BKV Előre SC – Újbuda 2:2 (vége)
BKV Előre SC
2:2 (0:1)
Újbuda FC
vasárnap 22.03.2015, 15:00 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

A hétvégén a 19. fordulót rendezték meg az NB III-ban, a Nyugati csoportban vasárnapra egy mérkőzés maradt, a BKV hazai pályán fogadja az Újbudát.

Az Előre jelenleg pontegyenlőségben a Balatonfüreddel a hatodik a bajnoki tabellán, az Újbuda pedig öt ponttal megelőzve a közlekedésieket a negyedik helyen állomásozik. A hazaiak tavaszi teljesítménye ötvenszázalékos, míg az újbudaiak eddig még nyeretlenek, két döntetlen mellett egy vereség a mérlegük.

A hazai pályán játszó BKV-nak talán valamivel nagyobb esélye van a győzelemre, ugyanakkor egy esetleges vendégsiker esetén az Újbuda harmadik helyre lépne elő, ez pedig már kellő motivációs tényező.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

BKV Előre SC: Szabó – Csikortás, Major, Nyárasdi, Kálmán – Boda, Birtalalan, Tóth Axel, Dobó – Herczeg, Varga

Cserék: Kara – Sebők, Garamszegi, Gerhardt, Resch, Üres-Farkas, Juhász

Újbuda FC: Székely – Patkós, Khiesz, Laki, Hanák – Kovács Dávid, Menyhért, Németh, Horváth – Skriba, Ihász

Cserék: Váradi – Szilasi, Csányi, Nyéki, Karacs, Turi, Pirik

Játékvezetők: Bereczki – Fehér, Vad.

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    Boda vágta fel Horváthot, érkezett is a sárga lap.

3
    Németh cselezgetett a bal szélen, végül ő volt szabálytalan, szabadrúgással jöhet kifelé az Előre.

4
    Mélységin indítás Kovács felé, Szabó jött a kapujából és összeszedte a labdát.

5
    Herczeg volt önző, passz helyett a cselezgetést választotta, el is választották a labdától a vendégvédők.

6
    Skriba, próbált betörni a labdával a hazaiak tizenhatosára, majd nagy nehezen középre gyötörte a labdát, ott viszont a hazai védők már tisztáztak.

7
    Vargát vágták fel, a közlekedésiek ívelhetnek be balról szabadrúgást az Újbuda tizenhatosára.

8
    Herczeg ívelte be a szabadrúgást a vendégek kapuja elé, a labda teljesen veszélytelen, a védők felszabadítottak.

9
    Herczeget próbálták kiugratni, a labda hosszú, Székely jött a kapuból és összeszedte azt.

10
    A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, tíz perc elteltével még egyik oldalon sem láthattunk helyzetet.

11
    Nyárasdi kapott egyet a lábára, saját térfeléről jöhet kifelé szabadrúgással az Előre.

12
    Az újbudaiak ívelhettek be szabadrúgást a BKV kapuja elé, nem valami veretesre sikerült, Szabó könnyen lehúzta a labdát.

13
    Herczeg felé ment egy indítás, Székely élt együtt a játékkal és megkaparintotta a labdát.

15
    Közepes iramban csordogál a találkozó, a küzdelem kiegyenlített a pályán.

16
    Az Újbuda ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, semmilyen veszélyt nem jelentett.

17
    Kovács Dávidot próbálték elöl megjátszani a vendégek, védője higgadtan tisztázott.

18
    Nem sok érdemleges történik a pályán, a csapatok leginkább mezőnyben harcolnak a labdáért.

19
    Kisebb szabálytalanság után az Újbuda végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

20
    Herczeg kapott labdát a bal szélen, hosszan szöktette magát, kirúgással jöhet az Újbuda.

22
    Kovács Dávid lőtt kapura előkészítés után, 18 méterről eresztette meg, Szabónak nagyot kellett védenie.

23
    Talán egy hajszállal aktívabb az Újbuda, de egy veszélyes lövésen kívül igazából a vendégek se sokat mutattak fel.

24
    Balról ívelhetett középre szabadrúgást a vendégcsapat, a hosszúról érkezett is ugyan egy lövés, de az égbe ment.

25
    Kálmán állította meg ellenfelét szabálytalanul, szabadrúgással jöhet saját térfeléről az Újbuda.

26
    Horváth kapott jó indítást a jobb oldalon, beadnia nem sikerült a labdát, a hazai védő tisztázott előle.

28
    Az Újbuda gólt szerzett!
    Horváth kapott használható labdát a jobb szélen, beadása után SKRIBA MÁTÉ az ötösről könnyedén passzolt a hazaiak kapujába.

