Videoton FC II. – Orosháza FC 3:2 (vége) | Bölcskei SE – Szeged 2011 1:1 (vége) | Tolle UFC Szekszárd – ESMTK 2:4 (vége)
Bajai LSE – Dunaharaszti MTK 0:0 (vége) | Gyula – FC Dabas 1:0 (vége) | Monor SE – Komlói Bányász SK 1:1 (vége)
Soroksár – Rákosmente KSK 2:0 (vége)
Soroksár SC
2:0 (1:0)
Rákosmente KSK
szombat 08.03.2014, 14:30 • Haraszti út • NBIII - Közép csoport

A viszonylag kiegyenlített első félidő után a másodikban többnyire hazai fölény uralkodott a pályán, Lovrencsics 82. percben szerzett góljával pedig eldöntötte a három pont sorsát. A Rákosmentének is megvoltak a gólszerzési lehetőségei, ugyanakkor a Soroksár megérdemelten tartotta hazai pályán a három pontot. Ezzel a győzelemmel a hazaiak elképesztő győzelmi sorozata folytatódott, magabiztosan vezetik a tabellát. (16:20:05)

90+2
    Tarczy kirúgása után a játékvezető lefújta a mérkőzést.

90+1
    Még a hosszabbításban is volt egy gólszerzési lehetőség, ezúttal a vendégek előtt adódott. Balról ívelhettek be szabadrúgást, a labda veszélyesen ment el mindenki előtt.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    A Soroksár már jócskán játszik az idővel, ők már igazán nem akarnak rohanni.

87
    A vendégek megnyomják az utolsó perceket, a betömörült hazai védekezéssel szemben azonban nincsenek könnyű helyzetben.

85
    A vendégek ívelhettek be szabadrúgást a hazai kapu elé, az ötösön magabiztosan jött Tarczy és szedte össze a labdát.

84
    Urbán jött be a lecserélt Lisztes helyett.

83
    A vendégek ívelhettek be jobbról szögletet, középen szabálytalanság miatt azonban már a Soroksár jöhet kifelé szabaddal.

82
    A Soroksár gólt szerzett!
    Nagy valószínűséggel eldőlt a három pont sorsa. Hodgyai ugratta ki a leshatáron LOVRENCSICS BALÁZST, aki ziccerben vihette kapura, 12 méterről pontosan célozta meg a jobb sarkot, Komora nem védhette.

81
    Ahogy telik az idő egyre többet kockáztatnak a vendégek, ezzel több lehetősége van a Soroksárnak.

79
    Balogh kapott jó labdát a jobb oldalon, beadása viszont nagyon csúnyára sikeredett, kirúgással jöhet a Rákosmente.

78
    Lovrencsis vitte bal oldalon, éles szögből szúrta rá, Komora vetődéssel tolta ki a labdát.

77
    Hamed vállalta el a vendégek szabadrúgását, 18 méterről szépen tekerte el a hazai sorfal fölött, Tarczy kapus azonban magabiztosan védett.

76
    Szénásit buktatták a hazai tizenhatos előtt, veszélyes helyről végezhet el szabadot a Rákosmente.

74
    Hamed néhány percen belül két gólt is szerezhetett volna, a szerencse azonban most se volt mellette. A hazai kapu elé belőtt labdát hat méterről estében tette kapura, centikkel ment mellé.

73
    Mohácsi érkezett a lecserélt Boda helyett.

73
    Ablonczy helyett Szénási érkezett.

72
    Egy kontratámadás végén a balról bejátszott labdát öt méterről védője szorításában Hamed tette kapura, a jobb kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.

70
    A frissen beálló Balogh húzta meg a jobb oldalon, centerezését a védők kivágták, a második hullámban érkező Lisztes azonban kapásból rászúrta. A 18 méterről megeresztett lökete nem sokkal ment mellé.

69
    Balogh jött be a lecserélt Nyilas helyett.

68
    Jobb oldalról érkezett a hazaiak beadása, középen Lovrencsis továbbított Nyilashoz, aki éles szögből mintegy tíz méterről mellédurrantott.

67
    Egyre meggyőzőbb fölényben játszanak a hazaiak, a Rákosmente jobbára csak a védekezéssel van elfoglalva.

65
    Lisztes fénykorát idézve ugratta ki a leshatáron Lovrencsist, a hazaiak támadója ziccerben 13 méterről a kifutó Komora kapus mellett ellőtte ugyan a labdát, de csak a jobb kapufát találta el.

64
    Többnyire a mezőnyben folyik a játék, a hazaiak valamivel veszélyesebbek kapura.

63
    Boda tartott rá ellenfele lábára, jött is a sárga lap.

61
    Nyilas bejátszási kísérlete a vendégvédők mögé pontatlan, a Rákosmente fordulhat.

60
    Lovrencsics játszik nagy kedvvel, csapattársai gyakran keresik labdával. Most azonban szabálytalankodott a vendégek büntetőterületén belül, szabadrúgás kifelé.

58
    Hodgyai kapott jó labdát a vendégek tizenhatosa előtt, az utolsó védőt kellett volna becsapni, ez azonban már nagy falatnak bizonyult. A Rákosmente építkezhet.

