BKV Előre SC – Újbuda 2:2 (vége)
BKV Előre SC
2:2 (0:1)
Újbuda FC
vasárnap 22.03.2015, 15:00 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Nyugati csoport

A mérkőzés többé-kevésbé kiegyenlítetten kezdődött, majd a vendégek a 28. percben megszerezték a vezetést. Az első félidő hajrájában a közlekedésiek előtt adódtak lehetőségek, de ezek rendre kimaradtak.
    A fordulást követően a hazaiak már az 51. percben megszerezték a vezetést. A folytatásban is a BKV játszott fölényben, azonban a helyzetei kihasználatlanul maradtak.
    Az 55. percben a vendégek megfogyatkoztak, a hazaik emberelőnyben sorra vezették a támadásokat. A helyzetek kimaradtak, az Újbuda viszont a 82. percben ismét vezetéshez jutott. A mérkőzést egyenlő létszámmal fejezték be a csapatok. A hazaiaktól Boda került a kiállítás sorsára.
    Mikor már mindenki elkönyvelte a vendéggyőzelmet, a mérkőzés hosszabbításában Herczeg hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe, ezzel pontot mentett a hazaiaknak.
    Köszönöm a figyelmet! (17:07:08)

90+3

90+3
    Patkós kapott sárga lapot buktatásért.

90+2
    A BKV Előre gólt szerzett!
    Óriási gól! balról érkezett a hazaiak beadása, HERCZEG LÁSZLÓ a hosszúról kapásból a jobb felsőbe vágta a labdát.

90
    A gyepen maradt az egyik vendégjátékos, gyógyulása után folytatódhat a találkozó.

89
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a BKV a vendégek kapuja elé, a védők kivágták a labdát, de a hazaiak vehemensen kezezést reklamálnak. A játékvezető semmit nem fújt.

88
    Mennek előre a hazaiak, de igazából nem tudnak helyzetetek kidolgozni.

87
    Les miatt a hazaiak jöhettek kifelé szabadrúgással, hamar elveszítették a labdát.

86
    Az Újbuda okosan tartja a labdát a hazaiak térfelén, a vendégek számára ez tökéletes eredmény.

85
    Major helyett Juhász a pályán.

84
    Herczeg kapott sárga lapot belépőért.

82
    Az Újbuda gólt szerzett!
    Az egy perce pályára lépő NYÉKI BOLDIZSÁR kapott remek kiugratást, Szabó elindult a kapujából, majd megtorpant. Később mégis elkezdett kifutni, de Nyéki higgadtan elrúgta mellette a bal sarkba.

81
    Nyéki jött be a lecserélt Horváth helyett.

80
    Dobó helyett Sebők a pályán.

79
    Kovács futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé az Előre.

78
    Herczeg kapott labdát a jobb szélen, elpasszolta magát. De már ismét a BKV támadhat.

76
    Bedobás után az Újbuda tartja a labdát a hazaiak térfelén, veszélyes területre már nem tudták bejátszani a vendégek.

74
    A középpályán folyik a játék, mindkét csapat győzelemre tör, bátran mennek előre.

73
    Pirik jött be a lecserélt Skriba helyett.

72
    Boda megkapta második sárga lapját, egyenlő létszámban folytathatják a csapatok.

71
    Herczeg jobbról a lövést választotta, Székely jól zárta a rövidet.

70
    Dobó kapott jó kiugratást, 16 méterről nem vállalta el a lövést, végül védője elválasztotta a labdától.

69
    Ezekben a percekben az Újbuda kijött a szorításból, a vendégek most meg tudják tartani a labdát.

68
    Jobbról érkezett a vendégek sarokrúgása, középen könnyedén tisztáztak a védők.

67
    Horváth cselezgetett a jobb szélen, szögletet harcolt ki a vendégeknek.

66
    Herczeg volt szabálytalan, az Újbuda jöhet kifelé szabadrúgással.

65
    Ismét egy nagy lehetőség a hazaiak előtt, Varga mintegy nyolc méterről lőtt félmagasan kapura, Székely nagyot védett.

