Ferencvárosi Torna Club – Diósgyőri VTK 2:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Lombard Pápa FC 1:0 (vége) | Pécsi MFC – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége)
Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége) | Debreceni VSC – Újpest FC 3:1 (vége)
Debreceni VSC
3:1 (1:1)
Újpest FC
szombat 10.05.2014, 20:00 • Nagyerdei Stadion, Debrecen • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon!
    Három fordulóval az NB I.-es idény zárása előtt a listavezető DVSC-TEVA a 12.helyen tanyázó Újpest FC gárdáját fogadja a cívisvárosban. A találkozó több szempontból is érdekes lehet, hiszen mint mondtuk már nagyon közel a bajnokság vége, de nagyjából ugyan ilyen közel van a második helyezett Győri ETO is a debreceniekhez a tabellán, így mindenféleképpen győzni kell a mai napon is Kondás Eleméréknek, ha 2014-ben (is) bajnoki címet szeretnének ünnepelni.
    Erre, azaz a szombati győzelemre minden esélye meg is van a piros-fehéreknek, hiszen míg Bódiék legutóbbi három összecsapásukból mindössze egyet adtak döntetlenre és kettőt nyertek, addig a lilák háromszor is vesztesen hagyták el a gyepet. A formák alapján tehát jó előjelekkel várhatják a debreceni drukkerek a találkozót, akik ráadásul a nem rég átadott, minden igényt kielégítő Nagyerdei Stadionban izgulhatják végig a mérkőzést, ami remélhetőleg legalább olyan színvonalú lesz mint maga a hely, ahol zajlik majd.
    Ha Ön is kíváncsi a rangadóra, tartson velünk az onlajnok.com-on és garantáltan nem marad le egyetlen fontos mozzanatról sem ami a pályán történik. A mérkőzés 20:00 – kor kezdődik, jó szórakozást kívánunk hozzá!

Kis adalék azoknak, akik tervezik, hogy a közeljövőben ellátogatnak a Nagyerdei Stadionba egy összecsapásra:
    A stadion kiválóan megközelíthető mind tömegközlekedéssel, mint egyénileg. Egyetlen hibája talán, hogy a mélygarázs még nem épült meg, így parkolóhelyet találni még másfél órával a mérkőzés előtt is művészet. A nézőtérre való bejutás nagyjából 5 percet vett igénybe másfél órával a kezdés előtt, ez az idő előrehaladtával nyilván nő, de még így is 15-20 percen belül van, ami jónak mondható. A létesítmény hangulata pontosan olyan, mint amit elvár tőle az ember. Európai színvonalú, még nézőként is felemelő érzés benne lenni! Akusztikailag és vizuálisan is kiváló élményt nyújt. A büfék árai igazodnak a stadion európai jellegéhez, egy csapolt sör 360.-, egy dobozos 450.-, egy fél literes ásványvíz 220.-, egy Cola 390.-, egy chips 400 forintba kerül. Nem kevés, de talán az élmény kárpótol, ráadásul a jegyet akár már 1500 forintos áron is lehet venni, ami azért meglehetősen barátinak mondható egy ilyen létesítményben. Hogy mit kapunk ezért cserébe a játékosoktól? Ez negyedórán belül kiderül, a csapatok már vissza is tértek az öltözőkbe a bemelegítést követően. Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Jó szórakozást!

A mérkőzés még el sem kezdődött, de a hangulat fantasztikus! Közel 20.000-en vagyunk már a stadionba, nagyjából 100-200 üres szék lehet.

A csapatok már a pályán, tiszta fehérben a DVSC, míg tetőtől talpig lilában a vendégek

1

1
    Az újpestiek kezdték a játékot

2
    Anton előrevágott labdáját fedezte ki szépen Máté Péter

3
    Korhut indította Kulcsárt, de jól jött ki a vendég hálóőr a kapujából és kivetődve felszedte a labdát

4
    Természetesen a hangulat nem ragadhatja el túlságosan egyik csapatot sem, ezt tudják a játékosok is, így okosan adogatnak, keresik a másik gyengéit a csapatok

5
    Formás újpesti akció végén Balogh lőtt tizenhatról, a Mészáros lábán megpattanó labdát biztosan fogta Novakovic

7
    Tsibuabua lépett ki a hazai védők közt, de Korhut fontos pillanatban szerelte a tizenhatoson belül becsúszva

8
    Szakály szerzett labdát az ellenfél térfelén, Sidibe-hez passzolt, kinek lapos középre gurítása nem talált hazai játékost

