Sunderland AFC – Southampton FC 2:2 (vége) | Arsenal FC – Fulham FC 2:0 (vége) | Crystal Palace – Stoke City 1:0 (vége)
Manchester City – Cardiff City FC 4:2 (vége) | Norwich – Hull City 1:0 (vége) | West Ham United – Newcastle United 1:3 (vége)
Liverpool F.C. – Aston Villa FC 2:2 (vége)
Norwich City
1:0 (0:0)
Hull City
szombat 18.01.2014, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League 22. fordulójában a Hull City a Norwich otthonába látogat.

Mindkét csapatnak nagy szüksége van a pontokra, hiszen a 15. helyen tanyázó Norwichot két, míg a 10. Hull Cityt mindössze öt pont választja el a kiesőhelytől.

Az utóbbi időben egyik csapat sem alakított maradandót, a Norwich hat meccse nyeretlen, a Hull City pedig a legutóbbi nyolc mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni, így valószínűleg mindkét csapat ki van éhezve a győzelemre.

Mindkét oldalon három-három hiányzóra lehet számítani – a hazaiak Bennettet, Howsont, és Turnert fogják nélkülözni, a vendégek pedig McShanet, Bradyt, és Alukot.

Norwich City: Ruddy – Martin, Bassong, Bennett, Olsson – Snodgrass, Johnson, Fer, Gutierrez – van Wolfswinkel, Hooper.
    Cserék: Becchio, Bunn, Hoolahan, Pilkington, Redmond, Tettey, Whittaker.

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Davies – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Koren, Rosenior – Sagbo, Jelavic.
    Cserék: Boyd, Diagne-Faye, Figueroa, Fratt, Harper, Meyler, Quinn

Játékvezető: Howard Webb.

1

2
    Letámadja az első percekben a hazai gárda a Hull City védőit, de egyelőre tartják üggyel bajjal megoldják a helyzetet a vendégek.

2
    A kitámadó Norwichot egy remek, gyors bal széli akcióval lepték meg a vendégek, az akció végén Jelavic közvetlen közelről, nagyjából hét méterről tüzelhetett, de csak a kapufát találta el!

4
    Megvan az első hazai lövés is, van Wolfswinkel tüzelt a tizenhatos jobb széléről, de lövése megpattant egy védőn, szöglet jöhet.

5
    Nem volt igazán veszélyes ez a szöglet, kirúgás a vége.

5
    Ismét gyors akciót vittek végig a vendégek, Rosenior lőtt Elmohamady beadását követően kapásból a tizenhatoson belülről, de fölé ment!

7
    A bal szélen próbált előretörni a hazai csapat, de ezt az akciót most könnyűszerrel megállították a Hull védői.

9
    Sagbo kíséri ki a labdát az alapvonalon túlra, vendég szöglet jöhet.

9
    Ruddy magabiztosan lehúzza, és már vágja is előre, indulhat a kontra!

10
    Hosszú volt a kapus előreívelése, McGregor kijött a tizenhatos szélére, és begyűjtötte a labdát.

11
    Snodgrass fejjel adta tovább a labdát van Wolfswinkelnek, aki közelről tüzelhetett, de nem találta el a kaput a lövése!

13
    Chester sérülése miatt áll a játék, Figueroa fog beállni helyette, ha nem tudná folytatni.

15
    Megtörtént a csere, Chester helyén Figueroa folytatja.

15
    Közben megy tovább a játék, rögtön a szünet után támadott a Hull, de Livermore távoli lövése nem találta el a kaput!

16
    Ismét a vendégek akcióznak, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

17
    Tisztáztak is a hazaiak, de nem tudják huzamosabb ideig megtartani a labdát.

18
    40% – 60% a labdabirtoklási arány az első negyedóra után.

19
    Snodgrasst buktatták a tizenhatos előterében, szabadrúgással jöhet a Norwich.

20
    McGregor gond nélkül lehúzza, támadhatnak a vendégek.

21
    Kifejelik a hazaiak a jobb oldali beadást, indulhat a kontra.

21
    Ismét buktatták Snodgrasst, ezúttal Figueroa volt a tettes, de Howard Webb ezúttal nem fújt a sípjába.

22
    Mindenesetre lent maradt a földön a Norwich játékosa, így meg kellett állítani a meccset.

22
    Nem súlyos a sérülés, folytatódhat a mérkőzés.

23
    A jobb szélen indul a vendégek akciója.

24
    Rosenior próbálta középre tenni laposan a labdát, de célt tévesztett a passza.

24
    Gyors akcióval válaszoltak a vendégek, Figueroa mentett végül szögletre.

25
    Elsőre visszapattant a szöglet után a labda a feladó Snodgrasshoz, másodszorra azonban megtalálta Bassong fejét az ötös szélénél a beadással, de a fejes fölé ment.

