Schalke 04 – 1899 Hoffenheim 4:0 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:2 (vége)
Hannover 96 – Bayer Leverkusen 1:1 (vége) | VfL Wolfsburg – Bayern München 1:6 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 1:1 (vége)
Norimberk – Werder Bremen 0:2 (vége)
VfL Wolfsburg
1:6 (1:1)
Bayern München
szombat 08.03.2014, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Bundesliga

Írnám azt, hogy a bajorok a mai mérkőzésén fenomenálisan játszottak, de ez így összességében nem igaz. Még a második félidőre sem igaz, ellenben a második félidő 63. percétől a 80. percéig.. Amit ott láttunk, az felejthetetlen.. Ki merem jelenteni, hogy ilyen 17 percet még soha egy csapat sem produkált. A bajorok 17 perc alatt öt gólt rúgtak egy nagyon jó erőkből álló, BL helyezésért küzdő, kifejezetten jól, veszélyesen játszó Wolfsburgnak. Elképesztő, amit a bőrnadrágosok abban a pár percben mutattak, fantasztikus, leírhatatlan. A 63. percig nemhogy az 1:6-nak, de még az 1:3 sem voltak jelei. Egy csapásra váltottak a bajorok, úgy, ahogy senki más nem tudna, mintha más bolygóról érkeztek volna. "Űrfoci" a javából! A vendéglátókat vastapssal jutalmazták a meccs végén a hazai szurkolók, nem is tehettek volna mást. Mindent megtettek a győzelemért a hazaiak, nem rajtuk múlott. Ma bármely más csapat kikapott volna a müncheni gigásztól, ebben biztos vagyok. Felejthetetlen mérkőzés volt, felejthetetlen 17 perc..

Köszönöm a figyelmüket! (17:25:15)

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

88
    A hazaiak éltetik kedvenceiket, nem is tehetnek mást. Becsülettel mentek előre, akármilyen furcsán is hangzik, nem rajtuk múlott.

87
    Neuer kaparint meg egy bal oldali beadást. Jól védett ma a németek első számú hálóőre.

86
    Már mindkét csapat a találkozó végét várja, nem is csoda, bár a bajorok élvezik a játékot.

85
    De Bruyne helyett Malanda.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

83
    Már rég eldőlt minden, csak a gólarány kérdéses.

82
    Fenomenálisan játszanak a vendégek a második félidőben, annak is a második felében.

81
    Egész egyszerűen a bajorok játékára nincs és nem is lehet ellenszer, szárnyalnak.

80
    A Bayern gólt szerzett!

Megvan a hatodik is! MARIO MANDŽUKIČ kap remek labdát Müllertől. A horvát egészen közelről, becsúszva juttatja a labdát Benaglio kapujába.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    Caligiuri le, Schäfer be.

79
    Arnold helyén Polak.

78

Itt az ötödik! Robben jobb oldali beadására THOMAS MÜLLER robban be és csukafejessel, nyolc méterről védhetetlenül a hálóba fejel!

77
    Nagyon magas színvonalú, jó iramú a találkozó.

76
    Kézben tartja a találkozót a müncheni gigász, nem forog veszélyben a győzelmük.

75
    De Bruyne tüzel kapura, de lökete toronymagasan kapu fölé száll.

74
    A háromgólos hátrány ellenére is mennek előre a hazaiak becsülettel, le a kalappal.

73
    Dost kap remek labdát a kapu előterében és kihagyja a kihagyhatatlant! Közeli lövését Neuer kapus reflexmozdulattal védeni tudja!

72
    Micsoda hajrát produkál a bajor gigász, eszméletlen. Pedig a Wolfsburg nagyon jól játszik és kemény ellenfél, ezenkívül erős csapat.