64
    Támad-támad a BKV, az újbudaiak kontrákkal próbálkoznak.

63
    Az Újbuda ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, Menyhért centikkel maradt le róla.

62
    Dobó balról, éles szögből lőtt kapura, labdája a felső kapufáról jött le.

60
    Ihász helyett Szilasi a pályán.

59
    Emberelőnyben a BKV birtokolja többet a labdát, a vendégek többnyire saját térfelükön védekeznek.

58
    Varga vállalta el a hazaiak szabadrúgását, mintegy 24 méterről suhintott kapura, Székely nagyot védett. A kipattanót sikerült kivágni a védőknek.

57
    Les miatt a hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

56
    Nyárasdi viszont zavartalanul lőhetett hat méterről kapura, fölé bombázott. Hatalma helyzet volt!

55
    Németh buktatásért megkapta mai második sárga lapját, ezzel megfogyatkoztak a vendégek.

53
    Herczeg futott védőjével nagy versenyt a labdáért a jobb oldalon, végül a védő került ki győztesen.

52
    Jobbról ívelhetett középre szögletet a vendégcsapat, középen könnyedén tisztáztak a védők.

51
    Előkészítés után CSIKORTÁS DÁVID középről, mintegy 17 méterről lőhetett kapura, a jobb felsőbe vágta.

50
    Birtalan felé ment egy mélységi indítás, Székely jött a kapuból és összeszedte a labdát.

49
    Egymásután két szögletet is rúghatott az Újbuda, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

48
    Jobb oldalon próbálkoztak egy indítással a vendégek, hosszú volt. Kirúgás az Előre javára.

47
    Skriba már lesen kapta a labdát, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

46

Közepes iramban kezdődött a találkozó, sokáig csak mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A vendégek egy hazai védelmi hibát kihasználva a 28. percben vezetést szereztek, ezt követően felpörgött a mérkőzés. Leginkább az Előre előtt adódtak lehetőségek, de ezek egyelőre kimaradtak.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    Szöglettel jöhetett a hazai csapat, de ez semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

44
    A félidő vége előtt egyenlíthetett volna az Előre, Birtalan balról éles szögből tüzelt kapura, Székely nagyot védett.

44
    Németh taktikai szabálytalanságot követett el, sárga lapot kapott érte.

42
    A vendégek jöhettek szabadrúgással mintegy 26 méterről, Kovács Dávid rúgta a hazai sorfalba a labdát, ebből azonnal megindult előre a BKV.

41
    Jobbról, mintegy 23 méterről végezhetett el szabadrúgást a BKV, Boda fölé vágta.

40
    Balról játszotta be középre a labdát a hazai csapat, semmilyen veszélyt nem jelentett, az Újbuda építkezhet.

39
    Birtalalan vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

38
    Balról tekerték középre a labdát a közlekedésiek, Székely magabiztosan húzta le.

37
    Horváth visszahúzta ellenfelét, sárga lapot kapott érte.

36
    A gól óta megélénkült a találkozó, a hazaiak is elkezdték csipkedni magukat.

35
    Kovács Dávid futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a hazai csapat.

34
    Az Előre a középpályáról végezhetett el szabadrúgást, hamar elveszítette a labdát.

33
    Menyhért kapott sárga lapot buktatásért.

31
    Les a vendégeknél, szabadrúgással jöhet kifelé a BKV.

30
    A BKV balról ívelt be sarokrúgást, középen mintegy hét méterről Varga bombázott nem sokkal fölé.

29
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást jobbról az Újbuda tizenhatosára, a védők röviden szabadítottak fel, Tóth Axel a tizenhatosról tüzelt, a blokkról szögletre vágódott a labda.

28
    Horváth kapott használható labdát a jobb szélen, beadása után SKRIBA MÁTÉ az ötösről könnyedén passzolt a hazaiak kapujába.

26
    Horváth kapott jó indítást a jobb oldalon, beadnia nem sikerült a labdát, a hazai védő tisztázott előle.

25
    Kálmán állította meg ellenfelét szabálytalanul, szabadrúgással jöhet saját térfeléről az Újbuda.

24
    Balról ívelhetett középre szabadrúgást a vendégcsapat, a hosszúról érkezett is ugyan egy lövés, de az égbe ment.

23
    Talán egy hajszállal aktívabb az Újbuda, de egy veszélyes lövésen kívül igazából a vendégek se sokat mutattak fel.

