Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 35:26 (vége) | Siófok – Veszprém BKC 24:22 (vége) | Fehérvár – MTK-Budapest 33:16 (vége)
Győr – Békéscsaba 24:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Érd 28:28 (vége)
Ipress Center-Vác
28:28 (16:15)
Érd
szombat 18.01.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

A már veszni látszó összecsapást hozta vissza a Vác az utolsó percekben azzal, hogy harcoltak, nem adták fel, az érdiek pontatlanná váltak. Konkoly Csaba még meg tudta újítani csapatát, Szabó Edina már nem. Némileg szerencsével, de végül pontot mentett a váci csapat és ez gyógyír lehet a 2, héttel ezelőtti utolsó másodpercben elveszített Újváros elleni rangadóra is.
    Az érdiek is nagyon jól játszottak, színvonalas mérkőzést láthattunk. Most sajnálhatta igazán a Vác, hogy Drávai még nem kapta meg a játékengedélyét, vele feltétlenül nagyot nő majd a váci átlövőerő.
    Nikcevic pedig hőssé vált a csarnokban, pedig előtte nem igazán ment neki támadásban.
    A végeredmény tehát Vác-Érd 28-28!
    ---- (19:22:43)

60
    Vége a második félidőnek. (28:28)

60
    NIKCEVIC átlövésből balról hatalmas gólt szerez és vége!! DÖNTETLEN!!! (28:28) (28:28)

60
    Konkoly Csaba kért időt 2,5 másodperccel a vége előtt. (27:28) (27:28)

60
    VUKCEVIC középről. (27:28) (27:28)

60
    29 másodperc az összecsapásból, lent maradt Bognár, ápolják, szabaddobás lesz. (27:27) (27:27)

60
    KAMPER középről kiegyenlít. (27:27) (27:27)

59
    Rossz bejátszás, jöhet a Vác. (26:27) (26:27)

59
    Érdi támadással folytatódik az összecsapás 73 másodperccel a vége előtt. (26:27) (26:27)

59
    Szabó Edina kér időt 58:47-nél. A két gyors váci gól felvillantotta a lehetőséget a hazaiaknak a pontszerzésre veszett helyzetből. (26:27) (26:27)

59
    KAMPER ismét balról betört és egyre hozza a váciakat. (26:27) (26:27)

59
    Klivinyi lő nagyon fölé. (25:27) (25:27)

59
    KAMPER minden mindegy alapon balról átlőtt talpról, a felső léc alá zúdította. (25:27) (25:27)

57
    BALOG értékesíti a hetest, úgy tűnik eldőlt a két pont sorsa. (24:27) (24:27)

57
    Kisfaludy Bíróba lőtte a ziccert, de hétméterest ítélnek a bírok az Érd javára. (24:26) (24:26)

56
    Szádvári mehetett ziccerben kapura a bal oldalon, de Bognár javára ítélnek egy ütközés után belemenés miatt. (24:26) (24:26)

56
    Nem sietteti a támadást az Érd. (24:26) (24:26)

56
    Bíró Blanka kifogta Bognár büntetőjét, majd az ismétlést is megfogta kézzel! (24:26) (24:26)

55
    Nikcevic kiállítva két percre és hétméteres. Eldőlni látszik a találkozó. (24:26) (24:26)

55
    Nikcevic szerez labdát, egyedül vihette kapura, de a harmadik ziccert is kihagyták a hazaiak. (24:26) (24:26)

54
    Szádvári ziccerét védte Janurik, a játékvezetők nem vették észre, hogy Bognár odaütött ziccerben a szélsőnek. (24:26) (24:26)

