Dunaújváros – Sopron 3:1 (vége) | Ajka – Balmazújváros 3:2 (vége) | Kozármisleny – Gyirmót 1:2 (vége)
– ZTE 2:0 (vége) | Tatabánya – Nyíregyháza 1:2 (vége) | Békéscsaba – Cegléd 3:3 (vége)
Békéscsabai Előre 1912 SE
3:3 (1:3)
Ceglédi VSE
szombat 14.09.2013, 19:00 • Kórház utcai stadion, Békéscsaba • Merkantil Bank Liga

A mérkőzés elejét nagyon jól kezdte a Cegléd, hiszen a 4. percben Koncz, majd a 9. percben Makrai is betalált. Ezután kiegyenlítődött a játék, a Békéscsaba Balog góljával szépített a 26. minutumban. A második félidő vége előtt még Markó betalált, így 1-3-as állással mentek szünetre a csapatok.
    A második félidőt a hazaiak uralták, hiszen a Cegléd már csak a védekezésre játszott. Az 57. percben Mosquera még csak szépített, a hajrában már Soós J. egyenlített a csaba számára.
    Egy kiegyenlített mérkőzésen ellentétes félidők után döntetlen a végeredmény, az 1 ponttal azonban a hazaiak lehetnek boldogabbak.
    Ezzel az eredménnyel a csaba a 12., míg a Cegléd a 7. a tabellán. (20:53:05)

90
    20 méterre a kaputól szabadrúgást harcolt ki a csaba, Koncz kapott sárgát a belépőért

90
    4 perc a hosszabbítás

89
    Rebryk maradt lent a földön

89
    Kormos is besárgul a végére

88
    A Békéscsaba gólt szerzett!
    Bejött a csere a hazaiaknak, SOÓS JÁNOS használta ki a beadást és helyezett a kapuba 10 méterről a védők között! 3-3!