Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 35:26 (vége) | Siófok – Veszprém BKC 24:22 (vége) | Fehérvár – MTK-Budapest 33:16 (vége)
Győr – Békéscsaba 24:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Érd 28:28 (vége)
Ipress Center-Vác
28:28 (16:15)
Érd
szombat 18.01.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Két nagy rivális összecsapása következik, ami a felsőházba kerülésre is döntő hatással lehet. 14 forduló után az Érd együttese tartja egyelőre a kezében a negyedik pozíciót, négy ponttal megelőzve az 5. helyezett Vác csapatát.
    A Vác meglehetősen hullámzó formát mutat, de az érdi mérkőzéshez képest határozott és egyértelmű javulást ért el Konkoly Csaba gárdája. Veresége esetén a Vác szinte biztosan elbúcsúzhat a felsőházas álmaitól, ha azonban győzni tud, kettő pontra megközelítené az Érdet.
    Mindkét csapat áll még a nemzetközi kupában is, a vendégek a magyar kupában is érdekeltek.
    Az érdiek mesterlövésze Kovács Anna 66 találattal, a váciaknál Kamper Olívia 55 góllal a legeredményesebb.
    A találkozó érdekessége lesz még, hogy most először lép pályára Vácon ellenfélként Klivinyi Kinga azután, hogy tavaly négy váci év után éppen a mostani ellenfél, Érd csapatához szerződött.
    Óriási csatára és nagy izgalmakra lehet számítani, tartsanak velünk szombaton 18 órától!
    ----

A juniorok összecsapásán 31-26 arányban győzött a Vác az Érd ellen. A felnőttek mérkőzése szűk háromnegyed óra múlva kezdődik.
    ----

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Balog, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

A csapatok bemutatása zajlik, a csarnok már most forró hangulatú, érezhető, hogy ez a mérkőzés mindkét csapat számára különös fontossággal bír.

1

1
    Az első támadást az Érd vezeti. (0:0) (0:0)

1
    Klivinyi átlövését fogja Triffa. (0:0) (0:0)

2
    Kamper ellen ítélnek lépéshibát. (0:0) (0:0)

2
    Koren lőtt középről magasan fölé. (0:0) (0:0)

2
    VIRÁG tör be a bal oldalról és bevágja bal kettőből. (1:0) (1:0)

2
    Gyors labdaszerzés és lerohanás után FÜLÖP vitte végig és középről bepattintotta a gólt. (2:0) (2:0)

3
    Ana Niksic rántotta le Kisfaludyt. Hetes és sárga lap. (2:0) (2:0)

3
    WOLF Alexandra a bal oldalra dobja a hetest. (2:1) (2:1)

4
    Kamper lépéshiba, majd hosszú indítás után Koren lőtt nagyon fölé. (2:1) (2:1)

4
    Kamper lőtt balról mellé. (2:1) (2:1)

5
    BOGNÁR átlövése Triffáról pattan a bal alsóba. (2:2) (2:2)

6
    KAMPER Olívia tör be jobb kettőben és bebombázza a rövid sarokba. (3:2) (3:2)

6
    Farkas Veronika kapott sárgát és hetes. (3:2) (3:2)

6
    WOLF a második hetesét is bepattintja Triffa lába mellett. (3:3) (3:3)

7
    Lökés miatt sárgát kapott Szekeres Klára. (3:3) (3:3)

7
    FARKAS felhúzott lövéssel átlövésből szép gólt szerez a bal felsőbe. (4:3) (4:3)

8
    Érdi labdaeladás a jobb oldalon. (4:3) (4:3)