54
    Ismét az érdiek támadnak egy blokkolt váci lövés után. (24:26) (24:26)

54
    Vukcevic beállóból belőtte, de előtte belépett. (24:26) (24:26)

53
    Fülöp szép bejátszás után a kapufára vágta, végiggurult a gólvonalon, de nem ment be. (24:26) (24:26)

53
    Konkoly Csaba kért időt a váciaknak. (24:26) (24:26)

53
    VUKCEVIC lerohanás után szerez újabb érdi gólt egy labdaszerzést követően. (24:26) (24:26)

52
    Passzív jelzés most az érdieknél, majd váci labdaszerzés. (24:25) (24:25)

51
    Ertl szerez labdát a bal oldalon, de a bírók elvégzettnek tekintettek egy szabaddobást és egy érdi lány megszerezte. (24:25) (24:25)

51
    Sandra NIKCEVIC a jobb oldalról óriási felső sarkos átlövésgólt szerez! (24:25) (24:25)

50
    Passzív jelzés, Farkast folyamatosan gyömöszölik támadásban. (23:25) (23:25)

50
    Továbbra is érdi emberelőny. (23:25) (23:25)

49
    BOGNÁR tört be balról és a hosszú sarkot kilőtte. (23:25) (23:25)

49
    Virág Noémi kiállítva kettő percre. (23:24) (23:24)

49
    Kamper a felső lécet találta telibe átlövésből balról. (23:24) (23:24)

48
    Szádvári balról mellé lőtt, de Oguntoyéról ment ki az oldalvonalon túlra. (23:24) (23:24)

48
    A bal szélről a hosszú sarokba lőtt óriási gólt KLIVINYI Kinga. (23:24) (23:24)

47
    FÜLÖP Andrea egyenlít beállóból! (23:23) (23:23)

47
    Schatzl kisodródva balról kapu mellé lőtt. (22:23) (22:23)

46
    FÜLÖP Andrea szép bejátszás után átejti Oguntoyét. (22:23) (22:23)

45
    Klivinyi bejátszása nem jó a beállósnak. (21:23) (21:23)

45
    Farkas talpról kapu mellé bombázott jobbról. (21:23) (21:23)

44
    BOGNÁR átlövése balról Triffa kezét érintve került a kapuba. (21:23) (21:23)

44
    FARKAS Gridnyeva lába alatt pattintotta be a büntetőt. (21:22) (21:22)

43
    Szekeres húzta le Kampert egy betörésnél, hetes. (20:22) (20:22)

43
    BOGNÁR jobb kettőből elhajlásos gólt szerez. Kettővel megy az Érd. (20:22) (20:22)

42
    Váci technikai hiba újra, így nehéz lesz megfordítani a meccset. (20:21) (20:21)

42
    KISFALUDY svédcsavaros, nagyon szép találatot szerez a kapunak háttal állva. (20:21) (20:21)

41
    Nikcevic blokkolta le Klivinyi átlövését, a túloldalon Kamper átlövésből a kapufát találta el. (20:20) (20:20)

41
    Szabó Edina kér időt az Érdtől, 10:40-et mutat a nagyóra, még szűk 20 perc van hátra a mérkőzésből. (20:20) (20:20)

