RCD Espanyol – Barcelona 0:2 (vége) | Atlético Madrid – Elche CF 3:0 (vége) | Getafe CF – Levante 0:1 (vége)
Real Sociedad – Villarreal 0:0 (vége)
RCD Espanyol
0:2 (0:2)
FC Barcelona
szombat 25.04.2015, 16:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Érvényesült a papirforma. Neymar, és Messi találatával a Barcelona vezet 2:0-ra, magabiztosan játszottak, és esélyt sem adtak a hazaiaknak, akik a kontrákra rendeződtek be, de egyetlen lövésig jutottak csupán, ami nem volt veszélyes.

A második félidőben a keménykedésé volt a főszerep, Albát kiállitották a második félidő elején, majd rá nem sokkal Messi lőtt egy kapufát. A hazaiak előtt is adódott helyzet, de a harmadik gólhoz a Barca volt közelebb. A végén még Moreno kapott pirosat szövegelésért, de az állás nem változott, 2:0-ra Messiék győztek!

Köszönjük figyelmüket! (17:52:56)

90+5

90+4
    Sevilla lövése a sorfalban.

90+4
    Duarte kapott szabadrúgást, a távolság huszonnégy méter.

90+3
    Pique beadását Sevilla kifejelte.

90+2
    Az utolsó perc veszi kezdetét ezennel.

90+1
    Moreno tovább szövegelt, megkapta második lapját, is ezzel mehet zuhanyozni!

88
    Iniesta helyére Xavi érkezett, akinek ez ma az 500. mérkőzése.

86
    Irgalmatlan nagy ziccerbe került Stuani, aki nyolc méterről tisztán lőtt, Bravo nagyon nagyot védett!

85
    Öt perc már csak a rendes játékidőből.

84
    A második félidőben nem sok minden történt, Alba piros lapja volt fontos momentum, illetve Messi kapufája.

83
    Busquets kap sárga lapot lerántásért.

83
    Mathieu harcolt ki egy bedobást.

81
    Espanyol szabadrúgás a Barca térfelének közepén.

80
    Canas kapott sárga lapot lökés miatt.

80
    Rakicit érkezik Suarez helyére.

79
    Kapustámadás miatt a Barcelona kapja a játékszert. A hálóőr kisebb ápolásra szorul, elég nagyot ütközött.

78
    A jobb oldali beadásból lövés lett, Bravo ujjheggyel szögletre tolja a labdát. Alvarez veszélyeztetett.

77
    Neymar jobb oldalról középre érkező passza Messihez eljutott, akinek lövésébe beleléptek, a kipattanót Neymar lőtte jócskán fölé!

76
    Negyed óra a meccsből, 50 perce nem láttunk gólt.

75
    Pepecseltek a Barca védői, erre le is csaptak a hazaiak, végül takarásból lőhetett Stuani, de méterekkel fölé szállt.

74
    Montanes érkezett Alvarez helyére.

72
    Vazquez kapott sárgát műesés miatt.

70
    Caicedo helyére Stuani érkezett a hajrára.

70
    Húsz perc már csak a mérkőzésből.

69
    Garcia kapott pontos passzt, majd Mascherano szorításában kapura fordul, lövése középre tartott, de Bravonak védeni kellett először!

69
    24:76 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 2:10. Negyed órája emberelőnyben az Espanyol, de ez nem látszik a játék képén.

68
    Messi tekerése a sorfalban elakadt.

67
    Messi kapott szabadot jó helyről, a táv huszonöt méter, majdnem szembe a kapuval!

66
    Sevilla beadása lecsorgott, majd végül Pique szabadított fel.

65
    Caicedo húsz méteres lövése megpattant, szöglettel jöhet az Espanyol.

65
    Rafinha helyére Mathieu érkezett.

64
    Alvarez beadását kifejelték, majd Lucas próbálkozott lövéssel, de a nézőtérre lőtt.

63
    Suarez vitte le az alapvonalig a labdát, beadása pontos lett Neymar számára, aki fölé durrantott közvetlen közelről!