71

Robben kerül gólhelyzetbe egyedül tör kapura, a kapus mellett elviszi a labdát, azonban nagyon kisodródik, ezért visszagurítja a játékszert a jobb helyzetben levő FRANCK RIBÉRY-nek, aki tíz méterről a kapuba helyezi a labdét

69
    Okosan, taktikusan játszanak a müncheniek, sikerült felpörögniük 0:1 után.

68
    Nagyot küzdenek a hazaiak, mennek előre, viszi őket a szívük.

67
    Eldőlni látszik a találkozó. A világ legjobb csapata ellen kétgólos hátrányból visszajönni szinte lehetetlen.

67
    Lahm le, Martínez be.

66

Micsoda gól! A csereként beállt MARIO MANDŽUKIČ egy jobb oldali beadást kapásból, fél fordulatból bombáz Benaglio kapujába!

66
    Igen kellemetlen ellenfélnek bizonyul a hazai együttes, erre biztos nem számítottak a müncheniek.

65
    Nem adják fel a hazaiak, rohamoznak. Most a bajoroknak kell védekezniük.

65
    A "farkasok" sarokrúgása ezúttal veszélytelenre sikeredik.

64
    Szögletet harcol ki a hazai együttes.

63

Fordítanak a bőrnadrágosok! THOMAS MÜLLER kap a cserként beállt Alcântaratól egy hajszálpontos kiugratást. A német elviszi a hazaiak kapusa mellet a labdát, majd az üres kapuba gurít.

62
    Támadnak a bajorok, vajon meddig jutnak el?

61
    Egyelőre nem bírnak egymással a felek. Nyílt a mérkőzés, bármi lehetséges.

60
    Micsoda hazai helyzet maradt ki! Dost kap egy remek kiugratást, azonban kilenc méterről kapu mellé tüzel!

59
    Alcântara egy remek szabadrúgáskombináció után Robben lábára varázsolja a játékszert, de a holland tíz méterről, szemben a kapuval célt téveszt, toronymagasan kapu fölé bikázza a labdát!

59
    Nagyon kiélezett, szoros a találkozó, egyben izgalmas is.

58
    Medojević felrúgta Robbent, sárgát kap érte, jogosan.

58
    Cserékkel frissítenek a bajorok, rájuk is fér.

57
    Kroos helyett Mandžukić a pályán.

56
    Shaqiri le, Alcântara be.

56
    Naldo érkezett jól a kapu elé belőtt labdára, de méterekkel kapu mellé fejel.

56
    Jöhet a következő wolfsburgi sarokrúgás is.

55
    Újabb hazai szögletet látunk majd, ezúttal a bal oldalról.

55
    Kifejezetten jól játszanak a vendéglátók, egyenrangú partnerei a bajoroknak.

54
    Knoche tüzel kiszorított szögből kapura, az oldalhálót találja telibe!

54
    Hazai sarokrúgással folytatódik a játék. Jobb oldalról jöhet a kapu elé ívelés.

53
    De Bruyne futott lesre, szabadrúgás kifelé.

52
    Kellemes meglepetés eddig a hazaiak játéka, nem ijedtek meg nagynevű ellenfelüktől.

51
    A megszokottnál gyengébben és pontatlanabbul játszanak a bőrnadrágosok.

50
    Shaqiri kezel le ügyesen és lő kapura egy jobb oldali beadást követően, de a hazaiak portása biztosan hárít.

49
    Nem lesz ma könnyű dolguk a bajoroknak, nagyon úgy fest a helyzet.

48
    Caligiuri lopja a távolságot, majd tüzel 22 méterről. A lövés a kapu bal oldala mellé megy.

47
    Jó iramban folytatódik a második negyvenöt perc is.

46

Nagy küzdelem, kiegyenlített játék jellemezte az első negyvenöt percet. a Hazaiak meglepetésre vezetést szereztek, azonban az esélyesebb vendégek villámgyorsan egalizáltak. Nyílt a találkozó, bármi lehetséges, s ez nagy szó és dicséret a hazaiaknak, hiszen nem más az ellenfelük, mint a Bayern München.

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében járunk.