26
    Már a másik oldalon végezhet el szögletet a Hull City.

26
    Huddlestone szöglete fejről fejre pattogott a tizenhatoson belül, végül Webb szabadrúgást ítélt – kifelé.

27
    A bal szélen indul most a Norwich.

28
    Gutierrez szabálytalankodott a tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé.

29
    Jelavicot fejelték le a kezdőkörben, újabb szabadrúgás a Hull City javára.

29
    Remek a mérkőzés üteme, mindkét fél inkább a gólszerzésre koncentrál a védekezés helyett.

31
    Szöglettel jöhet a Norwich, van Wolfswinkel elől fejelték ki a labdát.

31
    Ez a sarokrúgás nem volt vszélyes, de a labda még a Norwichnál.

32
    Sagbo pakolt oda Olssonnak, örülhet hogy ezt sárga nélkül megúszta.

32
    A jobb szélen járatják a labdát a hazaiak.

33
    Beadás lett a vége, amit a vendégek kifejeltek szögletre.

33
    A szöglet nem volt veszélyes, az azt követően akció viszont annál inkább! Snodgrass rázta le a védőjét a jobb szélen, középre tette van Wolfswinkelnek fejre, de Roseniornak sikerült szögletre menteni!

34
    Johnson fejelt a szögletet követően a távolról, de nem találta el a kaput.

37
    Folyamatosan támad a Norwich, az utóbbi néhány percben nem is tudták hosszabb ideig megtartani a labdát a vendégek.

38
    Snodgrass vezetésével indul az újabb hazai akció a jobb szélen.

39
    Figueroa rántotta le az elfutó Snodgrasst, övé a mérkőzés első sárgája.

39
    A szabadrúgás viszont veszélytelen, túl mélyen próbálta középre tenni a labdát a Norwich játékosa.

41
    Hosszú idő után most először támadott a Hull, Livermore próbálta laposan Jelavicnak lekészíteni a labdát egy hosszú passzal az ötös elé, de Ruddy kapus előbb ért oda.

42
    Snodgrass távoli bombáját McGregor vetődve piszkálja ki a jobb fölső sarokból!

43
    van Wolfswinkel maradt a földön, a Daviessel való találkozás után. Áll a játék, ápolni kell.

44
    Lefelejte Davies tarkóját a Norwich játékosa, de tudja folytatni.

45
    Mehet tovább, letelt közben a rendes játékidő.

45+1
    Öt perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45+1
    Koren akasztotta Martint, távol a kaputól szabadrúgással jöhet a Norwich.

45+2
    Nem sikerült veszélyes helyzetet teremteniük a hazaiaknak a szabadrúgást követően, már a Hullnál a labda.

45+2
    Elvesztik a kapu előtt, fordulhat a Norwich.

45+3
    Snodgrass akarta beadni a labdát a jobb szélről, de nem találta el a jól a labdát, kirúgás jöhet.

45+4
    Johnsson buktatta Fert, ő is besárgul.

45+5
    Huddlestone szabadrúgása remekül csavarodott középre, Jelavic majdnem kapura tudta fejelni de nem ért hozzá. Howard Webb szerint azonban hozzá ért egy hazai játékos, így szöglet jöhet.

45+5
    Davies fejelt nagyjából hét méterről erőből, de nem találta el a kaput!

Remek iramban telt az első játékrész a Norwich – Hull City összecsapáson, gól azonban egyik oldalon sem született. Kapura veszélyesebb egyértelműen a Norwich volt, a 30. perctől kezdve átvették az irányítást, és sorra alakították ki a gólhelyzeteket, de McGregor eszén egyelőre nem sikerült túljárniuk. A vendégek az első félidei teljesítményük alapján egy pontra jók, a második félidő kérdés valószínűleg az lesz, hogy sikerül e otthon tartania a három pontot a Norwichnak, vagy osztozkodnia kell a három ponton a gyengébb támadójátékot mutató, de jól védekező Hull City ellen.

46

47
    Az első félidőhöz hasonlóan jó iramban kezdődik a második játékrész is, bár veszélyes akciót eddig egyik fél sem tudott összehozni.