22
    Kovács Dávid lőtt kapura előkészítés után, 18 méterről eresztette meg, Szabónak nagyot kellett védenie.

20
    Herczeg kapott labdát a bal szélen, hosszan szöktette magát, kirúgással jöhet az Újbuda.

19
    Kisebb szabálytalanság után az Újbuda végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

18
    Nem sok érdemleges történik a pályán, a csapatok leginkább mezőnyben harcolnak a labdáért.

17
    Kovács Dávidot próbálték elöl megjátszani a vendégek, védője higgadtan tisztázott.

16
    Az Újbuda ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, semmilyen veszélyt nem jelentett.

15
    Közepes iramban csordogál a találkozó, a küzdelem kiegyenlített a pályán.

13
    Herczeg felé ment egy indítás, Székely élt együtt a játékkal és megkaparintotta a labdát.

12
    Az újbudaiak ívelhettek be szabadrúgást a BKV kapuja elé, nem valami veretesre sikerült, Szabó könnyen lehúzta a labdát.

11
    Nyárasdi kapott egyet a lábára, saját térfeléről jöhet kifelé szabadrúgással az Előre.

10
    A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, tíz perc elteltével még egyik oldalon sem láthattunk helyzetet.

9
    Herczeget próbálták kiugratni, a labda hosszú, Székely jött a kapuból és összeszedte azt.

8
    Herczeg ívelte be a szabadrúgást a vendégek kapuja elé, a labda teljesen veszélytelen, a védők felszabadítottak.

7
    Vargát vágták fel, a közlekedésiek ívelhetnek be balról szabadrúgást az Újbuda tizenhatosára.

6
    Skriba, próbált betörni a labdával a hazaiak tizenhatosára, majd nagy nehezen középre gyötörte a labdát, ott viszont a hazai védők már tisztáztak.

5
    Herczeg volt önző, passz helyett a cselezgetést választotta, el is választották a labdától a vendégvédők.

4
    Mélységin indítás Kovács felé, Szabó jött a kapujából és összeszedte a labdát.

3
    Németh cselezgetett a bal szélen, végül ő volt szabálytalan, szabadrúgással jöhet kifelé az Előre.

2
    Boda vágta fel Horváthot, érkezett is a sárga lap.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

BKV Előre SC: Szabó – Csikortás, Major, Nyárasdi, Kálmán – Boda, Birtalalan, Tóth Axel, Dobó – Herczeg, Varga

Cserék: Kara – Sebők, Garamszegi, Gerhardt, Resch, Üres-Farkas, Juhász

Újbuda FC: Székely – Patkós, Khiesz, Laki, Hanák – Kovács Dávid, Menyhért, Németh, Horváth – Skriba, Ihász

Cserék: Váradi – Szilasi, Csányi, Nyéki, Karacs, Turi, Pirik

Játékvezetők: Bereczki – Fehér, Vad.

A hétvégén a 19. fordulót rendezték meg az NB III-ban, a Nyugati csoportban vasárnapra egy mérkőzés maradt, a BKV hazai pályán fogadja az Újbudát.

Az Előre jelenleg pontegyenlőségben a Balatonfüreddel a hatodik a bajnoki tabellán, az Újbuda pedig öt ponttal megelőzve a közlekedésieket a negyedik helyen állomásozik. A hazaiak tavaszi teljesítménye ötvenszázalékos, míg az újbudaiak eddig még nyeretlenek, két döntetlen mellett egy vereség a mérlegük.

A hazai pályán játszó BKV-nak talán valamivel nagyobb esélye van a győzelemre, ugyanakkor egy esetleges vendégsiker esetén az Újbuda harmadik helyre lépne elő, ez pedig már kellő motivációs tényező.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Gólok: 51. Csikortás, 90+2. Herczeg – 28. Skriba, 82. Nyéki

Lapok:   2. Boda (BKV), 39. Birtalalan (BKV), 84. Herczeg (BKV) – 33. Menyhért (UFC), 37. Horváth (UFC), 44. Németh (UFC), 90+3. Patkós (UFC)   72. Boda (BKV) – 55. Németh (UFC)

BKV Előre SC: Szabó – Csikortás, Major (85. Juhász), Nyárasdi, Kálmán – Boda, Birtalalan, Tóth Axel, Dobó (80. Sebők) – Herczeg, Varga

Újbuda FC: Székely – Patkós, Khiesz, Laki, Hanák – Kovács Dávid, Menyhért, Németh, Horváth (81. Nyéki) – Skriba (73. Pirik), Ihász (60. Szilasi)

Játékvezetők: Bereczki – Fehér, Vad