Sunderland AFC – Southampton FC 2:2 (vége) | Arsenal FC – Fulham FC 2:0 (vége) | Crystal Palace – Stoke City 1:0 (vége)
Manchester City – Cardiff City FC 4:2 (vége) | Norwich – Hull City 1:0 (vége) | West Ham United – Newcastle United 1:3 (vége)
Liverpool F.C. – Aston Villa FC 2:2 (vége)
Norwich City
1:0 (0:0)
Hull City
szombat 18.01.2014, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Barclays Premier League

Óriási küzdelemben otthon tartja a három pontot a Norwich a Hull City ellen. A hazaiak megérdemelten győztek, sokkal többet támadtak, a Hull City csak abban reménykedhetett hogy kihúzzák bekapott gól nélkül a mérkőzést és elvisznek egy pontot, de végül Ryan Bennett megszerezte a vezetést a Norwichnak a 87. percben, s ezzel tulajdonképpen eldőlt a három pont sorsa. (17:58:55)

90+4
    DAVIES!! Ez volt az utolsó lehetősége a vendégeknek az egyenlítésre, a vendég játékos nem találta el a kaput Elmohamady beadását követően, így a három pont Bennettnek köszönhetően a Norwiché!

90+4
    Itt a vendégek utolsó esélye, kapnak egy szabadrúgást a félpályánál.

90+4
    Beléptünk az utolsó percbe is, hazai kirúgással folytatódhat a játék.

90+3
    Két perc sincs már hátra a rendes játékidőből.

90+2
    Hooper remekül játszott most az idővel, húsz másodpercet elvett a vendégek idejéből, és kiharcolt egy bedobást a jobb szélen.

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90
    Micsoda helyzet volt! Egy előreívelt labdát követően az ötös széléről tüzelhetett az egyik hazai játékos, de McGregor estében lábbal védeni tudott!

90
    Huddlestone lépett be rossz ütemben a meginduló Fernek, Howard Webb felmutatja második sárgáját, így mehet zuhanyozni.

89
    Sikerül bedobásra tisztázniuk a vendégeknek, a labda még a Norwichnál.

89
    Ez veszélytelen volt, sőt még ők kerülhetnek bajba, hiszen megindul a Norwich!

88
    Gyorsan reagál a bajra a Hull, rögtön összehoznak ők is egy szögletet.

87
    A Norwich gólt szerzett

Érett már a Norwich gólja, és most három perccel a vége előtt megvan! Snodgrass szögletét RYAN BENNETT fejelte a kapuba három védő gyűrűjéből kiemelkedve!

86
    Rendre kifejelték a kapu elől a labdát a vendégek, végül Pilkington tüzelt a tizenhatos széléről, de beleért egy vendég játékos, szöglet jöhet.

86
    McGregor kiüti, de még a tizenhatoson belül a labda!

85
    Figueroa fejeli ki szögletre a labdát, hazai sarokrúgás következhet.

83
    Rosenior mentett óriásit, visszafutó emberként kivágta az óriási helyzetben meginduló Snodgrass elől a labdát!

82
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a Hull City, Koren helyén Fryatt folytatja.

80
    Cserélt a Norwich, Becchio fejezi be van Wolfswinkel helyén.

79
    Micsoda fejetlenség volt most a vendég tizenhatoson belül! van Wolfswinkel került először óriási helyzetbe, de nem tudta ellőni, majd Snodgrass is lőhetett, de az ő lövését blokkolták!

79
    Martin végezhet el szabadrúgást a jobb szélen.

78
    Elmohamady próbált a jobb szélen megindulni, de hosszan szöktette magát.

77
    Gyenge volt a beadás, se Boydnak, se Jelavicnak nem volt esélye hogy elérje.

77
    Elvesztik, indul a vendég kontra Livermore vezetésével.

77
    Most a jobb szélen próbálkozik a Norwich.

76
    Johnsson kereste Olssont a bal szélen, de nemtudta eljuttatni a címzetthez a labdát.

73
    Kitartóan keresi a rést a vendég védelmen a Norwich, de úgy tűnik kezdenek kifogyni az ötletekből.

71
    Snodgrass indult meg most a jobb szélen, de beadását Bruce gond nélkül kifejelte.

70
    Hooper vette észre hogy McGregor kint van a kapujából, így ráküldte bő 30 méterről, de nem találta el a kaput!

69
    Cserélt a Norwich is, Gutierrez helyén Pilkington folytatja.

67
    Cserélt a vendég csapat, Boyd be, Sagbo le.

65
    Fer fejelte a kapu fölé Snodgrass szögletét.

65
    Martin harcol ki végül egy szögletet a csapatának.

64
    Ismét a Norwich indít akciót.

62
    van Wolfswinkel kapott egy remek labdát Snodgrasstól a tizenhatoson belül, de blokkolták a lövését!