49
    Rosenior sárgul be amiért Snodgrasst buktatta.

50
    Sagbo próbálkozott beadással a bal szélről, szöglet a vége.

51
    Jelavic tudott fejelni, de nem tudta jól eltalálni a labdát.

52
    Huddlestone is besárgul, ő Johnsont buktatta.

53
    Emelett jó helyről végezhet el szabadrúgást a Norwich!

53
    Szemből, nagyjéból 22 méterről végezheti el a szabadrúgást Snodgrass.

53
    Snodgrass fejbelőtte Jelavicot, akinek most vérzik az orra.

54
    Vérző játékos ugyan nem lehetne a pályán, de Webb efelett most szemet huny, Jelavic folytathatja ápolás nélkül.

56
    Most látják el Jelavic orrát, tíz emberrel jelenleg a Hull, támad a Norwich.

57
    Martin tette középre a labdát laposan a jobb szélről, Bruce fejelte ki futtában szögletre.

58
    Veszélytelen volt a szöglet, utána pedig lesen volt az egyik hazai játékos, szabadrúgás kifelé.

58
    Jelavic próbálta beadni a jobb szélről a labdát, de Olssonon nem tudta átverekedni magát, szöglet jöhet.

59
    Kifejelték, jöhet az ismétlés.

59
    Ruddy lehúzza másodszor, indulhat a Norwich.

60
    Kis szerencsével megszerzik a labdát a vendégek, most ők indulhatnak meg.

60
    Nem jutnak messzire a labdával a vendégek, már újra a Norwich akciózhat.

61
    Ismét Martin húzodott fel, beadását viszont kibokszolta McGregor a tizenhatosról.

62
    van Wolfswinkel kapott egy remek labdát Snodgrasstól a tizenhatoson belül, de blokkolták a lövését!

64
    Ismét a Norwich indít akciót.

65
    Martin harcol ki végül egy szögletet a csapatának.

65
    Fer fejelte a kapu fölé Snodgrass szögletét.

67
    Cserélt a vendég csapat, Boyd be, Sagbo le.

69
    Cserélt a Norwich is, Gutierrez helyén Pilkington folytatja.

70
    Hooper vette észre hogy McGregor kint van a kapujából, így ráküldte bő 30 méterről, de nem találta el a kaput!

71
    Snodgrass indult meg most a jobb szélen, de beadását Bruce gond nélkül kifejelte.

73
    Kitartóan keresi a rést a vendég védelmen a Norwich, de úgy tűnik kezdenek kifogyni az ötletekből.

76
    Johnsson kereste Olssont a bal szélen, de nemtudta eljuttatni a címzetthez a labdát.

77
    Most a jobb szélen próbálkozik a Norwich.

77
    Elvesztik, indul a vendég kontra Livermore vezetésével.

77
    Gyenge volt a beadás, se Boydnak, se Jelavicnak nem volt esélye hogy elérje.

78
    Elmohamady próbált a jobb szélen megindulni, de hosszan szöktette magát.

79
    Martin végezhet el szabadrúgást a jobb szélen.

79
    Micsoda fejetlenség volt most a vendég tizenhatoson belül! van Wolfswinkel került először óriási helyzetbe, de nem tudta ellőni, majd Snodgrass is lőhetett, de az ő lövését blokkolták!

80
    Cserélt a Norwich, Becchio fejezi be van Wolfswinkel helyén.

82
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a Hull City, Koren helyén Fryatt folytatja.

83
    Rosenior mentett óriásit, visszafutó emberként kivágta az óriási helyzetben meginduló Snodgrass elől a labdát!

85
    Figueroa fejeli ki szögletre a labdát, hazai sarokrúgás következhet.

86
    McGregor kiüti, de még a tizenhatoson belül a labda!

86
    Rendre kifejelték a kapu elől a labdát a vendégek, végül Pilkington tüzelt a tizenhatos széléről, de beleért egy vendég játékos, szöglet jöhet.

87
    A Norwich gólt szerzett

Érett már a Norwich gólja, és most három perccel a vége előtt megvan! Snodgrass szögletét RYAN BENNETT fejelte a kapuba három védő gyűrűjéből kiemelkedve!

88
    Gyorsan reagál a bajra a Hull, rögtön összehoznak ők is egy szögletet.

89
    Ez veszélytelen volt, sőt még ők kerülhetnek bajba, hiszen megindul a Norwich!

89
    Sikerül bedobásra tisztázniuk a vendégeknek, a labda még a Norwichnál.

90
    Huddlestone lépett be rossz ütemben a meginduló Fernek, Howard Webb felmutatja második sárgáját, így mehet zuhanyozni.

90
    Micsoda helyzet volt! Egy előreívelt labdát követően az ötös széléről tüzelhetett az egyik hazai játékos, de McGregor estében lábbal védeni tudott!

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90+2
    Hooper remekül játszott most az idővel, húsz másodpercet elvett a vendégek idejéből, és kiharcolt egy bedobást a jobb szélen.

90+3
    Két perc sincs már hátra a rendes játékidőből.

90+4
    Beléptünk az utolsó percbe is, hazai kirúgással folytatódhat a játék.

90+4
    Itt a vendégek utolsó esélye, kapnak egy szabadrúgást a félpályánál.

90+4
    DAVIES!! Ez volt az utolsó lehetősége a vendégeknek az egyenlítésre, a vendég játékos nem találta el a kaput Elmohamady beadását követően, így a három pont Bennettnek köszönhetően a Norwiché!

Óriási küzdelemben otthon tartja a három pontot a Norwich a Hull City ellen. A hazaiak megérdemelten győztek, sokkal többet támadtak, a Hull City csak abban reménykedhetett hogy kihúzzák bekapott gól nélkül a mérkőzést és elvisznek egy pontot, de végül Ryan Bennett megszerezte a vezetést a Norwichnak a 87. percben, s ezzel tulajdonképpen eldőlt a három pont sorsa. (17:58:55)