Bayern München – Hannover 96 2:0 (vége) | Werder Bremen – Eintracht Frankfurt 0:3 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – FC Schalke 04 0:1 (vége)
FC Augsburg – SC Freiburg 2:1 (vége) | Borussia Dortmund – Hamburger SV 6:2 (vége)
Borussia Dortmund
6:2 (2:1)
Hamburger SV
szombat 14.09.2013, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Nagy fölényben játszott a Dortmund, de a 2:0-ról felálló Hamburg, úgy tűnt nehéz feladat elé állítja a BL-döntőst.

Amely azonban megrázta magát, és 20 perc alatt berámolt egy négyest a kikötővárosiaknak, és a győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt. (20:22:04)

90
    A szögletre már nem is marad idő...

90
    Aubameyang adna középre, szögletre pattan a védőkről a labda

89
    Sok esemény már nincs a pályán, a Hamburg beletörődött a súlyos vereségbe, és a Dortmund sokat már nem akar ettől a mérkőzéstől

87
    Durm ad jó labdát Sahinnak, aki elveszíti a balösszekötő helyén

86
    Durm elől ad haza Djouorou, Adler vágja ki a labdát

85
    Csere a Hamburger SV-nél/nál: lemegy van der Vaart, bejön Lasogga.

85
    Hummels viszi a kapu felé a labdát, senki nem támadja, 18 méterről emel kapura, de a bal felső mellett elszáll a labda

83
    Reus indításába Westermann lép bele, bedobás jön

Ez már így kiütés, a kérdés csak az, hogy megelégszik-e ennyivel a Dortmund, avagy sem.

81
    A Dortmund gólt szerzett!
    Djourou fejel ki egy beadást, Sahin ível újra középre jól, és az érkező ROBERT LEWANDOWSKI az ötösről a lemaradó Westermann mellett, Adlert megelőzve fejel a kapu közepébe! 6:2

79
    Csere a Borussia Dortmund-nél/nál: lemegy Mchtarjan, bejön Hoffmann.
    Csere a Borussia Dortmund-nél/nál: lemegy Schmelzer, bejön Durm.

78
    A szöglet veszélytelen

77
    Beister remek beadását van der Vaart teszi kapura, szögletre pattan a labda

Úgy tűnik mégis meglesz az az ötödik győzelem, teljesen megérdemelten, a Dortmund lefocizza a vendégeket a második félidőben, hiába egyenlített még a Hamburg.

75
    Aubameyangról pattan veszélyesen egy labda, Westermann próbálja menteni a menthetőt, de MARCO REUS szerzi meg a labdát, és a védő lába között ellőve a labdát talál a bal alsó sarokba! 5:2

73
    Reus indítja parádésan Aubameyangot a jobb szélen, aki jól ad be, Reus átlépi a labdát jó érzékkel, ROBERT LEWANDOWSKI veszi át, és 12 méterről kilövi a bal sarkot! 4:2

72
    Reus indul ismét középen, de megint lesről...

Gólok: 19. Aubameyang, 22. Mchitarjan, 65. Aubameyang, 73. Lewandowski, 75. Reus, 81. Lewandowski – 26. Lam, 49. Westermann

Lapok:   44. Vaart (HAM), 70. Arslan (HAM)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Grosskreutz, Subotic (60' Papastathopoulos), Hummels, Schmelzer (79' Durm) – Aubameyang, Sahin, Mchitarjan (79' Hoffmann), S. Bender, Reus – Lewandowski.
    Hamburger SV: Adler – Sobiech (46. Jiracek), Djourou, Westermann – Diekmeier, Arslan, Rincón, Lam – Beister, van der Vaart (85' Lasogga), Zoua.

Játékvezetők: Welz – Foltyn, Thomsen

Nézőszám: 82.000