UD Almería – Athletic Bilbao 0:1 (vége) | Real Madrid – Barcelona 3:1 (vége) | Valencia – Elche CF 3:1 (vége)
Cordoba – Real Sociedad 1:1 (vége) | SD Eibar – Granada 1:1 (vége)
Real Madrid
3:1 (1:1)
FC Barcelona
szombat 25.10.2014, 18:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Teljesen megérdemelten tartotta otthon mindhárom pontot a Real Madrid, Neymar gyors gólja és Messi lehetőségei után Ronaldo tizenegyesből egyenlített, a második félidőben pedig az történt, amit a blancók akartak. Fizikálisan felőrölték a vendégeket, sokkal többet futottak, előbb jött Pepe fejese egy szöglet után, majd Iniesta fatális hibája után Benzema állította be a végeredményt.

Taktikailag és mentálisan is bőven ellenfelük fölé nőttek Ronaldóék, a két szélsőhátvéd remekelt, James és Isco szintén, míg Messiék elfogytak a második negyvenöt percre.

Jó meccs volt, a futballról szólt, megérdemelten nyert a jobb csapat! (20:50:56)

90+4
    Itt a vége!

90+4
    Ronaldo megelégeli a tüskéket, visszarúgott Alvesnek, megkapja a sárga lapját.

90+3
    Messi újabb botrányos szabadrúgása, nagyon fölérúgta.

90+2
    Neymar harcol ki szabadrúgást nagyjából húsz méterre a kaputól.

90+1
    Három percet hosszabbít Manzano.

90
    Kihagyja a gála lehetőségét a Real, négy csatár ment két védőre negyven méteren, de Marcelo elpasszolta magát.

89
    Modric megy le utolsóként, a helyére Arbeloa érkezik.

88
    Alves előbb lágyan, majd keményen teszi be középre, most őt erőltetik a vendégek – Ramosék hibátlanok.

88
    Pedro lövésébe Modric vetődik bele a tizenhatos előtt.

87
    Benzema is vastapsot kap, Sami Khedira érkezik az utolsó percekre.

86
    Sergi Roberto cselezget, ez nem a legjobb Barca-opció.

86
    Alves beadását lefülelik, Piqué becsúszva szereli Ronaldót.

83
    Felállva tapsolja meg a Bernabeu a lesétáló Iscót, Illarramendi a helyén.

82
    Mindenki állva várja a passzt, mintha már lefújták volna – nincs ötlet a vendégekben, a hazaiak csak az alkalomra várnak.

81
    Újabb pazar fehérmezes kontra, Ronaldo most túl önzetlen volt, meglőhette volna a negyediket. Elfáradtak a katalánok, most már óriási a különbség.