Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Pécsi MFC 2:5 (vége) | Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
KTE-Phoenix Mecano
2:5 (2:2)
Pécsi MFC
szombat 14.09.2013, 16:00 • Széktói Stadion, Kecskemét • OTP Bank Liga

Becséri Dániel lefújja a meccset: A Kecskeméti TE két gólos előnyt szórakozott el, és rendkívül gyenge védőmunkának köszönhetően 60 perc alatt 5 gólt kapva elveszíti a hetedik fordulós mérkőzését Bekő Balázs csapata. A Pécsi MFC összeszedetten, tudatosan futballozva lépésről lépésre őrölte fel ellenfelét, így tovább folytatja jó sorozatát a baranyai gárda.

A Pécs gólt szerzett!

PÖLÖSKEY PÉTER a szélen ugrik ki, rávezeti Némethre, majd a kapus feje fölött a hálóba bombázza a játékszert! 2-5!

84
    Pekár elhagyja a labdát az oldalvonalnál: sok a technikai hiba most már

82

MÁRKVÁRT DÁVID a jobb felsőbe fejeli a remek szélről jövő beadást, ezzel négy gólt rúg sorozatban a Pécs, és már kettővel vezet a piros-fekete csapat.

81
    Cserél a Pécs: Frőhlich kicsit provokálja a hazai szurkolókat, majd lemegy a pályáról. Nagy János fut fel a gyepre

81
    Balázs remek átadást kap, az átvétel azonban pocsék, pedig óriási helyzet lehetett volna

80
    Pölöskey tör be a tizenhatoson belülre, de négy kecskeméti védő árnyékában nem tud kapura lőni

79
    Rajczi kiugrik, próbálkozását blokkolja a pécsi védelem

78
    Balázs Zsolt védővel a nyakán ráfordulni még rátudott, de lőni már nem

77
    Ölik egymást a felek a félpályánál, veszélyes támadó szituáció nem volt vagy 6-7 perce egyik oldalon sem

73
    A hosszú oldalon Mogyorósi várja Szavics beadását, de a rutinos hátvéd kísérlete célt téveszt

72
    Balázs rúgta rá ellenfél lábra, szöglet

71
    Éled a Kecskemét: Pekár kínálta meg 20-ről Gőczét, a vendég kapus védte a jobb alsó sarkot

70
    A szögletből Karan elé kerül a játékszer, aki a jobb kapufát találja telibe!

Szeitz Gergő

Gólok: 8. Szavics, 22. Leo – 42. Uzoma, 44. Romics, 49. Mohl, 82. Márkvárt, 85. Pölöskey

Lapok:   89. Pölöskey (PMFC)

KTE-Phoenix Mecano: Németh – Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Patvaros (Balázs 70.), Vukaszovics – Leo (Gréczi 46.), Szavics, Pekár – Barry (Rajczi 46.)
    Pécsi MFC: Gőcze – Fodor, Balogh, Romics, Mohl – Horváth – Frőhlich (Nagy 81.), Koller (Márkvárt 67.), Szatmári, Uzoma – Grumics (Pölöskey 57.)

Játékvezetők: Becséri Dániel – Ring György, Kispál Róbert