44
    Egy remek vendégkontra után de Bruyne tüzelt kapura a tizenhatoson belülről, de Neuer hárítani tudott!

44
    Caligiuri követett el támadószabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

43
    A hazai pontrúgás veszélytelenre sikeredett, oda a lehetőség.

42
    A túloldalon a "farkasok" végezhetnek el egy szabadrúgást. Jobb oldalról jöhet a beívelt labda.

41
    A kapu elé belőtt labdát Benaglio kapus gyűjti be, jelezvén, hogy ő a levegő ura.

41
    Újabb vendégszöglet következik. Bal oldalról jöhet a kapu elé ívelés.

40
    Kiegyenlített most a találkozó, a hazaiak kontrái veszélyesek tudnak lenni.

39
    Ezt követően gyors kontrát vezettek a vendégek, de helyzetig nem jutottak el.

38
    Nagy helyzet maradt ki a hazaiak oldalán! Arnold tíz méteres lövését blokkolják a müncheni védők!

38
    Jó iramú a találkozó, dinamikus a mérkőzés, az iramra nem lehet panasz.

37
    Vajon kihúzzák döntetlennel szünetig a "farkasok"?

36
    Robben tüzelt kapura, 19 méteres lövése után a labda centikkel szállt el a jobb felső sarok mellett!

35
    Elesik a büntetőterületen belül egy müncheni játékos, de a játékvezető sípja néma marad, nincs tizenegyes!

34
    Rohamoznak a bajorok, egyelőre állja a sarat a házigazda védelme. Nem lesz könnyű dolguk, az biztos.

33
    A vendégek fociznak fölényben, a hazaiak a döntetlen megtartására összpontosítanak.

32
    Alabát állítja meg a sípmester lesen, oda a lehetőség.

31
    Támadószabálytalanságot követtek el a bajorok, jöhetnek a hazaiak.

30
    Nagyon beszorul a házigazda, egykapuznak a bajorok.

29
    Shaqiri életerős löketét védi nagy bravúrral a hazaiak portása!

28
    Nem sokáig örülhettek a "farkasok" a vezető góljuknak, hamar egyenlített a müncheni gigász.

27

Villámgyorsan egyenlítenek a müncheniek! Dante fejesénél a gólvonalról Ochs még tisztázni tud, de THOMAS MÜLLER egészen közelről már kapuba juttatja a játékszert!

27
    Szabadrúgást rúghattak a bajorok. Alaba lövi előre hosszan a labdát, de nincs benne elég erő, hogy a csapattársakig eljusson, így a védők kivágják a játékszert.

26
    Szemmel láthatóan megfogta a bajorokat a bekapott gól.

25
    Medojević beadása nem volt elég pontos, így nem alakult ki veszély a vendégek kapuja előtt.

24
    Alaba adja be a labdát, de a védők tisztázni tudnak, oda a lehetőség.

23
    A bőrnadrágosok eddig veretlenek a bajnokságban, ha ez ma megszakadna az hatalmas meglepetés lenne.

22
    A félidő feléhez közelítünk, eddig a hazaiak szája íze szerint alakul a találkozó.

21
    Rövid szünet után folytatódhat a küzdelem.

20
    Dost szorul ápolásra, áll a játék.

19
    Megbosszulta magát a bajorok visszafogott játéka.

18
    Vajon mit tud erre lépni a müncheni gigász?

17
    A Wolfsburg gólt szerzett!

Micsoda meglepetés, vezetnek a hazaiak! De Bruyne bal oldali kapu elé belőtt labdájáról marad le Alaba, NALDO köszöni szépen a lehetőséget, egészen közelről, négy méterről becsúszva juttatja a labdát Neuer kapujába!

17
    A kapu elé ívelés veszélytelenre sikeredett, oda a lehetőség.

17
    Sarokrúgást harcolnak ki a hazaiak. Bal oldalról jöhet a szöglet.

16
    Ellenben Shaqiri egy müncheni kontra után próbára tette Benagliot, de a hazaiak svájci portása magabiztosan hárított.