61
    Ismét Martin húzodott fel, beadását viszont kibokszolta McGregor a tizenhatosról.

60
    Nem jutnak messzire a labdával a vendégek, már újra a Norwich akciózhat.

60
    Kis szerencsével megszerzik a labdát a vendégek, most ők indulhatnak meg.

59
    Ruddy lehúzza másodszor, indulhat a Norwich.

59
    Kifejelték, jöhet az ismétlés.

58
    Jelavic próbálta beadni a jobb szélről a labdát, de Olssonon nem tudta átverekedni magát, szöglet jöhet.

58
    Veszélytelen volt a szöglet, utána pedig lesen volt az egyik hazai játékos, szabadrúgás kifelé.

57
    Martin tette középre a labdát laposan a jobb szélről, Bruce fejelte ki futtában szögletre.

56
    Most látják el Jelavic orrát, tíz emberrel jelenleg a Hull, támad a Norwich.

54
    Vérző játékos ugyan nem lehetne a pályán, de Webb efelett most szemet huny, Jelavic folytathatja ápolás nélkül.

53
    Snodgrass fejbelőtte Jelavicot, akinek most vérzik az orra.

53
    Szemből, nagyjéból 22 méterről végezheti el a szabadrúgást Snodgrass.

53
    Emelett jó helyről végezhet el szabadrúgást a Norwich!

52
    Huddlestone is besárgul, ő Johnsont buktatta.

51
    Jelavic tudott fejelni, de nem tudta jól eltalálni a labdát.

50
    Sagbo próbálkozott beadással a bal szélről, szöglet a vége.

49
    Rosenior sárgul be amiért Snodgrasst buktatta.

47
    Az első félidőhöz hasonlóan jó iramban kezdődik a második játékrész is, bár veszélyes akciót eddig egyik fél sem tudott összehozni.

46

Remek iramban telt az első játékrész a Norwich – Hull City összecsapáson, gól azonban egyik oldalon sem született. Kapura veszélyesebb egyértelműen a Norwich volt, a 30. perctől kezdve átvették az irányítást, és sorra alakították ki a gólhelyzeteket, de McGregor eszén egyelőre nem sikerült túljárniuk. A vendégek az első félidei teljesítményük alapján egy pontra jók, a második félidő kérdés valószínűleg az lesz, hogy sikerül e otthon tartania a három pontot a Norwichnak, vagy osztozkodnia kell a három ponton a gyengébb támadójátékot mutató, de jól védekező Hull City ellen.

45+5
    Davies fejelt nagyjából hét méterről erőből, de nem találta el a kaput!

45+5
    Huddlestone szabadrúgása remekül csavarodott középre, Jelavic majdnem kapura tudta fejelni de nem ért hozzá. Howard Webb szerint azonban hozzá ért egy hazai játékos, így szöglet jöhet.

45+4
    Johnsson buktatta Fert, ő is besárgul.

45+3
    Snodgrass akarta beadni a labdát a jobb szélről, de nem találta el a jól a labdát, kirúgás jöhet.

45+2
    Elvesztik a kapu előtt, fordulhat a Norwich.

45+2
    Nem sikerült veszélyes helyzetet teremteniük a hazaiaknak a szabadrúgást követően, már a Hullnál a labda.

45+1
    Koren akasztotta Martint, távol a kaputól szabadrúgással jöhet a Norwich.

45+1
    Öt perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45
    Mehet tovább, letelt közben a rendes játékidő.

44
    Lefelejte Davies tarkóját a Norwich játékosa, de tudja folytatni.

43
    van Wolfswinkel maradt a földön, a Daviessel való találkozás után. Áll a játék, ápolni kell.

42
    Snodgrass távoli bombáját McGregor vetődve piszkálja ki a jobb fölső sarokból!

41
    Hosszú idő után most először támadott a Hull, Livermore próbálta laposan Jelavicnak lekészíteni a labdát egy hosszú passzal az ötös elé, de Ruddy kapus előbb ért oda.

39
    A szabadrúgás viszont veszélytelen, túl mélyen próbálta középre tenni a labdát a Norwich játékosa.

39
    Figueroa rántotta le az elfutó Snodgrasst, övé a mérkőzés első sárgája.

38
    Snodgrass vezetésével indul az újabb hazai akció a jobb szélen.

37
    Folyamatosan támad a Norwich, az utóbbi néhány percben nem is tudták hosszabb ideig megtartani a labdát a vendégek.

34
    Johnson fejelt a szögletet követően a távolról, de nem találta el a kaput.

33
    A szöglet nem volt veszélyes, az azt követően akció viszont annál inkább! Snodgrass rázta le a védőjét a jobb szélen, középre tette van Wolfswinkelnek fejre, de Roseniornak sikerült szögletre menteni!