57
    Csiszárt kellett ápolni, gyógyulása után folytatódhat a találkozó.

56
    Rábold játszotta magát szabaddá a bal oldalon, beadása már kevésbé sikeres, pedig középen Lovrencsics várta a labdát.

55
    Hodgyai jött be a lecserélt Kincses helyett.

54
    Lovrencsics ellen szabálytalankodtak a vendégek, Lisztes jobbról beívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt, középen szabálytalanság miatt már a Rákosmente jöhet kifelé szabaddal.

53
    Lannert tartotta meg ügyesen a labdát a középpályán, jobb oldalról küldte középre, a vendégek védője azonban kifejelte a labdát.

52
    Kincses újra a pályán, majd soroksári szabadrúgással folytatódhat a mérkőzés.

51
    Kincses kapott egyet a derekára, pályán kívül ápolják.

50
    Egy hosszú indítás előre a vendégektől, helyzet nem lett a támadásból, ugyanakkor sikerült a labdát sokáig a Soroksár térfelén tartani.

49
    Ablonczy ívelte be balról a vendégek szabadrúgását, középen a partjelző lest jelzett, a hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

48
    Komora rúgta ki a labdát, majd Boda ellen szabálytalankodtak elől, balról ívelhet be szabadrúgást a Rákosmente.

47
    Dara kapott egyet a derekára, vendég szabadrúgással folytatódhat a mérkőzés.

46
    A Soroksár kezdte a második félidőt.

46

Azt előzetesen is lehetett sejteni, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, de talán a vártnál komolyabb ellenállásba ütközött a Soroksár.
    A hazaiaknak ugyan volt 2-3 komoly gólszerzési lehetőségük, ebből egyet sikerült gólra váltani, de a vendég Rákosmente könnyedén egyenlíthetett volna. A vendégek először egy ordító ziccert packáztak el, majd szabadrúgásból találtak el a felső lécet. A többnyire kiegyenlített első félidő után a folytatásban is tartsanak velünk!

45
    Egy kisebb szabálytalanság után a középpályáról végezhetett volna el szabadot a Rákosmente, Takács játékvezető azonban hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

43
    A középpályán járatják a labdát a vendégek, veszélyes területre egyelőre nem sikerült bejátszaniuk a labdát.

42
    Hosszas indítással próbálkoztak a hazaiak, a pontatlan labda után bedobással jöhet a Rákosmente.

40
    Balról ívelhettek be szabadrúgást a vendégek, a középre küldött labdát az egyik védő felfejelte, majd Tarczy már összeszedte.

38
    Nyilas vitte nagy elánnal a labdát a vendégvédőkre, 18 méterről megeresztett gyenge lövése a blokkban elakadt, Rábold ismétlését pedig könnyedén fogta Komora kapus.

37
    Rábold kapott egyet a lábára a kezdőkörben, hazai szabadrúgás után a középpályán passzolgatnak Lisztesék.

36
    Nyilas kapott használható labdát a vendégek tizenhatosa előtt, egy jó csel után a passz már pontatlan, a Rákosmente jöhet kifelé.

35
    Ezekben a percekben picit leült a találkozó, a felek felvették a mérkőzés ritmusát, szabálytalanságból is kevesebb van.

33
    Bodának próbálták bejátszani a labdát, Tarczy kapus előnyösebb helyzete lévén összeszedte a labdát.

32
    A balról beívelt vendégszöglet nem jelentett veszélyt, a hazai védők könnyedén vágták ki a labdát.

31
    Hamed fordult le szépen védőjéről, 14 méterről próbálkozott meg lövéssel, kísérlete a blokkról szögletre csapódott.

30
    Továbbra is sok az apró szabálytalanság, ezúttal Boda lábára tartottak rá a középpályán. A szabadrúgás elvégzése után a vendégek passzolgatnak a középpályán.

28
    Hazai labdaszerzés után Nyilast próbálták indítani a bal oldalon, védője bedobásra mentett.

27
    Müllerlei vágta fel ellenfelét, jogos a sárga lap.

25
    Szabó vállalta el a vendégek szabadrúgását, hosszas előkészület után a mintegy 18 méterről megeresztett löket a felső lécet találta el. Most csak a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól, Tarczy már verve volt.

24
    Hamed kapott jó labdát a hazai tizenhatos előtt, buktatása után 18 méterről végezhet el szabadrúgást a Rákosmente.

23
    A vendégek járatják most a labdát a hazaiak térfelén, a Soroksár fegyelmezetten visszazár.

22
    Hatalmas helyzetet puskáztak el a vendégek. Pölöskeit sikerült kiugratni, ziccerben vihette a hazaiak kapusára, 12 méterről azonban Tarczyba lőtte a labdát. Ettől nagyobb helyzete nem sok lesz a mérkőzésen.

20
    A vendégek passzolgattak a középpályán, Szabó bejátszása a hazaiak tizenhatosára már pontatlan, Tarczy jött és szedte össze a labdát.

