Cegléd – 2:0 (vége) | Soroksár – Balmazújváros 3:0 (vége) | BFC Siófok – Sopron 1:2 (vége)
Szeged 2011 – Ajka 1:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Kaposvári Rákóczi FC 0:3 (vége) | ZTE – Gyirmót 2:3 (vége)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
1:0 (1:0)
FC Ajka
szombat 25.10.2014, 14:30 • Grosics Akadémia Sporttelep, Gyula • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:34:40)

Megnyerte roppant fontos hazai mérkőzését a Szeged 2011 az edzőváltáson átesett, s idegenben továbbra is pont nélküli FC Ajkával szemben. Jobbára mezőnyjátékot láthattunk a mérkőzésen, az elején egy Sowunmi-kapufával, majd az egyre nagyobb hazai fölény lezárásaként Oláh Lóránt góljával. A második félidőben kevés feljegyezni való akadt, a hazai trénert azonban aggaszthatja, hogy újabb két játékosát kellett sérülés miatt lecserélnie.

90+3

90+2
    Elkeseredetten támad az egyenlítésért az Ajka, de a jelek szerint mindhiába.

90+1
    Germán helyén Manga a hazaiak, s egyben a meccs utolsó cseréje.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    A végén még Zabari is sárga lapot kap a hazai csapatból.

89
    A bajnoki táblázat középmezőnye meglehetősen szoros most az NB II-ben, a 6. és a 12. helyezettet mindössze hat pont választja el egymástól, s ebben a régióban található mind a Szeged 2011, mind az FC Ajka csapata is.

88
    26 évnek kellett eltelnie, hogy Szeged és Ajka futballcsapata újabb, immár harmadik bajnoki mérkőzését is lejátszhassa egymással – más kérdés, hogy erre Gyulán kerül sor...

86
    Alig fél perccel Mihalecz figyelmeztetése után a taktikai faultot vétő Markovic is besárgul.

86
    A frissen beállt Mihalecz kapja a vendégek második sárga lapját.

85
    Oláh Gergő ugratta ki rögtön a megiramodó Kérit, akinek középre adott labdája azonban nem talált csapattársat.

84
    A megsérült Szabó Péter helyére Oláh Gergő érkezik a szegedi csapatba.

83
    Szabó Péter is megsérült, újból kényszerűségből kell majd változtatnia a hazai trénernek.

82
    Szabó Zsolt helyén Mihalecz a vendégek utolsó cseréje.

80
    Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt a mezőnyben zajlik jobbára a játék, helyzetek nélkül.

78
    A cserék sem lendítettek egyelőre az ajkai támadójátékon, a szegediek pedig a jelek szerint elégedettek az egygólos vezetéssel.

77
    Első szegedi bajnoki meccsükre 1988. március 27-én került sor, Varga, dr. Kovács és Deák góljaival 4000 néző előtt nyert simán, 3:0-ra a Szeged SC.

75
    Weitner helyén Matetits a második ajkai csere.

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 35. Oláh L.

Lapok:   86. Markovic (SZEG), 90. Zabari (SZEG) – 73. Horváth V. (FCA), 86. Mihalecz (FCA)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Szabó P. (84. Oláh G.), Markovic, Tóth B., Mészáros (69. Kéri) – Zelenyánszki, Máté, Fitos, Zabari – Oláh L., Germán (91. Manga). Edző: Nyilas Elek
    Cserék: Rozs (k), Hegedűs E., Kéri, Kovács B., Pászka, Manga, Oláh G.

FC Ajka: Jánosa – Horváth V., Asztalos, Pákai, Zámbó – Köles, Lattenstein (46. Németh L.), Gunther – Szabó Zs. (82. Mihalecz), Sowunmi, Weitner (75. Matetits). Edző: Zoran Kuntics
    Cserék: Tulipán (k), Mihalecz, Varga G., Matetits, Kalász, Csordás, Németh L.

Játékvezetők: Botló – Iványi, Szvetlik – Zierkelbach