41
    Nikcevic szerez labdát középen, de visszafújták szabaddobásra korábbról. (20:20) (20:20)

41
    KAMPER klasszikus átlövésgólja balról. (20:20) (20:20)

40
    KOVÁCS Anna középen került helyzetbe és test mellett belőtte középre. (19:20) (19:20)

39
    Hámori belemenése a jobb kettes pozícióban. (19:19) (19:19)

39
    SCHATZL Nadine első gólja a bal szélről. (19:19) (19:19)

39
    Egyelőre jó a váci védekezés ebben a támadásban. (19:18) (19:18)

38
    Dakos ellen ítélnek a falban. (19:18) (19:18)

38
    KISFALUDY elé pattant a labda a blokkról, ő pedig beállóból kilőtte a jobb felsőt. (19:18) (19:18)

37
    SZÁDVÁRI a bal szélről nehéz szögből ismét a hosszú felsőt lövi ki, nagyon szép gól! (19:17) (19:17)

36
    Nikcevic és Virág együttes erővel szerez labdát középen. (18:17) (18:17)

36
    Nikcevic labdaszerzése után SZÁDVÁRI robog végig a pályán és belövi a váciak vezetőgólját. (18:17) (18:17)

35
    VIRÁG Noémi felugrás után középről szerez némileg szerencsés átlövésgólt. Egál. (17:17) (17:17)

35
    Bíró fogta Bognár átlövését középről. (16:17) (16:17)

34
    Ertlre játszották ki a figurát, átemelése nagyon alacsony lett, Oguntoye lekapta. (16:17) (16:17)

34
    Le is kell cserélni őt, Ertl a pályán a jobb szélen. (16:17) (16:17)

34
    Schatzl Nadine a levegőben két kézzel hátralökte Niksicet, két perc a jutalma, Niksicet pedig ápolni kell. (16:17) (16:17)

33
    Gyors támadás végén SZEKERES is megszerzi első gólját, a megnyíló falon besétált és belőtte a bal oldalról. (16:17) (16:17)

33
    Ismét váci labdaeladás. (16:16) (16:16)

33
    Dakos próbál zárni Farkasnak, hazai szabaddobás, Farkast rántották le. (16:16) (16:16)

32
    KLIVINYI megszerzi első gólját ellenfélként az Érd színeiben, a jobb felső sarokba pattant a lövése. (16:16) (16:16)

32
    Dakos ellen ítélnek a falban. (16:15) (16:15)

32
    Vonalra lépett Koren a túloldalon. (16:15) (16:15)

31
    Virág Noémi átlövése a bal kapufa belső élén csattan, de végül kifelé jött. (16:15) (16:15)

31
    Kamper átlövése a blokkról pattan fölé, majdnem a kapuba hullott. (16:15) (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

Hamarosan kezdődik a második játékrész.

Bekezdett a Vác, majd az Érd vette át a kezdeményezést a forró hangulatú találkozón. A játékvezetői ténykedés felkorbácsolta a hazai szurkolókat, sorozatos, váciakat sújtó ítéleteik miatt egyszer állt is a játék egy-két percig az intenzív tüntetés miatt.
    A félidő utolsó 10 percében ismét magára talált az addigra már két gólos hátrányban levő Váci NKSE és végül egy gólos vezetéssel mehetett pihenőre, ráadásul a második félidőt a hazaiak kezdik.
    Az Érdből Klivinyinek nagyon nem megy, ám Koren és a beállósok egyelőre jól szerepelnek.
    A szünet után következik a második félidő, tartsanak akkor is velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

30
    Kamper utolsó másodpercben még test mellett lőtt passzívnál, Janurik kiütötte oldalra. (16:15) (16:15)

30
    Hosszú lefolyású váci támadás. (16:15) (16:15)

29
    Kontrafault Kisfaludy ellen, lökött a falban. (16:15) (16:15)

29
    FÜLÖP gyors támadást követően átejtette Janurikot középről. (16:15) (16:15)

29
    Fülöp szerez labdát középen. (15:15) (15:15)

28
    SZÁDVÁRI a bal felső sarokba bombáz a bal szélről. Egyenlít a Vác. (15:15) (15:15)

28
    Rossz bejátszás Klivinyitől. (14:15) (14:15)

28
    Niksic a jobb oldalról próbált betörni, Janurik testtel védte. (14:15) (14:15)

27
    Triscsuk középről nagyon fölé vágta. (14:15) (14:15)

27
    VIRÁG Noémi betörésből talál be a jobb oldalról. (14:15) (14:15)

27
    Konkoly Csaba kér időt a Vácnak. A Herczeg-Südi páros ellen tüntetnek a nézők, forró a csarnok hangulata. A szövetségi ellenőr figyelmezteti a váci B közepet a sportszerű szurkolásra. (13:15) (13:15)

27
    KOREN a jobb szélről talál be újra. (13:15) (13:15)

26
    Bíró bravúrral védte a ziccerben levő Koren lövését. A túloldalon a bíróról pattant vissza a labda, így jöhet újra az Érd. (13:14) (13:14)

