Dunaújváros – Sopron 3:1 (vége) | Ajka – Balmazújváros 3:2 (vége) | Kozármisleny – Gyirmót 1:2 (vége)
– ZTE 2:0 (vége) | Tatabánya – Nyíregyháza 1:2 (vége) | Békéscsaba – Cegléd 3:3 (vége)
FC Ajka
3:2 (1:1)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
szombat 14.09.2013, 16:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Mihalecz Péter kezdő lett volna a mérkőzésen de ma délután 1-kor vakbéllel megkellet műteni. Ez úton is kívánunk neki jobbulást.

A második játékrész első negyedórájában a Balmazújváros akarta érvényesült, az FC Ajka alig tudta átlépni a félpályát. Utána azért már az ajkaiak is elkezdtek focizni és már helyzeteket is tudtak kialakítani. A vendég gól még inkább felrázta a hazaiakat, meg is lett az eredménye. Az utolsó 15 percben nyílt játék zajlott, gólt viszont az Ajka szerzett eldöntve a mérkőzést. Mindkét csapat mindent megtett a 3 pontért. A szerencse és Fortuna ma az FC Ajka kezet fogta Major képében, kemény meccsen 3-2.

90+2
    Támad a vendég csapat, a felívelt labdára rosszul jön ki Tulipán de nem lett nagy baj belőle.