8
    Középen veszít labdát a Vác, egy érdi védő nyúlt bele szépen egy passzba. (4:3) (4:3)

9
    Klivinyi átlövését védte Triffa. (4:3) (4:3)

9
    Klivinyi belemenés, Niksic harcolta ki szépen. (4:3) (4:3)

10
    Kamper a jobb kapufát találta el pattintott lövésével. (4:3) (4:3)

10
    KISFALUDY beállóból szerzi a 4. érdi gólt. (4:4) (4:4)

10
    Koren áll ki két percre, a levegőben lökte meg erősen Farkas Veronikát lövés közben. (4:4) (4:4)

11
    Technikai hiba a Vácnál a jobb oldalon, a szurkolók tiltakoznak. (4:4) (4:4)

11
    Emberhátrányból is vezetést szereznek a vendégek, KOVÁCS Anna futott be beállóba és bevágta. (4:5) (4:5)

12
    ANA NIKSIC a jobb szélről szerez szép gólt a hosszú felsőbe. (5:5) (5:5)

12
    Fülöp kapott sárga lapot. (5:5) (5:5)

12
    SZÁDVÁRI Krisztina a bal szélről nehéz szögből ejti át Oguntoyét. (6:5) (6:5)

13
    TRISCSUK szerez roppant szerencsés átlövésgólt test mellől, egy védőn megpattanva becsapta Triffát. (6:6) (6:6)

13
    Kisfaludy kapott sárga lapot. (6:6) (6:6)

14
    Kamper ajtó-ablak helyzetben középről fölé dobta. (6:6) (6:6)

14
    Klivinyi átlövését ismét fogta Triffa. (6:6) (6:6)

14
    VIRÁG Noémi szép átlövésgólt szerez középről, vezet újra a Vác. (7:6) (7:6)

15
    Triscsuk a felső lécre dobja, de szabaddobás. (7:6) (7:6)

15
    Szabó Edina kér időt az Érd csapata számára 14:24-nél. (7:6) (7:6)

15
    Triffa védte ki Triscsuk lövését betörés után, de hétméteres az Érd javára. (7:6) (7:6)

16
    WOLF a kapu bal oldalába dobja a büntetőt. (7:7) (7:7)

16
    Váci labdavesztés a bal oldalon. (7:7) (7:7)

16
    Az eddigi érdi gólok majdnem fele büntetőből született. (7:7) (7:7)

17
    Triffa bravúrral fogta beállóból Vukcevic lövését. (7:7) (7:7)

17
    KOREN Alja szerez lerohanásgólt, előtte Farkast leterítették a túloldalon, a bíró továbbot intett, így született a gól. Most ápolják Farkast, aki arcra kapott egy nagyot. (7:8) (7:8)

18
    Janurik fogja Kamper gyenge lövését. (7:8) (7:8)

18
    TRISCSUK beállóból nagyon szép gólt szerez. (7:9) (7:9)

18
    Rendkívül kemény az érdiek védekezése, a bírók egyelőre hagyják. (7:9) (7:9)

19
    Virág ajándékozza meg Janurikot egy könnyű lövéssel, pont a kezébe. (7:9) (7:9)

19
    Triffa védte Vukcevic ziccerét beállóból. (7:9) (7:9)

19
    NIKCEVIC szerez szép átlövésgólt 8 méterről balról. (8:9) (8:9)

20
    BOGNÁR szerez balról szépségdíjas átlövésgólt a jobb felsőbe. (8:10) (8:10)

21
    SZÁDVÁRI a bal szélről ismét nehéz szögből a hosszú felsőbe bombázott. (9:10) (9:10)

21
    KOVÁCS Anna szerez nagyon szép átlövésgól a kapu jobb oldalába jobbról. (9:11) (9:11)

22
    KAMPER tör be jobb kettőben és a rövidbe vágta. (10:11) (10:11)

22
    Ana NIKSIC lerohanásgólja a jobb oldalról. (11:11) (11:11)

23
    KOVÁCS Anna beindult, jobbról most test mellett pattintotta be Triffa lába alatt. (11:12) (11:12)

23
    Kamper tör be faultgyanús szituációban, lövését fogja Janurik. (11:12) (11:12)

24
    Konkoly Csaba reklamálásért sárgát kap, még az előzőt sérelmezi, ami Kamperral történt. (11:12) (11:12)

24
    KOVÁCS Anna test mellett balról laposan a kapuba dobta Triffa lába mellett. (11:13) (11:13)

25
    FÜLÖP Andrea hámozta át magát a védelmen és betalált. (12:13) (12:13)

25
    KOREN Alja a jobb szélről átejtette Bíró felett a labdát. (12:14) (12:14)

26
    KAMPER gyönyörű testcsellel tört be és jobb kettőből betalált. (13:14) (13:14)

26
    Bíró bravúrral védte a ziccerben levő Koren lövését. A túloldalon a bíróról pattant vissza a labda, így jöhet újra az Érd. (13:14) (13:14)

27
    KOREN a jobb szélről talál be újra. (13:15) (13:15)

27
    Konkoly Csaba kér időt a Vácnak. A Herczeg-Südi páros ellen tüntetnek a nézők, forró a csarnok hangulata. A szövetségi ellenőr figyelmezteti a váci B közepet a sportszerű szurkolásra. (13:15) (13:15)

27
    VIRÁG Noémi betörésből talál be a jobb oldalról. (14:15) (14:15)

27
    Triscsuk középről nagyon fölé vágta. (14:15) (14:15)

28
    Niksic a jobb oldalról próbált betörni, Janurik testtel védte. (14:15) (14:15)

28
    Rossz bejátszás Klivinyitől. (14:15) (14:15)

28
    SZÁDVÁRI a bal felső sarokba bombáz a bal szélről. Egyenlít a Vác. (15:15) (15:15)

29
    Fülöp szerez labdát középen. (15:15) (15:15)

29
    FÜLÖP gyors támadást követően átejtette Janurikot középről. (16:15) (16:15)

29
    Kontrafault Kisfaludy ellen, lökött a falban. (16:15) (16:15)

30
    Hosszú lefolyású váci támadás. (16:15) (16:15)

30
    Kamper utolsó másodpercben még test mellett lőtt passzívnál, Janurik kiütötte oldalra. (16:15) (16:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

Bekezdett a Vác, majd az Érd vette át a kezdeményezést a forró hangulatú találkozón. A játékvezetői ténykedés felkorbácsolta a hazai szurkolókat, sorozatos, váciakat sújtó ítéleteik miatt egyszer állt is a játék egy-két percig az intenzív tüntetés miatt.
    A félidő utolsó 10 percében ismét magára talált az addigra már két gólos hátrányban levő Váci NKSE és végül egy gólos vezetéssel mehetett pihenőre, ráadásul a második félidőt a hazaiak kezdik.
    Az Érdből Klivinyinek nagyon nem megy, ám Koren és a beállósok egyelőre jól szerepelnek.
    A szünet után következik a második félidő, tartsanak akkor is velünk!
    ----

Hamarosan kezdődik a második játékrész.

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

31
    Kamper átlövése a blokkról pattan fölé, majdnem a kapuba hullott. (16:15) (16:15)

31
    Virág Noémi átlövése a bal kapufa belső élén csattan, de végül kifelé jött. (16:15) (16:15)

32
    Vonalra lépett Koren a túloldalon. (16:15) (16:15)

32
    Dakos ellen ítélnek a falban. (16:15) (16:15)

32
    KLIVINYI megszerzi első gólját ellenfélként az Érd színeiben, a jobb felső sarokba pattant a lövése. (16:16) (16:16)

33
    Dakos próbál zárni Farkasnak, hazai szabaddobás, Farkast rántották le. (16:16) (16:16)

33
    Ismét váci labdaeladás. (16:16) (16:16)

33
    Gyors támadás végén SZEKERES is megszerzi első gólját, a megnyíló falon besétált és belőtte a bal oldalról. (16:17) (16:17)

34
    Schatzl Nadine a levegőben két kézzel hátralökte Niksicet, két perc a jutalma, Niksicet pedig ápolni kell. (16:17) (16:17)