26
    KAMPER gyönyörű testcsellel tört be és jobb kettőből betalált. (13:14) (13:14)

25
    KOREN Alja a jobb szélről átejtette Bíró felett a labdát. (12:14) (12:14)

25
    FÜLÖP Andrea hámozta át magát a védelmen és betalált. (12:13) (12:13)

24
    KOVÁCS Anna test mellett balról laposan a kapuba dobta Triffa lába mellett. (11:13) (11:13)

24
    Konkoly Csaba reklamálásért sárgát kap, még az előzőt sérelmezi, ami Kamperral történt. (11:12) (11:12)

23
    Kamper tör be faultgyanús szituációban, lövését fogja Janurik. (11:12) (11:12)

23
    KOVÁCS Anna beindult, jobbról most test mellett pattintotta be Triffa lába alatt. (11:12) (11:12)

22
    Ana NIKSIC lerohanásgólja a jobb oldalról. (11:11) (11:11)

22
    KAMPER tör be jobb kettőben és a rövidbe vágta. (10:11) (10:11)

21
    KOVÁCS Anna szerez nagyon szép átlövésgól a kapu jobb oldalába jobbról. (9:11) (9:11)

21
    SZÁDVÁRI a bal szélről ismét nehéz szögből a hosszú felsőbe bombázott. (9:10) (9:10)

20
    BOGNÁR szerez balról szépségdíjas átlövésgólt a jobb felsőbe. (8:10) (8:10)

19
    NIKCEVIC szerez szép átlövésgólt 8 méterről balról. (8:9) (8:9)

19
    Triffa védte Vukcevic ziccerét beállóból. (7:9) (7:9)

19
    Virág ajándékozza meg Janurikot egy könnyű lövéssel, pont a kezébe. (7:9) (7:9)

18
    Rendkívül kemény az érdiek védekezése, a bírók egyelőre hagyják. (7:9) (7:9)

18
    TRISCSUK beállóból nagyon szép gólt szerez. (7:9) (7:9)

18
    Janurik fogja Kamper gyenge lövését. (7:8) (7:8)

17
    KOREN Alja szerez lerohanásgólt, előtte Farkast leterítették a túloldalon, a bíró továbbot intett, így született a gól. Most ápolják Farkast, aki arcra kapott egy nagyot. (7:8) (7:8)