18
    A vendégek térfelén folyik a játék, a Soroksár ezekben a percekben beszorítja a Rákosmentét.

16
    Két nagy kihagyott helyzet után harmadszor már nem menekült a Rákosmente. Rábold ívelte be balról a labdát a vendégek tizenhatosára LOVRENCSICS BALÁZS hét méterről védhetetlenül fejelt a bal sarokba.

15
    Lisztes ívelte be jobbról a hazaiak sarokrúgását, középen az ötösről Lovrencsics fejelte kapura, a vendégek védője a gólvonalról mentett, majd sikerült kivágni a labdát a tizenhatosról. A labda ugyanakkor maradt a Soroksárnál.

14
    A mérkőzés első nagy helyzete a hazaiak előtt adódott. Lovrencsics húzta meg a jobb oldalon, pontos centerezése után Nyilas fejelt hat méterről kapura, Komora a felső léc alá tartó labdát bravúrral tolta szögletre.

13
    Hamed tartotta meg ügyesen a labdát a jobb oldalon, Szabóhoz passzolt, aki viszont már hosszan szöktette magát. Hazai kirúgással folytatódik a mérkőzés.

12
    Szabó szerzett labdát a középpályán, majd megiramodása után a védők mögé szerette volna bejátszani a labdát, les miatt azonban már a Soroksár jöhet kifelé szabaddal.

10
    Kapura tartó lövést még nem láthatunk, enyhe hazai fölény mellett a mezőnyben folyik a játék.

9
    Lannert húzta vissza ellenfelét a középpályán, a Rákosmente végezhet el szabadrúgást.

8
    Komora kirúgása után a Soroksár szelídíti meg a labdát, építkezhetnek a hazaiak.

7
    Balról érkező vendég beadást Farkas fejelte haza kapusának. Tarczy azonnal rúgta mezőnybe.

6
    Idegesen, feszülten kezdenek a csapatok, már az első percekben sok a belépő, sok az apró szabálytalanság.

5
    Jól tartotta a középpályán a labdát a Soroksár, a mélységi labda előre már pontatlan, Komora jött és összeszedte a labdát.

4
    A vendégek jobbról beívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt a hazai kapura, a védők kifejelték a labdát. Majd Lisztes hosszan próbája szöktetni a kiugrani készülő Nyilast. Nyilast visszahúzták, hazai szabaddal folytatódik a mérkőzés.

3
    Pölöskei lábára tartottak rá, a vendégek ívelhetnek be szabadrúgást.

2
    Bedobás után hazai szabadrúgással folytatódhat a mérkőzés. Nem sikerült a Rákosmente tizenhatosára bejátszani a labdát, fordulhatnak a vendégek.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Soroksár SC: Tarczy – Vass, Pandur, Farkas, Vég – Lannert, Kincses – Nyilas, Lisztes, Rábold – Lovrencsics

Cserék: Bartos – Márkus, Hodgyai, Balogh, Urbán, Antal, Tóbiás

Rákosmente KSK: Komora – Dara,Csiszár, Márton, Müllerlei – Mohácsik, Ablonczy, Szabó, Pölöskei – Boda, Hamed

Cserék: Almási – Herczeg, Gál, Garics, Szénási, Mohácsi, Halgas

Játékvezetők: Takács – Pogonyi, Viczián.

Hosszú téli pihenő után honi labdarúgásunkban beindult a nagyüzem, a különböző osztályokban elindult a harc a bajnoki pontokért. Az NB III Közép-csoportjának tavaszi idényét ellenkező eredményességgel kezdte a Soroksár, illetve a Rákosmente. A hazaiak idegenben gyűjtötték be a három pontot, míg a vendégek saját közönségük előtt maradtak alul.
    A Soroksár tehát ott folytatja egyelőre, ahol az ősszel abbahagyta, győzelmi sorozata immáron nyolc forduló óta tart. Nem mellesleg a bajnokságban eddig egyszer hagyták el vesztesként a pályát, konkrétan az első fordulóban kaptak ki Orosházán. Ilyen mutató után egy cseppet sem csodálkozhatunk, hogy magabiztosan vezetik a bajnoki tabellát, hat ponttal előzik meg a második Szegedet.
    A vendég Rákosmente KSK ilyen mérleggel ugyan nem rendelkezik, de eredményes őszt zártak, jelenleg harminc pontjukkal a tabella negyedik helyén találhatók.
    Hazai pályán mindenképpen a Soroksárt tartjuk esélyesnek, de a Rákosmente van olyan jó csapat, hogy megtörje a hazaiak elképesztően jó sorozatát.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Gólok: 16. Lovrencsics, 82. Lovrencsics

Lapok:   27. Müllerlei (RKSK), 63. Boda (RKSK)

Soroksár SC: Tarczy – Vass, Pandur, Farkas, Vég – Lannert, Kincses (55. Hodgyai) – Nyilas (69. Balogh), Lisztes (84. Urbán), Rábold – Lovrencsics

Rákosmente KSK: Komora – Dara,Csiszár, Márton, Müllerlei – Mohácsik, Ablonczy (73. Szénási), Szabó, Pölöskei – Boda (73. Mohácsi), Hamed

Játékvezetők: Takács – Pogonyi, Viczián