29
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást jobbról az Újbuda tizenhatosára, a védők röviden szabadítottak fel, Tóth Axel a tizenhatosról tüzelt, a blokkról szögletre vágódott a labda.

30
    A BKV balról ívelt be sarokrúgást, középen mintegy hét méterről Varga bombázott nem sokkal fölé.

31
    Les a vendégeknél, szabadrúgással jöhet kifelé a BKV.

33
    Menyhért kapott sárga lapot buktatásért.

34
    Az Előre a középpályáról végezhetett el szabadrúgást, hamar elveszítette a labdát.

35
    Kovács Dávid futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a hazai csapat.

36
    A gól óta megélénkült a találkozó, a hazaiak is elkezdték csipkedni magukat.

37
    Horváth visszahúzta ellenfelét, sárga lapot kapott érte.

38
    Balról tekerték középre a labdát a közlekedésiek, Székely magabiztosan húzta le.

39
    Birtalalan vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

40
    Balról játszotta be középre a labdát a hazai csapat, semmilyen veszélyt nem jelentett, az Újbuda építkezhet.

41
    Jobbról, mintegy 23 méterről végezhetett el szabadrúgást a BKV, Boda fölé vágta.

42
    A vendégek jöhettek szabadrúgással mintegy 26 méterről, Kovács Dávid rúgta a hazai sorfalba a labdát, ebből azonnal megindult előre a BKV.

44
    Németh taktikai szabálytalanságot követett el, sárga lapot kapott érte.

44
    A félidő vége előtt egyenlíthetett volna az Előre, Birtalan balról éles szögből tüzelt kapura, Székely nagyot védett.

45
    Szöglettel jöhetett a hazai csapat, de ez semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

45

Közepes iramban kezdődött a találkozó, sokáig csak mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A vendégek egy hazai védelmi hibát kihasználva a 28. percben vezetést szereztek, ezt követően felpörgött a mérkőzés. Leginkább az Előre előtt adódtak lehetőségek, de ezek egyelőre kimaradtak.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

47
    Skriba már lesen kapta a labdát, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

48
    Jobb oldalon próbálkoztak egy indítással a vendégek, hosszú volt. Kirúgás az Előre javára.

49
    Egymásután két szögletet is rúghatott az Újbuda, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

50
    Birtalan felé ment egy mélységi indítás, Székely jött a kapuból és összeszedte a labdát.

51
    A BKV Előre gólt szerzett!
    Előkészítés után CSIKORTÁS DÁVID középről, mintegy 17 méterről lőhetett kapura, a jobb felsőbe vágta.

52
    Jobbról ívelhetett középre szögletet a vendégcsapat, középen könnyedén tisztáztak a védők.

53
    Herczeg futott védőjével nagy versenyt a labdáért a jobb oldalon, végül a védő került ki győztesen.

55
    Németh buktatásért megkapta mai második sárga lapját, ezzel megfogyatkoztak a vendégek.

56
    Nyárasdi viszont zavartalanul lőhetett hat méterről kapura, fölé bombázott. Hatalma helyzet volt!

57
    Les miatt a hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

58
    Varga vállalta el a hazaiak szabadrúgását, mintegy 24 méterről suhintott kapura, Székely nagyot védett. A kipattanót sikerült kivágni a védőknek.

59
    Emberelőnyben a BKV birtokolja többet a labdát, a vendégek többnyire saját térfelükön védekeznek.

60
    Ihász helyett Szilasi a pályán.

62
    Dobó balról, éles szögből lőtt kapura, labdája a felső kapufáról jött le.

63
    Az Újbuda ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, Menyhért centikkel maradt le róla.

64
    Támad-támad a BKV, az újbudaiak kontrákkal próbálkoznak.

65
    Ismét egy nagy lehetőség a hazaiak előtt, Varga mintegy nyolc méterről lőtt félmagasan kapura, Székely nagyot védett.