17
    Triffa bravúrral fogta beállóból Vukcevic lövését. (7:7) (7:7)

16
    Az eddigi érdi gólok majdnem fele büntetőből született. (7:7) (7:7)

16
    Váci labdavesztés a bal oldalon. (7:7) (7:7)

16
    WOLF a kapu bal oldalába dobja a büntetőt. (7:7) (7:7)

15
    Triffa védte ki Triscsuk lövését betörés után, de hétméteres az Érd javára. (7:6) (7:6)

15
    Szabó Edina kér időt az Érd csapata számára 14:24-nél. (7:6) (7:6)

15
    Triscsuk a felső lécre dobja, de szabaddobás. (7:6) (7:6)

14
    VIRÁG Noémi szép átlövésgólt szerez középről, vezet újra a Vác. (7:6) (7:6)

14
    Klivinyi átlövését ismét fogta Triffa. (6:6) (6:6)

14
    Kamper ajtó-ablak helyzetben középről fölé dobta. (6:6) (6:6)

13
    Kisfaludy kapott sárga lapot. (6:6) (6:6)

13
    TRISCSUK szerez roppant szerencsés átlövésgólt test mellől, egy védőn megpattanva becsapta Triffát. (6:6) (6:6)

12
    SZÁDVÁRI Krisztina a bal szélről nehéz szögből ejti át Oguntoyét. (6:5) (6:5)

12
    Fülöp kapott sárga lapot. (5:5) (5:5)

12
    ANA NIKSIC a jobb szélről szerez szép gólt a hosszú felsőbe. (5:5) (5:5)

11
    Emberhátrányból is vezetést szereznek a vendégek, KOVÁCS Anna futott be beállóba és bevágta. (4:5) (4:5)

11
    Technikai hiba a Vácnál a jobb oldalon, a szurkolók tiltakoznak. (4:4) (4:4)

10
    Koren áll ki két percre, a levegőben lökte meg erősen Farkas Veronikát lövés közben. (4:4) (4:4)

10
    KISFALUDY beállóból szerzi a 4. érdi gólt. (4:4) (4:4)

10
    Kamper a jobb kapufát találta el pattintott lövésével. (4:3) (4:3)

9
    Klivinyi belemenés, Niksic harcolta ki szépen. (4:3) (4:3)

9
    Klivinyi átlövését védte Triffa. (4:3) (4:3)

8
    Középen veszít labdát a Vác, egy érdi védő nyúlt bele szépen egy passzba. (4:3) (4:3)

8
    Érdi labdaeladás a jobb oldalon. (4:3) (4:3)

7
    FARKAS felhúzott lövéssel átlövésből szép gólt szerez a bal felsőbe. (4:3) (4:3)

7
    Lökés miatt sárgát kapott Szekeres Klára. (3:3) (3:3)

6
    WOLF a második hetesét is bepattintja Triffa lába mellett. (3:3) (3:3)

6
    Farkas Veronika kapott sárgát és hetes. (3:2) (3:2)

6
    KAMPER Olívia tör be jobb kettőben és bebombázza a rövid sarokba. (3:2) (3:2)

5
    BOGNÁR átlövése Triffáról pattan a bal alsóba. (2:2) (2:2)

4
    Kamper lőtt balról mellé. (2:1) (2:1)

4
    Kamper lépéshiba, majd hosszú indítás után Koren lőtt nagyon fölé. (2:1) (2:1)

3
    WOLF Alexandra a bal oldalra dobja a hetest. (2:1) (2:1)

3
    Ana Niksic rántotta le Kisfaludyt. Hetes és sárga lap. (2:0) (2:0)

2
    Gyors labdaszerzés és lerohanás után FÜLÖP vitte végig és középről bepattintotta a gólt. (2:0) (2:0)

2
    VIRÁG tör be a bal oldalról és bevágja bal kettőből. (1:0) (1:0)

2
    Koren lőtt középről magasan fölé. (0:0) (0:0)

2
    Kamper ellen ítélnek lépéshibát. (0:0) (0:0)

1
    Klivinyi átlövését fogja Triffa. (0:0) (0:0)

1
    Az első támadást az Érd vezeti. (0:0) (0:0)

1

A csapatok bemutatása zajlik, a csarnok már most forró hangulatú, érezhető, hogy ez a mérkőzés mindkét csapat számára különös fontossággal bír.

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Balog, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

A juniorok összecsapásán 31-26 arányban győzött a Vác az Érd ellen. A felnőttek mérkőzése szűk háromnegyed óra múlva kezdődik.
    ----

Két nagy rivális összecsapása következik, ami a felsőházba kerülésre is döntő hatással lehet. 14 forduló után az Érd együttese tartja egyelőre a kezében a negyedik pozíciót, négy ponttal megelőzve az 5. helyezett Vác csapatát.
    A Vác meglehetősen hullámzó formát mutat, de az érdi mérkőzéshez képest határozott és egyértelmű javulást ért el Konkoly Csaba gárdája. Veresége esetén a Vác szinte biztosan elbúcsúzhat a felsőházas álmaitól, ha azonban győzni tud, kettő pontra megközelítené az Érdet.
    Mindkét csapat áll még a nemzetközi kupában is, a vendégek a magyar kupában is érdekeltek.
    Az érdiek mesterlövésze Kovács Anna 66 találattal, a váciaknál Kamper Olívia 55 góllal a legeredményesebb.
    A találkozó érdekessége lesz még, hogy most először lép pályára Vácon ellenfélként Klivinyi Kinga azután, hogy tavaly négy váci év után éppen a mostani ellenfél, Érd csapatához szerződött.
    Óriási csatára és nagy izgalmakra lehet számítani, tartsanak velünk szombaton 18 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter