BFC Siófok – Békéscsaba 0:2 (vége) | Szigetszentmiklós – Ajka 1:1 (vége) | Szeged 2011 – Balmazújváros 3:1 (vége)
Soroksár – 1:2 (vége) | Cegléd – Gyirmót 2:3 (vége) | Szolnok – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége)
ZTE – Mezőkövesd Zsóry FC 4:0 (vége)
BFC Siófok
0:2 (0:0)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 25.04.2015, 17:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

A meccset az első félidőben a hazaiak uralták, míg a második játékrészben már a Békéscsaba támadott többet.

A vendégek ki tudták használni azokat a helyzeteket, amiket a hazaiak nem.

Én köszönöm a figyelmet, maradjanak továbbra is velünk! (18:47:31)

90+2

90
    Két perc lesz a ráadás.

88
    Bényei fut fel a támadással, kapura tör a beadás helyett, de Mogyorósi becsúszva szereli őt.

86
    A szögletet Tajti húzza le a levegőből, sőt már indítja is a csapattársait...

85
    Király harcolt ki szögletet a vendégeknek.

84
    Kezd elcsendesülni a mérkőzés a vége feléhez haladva.

83
    Hátul járatja a labdát a Békéscsaba csapata.

80
    Papp harcol ki szögletet a hazaiaknak.

79
    Molnár emeli be a kapu előterébe a labdát, de Gárdost megelőzi Mursits.

78
    Andorka jön le a pályáról, helyére pedig Futó érkezik.

77
    A Békéscsaba gólt szerzett!
    BIRTALAN érkezik Király beadására és a kapuba fejeli a labdát! 2:0-ra vezet a Békéscsaba!

74
    Birtalan viszi el a szélen a labdát, a beadására érkezik Szilágyi, aki kapufát fejel pár méterről!

73
    Szilágyi tört be a tizenhatoson belülre, de a kapura lövését nagy bravúrral védte Tajti!

72
    Peszmeg helyére Molnár érkezik.

71
    Mogyorósi kap sárga lapot reklamálásért.

69
    A második félidő nagyon erős ellentéte az elsőnek, hiszen végig a vendég csapat van támadásban.

68
    Andorka esik el Fehér mellett a büntetőterületen belül, de a spori jogosan továbbinti az esetet.

67
    Borbély esik össze Csató mellett, meg is kapja a szabadrúgást.

66
    Gárdos hozza el a szélén a labdát, középre is teszi, Andorka kapja és leveszi mellel Ivancsicsnak, aki kapu mellé bombázza a játékszert 15 méterről!

65
    Szögletet harcol ki a vendég csapat.

64
    Koszó lép be nagyon keményen Pappnak, sárga lapot kap érte.

63
    Mogyorósi íveli fel Andorkának a labdát, de Fehér eltaszítja a labdát és így elmúlik a veszély.

62
    Vólent helyére Birtalan érkezik.

60
    Tölgyesi helyére Berki érkezik.

59
    Peszmeget rúgják fel a félpályánál, kifelé jár a szabadrúgás.

58
    Ivancsics szögletére Mogyorósi érkezik, de jócskán kapu fölé fejeli a labdát.

57
    Gárdos adja be a jobboldalról a labdát, Koszó ahelyett, hogy kiengedné beleér és szögletet hoz össze a hazaiaknak.

56
    A hazaiak uralják a játékot továbbra is, de gólt még nem szereztek.

55
    Spitzmüller ugratja ki Vólentet, de hosszúnak bizonyult a labdája.

53
    Fülöp játszana össze Pappal, de Koszó megakasztja az akciót, fordulhat a Békéscsaba.

52
    Andorka esik el a tizenhatoson belül, de a spori nem ítél tizenegyest!

51
    SZILÁGYI volt szemfüles és közelről passzolta az üres kapuba a lecsorgó labdát!

50
    Illés helyére Papp M. állt be a pályára.

47
    Szilágyi gyűjti össze a labdát, kapura is vezethetné, de Mogyorósi szereli őt.

46

A játékvezető nem hosszabbít, az első félidőben az állás 0:0!

A siófokiak sokkal többet tettek a győzelemért, sőt a játékrész első felében ki sem tudott jönni kapuja elől a Békéscsaba. A második felében már ők is próbálkoztak kapura lövésekkel, de igazán komoly helyzeteik, mint a hazaiaknak nem adódtak.

Maradjanak velünk!

45

43
    Illést kell kivinni pályán kívülre sérülés miatt.

42
    ... kapu mellé tekeri a labdát fordulásból!

40
    Szilágyi kap egy labdát a siófoki büntetőterületen belül...

39
    Ivancsicsnak lép oda keményen Bényei, szabadrúgást kap a Siófok.

37
    Szilágyi ugrana meg a baloldalon, de már lesen kapta a lasztit.

36
    Andorka szemfüles és egy hatalmas védői hibát követően csap le a labdára, de 11 méterről kapu mellé lő kevéssel!

34
    Nagy a harc az utóbbi időben a mezőnyben. Minden egyes labdáért vérüket adják a játékosok.

32
    Vólent ugratta volna ki Királyt, de Mogyorósi fejjel közbe tudott avatkozni.

31
    Fülöp fut fel a támadással, kapja is a labdát, de a beadás helyett a cselezést választja és el is veszíti a labdát.