66
    Herczeg volt szabálytalan, az Újbuda jöhet kifelé szabadrúgással.

67
    Horváth cselezgetett a jobb szélen, szögletet harcolt ki a vendégeknek.

68
    Jobbról érkezett a vendégek sarokrúgása, középen könnyedén tisztáztak a védők.

69
    Ezekben a percekben az Újbuda kijött a szorításból, a vendégek most meg tudják tartani a labdát.

70
    Dobó kapott jó kiugratást, 16 méterről nem vállalta el a lövést, végül védője elválasztotta a labdától.

71
    Herczeg jobbról a lövést választotta, Székely jól zárta a rövidet.

72
    Boda megkapta második sárga lapját, egyenlő létszámban folytathatják a csapatok.

73
    Pirik jött be a lecserélt Skriba helyett.

74
    A középpályán folyik a játék, mindkét csapat győzelemre tör, bátran mennek előre.

76
    Bedobás után az Újbuda tartja a labdát a hazaiak térfelén, veszélyes területre már nem tudták bejátszani a vendégek.

78
    Herczeg kapott labdát a jobb szélen, elpasszolta magát. De már ismét a BKV támadhat.

79
    Kovács futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé az Előre.

80
    Dobó helyett Sebők a pályán.

81
    Nyéki jött be a lecserélt Horváth helyett.

82
    Az egy perce pályára lépő NYÉKI BOLDIZSÁR kapott remek kiugratást, Szabó elindult a kapujából, majd megtorpant. Később mégis elkezdett kifutni, de Nyéki higgadtan elrúgta mellette a bal sarkba.

84
    Herczeg kapott sárga lapot belépőért.

85
    Major helyett Juhász a pályán.

86
    Az Újbuda okosan tartja a labdát a hazaiak térfelén, a vendégek számára ez tökéletes eredmény.

87
    Les miatt a hazaiak jöhettek kifelé szabadrúgással, hamar elveszítették a labdát.

88
    Mennek előre a hazaiak, de igazából nem tudnak helyzetetek kidolgozni.

89
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a BKV a vendégek kapuja elé, a védők kivágták a labdát, de a hazaiak vehemensen kezezést reklamálnak. A játékvezető semmit nem fújt.

90
    A gyepen maradt az egyik vendégjátékos, gyógyulása után folytatódhat a találkozó.

90+2
    Óriási gól! balról érkezett a hazaiak beadása, HERCZEG LÁSZLÓ a hosszúról kapásból a jobb felsőbe vágta a labdát.

90+3
    Patkós kapott sárga lapot buktatásért.

90+3

A mérkőzés többé-kevésbé kiegyenlítetten kezdődött, majd a vendégek a 28. percben megszerezték a vezetést. Az első félidő hajrájában a közlekedésiek előtt adódtak lehetőségek, de ezek rendre kimaradtak.
    A fordulást követően a hazaiak már az 51. percben megszerezték a vezetést. A folytatásban is a BKV játszott fölényben, azonban a helyzetei kihasználatlanul maradtak.
    Az 55. percben a vendégek megfogyatkoztak, a hazaik emberelőnyben sorra vezették a támadásokat. A helyzetek kimaradtak, az Újbuda viszont a 82. percben ismét vezetéshez jutott. A mérkőzést egyenlő létszámmal fejezték be a csapatok. A hazaiaktól Boda került a kiállítás sorsára.
    Mikor már mindenki elkönyvelte a vendéggyőzelmet, a mérkőzés hosszabbításában Herczeg hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe, ezzel pontot mentett a hazaiaknak.
    Köszönöm a figyelmet! (17:07:08)

Gólok: 51. Csikortás, 90+2. Herczeg – 28. Skriba, 82. Nyéki

Lapok:   2. Boda (BKV), 39. Birtalalan (BKV), 84. Herczeg (BKV) – 33. Menyhért (UFC), 37. Horváth (UFC), 44. Németh (UFC), 90+3. Patkós (UFC)   72. Boda (BKV) – 55. Németh (UFC)

BKV Előre SC: Szabó – Csikortás, Major (85. Juhász), Nyárasdi, Kálmán – Boda, Birtalalan, Tóth Axel, Dobó (80. Sebők) – Herczeg, Varga

Újbuda FC: Székely – Patkós, Khiesz, Laki, Hanák – Kovács Dávid, Menyhért, Németh, Horváth (81. Nyéki) – Skriba (73. Pirik), Ihász (60. Szilasi)

Játékvezetők: Bereczki – Fehér, Vad