9
    Máté eladott labdája után Kabát került lövőhelyzetbe, aki nem teketóriázott, lőtt. Novakovic térddel hárította

11
    Brkovic volt szabálytalan Kabáttal szemben az újpesti térfélen. Szabadrúgás

12
    Máté felívelése volt túlságosan is hosszú Sidibe számára, Dimitrovic könnyedén szedte össze a játékszert

12
    A "lila térfél" baloldaláról Bódi végezhetett el szabadrúgást, de lövése jócskán elkerülte a kaput

13
    Bódi ment el a balszélen, bepasszát Litauszki fülelte le

14
    Tsibuabua ugratta volna ki Baloghot, de jól zárt a debreceni védelem

15
    Mihelic kiugratása volt egy kicsit hosszú Kulcsárnak, Dimitrovic ismét jól mozdult ki és szedte össze a labdát

17
    Kabát baloldali szögletét Novakovic tenyerelte ki

17
    A védőkről visszajövő labdát Anton tűzte rá, lövése 4-5 méterrel fölé szállt

19
    Bódi gyorsan elvégzett szabadrúgása után Mészáros lőhetett a jobb oldalról, 12 méterről, de beleléptek a kísérletébe

19
    Kabátot fogták meg lesen

19
    Bódi próbálta lövőhelyzetbe hozni magát, de Ngawa tisztázni tudott előle

21
    Korhut beadása után először Sidibe, majd Kulcsár is lövéssel próbálkozott a tizenhatoson belül, de mindkét kísérletbe beleléptek a vendég védők

22
    Jobbösszekötő helyéről lőtt Tsibuabua, a hosszúfelsőbe tartó labdát Novakovic bravúrral ütötte szögletre

23
    KAbát szögletéből nem alakult ki veszély, hiszen Vasziljevic lökése miatt kifele ítélt szabadrúgást Erdős sporttárs

24
    Mészáros csúszott rá hátulról Balogh-ra, jogos a lap

25
    Kabát 30 méterről elvégzet szabadrúgása mindenki feje fölött átszállva Novakovic kezében kötött ki

27
    Mihelic belötybölt labdájára Korhut rajtolt rá, majd egyszer csak ott termett KULCSÁR TAMÁS is, aki a kicsit későn kimozduló vendég kapus fölött a hálóba emelt

29
    Kicsit a semmiből jött a hazaiak vezető gólja, hiszen eddig inkább az Újpest volt veszélyesebb az ellenfél kapujára

31
    Bódi jobboldali beadását Vasziljevic fejelte ki

32
    A tizenhatos bal sarkáról végezhet el szabadrúgást a Loki

33
    Mihelic lövésére Sidibe robbant be a hosszún, csukafejese azonban mellé ment pár méterrel, veszélyes szituáció volt

34
    32 méterről Novakovic kapujától végezhet el szabadrúgást az Újpest

34
    Kabát beívelésére Juanan érkezett, de szorongatott helyzetben csak belekapni tudott a labdába, a debreceni kapus könnyen fogta

36
    Ngawa kapott lapot labda eldobásért

38
    Anton baloldali beadása után Mészáros nem találta el a labdát középen, így az DUSAN VASZILJEVIC-hez került, aki 5 méterről nem hibázott

39
    Most meg inkább az újpesti gól nem volt benne a mérkőzésbe. Összességében talán, így igazságos

40
    Szakály adott majdnem kitűnő labdát Kulcsárnak, de Dimitrovic jól mérte föl a helyzetet és kifutása után lábbal tisztázni tudott

42
    Kulcsár esett el vitatható körülmények közt a vendég tizenhatoson belül, ám Erdős sípja ezúttal néma maradt

43
    Seydi, Bouadla és Tisza is elment melegíteni. Elképzelhető, hogy már a szünetben cserél Kondás Elemér

44
    Suljic cselezte ki a hazai jobbhátvédet, majd passzolt középre, de a visszafutó Bódi tisztázni tudott

45
    Suljic és Balogh is beadással próbálkozott az Újpest baloldaláról, de mindkétszer tisztáztak a hazai védők

A félidő elején inkább a vendégek, majd 15-20. perctől már a hazaiak uralták a találkoót, hogy aztán az utolsó 5 perc ismét az újpestieké legyen. Ezek után összességében igazságosnak mondható a félidei 1-1.