62
    Arbilla kapott sárgát mezhúzás miatt.

61
    Abraham helyére Sevilla jöhet.

60
    Ezúttal Lucas szabálytalan a középpályán, nincs most folyamatos játék.

59
    Alves kapott sárga lapot szövegelés miatt.

58
    A kis szögletet követően nem adódott veszély a kapu előtt.

57
    De továbbra is támad a Barca, Messi lapos lövése, a bal kapufán csattant. Moreno még beleért, szöglet jön.

56
    Suarez lesre futott.

55
    Ez nagy szamárság volt most a válogatott védőtől, kapott egy kis sanszot az Espanyol.

54
    Alba kapott egyből piros lapot szövegelés miatt!! Egy fordulat!

54
    Alba kapott sárgát labdaelrúgás miatt.

52
    Casilla négy védésnél jár, ő tartja meccsben a csapatot, de hát a támadás sem megy, ebben nem tud már segíteni.

51
    Alba rúgta fel ellenfelét, de megúszta lap nélkül.

50
    Neymar került ordító ziccerbe, de Casilla kijjebb merészkedett, és belekapott a lövésbe! Majdnem ott volt a harmadik!

49
    Alvarez beadását felfejelték, majd Caicedo lövése fölé pattant, ráadásul lesen volt.

48
    A beadást kifejelte Pique, újabb szöglet.

48
    Caicedo harcolt ki sarokrúgást.

47
    Csere nem történt a szünetben.

46

Érvényesülni látszik a papirforma. Neymar, és Messi találatával a Barcelona vezet 2:0-ra, magabiztosan játszanak, és esélyt sem adnak a hazaiaknak, akik a kontrákra rendeződtek be, de egyetlen lövésig jutottak csupán, ami nem volt veszélyes. Semmi nem veszélyezteti a Barcelona győzelmét egyenlőre. Tartsanak velünk továbbra is!

45+1

45
    Suarez 23 méteres csavarása mellé suhant, a kapus rajta volt.

43
    Néhány perc már csak, őrzi előnyét a Barca, nincs most sok esemény.

42
    23:77 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 1:5.

41
    Neymar beadását kifejelték.

40
    Neymar bal sarokra tartó lövését elképesztő nagy reflexxel, bravúrral védi a kapus, szöglet!

38
    Eldugja a labdát a Barca, majd Busquets váratlan indítása hosszú lett Alba számára.

37
    Kisebb kakaskodás a pályán, de a spori rendet tesz.

35
    Alvarez került volna ziccerbe, de a kelleténél hosszabban tolja meg, Mascherano pedig keresztezett. Az akciónak vége.

35
    Több területet kap most a hazai csapat, de a középpályán általában megakadnak.

34
    Az első valamire való támadást láthattuk a hazai részről, viszont az utolsó passz nem jött be, Mascherano a helyén.

32
    Les miatt az Espanyol kapja a játékszert, picit vissza vett a Barca most.

31
    Negyed óra a félidőből, magabiztos Barca vezetés, semmi nem veszélyezteti egyenlőre a győzelmüket.

30
    Neymar kapott szabadot a középpályán.

28
    Caicedo került lövőhelyzetbe, de nem találta el valami jól, méterekkel fölé.

27
    A beadást kivágták a védők, ebben sem volt veszély.

27
    Espanyol szabadrúgás a középpályáról, beadás jön.
    Lionel MESSI - 0:2

25
    A Barca gólt szerzett!

Embertelen jól játszanak a vendégek, újabb gólt szereztek! Iniesta kanalazta a labdát Pique elé, aki középre tálalt az üresen érkező LIONEL MESSI elé, aki éles szögből lőtt, lövése utat talált a kapufa, és a kapus között, és beakadt! 0:2!

25
    Alvarez védők mögé lőtt labdája nem volt jó, lekapcsolták.

24
    Barca bedobás az ellenfél térfelének közepéről.

23
    Garcia kapott sárga lapot, amiért ütemet tévesztett.

22
    14:86 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 0:3.

21
    Óriási fölénybe a vendégek továbbra is, az Espanyol minden erejét a védekezésre fordítja. Kontrázni pedig nem tudtak még.

20
    Az indítás pontatlan lett, Casilla kikíséri, jöhet a kirúgás.

19
    Teljesen megérdemelt a Barca vezetése, ezzel öt pontra növelnék az előnyt a Reallal szemben, akik holnap játszanak.
    NEYMAR - 0:1

17

Parádés támadás végén az MLS, összehozott egy gólt. Messi indította Albat, aki középre tálalt. Suarez átlépi, a második hullámba pedig jött NEYMAR JUNIOR, aki laposan a kapuba tüzelt. 0:1.

16
    Az első negyed óra végén járunk, a passzok száma 26:194.

14
    Pique szabálytalankodott a középpályán.

14
    Nagyon jól játszanak Messiék egyenlőre a derbin, de góllá ez nem érett még.

13
    Suarez lesen tartózkodott.

12
    Szinte hihetetlen, de 12:88 a labdabirtoklás aránya jelenleg.

11
    A löbbölt labdára Neymar érkezett, aki átemelte Casillat, viszont a labda centikkel fölé szállt! Majdnem ott volt a vezetés!

8
    Alaposan bekezdett a Barca, nem nagyon tud támadást kezdeményezni a hazai csapat.

6
    A kis szöglet mellett döntöttek a vendégek, de ezt követően nem tudtak veszélyt teremteni az Espanyol kapujára.

6
    Messi beadása lecsorgott, majd Suarez fejesét bravúrral védi Casilla! Szöglet jöhet.

5
    Neymar próbálta befűzni a védőjét, de nem járt sikerrel.

4
    Megszállták az Espanyol térfelét a játékosok.

2
    A vendégek kezdeményeznek, ez jól látszik már most, Neymart ugratta ki Messi, de a középre tett labdát Casilla védi, majd kivágják!

1
    Kék-fehérben a hazaiak, narancsban a Barcelona.

1

A Primera Division 33. fordulójában a Barcelonát fogadja az Espanyol. Igazi katalán futball csemege, barcelonai derbi lesz tehát.

Az Espanyol jelenleg a 10. helyen tartózkodik, erős középcsapat ebben a szezonban. Egész jó formában vannak, hiszen hat tétmeccs óta veretlen a csapat. Igaz kétszer nyert, négy döntetlen, de akkor sem kaptak ki. Legutóbbi meccsüket idegenben döntetlenre hozták a Levante ellen, legutóbbi hazai meccsüket pedig megnyerték az Athletic Bilbaoval szemben. Több, mint kéét hónapja nem kaptak ki bajnokit tehát, legutoljára a Valencia vitte el a három pontot innen.

A Barcelona továbbra is vezeti a tabellát, két pont az előnye az ősi rivális, Real Madriddal szemben. Parádés formában vannak. A BL négy közé jutásért folytatott csatában a PSG-t oda-vissza verték, és 5:1-es összesitéssel jutottak tovább. Tizennégy tétmeccset veretlenül játszottak le, ebből tizenhármat meg is nyertek. Legutóbb a Malaga verte meg őket, ez februárban volt, azóta beindult a szekér. Legutóbbi bajnokijukat a Valencia ellen 2:0-ra nyerték. Idegenben januárban kaptak ki a Real Sociedad otthonában, ami szintén nem ma volt.

A két csapat decemberi bajnokiján a Barca magabiztosan nyert 5:1-re, a tavalyi szezonban az Espanyol otthonában 1:0-ra győztek Messi büntetőjével. Az Espanyol a derbire rendre felszivja magát, a Barcának nem lesz könnyű dolga ezen a meccsen, mindenesetre ők az esélyesek.

A mérkőzés szombaton 16:00-kor kezdődik, tartsanak velünk Kedves Nézőink!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 17. Neymar, 25. Messi

Lapok:   23. S. García (ESB), 62. Arbilla (ESB), 72. Vázquez (ESB), 80. Cañas (ESB), 90+1. H. Moreno (ESB) – 54. Alba (BAR), 59. Dani Alves (BAR), 83. Busquets (BAR)   90+1. H. Moreno (ESB)   54. Alba (BAR)

RCD Espanyol: Casilla – Arbilla, Álvaro González, H. Moreno, Duarte Sánchez – Abraham González (61. Sevilla), Cañas – Vázquez, S. García (C), V. Álvarez (74. Montañés) – Caicedo (70. Stuani).
    Cserék: Pau – Sevilla, Stuani, J. López, Fuentes, Colotto, Montañés.

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rafinha (65. Mathieu), Busquets, Iniesta (C) (88. Xavi (C)) – Messi, L. Suárez (80. Rakitić), Neymar.
    Cserék: ter Stegen – Rakitić, Xavi (C), Pedro, Roberto, Adriano, Mathieu.