16
    Messze nem jutottak el a hazaiak, helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

16
    Hosszú idő után támadhatnak a "farkasok", vajon meddig jutnak el?

15
    Jobb oldalról rúghattak szögletet a bajorok, veszélytelen sarokrúgás lett belőle.

14
    Alaba lő kapásból, de a labdának a védők útját állják.

13
    Letámadnak a bajorok, nem hagyják kibontakozni a hazaiakat. A Wolfsburgnál csak pillanatokra van a labda.

13
    Nem sok minden történt eddig a pályán, reméljük ez hamarosan megváltozik.

12
    Egyelőre nagyon visszafogottan játszanak a bőrnadrágosok, igaz a hazaiak nagyon fegyelmezetten játszanak.

11
    Robben futott lesre, szabadrúgás kifelé.

10
    Mezőnyfölényben a müncheniek, de fölényük helyzetekben egyelőre nem mutatkozik meg.

10
    A tempó közepes, nincs gyilkos iram. Még nem lendültek bele a felek.

9
    A "farkasok" nem játszanak megilletődötten, egyelőre partiban vannak, igaz még nagyon a meccs elején járunk.

8
    Nem esnek egymásnak a felek, várnak a megfelelő pillanatra. A bajorok sem rontanak rá a wolfsburgiakra.

7
    Neuer babusgatja egy darabig a labdát, majd mikor talál üresen álló csapattársat, megszabadul a játékszertől.

6
    Egyelőre még egyik kapu előtt sem alakult ki gólhelyzet, óvatosan kezdtek a felek.

5
    Kontrára rendezkedtek be a hazaiak, ez érthető is, hisz a világ legjobb csapata az ellenfelük.

4
    Shaqiri előtt volt szabad terület, azonban nem talált csapattársat, oda a lehetőség.

3
    Megpróbálnak letámadni a hazaiak, de a bajorokat ez nem igazán zavarja meg, magabiztosan járatják a labdát.

2
    Mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

1
    A vendégcsapat kezdte a találkozót.

1

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, Rodríguez – Caligiuri, Arnold, de Bruyne, Medojević, Perišić – Dost

Cserék: Grün – Schäfer, Klose, Malanda, Polák, Olić, Kutschke

Bayern München: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Alaba – Robben, Shaqiri, Lahm, Kroos, Ribéry – Müller.

Cserék: Starke – van Buyten, Alcântara, Martínez, Schweinsteiger, Mandžukić, Pizarro

Játékvezetők: Welz – Foltyn, Thomsen

Kedves Focibarátok!

Folytatódnak a Bundesliga küzdelmei, immár a 24. fordulót tapossuk. A VfL Wolfsburg gárdája a Bayern München együttesét látja vendégül. A "farkasok" jól kezdték a bajnokságot, jelenleg az előkelőnek számító 5. helyen vitézkednek. Ez azt jelenti, hogy versenyben vannak a Bajnokok Ligája helyezésért, ami nagy szó a Bundesligában. A bajnokságban eddig tizenkét győzelmet, három döntetlent és nyolc vereséget gyűjtöttek össze. Nem rossz mérleg. A bőrnadrágosoknak eddig kifogástalan a mérlegük, idén még nem veszítettek. Huszonhárom mérkőzésből huszonegyet (!!) nyertek, kétszer döntetlennel végeztek. Húsz (!!!) pont előnnyel vezetik a bajnokságot, tulajdonképpen már bajnoknak tekinthetők. A mérkőzés toronymagas esélyese a vendégcsapat, azonban hiba lenne lebecsülni a Wolfsburg gárdáját, már csak azért sem, mert jó erőkből állnak, ráadásul hazai pályán játszanak majd. Jól tudják ezt a müncheniek is, akik nyilván nem esnek abba a hibába, hogy lebecsüljék ellenfelüket.

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 17. Naldo – 27. Müller, 63. Müller, 66. Mandžukić, 71. Ribéry, 78. Müller, 80. Mandžukić

Lapok:   58. Medojević (WOL)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Ochs, Naldo, Knoche, Rodríguez – Caligiuri (79. Schäfer), Arnold (79. Polak), de Bruyne (85. Malanda), Medojević, Perišić – Dost

Bayern München: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Alaba – Robben, Shaqiri (56. Alcântara), Lahm (67. Martínez), Kroos (57. Mandžukić), Ribéry – Müller.

Nézőszám: 30 000