34
    Le is kell cserélni őt, Ertl a pályán a jobb szélen. (16:17) (16:17)

34
    Ertlre játszották ki a figurát, átemelése nagyon alacsony lett, Oguntoye lekapta. (16:17) (16:17)

35
    Bíró fogta Bognár átlövését középről. (16:17) (16:17)

35
    VIRÁG Noémi felugrás után középről szerez némileg szerencsés átlövésgólt. Egál. (17:17) (17:17)

36
    Nikcevic labdaszerzése után SZÁDVÁRI robog végig a pályán és belövi a váciak vezetőgólját. (18:17) (18:17)

36
    Nikcevic és Virág együttes erővel szerez labdát középen. (18:17) (18:17)

37
    SZÁDVÁRI a bal szélről nehéz szögből ismét a hosszú felsőt lövi ki, nagyon szép gól! (19:17) (19:17)

38
    KISFALUDY elé pattant a labda a blokkról, ő pedig beállóból kilőtte a jobb felsőt. (19:18) (19:18)

38
    Dakos ellen ítélnek a falban. (19:18) (19:18)

39
    Egyelőre jó a váci védekezés ebben a támadásban. (19:18) (19:18)

39
    SCHATZL Nadine első gólja a bal szélről. (19:19) (19:19)

39
    Hámori belemenése a jobb kettes pozícióban. (19:19) (19:19)

40
    KOVÁCS Anna középen került helyzetbe és test mellett belőtte középre. (19:20) (19:20)

41
    KAMPER klasszikus átlövésgólja balról. (20:20) (20:20)

41
    Nikcevic szerez labdát középen, de visszafújták szabaddobásra korábbról. (20:20) (20:20)

41
    Szabó Edina kér időt az Érdtől, 10:40-et mutat a nagyóra, még szűk 20 perc van hátra a mérkőzésből. (20:20) (20:20)

41
    Nikcevic blokkolta le Klivinyi átlövését, a túloldalon Kamper átlövésből a kapufát találta el. (20:20) (20:20)

42
    KISFALUDY svédcsavaros, nagyon szép találatot szerez a kapunak háttal állva. (20:21) (20:21)

42
    Váci technikai hiba újra, így nehéz lesz megfordítani a meccset. (20:21) (20:21)

43
    BOGNÁR jobb kettőből elhajlásos gólt szerez. Kettővel megy az Érd. (20:22) (20:22)

43
    Szekeres húzta le Kampert egy betörésnél, hetes. (20:22) (20:22)

44
    FARKAS Gridnyeva lába alatt pattintotta be a büntetőt. (21:22) (21:22)

44
    BOGNÁR átlövése balról Triffa kezét érintve került a kapuba. (21:23) (21:23)

45
    Farkas talpról kapu mellé bombázott jobbról. (21:23) (21:23)

45
    Klivinyi bejátszása nem jó a beállósnak. (21:23) (21:23)

46
    FÜLÖP Andrea szép bejátszás után átejti Oguntoyét. (22:23) (22:23)

47
    Schatzl kisodródva balról kapu mellé lőtt. (22:23) (22:23)

47
    FÜLÖP Andrea egyenlít beállóból! (23:23) (23:23)

48
    A bal szélről a hosszú sarokba lőtt óriási gólt KLIVINYI Kinga. (23:24) (23:24)

48
    Szádvári balról mellé lőtt, de Oguntoyéról ment ki az oldalvonalon túlra. (23:24) (23:24)

49
    Kamper a felső lécet találta telibe átlövésből balról. (23:24) (23:24)

49
    Virág Noémi kiállítva kettő percre. (23:24) (23:24)

49
    BOGNÁR tört be balról és a hosszú sarkot kilőtte. (23:25) (23:25)

50
    Továbbra is érdi emberelőny. (23:25) (23:25)

50
    Passzív jelzés, Farkast folyamatosan gyömöszölik támadásban. (23:25) (23:25)

51
    Sandra NIKCEVIC a jobb oldalról óriási felső sarkos átlövésgólt szerez! (24:25) (24:25)

51
    Ertl szerez labdát a bal oldalon, de a bírók elvégzettnek tekintettek egy szabaddobást és egy érdi lány megszerezte. (24:25) (24:25)

