Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Pécsi MFC 2:5 (vége) | Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
Újpest FC
1:1 (0:0)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szombat 14.09.2013, 14:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Felejthető első félidő után a második félidőben már helyzeteket is láthatott a mérkőzést a helyszínen megtekintő mindössze 1200 néző. A második félidő elejét megnyomta az Újpest, több helyzetet is kialakított, viszont csak egyet tudott kihasználni. A futball törvénye most is érvényesült, hiszen az elpuskázott helyzetek után a Haladás egyetlen helyzetecskéje, egy kapu előtti kavarodás, után Fehér Zoltán egalizált. Több gól már nem született a mérkőzésen, így maradt a Szombathelyiek számára hízelgő döntetlen. Jövőhéten vasárnap a Ferencváros vendége lesz az Újpest. Hasonló játékkal és jobb helyzetkihasználással még a győzelemre is esélyes lehet Kozma István csapata. (15:55:05)

90+1
    Az Újpest mindent megtesz a győztes gól megszerzéséért.

90+1
    A Haladás a hazaiak térfelén passzolgat.

90
    2 perc hosszabbítás.

89
    Antón beadását Rózsa húzta le Ahjupera elől.

88
    Az egyenlítő gól után az Újpest átvette az irányítást. A Haladás feltűnően húzza az időt.

86
    Ahjupera ugratta ki a leshatáron Simon Krisztiánt, akinek pontatlan centerezése Rózsa kezei között kötött ki.

84
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Nagy Gábor, bejön Iszlai Bence.

82
    A Haladás gólt szerzett!
    FEHÉR ZOLTÁN a gólszerző.
    Gyurján beadását Balajcza Andorka elől pont FEHÉR elé ütötte aki 5 méterről nem hibázott és az üres kapuba lőtt.

79
    Az utóbbi percekben a Haladás passzolgat az újpesti térfélen, de helyzetet nem tud kialakítani.

76
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Asmir Suljic, bejön Filip Sztaniszavljevics.

74
    Radó kapott labdát a félpályánál majd Ngawát kicselezve lőtt 20 méterről a kapu mellé.

73
    Simon Krisztián játszott össze szépen Ahjuperával, majd a fiatal szélső lövését Devecseri blokkolta.

72
    A két csapat legutóbbi újpesti találkozóját a Haladás nyerte, az azelőtti négyet a lilák. Érdekesség, hogy a Haladás az elmúlt tíz évben nem tudott egy gólnál többet szerezni a Megyeri úton.

69
    Radó szabadrúgása után Andorka csúsztatott a kapu fölé.

67
    Simon Krisztián beadását Kabát lőtte kapásból kapura, pontosan középre, Rózsa kezébe.

66
    Veszélyes újesti kontra. Simon Krisztián iramodott meg a bal szélen, bepasszát Kabát átlépte,ami így Suljic elé került volna, ha Bosnjak nem ment az utolsó pillanatban.

Sándor Gergő

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 59. DUSAN VASZILJEVICS – 82. FEHÉR ZOLTÁN

Lapok:   49. Fehér (HAL), 56. Németh Márió (HAL), 60. Gyurján Bence (HAL)

Újpest FC: Balajcza – Ligot, Ngawa, Juanan, Antón – Suljic (76. Sztaniszavljevics), Vasziljevics, Balogh, Simon – Ahjupera, Kabát

Cserék: Banai, Litauszki, Eninful, Horváth R., Erős, Sztaniszavljevics, Abdallah

Vezetőedző: Kozma István

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer (62. Andorka), Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á. – Nagy G. (84. Iszlai), Németh M. (56. Gyurján), Halmosi – Radó

Cserék: Mursits, Andorka, Gyurján, Szakály, Iszlai, Tóth P. és Kalász

Vezetőedző: Artner Tamás