A félidőben átvette a főszerepet a sörcsap, a toalett,a tombolasorsolás, a selfie készítés és az óvodások büntetőrúgó versenye, miket Verpecz István próbál hatástalanítani. Egy percig sem unatkoznak a hazai drukkerek..

A csapatok már ismét a pályán, csere nem történt a szünetben.

46

46
    Formás baloldali DVSC akció végén Bódi beadása az újpesti védőről, ANTON SAMPER-ről vágódott a kapuba

50
    Jobboldali beadást követően Balogh fejelhetett tisztán 10 méterre Novakovic kapujától, de a bólintás nem ment kellően szélre, így fogni tudta a hazai hálóőr

51
    Egy óriási fekete pont az újpesti tábornak!! Mindenféle pirotechnikai eszközökkel dobálják a hazai nézőket. Kérdés, hogy milyen is volt az a bizonyos beléptetés a biztonságiak részéről...

53
    Sidibe volt lesen egy ígéretes kiugratást követően.

54
    Mihelic szabálytalankodott Antonnal szemben a saját térfelének közepén, a jobb szélen

54
    Mihelic helyén Vadnai a folytatásban

55
    Tsibuabua ért hátra és mentett a lábát már lendítő Sidibe elől szögletre

56
    Bódi szöglete magas volt mindenkinek, majd Kulcsár adott be a túloldalról, ám kivágták a középre tett labdáját

62
    Kulcsár rázott le magáról 3 újpestit is, de a negyedik megálljt parancsolt neki.

64
    28 méterről, balról végezhet el szabadrúgást az Újpest

65
    A beívelt szabadrúgás még visszajött, ám utána Suljic tűzte rá a labdát, Novakovic csak ütni tudta

66
    Kabát szögletét Litauszki fejelte mellé 5 méterről, veszélyes volt!

67
    Suljic bepassza után Kabát vette rosszul át a labdát a tizenhatos vonalán, így nem tudott lövőhelyzetbe kerülni

69
    Adogatnak a IV.kerületiek, de nem igazán találják most a fogást

69
    25-ről, középről lőtt Suljic, de lövése fölé szállt

70
    Csere a Újpest FC-nél: lemegy Proemans, bejön Stanisavljevic.

71
    Sidibe esett el a balszélen, nem véletlenül. Szabadrúgással jöhet a Loki

72
    Bódi lövése a háló tetején landolt, sokan már gólt kiáltottak!

73
    Kulcsár nem tudta átvenni a neki szánt indítást, nem úgy mint Kondás Elemér, hatalmas taps a jutalma

74
    Csere a Debreceni VSC-nél: lemegy Bódi, bejön Bouadla.

76
    Novakovic húzta le Anton baloldali beadását

77
    Vadnait kell ápolni, úgy néz ki Dankó Mihály gyúró jó munkát végzett, hiszen már talpon a debreceni játékos

78
    Szakályt rúgták fel a felezőtől nem messze, beíveléssel jöhet a Loki.

79
    Mészáros beívelését könnyedén hatástalanították

79
    Most Bouadla próbálkozott hasonló helyről, ezt is az első újpesti védő kifejelte

80
    Korhut eladott labdája után lőtt Simon, Novakovic csak ütni tudta a hosszúba tartó lövést

82
    Kicsit beszorította most ellenfelét a fővárosi csapat, de egyelőre mindig tisztázni tud a Loki-védelem

83
    Seydi-t hívta magához Kondás Elemér. Utolsó cseréjére készül a DVSC

84
    Bouadla szögletét Balogh még kivágta, de VADNAI DÁNIEL elé került a játékszer, aki 19 méterről, állítgatás nélkül a rövid sarokba bombázott

90
    Kiváló debreceni kontra után Sidibe passzolt keresztbe Bouadla-nak, kinek lövésébe bele tudott vetődni egy lila mezes hátvéd az utolsó pillanatba

90
    2 perc a ráadás

90+2
    Utolsó perc és még mindig tele a stadion, senki sem indult haza. Mindenki élvezi a helyszínen a találkozót

90+2
    Kabát szöglete mindenki feje fölött elszáll, itt a vége!!

Az első félidei kiegyenlített játék után, a másodikban már az első percben vezetést szerzett a Loki, ami kellő lökést adott nekik a folytatásra, ez még egy gólt eredményezett a végén, így végülis megérdemelten, 3-1-re győzött a Lokomotív és robog tovább a hőn áhított 7. bajnoki címe felé

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:54:30)