30
    Mursits kap sárga lapos figyelmeztetést időhúzás miatt – érdekes, hogy már az első félidőben elkezdték ezt a manővert a csabaiak.

29
    Már cserél is a vendég csapat! Juhász helyére Fehér érkezik a pályára.

28
    Horváth A. kezd szólóba, de a negyedik vendég védő már megállította őt.

26
    Csató birkózza le Szilágyit, szabadrúgást kap a félpályánál a Békéscsaba.

25
    A siófokiak hátul passzolgatnak miközben szervezik a támadásukat.

24
    Ezt a szögletet is Mursits húzza le a levegőből. A Békéscsaba kapusa eddig remek formát mutat!

22
    Szögletet harcol ki a hazai csapat.

21
    Andorka egy remek passz után ismételten ziccerbe került, de belelőtte a vendég kapusba, akiről azonban Gárdos elé pattant a játékszer, ő pedig kilenc méterről kapu mellé lőtte a labdát!

20
    A békéscsabaiak eddig nem sok mindent mutattak abból, hogy miért állnak a tabella harmadik helyén.

19
    Andorka játszik össze varázslatosan Illéssel, kapura törhet, de ziccerben belelövi Mursitsba a labdát! Hatalmas helyzet maradt ki!

17
    Fülöpöt talpalja le a bal szélen Szilágyi, de ezért sem ad sárga lapot a játékvezető.

16
    A jobboldalról lőheti középre a szabadrúgást Ivancsics. Középre tekeri a labdát, de ez mindenki számára magas lett.

15
    Borbély kap sárga lapot miután kőkeményen letarolta Peszmeget.

14
    Ivancsics lövi kapura a labdát... a próbálkozása azonban kapu fölé ment.

13
    Szilágyi rúg oda a cselezgető Illésnek, a kaputól 25 méterről rúghat szabadot a Siófok.

11
    A szögletet Mursits könnyedén lehúzza a levegőből.

10
    Nagy harcol ki szögletet a hazaiaknak.

9
    Mogyorósinak csúszott oda keményen Szilágyi, ami nagy felhördülést váltott ki a közönségből, de a spori nem ad lapot csak szabadrúgást.

7
    Nagy rúgja be a labdát a védelem mögé Gárdosnak, aki el is fut a labdával... 12 méterről kapura lő, de Murisits védi a lövést!

6
    Ivancsics rúgta fel Spitzmüllert, szabadrúgást kap a Békéscsaba.

4
    Andorka teszi középre a labdát a tizenhatossarkáról... Gárdos rúg közvetlen közelről egy hatalmas felső lécet!

3
    Andorka fejére ívelnek fel egy labdát, de Balog elfejeli előle a játékszert.

2
    Gárdosnak lövik be területre a labdát a tizenhatoson belül, kapura is tudja lőni kicsit kisodródott helyzetből... az oldalhálóba lőtte.

1

Üdvözlöm a kedves Szurkolókat!

Mai napon folytatódik az NB2 25. fordulója, ahol többek között sor kerül a Siófok-Békéscsaba találkozóra!

A Siófok a 11. helyen tanyázik 27 ponttal, míg az ellenfelük a harmadik helyen várja a fordulót 45 ponttal.

A tabella alapján egyértelműnek, tán már lefutottnak tűnhet a mérkőzés, de a hazaiak igazi oroszlánbarlangot csináltak a siófoki létesítményből, hiszen eddigi három tavaszi hazai meccsüket megnyerték – három meccsen hét rúgott gól, nulla kapott és kilenc pontot szereztek. A Békéscsaba sem tétlenkedett, tavasszal még nem kaptak ki senkitől.

A hazaiakhoz egy nagyon gólerős támadó érkezett Andorka személyében, aki már hat gólnál tart, rá oda kell figyelniük a békéscsabaiaknak, de náluk is van veszélyes játékos Szilágyi személyében, aki már nyolc gólós.

Az őszi meccsen egyébként egy Kertész Tamás (Debrecenben pallérozódott, onnan került Létavértesre és Bééscsabára végül) 38. percben lőtt góljával nyert a Békéscsaba.

Az otthon még veretlen Siófok találkozik a tavasszal még veretlen Békéscsabával!

Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Koppány Veres

Gólok: 51. Szilágyi, 77. Birtalan

Lapok:   71. Mogyorósi (SIO) – 15. Borbély (BCS), 30. Mursits (BCS), 64. Koszó (BCS)

BFC Siófok: Tajti- Fülöp, Csató, Mogyorósi(c), Nagy J.- Peszmeg (Molnár 72.p.), Ivancsics, Horváth A.- Illés (Papp M. 50.p.), Andorka (Futó 78.p.), Illés
    Cserék: Kis T.- Futó, Erdei, Molnár, Hanzl, Kozma, Papp M.
    Vezetőedző: Soós Imre

Békéscsabai Előre 1912 SE: Murisits- Bényei, Koszó, Balog(c), Juhász (Fehér 29.p.)- Borbély, Tölgyesi (Berki 60.p.), Spitzmüller, Király- Szilágyi, Vólent (Birtalan 62.p.)
    Cserék: Póser- Birtalan, Bagi, Fehér, Balogh, Berki, Balogh
    Vezetőedző: Zoran Spisljak

Játékvezetők: Gyarmati II Tibor- Horváth Zoltán, Hofbauer Roland- Berényi Tamás