33
    Beadás lett a vége, amit a vendégek kifejeltek szögletre.

32
    A jobb szélen járatják a labdát a hazaiak.

32
    Sagbo pakolt oda Olssonnak, örülhet hogy ezt sárga nélkül megúszta.

31
    Ez a sarokrúgás nem volt vszélyes, de a labda még a Norwichnál.

31
    Szöglettel jöhet a Norwich, van Wolfswinkel elől fejelték ki a labdát.

29
    Remek a mérkőzés üteme, mindkét fél inkább a gólszerzésre koncentrál a védekezés helyett.

29
    Jelavicot fejelték le a kezdőkörben, újabb szabadrúgás a Hull City javára.

28
    Gutierrez szabálytalankodott a tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé.

27
    A bal szélen indul most a Norwich.

26
    Huddlestone szöglete fejről fejre pattogott a tizenhatoson belül, végül Webb szabadrúgást ítélt – kifelé.

26
    Már a másik oldalon végezhet el szögletet a Hull City.

25
    Elsőre visszapattant a szöglet után a labda a feladó Snodgrasshoz, másodszorra azonban megtalálta Bassong fejét az ötös szélénél a beadással, de a fejes fölé ment.

24
    Gyors akcióval válaszoltak a vendégek, Figueroa mentett végül szögletre.

24
    Rosenior próbálta középre tenni laposan a labdát, de célt tévesztett a passza.

23
    A jobb szélen indul a vendégek akciója.

22
    Nem súlyos a sérülés, folytatódhat a mérkőzés.

22
    Mindenesetre lent maradt a földön a Norwich játékosa, így meg kellett állítani a meccset.

21
    Ismét buktatták Snodgrasst, ezúttal Figueroa volt a tettes, de Howard Webb ezúttal nem fújt a sípjába.

21
    Kifejelik a hazaiak a jobb oldali beadást, indulhat a kontra.

20
    McGregor gond nélkül lehúzza, támadhatnak a vendégek.

19
    Snodgrasst buktatták a tizenhatos előterében, szabadrúgással jöhet a Norwich.

18
    40% – 60% a labdabirtoklási arány az első negyedóra után.

17
    Tisztáztak is a hazaiak, de nem tudják huzamosabb ideig megtartani a labdát.

16
    Ismét a vendégek akcióznak, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

15
    Közben megy tovább a játék, rögtön a szünet után támadott a Hull, de Livermore távoli lövése nem találta el a kaput!

15
    Megtörtént a csere, Chester helyén Figueroa folytatja.

13
    Chester sérülése miatt áll a játék, Figueroa fog beállni helyette, ha nem tudná folytatni.

11
    Snodgrass fejjel adta tovább a labdát van Wolfswinkelnek, aki közelről tüzelhetett, de nem találta el a kaput a lövése!

10
    Hosszú volt a kapus előreívelése, McGregor kijött a tizenhatos szélére, és begyűjtötte a labdát.

9
    Ruddy magabiztosan lehúzza, és már vágja is előre, indulhat a kontra!

9
    Sagbo kíséri ki a labdát az alapvonalon túlra, vendég szöglet jöhet.

7
    A bal szélen próbált előretörni a hazai csapat, de ezt az akciót most könnyűszerrel megállították a Hull védői.

5
    Ismét gyors akciót vittek végig a vendégek, Rosenior lőtt Elmohamady beadását követően kapásból a tizenhatoson belülről, de fölé ment!

5
    Nem volt igazán veszélyes ez a szöglet, kirúgás a vége.

4
    Megvan az első hazai lövés is, van Wolfswinkel tüzelt a tizenhatos jobb széléről, de lövése megpattant egy védőn, szöglet jöhet.

2
    A kitámadó Norwichot egy remek, gyors bal széli akcióval lepték meg a vendégek, az akció végén Jelavic közvetlen közelről, nagyjából hét méterről tüzelhetett, de csak a kapufát találta el!

2
    Letámadja az első percekben a hazai gárda a Hull City védőit, de egyelőre tartják üggyel bajjal megoldják a helyzetet a vendégek.

1

Norwich City: Ruddy – Martin, Bassong, Bennett, Olsson – Snodgrass, Johnson, Fer, Gutierrez – van Wolfswinkel, Hooper.
    Cserék: Becchio, Bunn, Hoolahan, Pilkington, Redmond, Tettey, Whittaker.

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Davies – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Koren, Rosenior – Sagbo, Jelavic.
    Cserék: Boyd, Diagne-Faye, Figueroa, Fratt, Harper, Meyler, Quinn

Játékvezető: Howard Webb.

A Premier League 22. fordulójában a Hull City a Norwich otthonába látogat.

Mindkét csapatnak nagy szüksége van a pontokra, hiszen a 15. helyen tanyázó Norwichot két, míg a 10. Hull Cityt mindössze öt pont választja el a kiesőhelytől.

Az utóbbi időben egyik csapat sem alakított maradandót, a Norwich hat meccse nyeretlen, a Hull City pedig a legutóbbi nyolc mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni, így valószínűleg mindkét csapat ki van éhezve a győzelemre.

Mindkét oldalon három-három hiányzóra lehet számítani – a hazaiak Bennettet, Howsont, és Turnert fogják nélkülözni, a vendégek pedig McShanet, Bradyt, és Alukot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.