52
    Passzív jelzés most az érdieknél, majd váci labdaszerzés. (24:25) (24:25)

53
    VUKCEVIC lerohanás után szerez újabb érdi gólt egy labdaszerzést követően. (24:26) (24:26)

53
    Konkoly Csaba kért időt a váciaknak. (24:26) (24:26)

53
    Fülöp szép bejátszás után a kapufára vágta, végiggurult a gólvonalon, de nem ment be. (24:26) (24:26)

54
    Vukcevic beállóból belőtte, de előtte belépett. (24:26) (24:26)

54
    Ismét az érdiek támadnak egy blokkolt váci lövés után. (24:26) (24:26)

54
    Szádvári ziccerét védte Janurik, a játékvezetők nem vették észre, hogy Bognár odaütött ziccerben a szélsőnek. (24:26) (24:26)

55
    Nikcevic szerez labdát, egyedül vihette kapura, de a harmadik ziccert is kihagyták a hazaiak. (24:26) (24:26)

55
    Nikcevic kiállítva két percre és hétméteres. Eldőlni látszik a találkozó. (24:26) (24:26)

56
    Bíró Blanka kifogta Bognár büntetőjét, majd az ismétlést is megfogta kézzel! (24:26) (24:26)

56
    Nem sietteti a támadást az Érd. (24:26) (24:26)

56
    Szádvári mehetett ziccerben kapura a bal oldalon, de Bognár javára ítélnek egy ütközés után belemenés miatt. (24:26) (24:26)

57
    Kisfaludy Bíróba lőtte a ziccert, de hétméterest ítélnek a bírok az Érd javára. (24:26) (24:26)

57
    BALOG értékesíti a hetest, úgy tűnik eldőlt a két pont sorsa. (24:27) (24:27)

59
    KAMPER minden mindegy alapon balról átlőtt talpról, a felső léc alá zúdította. (25:27) (25:27)

59
    Klivinyi lő nagyon fölé. (25:27) (25:27)

59
    KAMPER ismét balról betört és egyre hozza a váciakat. (26:27) (26:27)

59
    Szabó Edina kér időt 58:47-nél. A két gyors váci gól felvillantotta a lehetőséget a hazaiaknak a pontszerzésre veszett helyzetből. (26:27) (26:27)

59
    Érdi támadással folytatódik az összecsapás 73 másodperccel a vége előtt. (26:27) (26:27)

59
    Rossz bejátszás, jöhet a Vác. (26:27) (26:27)

60
    KAMPER középről kiegyenlít. (27:27) (27:27)

60
    29 másodperc az összecsapásból, lent maradt Bognár, ápolják, szabaddobás lesz. (27:27) (27:27)

60
    VUKCEVIC középről. (27:28) (27:28)

60
    Konkoly Csaba kért időt 2,5 másodperccel a vége előtt. (27:28) (27:28)

60
    NIKCEVIC átlövésből balról hatalmas gólt szerez és vége!! DÖNTETLEN!!! (28:28) (28:28)

60
    Vége a második félidőnek. (28:28)

A már veszni látszó összecsapást hozta vissza a Vác az utolsó percekben azzal, hogy harcoltak, nem adták fel, az érdiek pontatlanná váltak. Konkoly Csaba még meg tudta újítani csapatát, Szabó Edina már nem. Némileg szerencsével, de végül pontot mentett a váci csapat és ez gyógyír lehet a 2, héttel ezelőtti utolsó másodpercben elveszített Újváros elleni rangadóra is.
    Az érdiek is nagyon jól játszottak, színvonalas mérkőzést láthattunk. Most sajnálhatta igazán a Vác, hogy Drávai még nem kapta meg a játékengedélyét, vele feltétlenül nagyot nő majd a váci átlövőerő.
    Nikcevic pedig hőssé vált a csarnokban, pedig előtte nem igazán ment neki támadásban.
    A végeredmény tehát Vác-Érd 28-28!
    ---- (19:22:43)

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter